Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Games Convention 2007 - Fallout 3 - ściśle tajne

206 postów w tym temacie

z rozgoryczeniem czytam coraz to nowsze artykóły o Fallout3, moje ulubione RPG czyli Fallout 1 i 2 z niezastąpionym rzutem izometrycznym staje sie czymś w rodzaju DeusEx''a ( nie mówie że Deus jest zły - bawiłem sie przy nim świetnie, co zdradza moja ksywka ;) ..to są to zupełnie inne gry ano z tego powodu że widok świata z którym obcujemy jest zupełnie inny. niech FPSy sie rozwijają, niech będą do nich dodawane elementy RPG, to wzbogaca i uszlachetnia zabawe, ale niech w końcu jakieś studio programistów ( lskładające sie z ludzi bądź co bądź myślących ;) zrozumie że jest rzesza fanów gier RPG w starym dobrym ( SPRAWDZONYM kurde ) stylu i czekają oni na coś w rodzaju Fallout''a 1/2, Planescape''a czy BG 1/2 ( choć rzucanie czarów mnie za bardzo nie jara to z grą tą sie polubiłem z tego powodu: rzut izometryczny ). wiem że sie nie myle, wystarczy poczytać posty osób zawiedzionych podejściem Besty do tematu "Fallout".......ja tak czekam... może przeczyta któryś z programistów mojego posta, skrzyknie chłopaków i dziewczyny i niech zaczną tworzyć z rozmachem grę wybitną z rzutem izometrycznym i genialnymi dialogami. ...coś czuje że nieźle by na tym finansowo wyszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:40, amellas napisał:

No wiem, ale ja tam wolę miast plotek i ploteczek poczytać CDA. A tak pisali, że prostytucja
będzie i narkotyki działać będą jak należy (choć co do tego, po twojej wypowiedzi, pewien już
niestety być nie mogę...). Postacie ważne dla fabuły nieśmiertelnymi? A to ci nowość, nie wiedziałem.
Serio ;) W takim razie do listy żali dopisuję owo stwierdzenie...

To co było w CDA w ciągu tygodnia zostało zdezaktualizowane. A to co dzisiaj przeczytałem to zakrawa o śmieszność. Jak bym chciał sobie oglądać statsy ile razy trafiłem headshota to na pewno nie sięgałbym po RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwa takie projekty. Wasteland oraz Afterfall. Tak naprawdę nie wiadomo jednak co z tego wyjdzie. Fallout R.I.P. ale podobno takich rzeczy ludzie oczekują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze niech mi ktoś wytłumaczy bo nie rozumiem... Jak będzie wyglądał Fallout 3 to będzie strzelanka z elementami RPG tak? A było gdzieś w komentarzach bądź w artykule(nie pamiętam) mowa o tym systemie celowania V.A.T.S.(celowanie w konkretne części ciała(dla niewtajemniczonych )) to co on będzie na AP??? A nawet jeśli nie to i tak w strzelance real-time jest to bezsęsu wg. mnie. Głupie jest robić jakieś hybrydy coś w stylu V.A.T.S. pasuje do turówek a nie to strzelanek mogliby już dać bullet-time jak już robią z Fallouta 3 FPS`a(co mi jednak nie podchodzi zbytnio ale trudno). I jeszcze liniowa fabuła... to mnie dobija oni robią coś a`la Oblivion tylko bez magii i z bronią palną energetyczną itp... W sumie wole podczas gry ciągle myśleć co będzie trzeba zrobić aby ją przejść niż robić takie coś jak misje główne. Nigdy tego tak naprawde nie lubiłem...

Jak coś poplątałem to sorry i będe wdzięczyny za sprostowanie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ hallas

No nie wszyscy :) ale pewnie większośc ludzi lubi takie gry. Jest jeszcze taka gierka AoD ( age of decadency lub coś w tym stylu), która ciekawie wygląda. No i oczywiście Jagged Alliance 3 :)


@ MGilun

Ogólnie masz rację . Z tego co mówi Emil i Peter ( dwaj goście z Besty odpowiedzialni za Oblivion a teraz za F 3) to podczas walki, nawet bez uruchomionego VATS, będziesz zużywał AP. Najciekawsze w tym wszystkim jest to , że po przez VATS chcą zadowolic nas czyli graczy, którzy grali w F1/2 ale jednocześnie denerwują graczy, którzy w F1/2 nie grali. Wychodzi na to, że przy jednym ogniu chcą upiec dwie pieczenie. Moim zdaniem cięzko powiedziec czy im się to uda, bo z jednej strony w F 3 będzie można grac jak w srzelankę z drugiej przy odrobinie samozaparcia będzie ( chyba? ) wszystkie bitwy toczyc w VATS. Chociaż Emil stwierdziła, że AP będą bardzo wolno regenerowac się w czasie walki. Ogólnie ich wypowiedzi na temat samego sytemu walki są bardzo sprzeczne. Na poczatku stwierdzili, że zanim rozpoczęli pracę na systemem walki do F 3 przyglądali się grom takim jak Halo 2 oraz Halflife - poważnie !!!! tak stwierdził Peter na E3. Potem postawili sobie założenie, że walka ma byc fajna :) Nie trudna i wciągająca tylko fajna z dużą ilością krwi i nieukierunkowanej przemocy. Do tego te bronie żywce przeniesione z Dooma czy innej strzelanki ( Fatman = BFG ). Ogólnie walka wygląda tak jak w strzelaninach czyli dla crpg-owca kiepsko :(

Co do fabuły to pewnie będzie ona tak samo skonstruowana jak w Oblivionie czyli każdy wie jak, ze skalowaniem potworów of course (oczywiście). Czyli jak wejdziesz do lokacji z poziomem 4 to wszystkie potwory w niej występujące dostosują się do twojego poziomu . Warto dodac , że na stałe czyli jak wrócisz do tej lokacji z poziomem 8 potwory nadal będą miały poziom 4 ;)

" oni robią coś a`la Oblivion tylko bez magii i z bronią palną energetyczną itp" MGilun. Lepiej bym tego nie ujął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 00:12, Uspatente napisał:

Ooo ile pozytywnych komentarzy :)
Ciekawe ilu będzie sceptyków po ukazaniu się grywalnej bety, dema itp.

To betsheida postąpi wbrew sobie (i swoim finansom, bo po zagraniu w rzeczowe większość potencjalnych klientów pewnie zrezygnowała by z pełnej wersji) i wyda demo swojej gry? Bo póki co się na to nie zanosi. A że kupował w ciemno nie będę, więc pozostaje korzystać z udostępnionych informacji oraz screenów, a te jak wręcz krzyczą że gra będzie strzelanką z dodanymi na siłę, w nadziei że komuś uda się wmówić że to kontynuacja legendy ementami crpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stresczajac to co było juz powiedziane... wyjdzie STALKER, wsumie to wszystkie te elementy poniekąt pojawiły sie w tej ukraińskiej produkcji. Jedno jest pewne wymagania to ona bedzie miała wieksze od g3 a jeżeli utrzyma "poziom" g3 to płynnie sobie w niego pogramy na blaszakach w 2012 XF. jednym słowem, kolejna gra, a raczej seria mająca określoną rzeszę fanów zostanie zglobalizowana i z porządnego rpg wyjdzie buchający efektami shooter w którym wybór bedzie ograniczął sie do idz i zabij albo nieidz. tak to już jest kiedy skupia się na stronie graficznej i technicznej. Jedyne aspiracje wg mnie bedzie miał eee bioshock? a to dlaczego? bo wg mnie jako jedyni w ostatnich miesiacach reklamują swoją grę od strony fabularnej. a w pozostałych przypadach? fabuła jest tajemnica. a może jej poprostu niema? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 14:50, hallas napisał:

Są dwa takie projekty. Wasteland oraz Afterfall. Tak naprawdę nie wiadomo jednak co z tego
wyjdzie. Fallout R.I.P. ale podobno takich rzeczy ludzie oczekują.

Za wasterland 2 ponoć wzioł się ponoć Brain Fargo, więc może czasem być z tego fajna gra (czemu może? bo skoro autor dunegon keeperów ( Peter Molelaux) chce rpg skoncentrowanych na walce a nie tym co najważniejsze czyli fabule, to każdemu mogło słonko za mocno w głowę przygrzać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"O takich smaczkach nam zaprezentowanych jak lokalny kult mieszkańców Megatonu, czyli modlitwy do bomby atomowej, roboty proszące mutantów o bilet..."
hmmm...widzę, że poziom dowcipu nie przypomina starych falloutów, a raczej nowego Evana Wszechmogącego



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

acha, zapomniałem dodać, że jeszcze nie mogę doczekać się kiedy bethesada wykupi prawa do "hirołsów" i zrobi z nich fps. oczywiście zachowując cały klimat i specyfikę rozgrywki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:09, jaceloth napisał:

acha, zapomniałem dodać, że jeszcze nie mogę doczekać się kiedy bethesada wykupi prawa do "hirołsów"
i zrobi z nich fps. oczywiście zachowując cały klimat i specyfikę rozgrywki:-)

ja raczej czekam aż nowa cześć quake, dooma albo unreal-a okaże się strategią turową, nie rozumiem czemu tylko rpgowcy mają cierpieć z powodu wyrzucenia z ukochanej serii wszystkiego co przesądziło o jej potędze, naturalnie wraz z zmianą gatunku (a wszystko to jakże by inaczej dla fanów dotychczasowych części, bo nowym się może nie spodobać (no chyba że już się betsha z twierdzenia że f3 będzie przede wszystkim dla fanów legendy wycofała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ jaceloth

Wypluj te słowa ( vide hirołsy jako FPS.) ;) Swoją drogą dla kasy ludzie dziwne rzeczy robią ;lol;

btw. nie oglądałem Evana Wszechmogącego ale poziom dowcipów w tej produkcji musi stac na "bardzo wysokim poziomie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:17, sig. napisał:

> acha, zapomniałem dodać, że jeszcze nie mogę doczekać się kiedy bethesada wykupi prawa
do "hirołsów"
> i zrobi z nich fps. oczywiście zachowując cały klimat i specyfikę rozgrywki:-)
ja raczej czekam aż nowa cześć quake, dooma albo unreal-a okaże się strategią turową, nie rozumiem
czemu tylko rpgowcy mają cierpieć z powodu wyrzucenia z ukochanej serii wszystkiego co przesądziło
o jej potędze, naturalnie wraz z zmianą gatunku (a wszystko to jakże by inaczej dla fanów dotychczasowych
części, bo nowym się może nie spodobać (no chyba że już się betsha z twierdzenia że f3 będzie
przede wszystkim dla fanów legendy wycofała).


Sorry za post pod postem

Nie wycofała się .... jeszcze. Emil i Peter twierdzą obecnie , że F 3 jest kwintesencją F1/2 (głównie F1) - sam nie wiem w jaki sposób ale pewnie w jakiś jest ;) No i staraj się przekonac cały świat, że strony takie jak rpgcodex , NMA etc skupiają frustratów etc. Szczególnie po tym jak coraz więcej osób zaczyna twierdzic, że przemoc nie jest podstawą Fallouta . No i ten cały "Fatman" nie należy do kanonu :(
Ogólnie Besty tak się stara żeby nas wszystkich uszczęśliwic (na siłe jak kiedyś PZPR) a my narzekamy. Niedobrzy fani Fallouta , bardzo niedobrzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie to smutne patrzeć na śmierć Fallouta... FPSowa strzelanina, naciąganie fanów na to że niby nic się nie zmieniło, spłaszczanie gry i O ZGROZO!!! F3 na konsole... Heh, a śmiali się jak pół oku temu mówiłem, że skoro designerem jest Bethesda to Fallout już umarł i lepiej grac w jedynkę i dwójkę. Będziemy udawali, że trójki nie ma, tak jak z filmem Wiedźmin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie tej gry Fallout 3 jest zbrodnia powinno byc jak z tym baldurem na konsole. Coz czuje ze to cale pieprzenie o tym jacy ci projektanci byli fanami falloutow i jak bali sie aby nie splamic tego tytulu moga sobie wsadzic gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować