Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2009 o 20:24, madfrog napisał:

Mam pytanie. Czy wie ktoś gdzie mam wpisać kod na dodatkowe jednostki? bo za cholerę
nie moge znaleźć odpowiedniego miejsca na to ;]


Zdaje się, że w steamie - "aktywuj produkt steam" [?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 20:24, madfrog napisał:

Mam pytanie. Czy wie ktoś gdzie mam wpisać kod na dodatkowe jednostki? bo za cholerę
nie moge znaleźć odpowiedniego miejsca na to ;]



Dokładne instrukcje na pewno masz w pudełku, tam gdzie kod. Ja miałem coś takiego:

Launch the Steam client and select "Activate a product on Steam..." under the "Games" menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem bitwy morskie, pod kątem zdobywania pryzów i włączania ich do własnej floty.

Na podstawie 5 bitew rozegranych wczoraj i dziś mogę stwierdzić, że nie udało mi się zdobyć żadnego statku w bitwie toczącej się o kontrolę nad punktem handlowym w rejonach handlowych. Miałem trzy takie bitwy, dwie jako atakujący i jedną jako broniący i w tych w których atakowałem po bitwie na polu walki zostały w sumie cztery statki wroga, które się z tych czy innych przyczyn poddały. Ani jeden nie pojawił się w podsumowaniu jako pryz.

W dwóch bitwach toczonych na Atlantyku i Kanale La Manche, w jednym przypadku zdobyłem siedem pryzów, w drugim dwa - DOKŁADNIE tyle ile statków wroga, które się poddały, było na polu bitwy pod jej koniec.

O ile dobrze pamiętam wszystkie poprzednie bitwy, jakie rozgrywałem i w których próbowałem zdobyć statki wroga toczyły się na kotwicowiskach handlowych. Więc wygląda na to że jest to jeszcze jeden bug. Jakby fakt że lepiej nie dzielić floty korzystającej z tego pola (bo ta część która zostanie na miejscu nie będzie już handlowała, ani nie da się ruszyć z miejsca) nie wystarczył ... Merde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi innych o przebiegu ich kampanii mam wrażenie że gram zupełnie w inną grę. Odpaliłem sobie tą najdłuższą kampanie na normalu (ostrożnie bo wczesniej nie grałem w żadną część serii) i wybrałem Polskę. Już na samym początku Prusom wojnę wypowiedziały francja, austria, UK, holandia i pare innych małych państewek ale po 30 turach nie widziałem żadnych konkretnych starć między walczącymi stronami, wszyscy wysyłają maksymalnie armie złożone z dwóch regimentów raz na 2 tury, bunkrują się po miastach ii ciagle wychodzą w to samo miejsce. To samo mam jak razem z rosją, danią i saksonią wypowiedziałem wojnę prusom i szwecji to pomimo że każdy sojusznik miał spore armie obok siebie w ogóle nie ruszali tyłka do boju. Przez to gra jest strasznie nudna bo nic sie nie zmienia na mapie politycznej świata, a ja tylko rozbudowywuje spokojnie armię i uderzam na kolejne obwarowane miasta, idzie się zesrać z monotonii . CZY KTOŚ WIE O CO CHODZI? czy to wina poziomu trudności? czy ja mam jakąś wersję gry pozbawioną AI :P?

Ogólnie w bitwach komp też nie wykazuje sie wielkimi zdolnościami, rozprasza swoją armie na małe grupki ktore łatwo jest wykończyć, wysyła pojedyncze odziały kawalerii na cała moją armię, jego regimenty piechoty w czasie walki kręcą się jak smród po gaciach w te i nazat . Nigdy nie grałem w total wara a wygrywam bez problemu z 2 razy większymi armiami wroga w stosunku zabitych 5:1. Zachowanie kompa podczas obrony fortu to jest śmiech na sali - ustawia większość regimentów w jednym miejscu na murach i wystarczy że moja artyleria zniszczy ten mały fragment muru i 3/4 armii kompa idzie do piachu. Natomiast w bitwach morskich jeszcze nigdy nie wygrałem przy abordażu pomimo wielkiej przewagi marynarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak to wygląda. Praktycznie każdy mój wróg (o ile zdążył) atakował mnie na lądzie jedną, dwoma lub maksymalnie chyba 7 jednostkami (może dwa razy się coś takiego zdarzyło). I atakował totalnie bez sensu np. miasto bronione przez pełną "flagę". Francja i Hiszpania po wypowiedzeniu mi wojny nie robiły nic - czekały aż je podbije, co też się stało w końcu. Najbardziej chyba postarała się Szwecja - pierwszy podbity przeze mnie kraj. Ale to pewnie dlatego, że miało to miejsce na samym początku gry.
Natomiast na wodzie miałem potyczki z Hiszpanami, którzy atakowali w dużej przewadze (czyli AI dobrze kombinowało), USA, Niderlandami, Imperium Osmańskim i piratami. Całkiem niezłe pomysły miał komputer i gdyby w bitwach lądowych wykazywał choć tyle polotu, to gra byłaby o niebo ciekawsza.
Dlatego napisałem kilka dni temu, że w tej postaci Empire: Total War, to półprodukt, który ma szansę stać się grą bardzo dobrą.
Niedopracowanie kolejnych "przełomowych i zbierających najwyższe noty w prasie branżowej" tytułów odstręcza mnie od grania w nowości. Dzisiaj może pogram w Silent Storm... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mimo wszystko twierdze ze gra jest swietna:PP a po dodaniu nowych patchy bedzie na pewno jeszcze lepsze:) na poczatku trudno mi bylo sie przestawic na samo strzelanie praktycznie ale teraz wychodzi calkiem przyjemnie:PP AI nie zawsze jest glupi choc czasem rzeczywiscie mu sie zdarza niezle gafy popelnic, niemniej jednak serdecznie polecam gre bo warta i pieniedzy i czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 22:48, Daredeville napisał:

a ja mimo wszystko twierdze ze gra jest swietna:PP a po dodaniu nowych patchy bedzie
na pewno jeszcze lepsze:) na poczatku trudno mi bylo sie przestawic na samo strzelanie
praktycznie ale teraz wychodzi calkiem przyjemnie:PP AI nie zawsze jest glupi choc czasem
rzeczywiscie mu sie zdarza niezle gafy popelnic, niemniej jednak serdecznie polecam gre
bo warta i pieniedzy i czasu:)

W takim razie musisz byc niepoprawnym optymistą. Mnie wkurzył proces instalacji, oraz głupota AI. Gra jest co najwyzej dobra. Zwłaszcza jak się na nią patrzy z perspektywy poprzedniczek *

* A właśnie, grałeś w poprzednie części ? Może dlatego ci się podoba, bo nie widziałeś takiego Medievala 2, albo Shoguna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:22, Darkstar181 napisał:

* A właśnie, grałeś w poprzednie części ? Może dlatego ci się podoba, bo nie widziałeś
takiego Medievala 2, albo Shoguna ?

Dla mnie Rome był lepszy od obu MTW:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:22, Darkstar181 napisał:

> a ja mimo wszystko twierdze ze gra jest swietna:PP a po dodaniu nowych patchy bedzie

> na pewno jeszcze lepsze:) na poczatku trudno mi bylo sie przestawic na samo strzelanie

> praktycznie ale teraz wychodzi calkiem przyjemnie:PP AI nie zawsze jest glupi choc
czasem
> rzeczywiscie mu sie zdarza niezle gafy popelnic, niemniej jednak serdecznie polecam
gre
> bo warta i pieniedzy i czasu:)
W takim razie musisz byc niepoprawnym optymistą. Mnie wkurzył proces instalacji, oraz
głupota AI. Gra jest co najwyzej dobra. Zwłaszcza jak się na nią patrzy z perspektywy
poprzedniczek *

* A właśnie, grałeś w poprzednie części ? Może dlatego ci się podoba, bo nie widziałeś
takiego Medievala 2, albo Shoguna ?


w poprzednie czesci gralem jak najbardziej:) mnie rowniez wkurzyl proces instalacji jednakze teraz gra mi sie bardzo przyjemnie i wielu bugow nie mam:PP moze mam jakas magiczna wersje, co?;d AI takze strasznie tepe nie jest, momentami nawet potrafi zaskoczyc, patche masz posciagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:25, azur65 napisał:

> * A właśnie, grałeś w poprzednie części ? Może dlatego ci się podoba, bo nie widziałeś

> takiego Medievala 2, albo Shoguna ?
Dla mnie Rome był lepszy od obu MTW:D


ja tam wolalem medievala 2:PP choc jak najbardziej Rome szanuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:26, Daredeville napisał:

w poprzednie czesci gralem jak najbardziej:) mnie rowniez wkurzyl proces instalacji jednakze
teraz gra mi sie bardzo przyjemnie i wielu bugow nie mam:PP moze mam jakas magiczna wersje,
co?;d AI takze strasznie tepe nie jest, momentami nawet potrafi zaskoczyc, patche masz
posciagane?

Jak bym nie miał, to bym pewnie nie grał. Chyba że w piątek wyszedł nowy, bo nie mam teraz dostępu do mojego komputera.
Znaczy, na razie grałem na normalnym poziomie trudności. Tak naprawde tylko Szwecja grała w miarę inteligentnie (na morzu). A tak to komputer gra do d... Jego piechota czeka potulnie aż ją powystrzelam. Czasami rzuci konnice na nieosłonięte oddziały(tylko po to, by nadziac ja na bagnety). Może na trudnym zacznie myśleć, ale teraz to po prostu gra kiepsko.
Błędów w grze też nie mam żadnych, ale grać z idiotycznym AI, to żadna przyjemność.

EDIT : Wolę mimo wszystko Medievala 2. Więcej opcji, papież, możliwość egzekucji jeńców, złupienia, wymordowania miasta, krucjaty, te sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:30, Darkstar181 napisał:

Wolę mimo wszystko Medievala 2. Więcej opcji, papież, możliwość egzekucji jeńców,
złupienia, wymordowania miasta, krucjaty, te sprawy...


Medieval 2 mial cos w sobie tu sie zgodze;) hm u mnie Prusy jak teraz rozwalam to powaznie graja calkiem niezle. wcale nie stoja w miejscu, zachodza z flanki itp. moze po pokonaniu Prus reszta tez nie bedzie u mnie walczyc, zobaczymy;)
PS: brakuje mi filmikow do zabojcy i szpiega, urozmaicaly rozgrywke, choc te przy pojedynkach w ETW tez sa przednie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie gramowcy mam do was ogromną prośbę. Ponieważ dalej nie mogę zainstalować Empire Total Porażka przez to cholerne tworzenie lokalnych plików cache wkur%&*$# się i postanowiłem ściągnąć pirata. Ściągnąłem i zainstalowałem go tam gdzie powinna być zainstalowana moja oryginalna kopia. Oczywiście działa perfekcyjnie, no tyle tylko że gra jest oczywiście zbugowana tak jak pisaliście tutaj na początku kiedy ja się jeszcze mordowałem z instalacją. Dlatego chcę zmusić steam żeby uznał tą grę za zainstalowaną, abym mógł pobierać update''y. I tu pojawia się moja prośba czy może ktoś wrzucić np. na rapidshara oryginalny empire.exe oraz z folderu data boot.pack i pach.pack a także folder config. Zakładam że wszystkie inne pliki są oryginalne ewentualnie może mi brakować jakiegoś steamowskiego pliku z głównego folderu gry ja mam tam tak :binkw32.dll CALibsPC32DLL.dll CAUtilsPC32DLL.dll empire.exe EmpireConsole.dll EmpireSound.dll EmpireUtility.dll installscript.vdf Lua.dll Memory.dll mss32.dll profiler.dll steam_api.dll UiComponentLib.dll Utility.dll jakby to ktoś porównał i jakby mi czegoś brakowało to jakby mi dorzucił do tego o co wcześniej prosiłem to byłbym dozgonnie wdzięczny. Prosiłbym także o plik empire total war polish.ncf z folderu Steam\steamapps. Jeżeli ktoś by to dla mnie wszystko zrobił byłbym dozgonnie (naprawdę) wdzięczny. Błagam niech ktoś poświęci dla mnie te pół godziny dzisiaj ja morduje się z próbą instalacji tej chorej gry aż od dnia premiery i chce teraz tylko żeby ten walony steam ją uznał, a jestem już tak blisko Błagam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tego posta możesz wyłapać bana na forum a co ciekawe i panowie w błękitnych mundurach mogą już oficjalnie wpaść ci do domu - przyznałeś się...

Nie wiem w czym masz problem ale jeśli amsz oryginał zakupiony to skontaktuj się z pomocą techniczną i napisz na forum STEAMa - tam dużo więcej osób jest to i może znajdą rozwiążanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 11:05, Lailonn napisał:

Za tego posta możesz wyłapać bana na forum a co ciekawe i panowie w błękitnych mundurach
mogą już oficjalnie wpaść ci do domu - przyznałeś się...

Nie wiem w czym masz problem ale jeśli amsz oryginał zakupiony to skontaktuj się z pomocą
techniczną i napisz na forum STEAMa - tam dużo więcej osób jest to i może znajdą rozwiążanie


Ja traktuje to co ściągnąłem jako kopie zapasową do której nie wiem czy wiesz każdy gracz z każdej gry zrobić sobie ma prawo, a to że są zabezpieczenia utrudniające tworzenie kopii zapasowych to jest też poniekąd łamanie naszych praw :). Kontaktowałem się z pomocą Steam - ich porada jest bezużyteczna, na ich forum problem jest dalej nierozwiązany, nikt z supportu się nie wypowiada. Na forum CA gracze z tym samym problemem też są olewani nikt z CA nawet nie napisał że wie o takim problemie. Support z gram.pl dał mi 2 wskazówki których jeszcze nie używałem i też nie działają. Ponieważ będe miał zwiększoną prędkość neta to jeszcze poczekam (bo ponoć czasem to rozwiązuje problem). A w sumie nie wiem na co poczekam bo Steam ŁAMIE MOJE PRAWO tak tak bo nie mogę zwrócić towaru do sklepu mimo że mi nie działa ponieważ klucz jest NA STAŁE przypisany do jednego MOJEGO konta i przez to staje się już bezużyteczny.

P.S. Na forum CA ludzie piszą że pościągali piraty bo tak się wnerwili już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 11:07, rafekx 12 napisał:

Witam zamawiajac grę na gram.pl dostałem jakis klucz i tu moje pytanie do czego on służy??Bo
nie zostało tam wyjaśnione...??


Pewnie dostałeś klucz do Doborowych Jednostek albo jak zwykłego pre-ordera zamawiałeś to do dodatkowego okrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować