Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 01:57, Belmundo napisał:

Sądze iż jest to możliwe, gdyż nie wnerwia was fakt, gdy co chwilę Windows ci się wiesza, uniemożliwiając
ci grę, a i konsole można wszędzie łatwo zabrać, co nie jest tak łatwe w przypadku komputera
stacjonarnego (wykluczam tutaj laptopy, gdyż się do gier większość nie nadaje), jeszcze nie
ma takiego strachu na konsoli, że ci gra nie wejdzie bo ma za duże wymagania.


Jaki user taki system i nie ważne czy jest to windows, jakiś linux czy bsd. WinXP to jedyny system za który mogę pochwalić MS i nie licząc początków obcowania z nim od kilku lat nie zawiesił mi się ani razu.
Jeśli zaś chodzi o hardware to komputer jak i wszystko zresztą należy kupować z głową i wiedzieć co się bierze, a nie brać co Ci wciskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Łysy bydgoszcz:

"jest mnóstwowersji demo które zanim kupisz pełną gre można wypróbowac wystrczy z netu ściagnąc a na PS3 czy jqakakolwiek konsole cóż bieda w tym temacie..."

hehe, zapomniełem dodać, że na konsole także są wersje demo, za niedlugo na pewno dodadza takie dema do jakieś z gazet więc nie peniaj ;) oczywiście chodzi mi tu o play station

P.S. Zgadzam się, że powinna być edycja komentarzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 20:33, Max Power napisał:


Porownywanie obecnych kart graficznych z jednostkami z konsol nie ma tez wiekiego sensu. Wystarczy
spojrzec na moc obliczeniowa. RSX 1,8 Tflopa. Ktos sie moze chce pochwalic?

Hmmm a podaj stronke z ktorej wzioles ta informacje bo trudno mi uwierzyć ze troche podrasowany geforce 7 (G70) ma taka moc skoro GF 9 ma miec 1Tflop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwościom jest żeby kiedykolwiek jakiekolwiek konsole były lepsze od PC chyba że będą wychodzić nowe co 3 miesiące !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

informacji z wikipedii
Karta graficzna (RSX)

Zaprojektowana wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jej osiągnięcia można porównać do układu graficznego - 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

* jądro zbudowane z 300 mln tranzystorów
* taktowanie 550 MHz
* wydajność zmiennoprzecinkowa - 1,8 TFLOPS
* jedno wyjście wysokiej rozdzielczości (do 1080p)
* programowalne, szeregowe potoki cieniowania
* 256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
* posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders (R500 w xboxie 360 dysponuje z kolei 48 zunifikowanymi jednostkami cieniowania)
* oparty jest na G70 NVIDII

TAK WIĘC NIE GADAJCIE GŁUPOT ŻE JEST LEPSZA OD 8800GTS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 21:12, Madoxx napisał:

Jakby nie było starć, to wybrałbyś konsole na która cie stać i na gry na które cię stać


A czy nie o to właśnie chodzi :-] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma, ma. Problem w tym, że ilość FLOPS (a nie flopów, flopsów czy innych mopsów) to wydajność czysto arytmetyczna, mało mówiąca o rzeczywistej wydajności sprzętu w grach. Ja nadal nie mogę znaleźć miejsca, gdzie napisano by ile FLOPS mają karty graficzne na PC - dochodzę do wniosku, że jest to wartość mało istotna.
W styczniu 2006 roku w przypadku kupienia karty graficznej Radeon X1900 płaciło się 1$ za 1 GFLOPS. Jak znacie cenę tej karty w dniu premiery to możecie wskazać, jaką ona ma ilość FLOPS.
A za moment przetestuję mojego kompa... choć wiem, że marne są szanse by przeskoczył 500 GFLOPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>TAK WIĘC NIE GADAJCIE GŁUPOT ŻE JEST LEPSZA OD 8800GTS!!!


skoro jest pod 6800 w SLI to czemu gry z DX10 bedą na ko puterze a te same będą chodzić na ps3???????Może moc podobna ale całkiem inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyną konsolą na której chciałnym zagrać jest Nintendo Wii. A skoro PS3 ma takie możliwości to dlaczego ich nie wykorzystuje w grach, które ukazały się do tej pory. Znowu znajduje się ktoś kto wie lepiej od nas co zrobimy i co nam się bardziej spodoba. Tak naprawdę to szko , że ma PC nie ukarze się tylko jedna gra, która ukaże się na PS3 Gran Turismo 5, całą resztą się nie przejmuje. I dla PS3 na 100% nie rzuce mojego kochanego PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konsole można wszędzie łatwo zabrać, co nie jest tak łatwe w przypadku komputera

Dnia 01.09.2007 o 02:23, Marco Polo napisał:


> stacjonarnego (wykluczam tutaj laptopy, gdyż się do gier większość nie nadaje), jeszcze
nie

hmmm jak nie wiesz co PS3 waży tyle co PC ( a czasem i wiecej )... jest ciężki jak cholera to juz Xbox 360 jest poręczniejszy z tym się zgodze... ale PS3 z ta rysująca sie powierzchnia przenosic... wybacz... Do kompa mam torbe specjana i wsio... bez problemu go przebose gdzie chce... a kazdy do kogo bym nie poszedł z nim ma monitor i tak...a do Nowych TV bez problemu tez podłącze wystaczy wejscie monitorowe co wiekszoąć nowych TV ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będe grał na Playstation 3 bo po co tyle płacić(190-200+) za jedną gre na nią skoro na PC za tą samą cene moge kupić pare gier??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 11:07, Tomek1120 napisał:

informacji z wikipedii
Karta graficzna (RSX)

Zaprojektowana wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jej osiągnięcia można porównać do układu
graficznego - 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

* jądro zbudowane z 300 mln tranzystorów
* taktowanie 550 MHz
* wydajność zmiennoprzecinkowa - 1,8 TFLOPS
* jedno wyjście wysokiej rozdzielczości (do 1080p)
* programowalne, szeregowe potoki cieniowania
* 256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
* posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders (R500 w xboxie 360 dysponuje z
kolei 48 zunifikowanymi jednostkami cieniowania)
* oparty jest na G70 NVIDII

TAK WIĘC NIE GADAJCIE GŁUPOT ŻE JEST LEPSZA OD 8800GTS!!!

to powiedz mi dlaczego PS3 pociagnie cryssica na full detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto tu wypisuje takie głupoty, że laptop nie nadaje się do gier?

Co do rsxa to wypada dużo gorzej, niż wychwala się go w wikipedii... Tflopy dla poszczególnych podzespołów zostały podliczone na papierze w całosc. Parametry podzespołow zmierzono laboratoryjnie. Nie ma benchmarku, którym można zmierzyc prawdziwą wydajnosc PS3. Śmiem twierdzic , iż komponenty zawarte w PS3 nie współpracują ze sobą tracąc na mocy obliczeniowej, czego dowodem było roczne przesunięcie premiery, oraz sytuacja Sony tracącej zaprzyjaźnione studia i exclusievy na rzecz konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 12:53, Marco Polo napisał:

Łysy to nie ja to napisałem ;-P

Ups sorki to Belmundo...
Ale dzieki wejściu PS3 na rynek rozwiła sie jedna z tez konsolowców... że wszedzie ja można zabrać bo teraz to i tak samo mozna PC zabrać :-) np. w tej http://www.gram.pl/upl/sklep_obrazki/20060920140101.jpg torbie która akurat posiadm i czasem robimy z kumplami sobie LAN party u kogoś hehe to jest impra fajna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować