Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Mateusz rzeczywiscie PS3 jest wykorzystywane nawet w mniejszym stopniu niz twoje 30%, jak dokupisz kilka dysków twardych po 1,6 terabajta, zainstalujesz linuxa, postawisz Swoje ukochane PS3 jako server, lub w laboratorium jako stacja robocza do zaawansowanych obliczeń, to może i użujesz z 85% jego mocy... Ale w multimediach, grach nie jest już tak wesoło, a przecież to konsola do gier, a nie maszyna do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co to w ogóle za kłótnia czy ta lub inna gra będzie lepiej wyglądać tu czy tu. Myślałem, że chodzi o grywalność i przyjemność płynącą z zabawy przy PC lub konsoli. Ja gram często w stare tytuły w 2D i śmiem twierdzić, że niektóre z nich graficznie prezentują się o niebo lepiej niż to co widać w niektórych grach 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 15:06, Nekromantik napisał:

Mateusz rzeczywiscie PS3 jest wykorzystywane nawet w mniejszym stopniu niz twoje 30%, jak dokupisz
kilka dysków twardych po 1,6 terabajta, zainstalujesz linuxa, postawisz Swoje ukochane PS3
jako server, lub w laboratorium jako stacja robocza do zaawansowanych obliczeń, to może i
użujesz z 85% jego mocy... Ale w multimediach, grach nie jest już tak wesoło, a przecież to
konsola do gier, a nie maszyna do pracy.

o ile pamietam ps3 wykorzystuje pelna moc obliczeniowa tylko w jednym przypadku, kiedy podlaczamy go do netu i wlaczamy do programu sony ktory pomaga w wynalezieniu lekarst np. na raka i wiele osob tak robi a wedlug mnie to bardzo fajny pomysl ze konsola moze sie do czegos takiego przydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 15:10, Tomek1120 napisał:

bo tak jest karta graficzna w ps3 jest za słaba żeby wyglądał tak jak na pc

a ty znowu te swoje ograniczone zdanie zreszta nie ma co o tym dyskutowac bo zobaczymy to po premierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mateusz czego to Sony nie wymysli, żeby zabłysnąc, narobic wokół siebie szumu dla zwiększenia zysku. Taki ich wkład w walkę z rakiem, jak nijakiego Billa w tworzeniu Windowsa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:31, DeRuleX napisał:


> gry po około 50-75 zł.

Hmm ciekawe gdzie takie tanie gry na konsole znalazles? Jak poczekasz 5 lat od premiery to
moze i tyle kosztuja a tak to min 200zl.


http://www.allegro.pl/item230907159_ridge_racer_7_na_playstation_3_nowa_sklep_.html
http://www.allegro.pl/item239824895_resistance_fall_of_man_nowka_.html
http://www.allegro.pl/item229488027_motorstorm_ps3_nowa_folia_pal_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre posty to mnie krew zalewa - jedni specjaliści więksi od drugich.

Więc w miarę po kolei:

To zupełnie odmienne architektury i nie ma co porównywać PS3 nie obsługuje DX10, ba, PS nie wie co to w ogóle jest DX ;] Gier też nie ma co porównywać bo silnik z PC nie będzie po prostu działał na konsoli jeżeli nie wybebeszy się z niego prawie wszystkiego i nie napisze w większości od nowa pod inną architekturę - czyli gra będzie ta sama, ale to na czym bazuje będzie zupełnie odmienne.

To co mi się w konsoli nie podoba - ograniczenie klatek. Przy szybkiej akcji czasem te klatki nie wystarczają.Oraz brak jakiegokolwiek myślenia - włączasz, wkładasz płytkę i koniec.

Żeby docenić konsolę trzeba mieć porządny telewizor - niekoniecznie duży, ale z obsługą HD jak najbardziej, o dziwo na zwykłym monitorze gry na PC wypadają lepiej... (to moja subiektywna opinia, porównywałem - 2 moich znajomych ma PS3)

Argument że windows się wiesza - jakoś mi XP już 2 lata normalnie stoi i nie muli - cud? Po prostu jak dbasz tak masz :]

Nie zauważyliście pewnej subtelnej różnicy że konsole zamieniają się w PC? Bo jakoś nie przypominam sobie żeby KONSOLA DO GIER miała kiedykolwiek obsługiwać linuksa i działać prawie jak PC :] I że PC to tak naprawdę konsola dzieląca się na wiele modeli - w zależności od podzespołów. I wcale nie trzeba upgradeować PC żeby sobie pograć w nowe tytuły - jest coś takiego jak tweak/optymalizacja/tu_wstaw_swoją_nazwę - Stalker np. po takiej zabawie z configiem potrafi dostać kopa 10-20 FPS - cud? Nie wystarczy dostosować wszystko do swojego PC.

Twórcy gier na PC mają więcej roboty i nie są w stanie maksymalnie zoptymalizować gier żeby śmigały na każdym tak samo dobrze - konsola jest jedna i można się na niej skupić.

Kolejny minus konsol to niemożność odpalenia tytułów z "następnej generacji" bo nie ma czegoś takiego jak detale, rozdzielczość itp. Jakoś spokojnie i bez problemów odpalałem gry przez 7 lat i dopiero po tym czasie zrobiłem upgrade? Cud? Nie - wystarczy trochę pomyśleć i już wszystko śmiga... ale widać dla konsolowych fanboy''ów jest to chyba zbyt trudne.

Porównywać jak już wspomniałem nie ma za bardzo czego bo to jak by chcieć porównać marchewkę z bananem - jedno podłużne i drugie podłużne... ale reszta całkowicie inna.

Możliwość podłączenia klawiatury i myszki do konsoli to kolejny dowód na to że konsola zmierza ku PC''towym rozwiązaniom - jednocześnie służy przyciągnięciu uwagi PC''towców - chyba jednak mizernie im to wychodzi.

No i kolejne - system konsoli zajmuje tyle co Damn Small Linux po maksymalnym odchudzeniu - Windows waży powiedzmy te 2gb i nie obsługuje samych gier - na to też należy zwrócić uwagę.

No i kolejna i o dziwo najważniejsza dla mnie kwestia - brak porządnych RPG - sorry, Final Fantasy jest naprawdę dobrą grą, ale w obrębie konsolowym. Na PC mimo iż bardzo lubię FF to nie będzie w stanie nigdy odciągnąć mnie od gier typu Baldur''s Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights (o klasycznym Diablo już nie wspomnę, bo to nie RPG, ale też wymaga innych narzędzi niż pad :]). Na PS2 wyszedł chyba jakiś Baldur''s Gate ale z RPG miał on niewiele wspólnego poza rozdawaniem statów. O braku symulatorów, strategii, dobrych przygodówek i porządnych FPS''ów nawet nie wspomnę.

Wspomniałem wyżej o FPS''ach - pewnie zaraz mi ktoś wyskoczy z Gears of War albo Halo - powiedzcie mi co te gry oferują poza masowym eksterminowaniem wrogów? Bo chyba nie zauważyłem. Halo owszem ma fabułę - i to się chwali, choć gra też nie jest rewelacyjna. Ale w GoW''a grałem z nieodpartym wrażeniem - "to nowa część Serious Sam''a?".

A wszystko przez to że gry konsolowe przeznaczone są na to aby wyłączyć mózg i przeć przed siebie zbierając szczękę z podłogi widząc kolejne super-uber-duper efekty. Problem ten niestety dorywa też gry PC, na szczęście nie wszystkie - twóry lecą w grafikę, nie zauważając innych aspektów gry - fabuła to raczej kwestia dyskusyjna bo w nie wszystkich typach gier jest ona niezbędna. Chodzi mi głównie o inteligencję wrogów - ostatnio chyba mam pecha bo w co nie zagram to jak bym grał z idiotami pchają się pod ogień, nie uciekają od granatów, nie potrafią zrobić prostego manewru, dywersji lub flankowania... walka z takim myślącym w miarę możliwości przeciwnikiem jest o wiele bardziej satysfakcjonująca niż wybijanie kolejnych hord bezmózgich yeti...

Żeby nie było że jestem jakimś fanboy''em PC (bo nie jestem xD): najgłupszą (poza budżetówkami i grami które po prostu nie odnoszą sukcesu) grą na PC jest wszystkim znany i niekoniecznie lubiany WoW - to tak naprawdę czysty grindfest za który na dodatek trzeba płacić - a ponoć za jakość się płaci... jakoś nie widzę tej jakości - jedyne co na plus tej gry to chyba uniwersum jest (którego zresztą nie lubię), poza tym nie wybija się poza resztą produkcji. A jednak maszynka marketingowa wszystko nakręca. I póki amerykańskie dzieciaki będą kupować takie czy inne gry (np. Carbon) to będą takie buble wychodzić.

Konsole mogę pochwalić za bijatyki - na PC chyba tylko Guility Gears (ktory jest konwersją z konsol :P) i Virtua Fighter jakoś trzymają poziom :(

na zakończenie dodam że PC ma szansę udawać konsolę (emulatory, które zresztą o dziwo działają coraz to lepiej), ale konsola nie za bardzo może udawać PC - czemu? Bo już nie była by konsolą ;)

Resaumując

Nie ma co porównywać konsol z PC, tak samo jak nie można ich potępiać. Wiele korzyści ma konsola (chociaż wymienione w tych komentarzach w większości są wymyślone na siłę), tak jak i PC, który jest bardziej wszechstronny.

No i usprawiedliwiając cenę PC w stosunku do konsol (które mają droższe gry, ale to akurat nie wyrównuje się z cenami PC a grami na niego) - co na konsoli robisz poza graniem? A co na PC robisz poza graniem? Nie przypominam sobie żebym na PS3 czy innym X360 mógł sobie tworzyć grafikę w Maya 3d albo Photoshopie... albo nawet sobie popisać na durnym GG i można tak bez końca.

Wojna ta jest spisana na niepowodzenie dla obu stron bo jedna jak i druga ma rację o ile podają konkretne argumenty, a nie wymyślone na siłę a czasem nawet wyssane z palca (vide Crysis będzie lepiej wyglądać na PC niż na konsoli bo PC ma DX10 - żenada).


Może to bez ładu i składu co napisałem, ale jak ktoś będzie chciał to zrozumie - jestem w trakcie wymiany instalacji elektrycznej w kuchnii i sobie okazyjnie zajrzałem... a tu pach i po prostu strzeliło mnie jakie głupoty niektórzy wypisują...

mam nadzieję, że ktoś wyciągnie z tego wnioski, bo wiadomo że fanboy zawsze wie swoje...


Pozdrawiam,
FreemaN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amen. Jak napisza worda i excela pod PS3 to się zastanowię nad zakupem,a póki co spróbójcie na konsoli odebrać maila :P i go edytować. Jak ktoś maczas tylko na rżnięcie w gry- brawo, podziwiam-tylko jak dorośniesz i zaczniesz zarabiać pieniązki to Ci przejdzie.
Pecet jest póki co niezastąpiony i nie sądzw zeby był sens się zastanawiać i rozwodzić nad buraczanymi wizjami panów z firmy zajmującej sie TYLKO produkcją gier. Klapki na oczy i wio....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Amen. Jak napisza worda i excela pod PS3 to się zastanowię nad zakupem,a póki co spróbójcie na konsoli odebrać maila :P


pod ps3 możesz wgrać linuksa i ma internet czyli mozesz robić wszystko co na kompie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SłaVio o tym właśnie pisałem - konsola przestaje być konsolą a próbuje udawać PC...

Poza tym konsolowcy chyba nie mają czegoś takeigo jak open beta testy ;) Ja grałem sobie w TDU pół roku przed premierą PC (konsolowcy mieli wcześniej grę, ale chodzi o fakt istnienia czegoś takiego jak beta testy). Ja sobie właśnie z Fileplaneta za darmo legalnie ciągnę PoP:Sands of Time, Far Cry''a i Raymana "z królikami" :E A wszystko full legal - nie widziałem czegoś takiego na konsoli... no i równocześnie z fileplanetaciągnę beta test dodatku do company of heroes ^_^ Żyć nie umierać. Na dodatek EA w związku z 12 rocznicą powstania serii C&C udostępniło za darmo legalnie na swoich serwerach FTP pierwszą część Command&Conquer w wersji Gold :) Osobne iso dla kampani GDI i osobna dla NOD - konsolowcy snujcie sobie dalej swoje teorie, ja już mam w co grać (gry stare, ale wielu w nie nie grało, a to okazja żeby uzupełnić zaległości :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:09, FreemaN-PL napisał:

Poza tym konsolowcy chyba nie mają czegoś takeigo jak open beta testy ;)

open beta testy ? Oczywiście że są. Konsolowcy mogą sprawdzić Halo 3 lub np. Home dla PS3

Dnia 01.09.2007 o 20:09, FreemaN-PL napisał:

Ja sobie właśnie z Fileplaneta za darmo legalnie ciągnę PoP:Sands
of Time, Far Cry''a i Raymana "z królikami" :E A wszystko full legal - nie widziałem czegoś
takiego na konsoli...

Sony udostępni Gran Turismo 5 Prologue za darmo poprzez sieć więc ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ale gatunki gier zawsze bedą takie sam (mam nadzije). Bo nie wyobrażam se np trzaskać combo 40hit na klawiaturze w tekkenie.ale jak tak dalej pójdzie to konsola od PC tylko sie bedzie różnić że w PC sie wymienia sprzęt a na konsolach raczej nie chociasz różna głupoto może wpaść do głowy SONY......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grz3ch z sony jest o tyle dobrze że za usługę nie trzeba płacić (chyba że coś się zmieniło?) jak w przypadu Xbox Live...

Jeżeli są to zwracam honor w tej materii, ale jakoś nigdy nie miałem okazji się z tym spotkać więc napisałem swoje spostrzeżenie przy okazji zapchanego łącza ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyna alternatywa to mieć PC i PS3 ( przynajmniej dla mnie ). PC mam a PS3 kupie jak troche stanieje pod warunkiem że będzie już nowe Gran Turismo ( kocham tę gre i musze mieć nową wersje na PS3 ). czemu tylko te dwie "platformy"? ponieważ X360 to sprzęt wadliwy ( oraz to że widziałem 2 gry na nim w akcji - jedna niepamiętam co to było a druga to Forza Motosport 2 i żadna z nich nie rzuca na kolana ) a WII jest raczej skierowane dla młotszych graczy ( może gdybym miał 10-16 lat to bym sie nad nią zastanawiał - właściwie ojca o zakup prosił )

Ps. bardzo przyjemnie mi sie czytalo post gościa co sie FreemaN-PL nazywa, zamknął temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już przerzuciłem się na PS3. Może i teraz super gier nie ma, ale jest to system, który ma przyszłośc. Już niedługo nadejdą prawdziwe hity, np. Heavenly Sword, Uncharted, Ratchet & Clank, a później będzie już z górki: MGS4, Tekken 6, Gran Turismo 5 i inne sławne tytuły ze stajni Playstation.

Przy kompie trzymają mnie jedynie niektóre strategie oraz Guild Wars,ale: ten ostatni tytuł jest grą NCSoftu, a gry NCSoftu (pewnie GW też), jak można przypuszczac z newsa, wyjdą wkrótce na PS3. Wtedy będę mógł w końcu zapomniec o grach na kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować