Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Biologiczna bateria Sony

62 postów w tym temacie

mi się pomysł podoba ale jakbym miał podłączyć coś co ma większy apetyt na energię to nie wiem czy chodzenie z 8 lub jeszcze większą ilością takich baterii było by wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 13:00, master962 napisał:

mi się pomysł podoba ale jakbym miał podłączyć coś co ma większy apetyt na energię to nie wiem
czy chodzenie z 8 lub jeszcze większą ilością takich baterii było by wygodne :)


Pomysł i jego realizacja to pierwszy krok. Dopiero potem następuje miniaturyzacja. Coś co dzisiaj nazywamy telefonem komórkowym, kiedyś też trzeba było w plecaku nosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Tylko skombinują proces fotosyntezy w takich kosteczkach, to jedynie wystawiamy na słoneczko kosteczkę (pewnie odpowiednią stroną) i jej akumulatorki się ładują. Hihi normalnie energia słoneczno-biologiczna by była. Ciekawe jak się to wszystko skończy z biotechnologią (Ostatnio wydano taką grę o tym, że ludzie mieli biologiczną technologię i rządzili w kosmosie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja bym zrobił mp3 np. na wodę :-P

Byś podchodził do fontanny, czerpał se konkretnego łynia w odmęty ładnej, aluminiowej buteleczki i kolejne 5 godzin radował się muzyką ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam przynajmniej kilka światowej wielkości koncernów które będą blokować tego typu wynalazki. Handel energią szeroko pojęty to za duży interes by go tak szybko uśmiercać "prądem z niczego". Mam nadzieję że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie, ze rafi77 ma racje...
juz dawno moglibysmy jezdzic na darmowej energiia, ale gigantyczne koncerny wykupuja patenty i sprawy cichna...
o silnikach magnetycznych tez sie jakos nie slyszy, a sa podobno niesamowicie wydajne...
eh, moze za kilkaset lat ludzie przestana myslec o pieniadzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować