Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 15:35, rafekx 12 napisał:

To steam,więc zmiany jeżyka są możliwe :)

Dzięki.
Po zastanowieniu zdecydowałem się na Doborowe Jednostki od CDP. Liczyłem, że wydanie UK będzie choć trochę ciekawsze, ale się niestety przeliczyłem.

Może komuś się to przyda. W Merlinie jest taniej niż w gram.pl.
gram.pl: 144,90 + 16,90 za kuriera
Merlin: teoretycznie 139,90 + 7,00 za kuriera, w praktyce zapłaciłem 132,91 (rabaty z Klubu Merlina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 23:17, logray napisał:

Może komuś się to przyda. W Merlinie jest taniej niż w gram.pl.
gram.pl: 144,90 + 16,90 za kuriera
Merlin: teoretycznie 139,90 + 7,00 za kuriera, w praktyce zapłaciłem 132,91 (rabaty z
Klubu Merlina).


To już od dawien dawna wiadomo, że taniej jest wszędzie poza Gram.pl ot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... Teraz ja mam pytanko. Może trochę nOOb jestem ale za nic w świecie nie umiem znaleźć folderu z save''ami oraz wykminić który klawisz robi screenshoty (i gdzie się zapisują) Wie ktoś może ? 0_o
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie, zmiana partycji z FAT-a , za pierwszym razem sie uaktualnilo a nie jak wczesniej caly dzien jebania, pozniej mi wyskakiwal blad,ale ustawilem zgodnosc systemu z windowsem 2000 i poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 20:32, Miniu napisał:

Ten Unreal jest dostepny dla wszystkich to jest taka promocja na weekend . Po tym czasie
gra sie dezaktywuje .
Ktos sie wczesniej pytal o kod do jednostki .
KOD DO ODBLOKOWANiA jest w zamowieniach w sklepie GRAM


Dzieki wielkie, w zyciu bym na to nie wpadl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pograłem cały dzień. Sposób instalacji, który u mnie zakończył się powodzeniem zamieściłem na swoim gs''ie - może komuś to pomoże.
Nie wiem co za updates chce ściągać i instalować steam i szczerze powiedziawszy - po wczorajszym spieprzonym dniu - guzik mnie to obchodzi.
Rozgrywka jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż w MTW2. Gram Polską i podbiłem już Szewcję, a teraz wziąłem się za Austrię. Sojusz z Rosją i Danią się przydaje :)
Generalnie gra się bardzo przyjemnie. Miła odmiana, po 8 godzinach bluzgów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz może gdybym tak jak ty bluzgał to bym pograł trochę dlużej w tą grę, cóż mój komp tego nie uciągnie, nei dość że procek jednordzeniowy..;) to do tego GEforce 8600 walki lądowe można grać ale morskie to porażka...;) więc inwestycje w nowego kompa jak nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dalej nie znalazłem folderu z save''ami i odkrylem dodatkowo przerażającą prawdę : W ogóle nie ma możliwości z poziomu gry by usunąć save''y. Kurde porobiłem tego trochę i teraz mam nawalone , jak cyganka w tobołku :/

Tak nawiązując do tematu. Dla większego wczucia się w klimat. Jakie jeszcze filmy przedstawiające tamten okres proponujecie? Właściwie obejrzałem sobie ostatnio tylko Patriotę i Pan i Władca na krańcu świata.
Pamiętam, że były jeszcze filmy przedstawiające okres napoleoński, ( nie, nie chodzi mi o 4 muszkieterów ;)) w tym jeden fenomenalny - o lekkiej piechocie lub oddziale zwiadowców, niestety nie pamiętam dokładnie, nazwa też przepadła więc liczę na pomoc.

Co do wrażeń:
Jako fan serii pominę "achy!!!-ochy!!!" bo chociaż jest sporo smaczków i gra pod każdym względem bije na głowę poprzednie części, to skupię się na tym co jako fanowi właśnie, strasznie mi się nie podoba i psuje radość z rozgrywki:

a) na razie to najgłupsze AI w historii Total war jakie widziałem: (bitwy morskie to wyjątek, tu AI jest świetne, a moje statki gubią się i wpadają na siebie, cóż mała szkoła admiralska i sobie poradzę z taktyką na morzu)

- przeciwnik gubi się całkowicie a jego akcje wywołują śmiech na sali :D
- stojąc w forcie pozwala się wdrapać na puste mury i bezkarnie rozstrzelać z góry ( pluton egzekucyjny ? )
- wystarczy wejść do stodoły przed fortem i cała armia wylatuje z kamiennego fortu by ową stodołę odbić ( pewnie coś tam pędzą jakiś grog czy wino ?) prosto pod ustawione lufy naszych batalionów.
- analogicznie na początku bitew wbiegają do najbliższych wolnych stodół/budynków i pozwalają się pogrzebać pod gruzami wystrzałami z armat. Żadna siła ich stamtąd nie wyciąga ;)
- i mój faworyt: ja, przede mną fort, zaraz za fortem przy murach po przeciwnej stronie do mojej - artyleria żabojadów, kieruje we mnie działa i wali metr od swojego muru w moim kierunku jakby nie było przeszkody. oczywiście po paru salwach "wyrzeźbili" sobie dwie ładne dziurki w kurniku i stali zamotani nie wiedząc skąd się wzięły zapewne. No ale to Francja, co się dziwić ^_^

b) brak usuwania save
c) dziwne zwiechy podczas bitew. Piszę "dziwne" bo wszystko pięknie działa przy największych armiach a czasem pod koniec bardzo długiej bitwy gdy jednostek już prawie nie ma zaczyna się "żabbing" który za cholerę nie chce zniknąć do końca bitwy i nie pomaga ucieczka kamerą gdzieś w pole ( wnioskuję po tym, że to nie grafa, być może memory leak jakiś, bo wygląda na przeciążony procesor)
d) kto wymyślił te ograniczenie czasowe? Fakt, można je wyłączyć. Ale dobrze zaplanowane bitwy trwają u mnie ok 2- 2.5 godziny, więc nie widzę sensu ograniczenia 10,20,30, 60 minut, w tyle to ja artylerię na pozycje ustawiam.

To na razie tyle, Mimo że wypisałem same bolączki to uważam że gra jest wspaniała, gdyby tylko jeszcze poprawili te niedociągnięcia to już było by marzenie.
To definitywnie najlepiej wydane przeze mnie pieniądze na grę jakie wydałem w 2008 -2009 ( a trochę tego było)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogralem wczoraj troszeczke w Empire: Total War (jakies dwie godzinki, na razie nie mialem czasu na wiecej). Ogolnie gra mi sie nawet podoba, ale na razie na polu bitwy troche ciezko jest mi sie polapac "co i jak". Moze dlatego, ze w gry z serii Total War praktycznie rzecz biorac nie gralem (troche tylko w Medieval II). Ale jak to mowia praltyka czyni mistrza, wiec jak dzis wroce z pracy do domu troche czasu poswiece na Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZYPUSZCZAM że u mnie problemy sprawia moje niestabilne i wolne łącze (bezprzewodowa Sferia)
Wziąłem ETW i pojechałem do ojca - kompa ma słabego ale normalne łącze (2MB w UPC) - i poszło bez problemu...
Update Steama który u mnie trwa około godziny - tu kilkadziesiąt sekund - chwilę trwało tworzenie cache i poszło z dysku...
Jutro przywożę kompa do rodziców i tu instaluje - mam nadzieje że wszystko będzie OK

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 21:16, Principes napisał:

Wiadomość cieszy. Natomiast fakt, że ktoś wciąż korzysta z systemu plików FAT32 mnie
przeraża.



Każdy kto korzysta z więcej niż jednego systemu operacyjnego powie Ci że FAT32 jest o wiele lepszym formatem partycji do wymiany danych. Zresztą spróbuj stare DOS-owe gry instalować na NTFS-ie ... a potem porównaj z FAT32.

Mama dwa dyski twarde i zawsze przynajmniej jedna partycja jest na FAT32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 05:26, Pariah-UK napisał:

Tak nawiązując do tematu. Dla większego wczucia się w klimat. Jakie jeszcze filmy przedstawiające
tamten okres proponujecie? Właściwie obejrzałem sobie ostatnio tylko Patriotę i Pan i
Władca na krańcu świata.
Pamiętam, że były jeszcze filmy przedstawiające okres napoleoński, ( nie, nie chodzi
mi o 4 muszkieterów ;)) w tym jeden fenomenalny - o lekkiej piechocie lub oddziale zwiadowców,
niestety nie pamiętam dokładnie, nazwa też przepadła więc liczę na pomoc.



Zapewne chodzi Ci o przygody Richarda Sharpe''a - serię filmów opartą o doskonałą prozę Bernarda Corwella (mam całą serię książek w oryginale ;) ) :

http://www.sharpefilm.com

Dodatkowo polecam serię filmów o przygodach Horatio Hornblowera (opartą na prosie Forrestera - także bardzo dobre książki).

Oprócz tego jest kilka miniserii TV: "Wojna i Pokój", "Napoleon", "Piotr Wielki", "John Adams" (leciało niedawno na HBO), "George Washington".

No i są dziesiątki filmów traktujące o 18 wieku (najczęściej koncentrujących się wokół Wojen Napoleońskich i Rewolucji Amerykańskiej) - ale tu to już tytułów sobie sam będziesz musiał poszukać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przypomnienie, tak, chodziło mi o Sharpe''a (konkretnie o Strzelców Sharpe''a) teraz trzeba pogłówkować skąd najtaniej to wyrwać...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 09:23, Pariah-UK napisał:

Dzięki za przypomnienie, tak, chodziło mi o Sharpe''a (konkretnie o Strzelców Sharpe''a)
teraz trzeba pogłówkować skąd najtaniej to wyrwać...
Pozdrawiam


Polecam jeszcze film "Revolution" z Alem Pacino, trochę cięższy klimat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:32, Los Emilos napisał:

Czy jest możliwość że gra pójdzie na komputerze:
E5200
2GB RAM (dual-chanel)
GF9600GT 512MB
Z góry dziękuje za odpowiedź.


Na przynajmniej medium detalach powinien elegancko śmigać, ja nie narzekam a mam gorszy procek i kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi instalacja zajęła 30 minut wraz z aktualizacją ,po uruchomieniu Steam okazało się że do pobrania jest jeszcze Unreal Tournament 3 Black . Promocja jaka czy co? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 10:22, prf napisał:

Mi instalacja zajęła 30 minut wraz z aktualizacją ,po uruchomieniu Steam okazało się
że do pobrania jest jeszcze Unreal Tournament 3 Black . Promocja jaka czy co? Ma ktoś
jakieś informacje na ten temat.


To jest taki bajer od steama będziesz mógł w tego unreala pograć tylko w weekend.
Niektórzy to mają szczęście ja pitole się już 40 godzin z instalacją (a raczej z jej nie rozpoczynaniem sie wogóle) a tu niektórzy ot tak po prostu mogą zainstalować :/ prf a możesz mi napisać jaki masz system i jakie masz programy włączone "obok zegara"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 10:25, Dziewul napisał:

a możesz mi napisać jaki masz system i jakie masz programy włączone "obok zegara"?? :)

System XP-HE- SP3,a programy to AVG , Steam ,Winamp ,sterownik do myszy,menadżer karty dżwiękowej plus Catalyst Control Center.A co do Unreal to przy takim transferze to pobranie zajmie z miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 10:25, Dziewul napisał:

To jest taki bajer od steama będziesz mógł w tego unreala pograć tylko w weekend.
Niektórzy to mają szczęście ja pitole się już 40 godzin z instalacją (a raczej z jej
nie rozpoczynaniem sie wogóle) a tu niektórzy ot tak po prostu mogą zainstalować :/ prf
a możesz mi napisać jaki masz system i jakie masz programy włączone "obok zegara"?? :)


U mnie to mniej więcej przebiegało tak:
Mi instalacja zajeła z aktualizacją jakieś 50 minut. Postawiłem Empire na partycji ntfs gdzie miałem jakieś 28 giga wolnego. Wybrałem język polski następnie zainstalowałem na tej partycji steam ( zmieniłem mu tylko z C na E a reszte zostawiłem tak jak było), zarejestrowałem konto. Następnie podałem mu klucz od gry i zaczął instalować z płytek grę. Na koniec ściągnął jakieś patche i można było grać.

Koło zegara miałem zone alarm, avg, daemon, gg, menadżer karty dżwiękowej, Catalyst Control Center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować