Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2009 o 16:51, KaRkAsZo napisał:

Byl taki obraz... krzyż Chrystusa i na nim domyślnie genitalia Jezusa... mnie to trochę
zniesmaczyło, ale to jest też forma sztuki.


To nie był obraz, a instalacja.
To nie była sztuka, a tania prowokacja.
Skończyło się w sądzie.
"Sąd Rejonowy w Gdańsku uniewinnił Dorotę Nieznalską od zarzutu obrazy uczuć religijnych. Sędzia zaznaczył jednak, że artystka wiedziała, iż "zestawienie świętego symbolu z męskimi genitaliami może wydać się obelżywe"."
GW
Uzasadnienie sądu jest kretyńskie w stosunku do wyroku. Ale jakie państwo, takie sądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 19:00, Blackbird napisał:

> Byl taki obraz... krzyż Chrystusa i na nim domyślnie genitalia Jezusa... mnie to
trochę
> zniesmaczyło, ale to jest też forma sztuki.

To nie był obraz, a instalacja.
To nie była sztuka, a tania prowokacja.
Skończyło się w sądzie.
"Sąd Rejonowy w Gdańsku uniewinnił Dorotę Nieznalską od zarzutu obrazy uczuć religijnych.
Sędzia zaznaczył jednak, że artystka wiedziała, iż "zestawienie świętego symbolu z męskimi
genitaliami może wydać się obelżywe"."
GW
Uzasadnienie sądu jest kretyńskie w stosunku do wyroku. Ale jakie państwo, takie sądy.

ach sorry, moj blad ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, w tym DLC jest jedna polska jedynostka:
Grenadierzy Gwardii (Polska-Litwa) — Polscy Grenadierzy Gwardii są doskonale wyszkoloną i zdyscyplinowaną jednostką grenadierów polskiej armii. Ich szkolenie dotyczące prawidłowego celowania i miotania ładunków wybuchowych trwało wiele lat, a żołnierze byli stale oceniani pod względem wyglądu, dyscypliny a także techniki. wymagania kampanii dla jednego gracza: Akademia Sztabowa w Warszawie

Jednak płacić za jedną jednostkę ( bo gram polską tylko, no i USA w tutorialu)... nie , nie sądzę by to było warte zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:33, KaRkAsZo napisał:

Widać jakie ty masz doświadczenie mówiąc, że Asasyn albo Fallout 3 to badziewia...


Acha, czyli ja mam Ci dać swobodę ekspresji swoich przekonań, szanować Twe gusta, ale kiedy ja nie klękam w proch by bić pokłony twórcom, to nie mam doświadczenia, aye?

...

...

...tym razem już nie będę klął, ale tylko przez wzgląd na mój szacunek dla innych czytelników tego tematu.

Dnia 22.06.2009 o 15:33, KaRkAsZo napisał:

mnie się bardzo spodobały, ale zamiast mówić na te tytuły że są to "badziewia" to napisz po
prostu, że do ciebie one nie trafiły...


Wiesz, o grze która do mnie nie trafia, to mogę mówić o serii "Hirołsów", która wielką jest, ale ja świata nie lubię, za turami nie przepadam zazwyczaj, mechanika gry mnie irytuje - no po prostu jej ścierpieć nie mogę.

Ale gdy mówimy o Failoucie, który był przedstawiany jako "rewolucyjna kontynuacja" (niemalże taka sama paranoja jak narodowy socjalizm z nazwy) a do tego miał mierne wszystko z wyjątkiem grafiki (no i marketingu! ten to miał na 6 z plusem, a nawet ze słoneczkiem), albo o Assasinsie, który z kolei rewolucyjny był, ale przez pierwsze dwie godziny/misje, bo potem to były nudne ciepłe kluchy, wydmuszka, która własną pustkę i miałkość próbowała schować za ciągłym eksploatowaniem tychże rewolucji oraz modną fabułką w rytm Danów Brownów i innych imbecyli... tak, to są badziewa.

Poza tym, dewiujemy z tematu. Zwisa mi i powiewa w tym momencie kwestia łaskawego zauważenia takich rzeczy przez recenzentów. Zupełnie innym problemem jest pomijanie tak wymiernych słabości jak zbabolenie gier. Empire w swych założeniach jest grą które, cytuję "do mnie trafia" i to od razu, bardzo ciekawą i o ogromnym potencjale, by stać się wręcz strategią wybitną, przy której można noce zarywać. LECZ: gdyby Empire był dziełkiem jakiegoś mało znanego studyjka, zostałby wręcz za przeproszeniem z gównem zmieszany i do kaszanki wstawiony za a) wypuszczenie bety b) zakpienie z kupujących. Ale ponieważ to "Kreatywni", zaś sama gra to ABSOLUTNY MUST HAVE I NAJLEPSZA [już na miesąc przed premierą] GRA TEGO ROKU!!!!oneoneleven!!!, to ta masa błędów jest tylko "drobnym utrudnieniem", które "wkrótce na pewno zostanie zlikwidowane".

Zresztą, co tu więcej mówić... poczytaj co SoundWave popisał, bo mniej więcej uzupełnia mą myśl. Razem z Soundem należymy do tego grona starych i konserwatywnych dziadków, co tylko zrzędzić potrafią, więc jakim prawem my w ogóle domagamy się jakiejś rozrywki na poziomie oraz poważnego szanowania klientów / userów przez developerów... co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja również jestem seniorem w kwestii gier i dla mnie klasyki to homm 1-3, Quake 2 i 3 Arena... tylko chodzi mi o napisanie tych zalet i wad Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd było by porównywać gry do prawdziwej sztuki bo dla mnie filmów nie da się a fotografia ledwo się łapie. Nic nie przebije rzeźby antycznej lub cudów architektonicznych baroku ale czasami można się w czymś doszukiwać sztuki. Powiedźmy sobie szczerze że taki Mozart to sztuka na 100%, Beethoven też, Janerka też świadczy o sztuce dobrze ale np. Fell lub Doda? Sorry jeśli to jest muzyka (sztuka) do Postal jest przykładem wysokiej sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, i jeszcze cos: ja jakich detalach plynnie bedzie chodzic bitwa i mapa strategiczna na rozdzialce 1600x1200
Core 2 Quad 4x2.5gh
4gb ram
Windows Vista 32bit
GTX260 ponad 800 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem jako nowy gracz Total War, który grał tylko w Empire. Więc tak nie będzie to na pewno obiektywne, bo obiektywnie to można napisać coś na podstawie wypowiedzi co najmniej setki innych ludzi.
W Empire grało mi się całkiem przyjemnie (kampanii jeszcze nie skończyłem, ale moze za jakiś czas mi się uda). Graficznie jest ładnie, niektóre bitwy są całkiem wymagające. Na początku jak chciałem rozegrać wielką kampanię to niestety ilość opcji mnie delikatnie powiedziawszy przygniotła, więc zacząłem Drogę do niepodległości. Początek jest przyjemny i bardzo łatwy, drugi epizod do trudnych też nie należy, ale trafiłem w nim już na pierwszy bug uniemożliwiający ukończenie (nie odpalał się trigger po kluczowej bitwie i nie otrzymywało się kolejnych zadań). Poza tym początkowo komputerowy przeciwnik miał tendencje do maszerowania swoimi wojskami w prawo i lewo przed moją piechotą i został wystrzelany (w późniejszym czasie to znikło a przynajmniej ja tego już nie zauważałem). Kolejnym bugiem SI było jak jedne armaty wystrzelały mi wszystkie drugie bo wpadli na pomysł że wojska na 90st na prawo, będące pod ostrzałem moich drugich armat i za górką są lepszym celem niż dwa oddziały na wprost. No i ostatecznie utrzymanie armii jest jakieś takie drogie, mając ponad 10 prowincji ledwo mnie było stać na utrzymanie 2 pełnych armii wojska, więc większość bitew wygląda kameralnie. W zasadzie to nie żałuję tych 40zł wydanych na grę, ale gdyby to było 100 to już bym się zastanawiał. Aha ja problemów z instalacją nie miałem, ale słyszałem o tych co jedynym sposobem na zainstalowanie gry było pobranie całych 15GB danych przez Steam.

Zalety:
- okres historyczny (jak ktoś lubi)
- bitwy morskie
- ładnie graficznie to wygląda

Wady:
- wyrzucanie z gry (kilka razy mi się trafiło)
- kulejąca SI
- drogie utrzymanie wojsk (brak możliwości rozgrywania epickich bitew (nawet 20 przeciw 20 oddziałów ma daleko do epickości)

Fan Total Warów pewnie wynalazł by więcej błędów i zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci za opinię i swoistą reckę! A co powiesz o moim pc? Porownalbys go ze swoim i powiedzialbys, na jakich detalach grasz i jak sie gra zachowuje na mapie kampani i w bitwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 00:06, KaRkAsZo napisał:

Dzięki ci za opinię i swoistą reckę! A co powiesz o moim pc? Porownalbys go ze swoim
i powiedzialbys, na jakich detalach grasz i jak sie gra zachowuje na mapie kampani i
w bitwach?


Ja mam C2d E8400 i 2 Radeony 4850, ramu tyle samo a system to win7. gram na detalach na ultra w rozdzielczości 1920x1080 i chodzi płynnie zarówno na mapie kampanii jak i w bitwach, ale gra ma nieprzyjemną przypadłość, że po jakimś czasie zaczyna haczyć w bitwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 23:10, Los_Emilos napisał:

Sorry jeśli to jest muzyka (sztuka) do Postal jest przykładem wysokiej sztuki.


Eee... eee... i jeszcze raz tak samo... eee. A gdzie ja napisałem, u diaska, że Doda to sztuka? Chyba mięsa.
Jest coś takiego jak muzyka rozrywkowa. Ona nie pretenduje do rangi sztuki. Jest jak rzemiosło. Czasem artystyczne, ale rzemiosło. A czasem totalnie badziewne jak disco-polo, które w zasadzie wymyka się jak np. techno nawet z bycia muzyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 23:57, KaRkAsZo napisał:

Ach, i jeszcze cos: ja jakich detalach plynnie bedzie chodzic bitwa i mapa strategiczna
na rozdzialce 1600x1200
Core 2 Quad 4x2.5gh
4gb ram
Windows Vista 32bit
GTX260 ponad 800 mb


Przechwalasz się i tyle. Wiadomo, że na takim kompie pójdzie KAŻDA gra ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 08:15, Woo-Cash napisał:

> Ach, i jeszcze cos: ja jakich detalach plynnie bedzie chodzic bitwa i mapa strategiczna

> na rozdzialce 1600x1200
> Core 2 Quad 4x2.5gh
> 4gb ram
> Windows Vista 32bit
> GTX260 ponad 800 mb

Przechwalasz się i tyle. Wiadomo, że na takim kompie pójdzie KAŻDA gra ;P

A wcale, że nie, bo FSX na max detalach i HD rozdzielczości będzie haczył... buhaha.
Panowie - zamiast rozprawiać o sztuce i miałkości recenzji (czyli standardowe "jak teraz jest źle, a kiedyś było miło" i "ależ mamy rozwydrzoną młodzież, do kaduka") napisalibyście jak się gra po ostatnim paczu. Czy ostrzeliwane oddziały juz wychodzą z budynków czy czekają spokojnie na śmierć? Czy nadal destant z murów na plac wewnętrzny fortu polega na zjechaniu na linach na zewnątrz i szukaniu bramy? Czy nadal jedna armatka może odbić port, w którym zalega armada przeciwnika? Czy cienie wreszcie wyglądają tak dobrze jak w MED2? Czy indiańska piechota wędrując po śniegu nadal wydaje odgłosy jak na radzieckiej defiladzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

flymar:
jeżeli chodzi o patcha to przynajmniej u mnie narazie steam w zakładce gry ciągle robi "Poszukiwanie uaktualnień gier Steam" i Empire jedyna gra którą tutaj miałem zniknęła. No i oczywiście jak próbuje włączyć Empire to to samo wyskakuje i się nie włącza :D pewnie serwery mają przeciążone bo łatka pewnie sporo zajmuje :D gratuluje znowu steamowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Ci, bo od początku masz z tą grą cholerne przeboje. W dodatku zdecydowanie większe niż ja.
Łatka chyba bardzo dużo nie waży, bo mi się dość szybko ściągnęła aktualizacja. Tyle, że ja to robiłem późno w nocy... Póki co i tak nie sprawdzę co się zmieniło, bo mam ostatnio przeświadczenie, że to już jest całkowicie hopeless.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 13:11, Dziewul napisał:

flymar:
jeżeli chodzi o patcha to przynajmniej u mnie narazie steam w zakładce gry ciągle robi
"Poszukiwanie uaktualnień gier Steam" i Empire jedyna gra którą tutaj miałem zniknęła.
No i oczywiście jak próbuje włączyć Empire to to samo wyskakuje i się nie włącza :D pewnie
serwery mają przeciążone bo łatka pewnie sporo zajmuje :D gratuluje znowu steamowi :D


Próbowałeś zmienić region pobierania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Princeps: Wszedłem żeby zmienić ten region i już zaczęło się pobierać bez zmiany jednak to nie zmienia faktu że już wczoraj próbowałem pobierać tego patcha tak ze 3 razy i było to co opisałem wcześniej czyli nie mogłem gry nawet odpalić. Dobrze że już sobie odpuściłem tą grę i grzeje ławe tak jak u Blackbirda a chciałem tak tylko sobie zobaczyć czy może coś "poprawili" :)

Blackbird: Dzięki za współczucie. Chociaż mimo tych przebojów to gdyby Empire nie było pod Steamem to bym nie miał pewnie szybszego internetu :D Zawsze to jakiś plus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować