Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Ehh jeszcze mnie naszło:

Niektórzy (nie wiem czy w tym wątku akurat :P) wspominali że FPS to typowo PC''towy gatunek. Mają rację, ale w połowie. Otóż na padzie wbrew pozorom gra się bardzo wygodnie. Sam z kumplem na jednym komputerze grałem w Serious Sam''a - on na klawiaturze, a ja pada męczyłem. Po 2 tygodniach wymiatałem go - po prostu trzeba przyswoić sobie odmienną technikę sterowania. To co mnie boli w konsolowych FPS''ach to... automatyczne nacelowywanie - nie ma go we wszystkich, w niektórych można wyłączyć, ale jest to po prostu najgłupsze rozwiązanie jakie można było wymyślić. Na autocelowaniu chyba tylko 3 latek nie trafia w cel.

Pozdro
i sora za doubleposta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jakieś pytania? :]

tak ja mam 2.
1)Jakiej rzeczy skośnocoy nie wymyślili?????
2)jak emulator do ps2 pod GT7900GS mojemu koledze łaził chyba z 3 kaltki na 5min na 1,5gbRAM to na jaki sprzęt PC musimy czekać aby SPRÓBOWALI zrobić emulatora do ps3???? GF8886689GT??????
P.S Nie trzymam strony emulaorów ani ich ,,płynności"(bo to już do bym jakiś opóźniony musiał być) ale pośmiać sie można nie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja zawsze miałem PC do gier, a konsole w ogóle mnie nie racjcowały. Dlatego, że rozdzielczość ekranu była zawsze lepsza, a ja wolałem siedzieć bliżej niego. Od wieku 6 lat grałem na PC... Jak byłem w 5 podstawówki zepsul mi się komputer i już miałem kupić PSX. Już nawet tatę przekonałem, ale dostałem solidny sprzęt jak na owe czasy od rodziny z zagranicy :) Pykałem na tym PC długi czas, wszystko mi hulało super bo to był niesamowicie high-endowy sprzęt. Później wymieniłem w nim wszystko oprócz procesora i MOBO. Procesor Intela robił swoje i grało się ekstra jeszcze 2 lata. Później kupiłem jeszcze jeden PC z GF4 Ti na pokładzie. Następnie po 2 latach PIV 2,4 GhZ, 512MB RAM i GF FX. Później ten PC mi się spalił od burzy, i na pół roku kupiłem PS2. Poziom grafiki tych samych gier na PS2 i PC (np. GTA3) rozczarował mnie, i dosłownie po 7. miesiącach sprzedałem, dołożyłem i kupiłem znów bardzo dobry komputer... Od dwóch miesięcy mam najnowszy sprzęt.Teraz kusi mnie PS3, ale z jednej strony mam przykre wspomnienia, z drugiej uwielbiam elektronikę SONY :| napewno nie zrobię już tego błędu, że konsola kosztem PC... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.Teraz kusi mnie PS3, ale z jednej strony mam przykre

Dnia 02.09.2007 o 21:11, TNukem napisał:

wspomnienia, z drugiej uwielbiam elektronikę SONY :| napewno nie zrobię już tego błędu, że
konsola kosztem PC... :)

bo najlepiej miec jest PC i konsole (bo na PC sa rts no i Wiedźmin jako gra...pozycja obowiazkowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, dla mnie coś takiego było szokiem - na PC grałem w Commandosy, a na PS2 byłem skazany na SSXy i gry typowo zręcznościowe. Owszem Commandos 2 jest na PS2 no ale.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo w to wątpię...
Większość graczy PC zostanie przy kompie...
Bo PC ma nieograniczone możliwości w przeciwieństwie do konsoli wszelakiego typu...
No chyba, że ktoś używa PC wyłącznie do gier w co bardzo wątpię...
Koleś ma z głową, że opowiada takie bzdury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" http://gry.onet.pl/1520391,,Crysis_jednak_na_PS3,wiadomosc.html "

Takie informacje to śmiech na sali a nie informacje... Już sobie przypomniałem jeden z powodów dla których Cryssis miał nie powstać na PS3 a mianowicie mała ilość pamięci RAM (i swoją drogą zgadzam się z tym... w sprzęcie za 2,4k mogliby dać 1-1,5GB a nie 512MB) przez co nie można odtworzyć wielkości świata czy jakoś tak... A co do linku to są tylko spekulacje a nie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 21:26, FLESZZZZZ napisał:

Bardzo w to wątpię...
Większość graczy PC zostanie przy kompie...
Bo PC ma nieograniczone możliwości w przeciwieństwie do konsoli wszelakiego typu...
No chyba, że ktoś używa PC wyłącznie do gier w co bardzo wątpię...
Koleś ma z głową, że opowiada takie bzdury :)

mu chyba wlasnie chodzilo ze ludzie beda sie przesiadac na PS3 wlasnie ze wzgledu tylko na gry a PC do innych spraw, a nie ze wszyscy wywalaja PC do smieci i ida kupic PS3...ja tam sie juz przesialdem i nie narzekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 21:29, Foris napisał:

" http://gry.onet.pl/1520391,,Crysis_jednak_na_PS3,wiadomosc.html "

Takie informacje to śmiech na sali a nie informacje... Już sobie przypomniałem jeden z powodów
dla których Cryssis miał nie powstać na PS3 a mianowicie mała ilość pamięci RAM (i swoją drogą
zgadzam się z tym... w sprzęcie za 2,4k mogliby dać 1-1,5GB a nie 512MB) przez co nie można
odtworzyć wielkości świata czy jakoś tak... A co do linku to są tylko spekulacje a nie informacje...

dalem wczesniej link ze zagranicznego serwisu gdzie pisalo o optymalizacji silnika cryssisa na PS3 wiec mowiac ze konsola jest za slaba to albo klamstwa albo brak wiedzy, przeciez przy dzisiejszych grach na PS3 ktore wygladaj o niebo lepiej niz PCtowe produkcje(liar, heavenly sword) to ps 3 wykorzystuje 30% mocy wiec cos w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro w końcu przeszliśmy do zwierzeń...
Ja grałem na konsolach od 1992 roku do 2001. Tylko na konsolach. Gdzieś tam zobaczyłem Wolfa, gdzieś Kwaka, ale grałem na konsolach, tylko na nich. No ale w końcu pojawił sie w domku PC i pożyczyłem od kumpla Icewind Dale... i już nie wróciłem do konsol i nadal nie mam zamiaru (pomijając epizod z MGS2). Nic mnie nie kusi do tego, by to zrobić. Zastanawiałem się nad PS2 ale tak naprawdę nie potrafię wymyślić gier, w które miałbym grać. Jedynie MGS3, którego na oczy nie widziałem.
Nadal czuję sentyment do gier z N64, przy których spędziłem masę czasu głównie dlatego, że konkurencja nie potrafiła dać tego co miała ta maszynka (Marian, Banjo, GoldenEye i Perfect Dark, ZELDA, Conker''s Bad Fur Day). Na PSX istniała tylko seria RE oraz MGS, z resztą gier miałem kontakt epizodyczny.
A z PS3 jest dokładnie tak samo jak z PS2: nie widzę gier poza MGS4, w które chciałbym zagrać. Jeszcze raz trzeba powiedzieć to wyraźnie: koleś z Ncsoftu chyba nie do końca przemyślał swoja wypowiedź.
Poczekamy co pokaże nam PS3, a może znów nie zauważę, że wyszło nowe PlayStation?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 21:29, Foris napisał:

" http://gry.onet.pl/1520391,,Crysis_jednak_na_PS3,wiadomosc.html "

Takie informacje to śmiech na sali a nie informacje... Już sobie przypomniałem jeden z powodów
dla których Cryssis miał nie powstać na PS3 a mianowicie mała ilość pamięci RAM (i swoją drogą
zgadzam się z tym... w sprzęcie za 2,4k mogliby dać 1-1,5GB a nie 512MB) przez co nie można
odtworzyć wielkości świata czy jakoś tak... A co do linku to są tylko spekulacje a nie informacje...


Człowieku, nie ma sensu porównywać sprzętu w konsoli do PC?
Co z tego że PS3 ma 512 ramu?
PS2 miał 8 MB ramu i? Śmiga 3 razy lepiej niż PC''ty z 256 MB ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2007 o 21:38, Ufo2 napisał:

PS2 miał 8 MB ramu i? Śmiga 3 razy lepiej niż PC''ty z 256 MB ramu.

Nie chodzi o śmiganie, tylko o to że świat gry "jest za duży" aby zmieścił się w 512 MB RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to porównywanie i tak nic nie da. konsola ma inną strukturę niż pc. więc nie zawsze 512 na kompie = 512 na konsoli. poza tym niech każdy kupi co chce. Ktoś chce wiedźmina, baldura i różne strategie to bierze pc. ktoś lubi tekkeny metal gear solid bierze ps3. ktoś chce halo gears of war viva pinata to x360. A jak ktoś lubi mario to wii. Tak więc nie dla każdego ps3 czy pc jest idealnym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem krótko: PC do wszystkiego, konsola tylko do gier. Szczęśliwi ?
Nie wyskakujcie mi z powiedzeniem "co do wszystkiego to do niczego", bo to najbardziej żałosne przysłowie jakie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"PS2 miał 8 MB ramu i?"

miał 32MB RAMu i zobacz jak małe są obszary w grach na PS2 (a przynajmniej były w tych grach które widziałem) Cryssis to jeden wielki obszar (według zapewnień twórców) i raczej trudno by było go "pociąć" na mniejsze by dać miejsce na doczytanie danych/obszaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsoli w zupełności wystarczy 512mb poniewaz ma 3x wieksza przepustowosc niz w PieCu (gddzies ok 23GB/s PS3 a w piecu to srednio mamy 7-8Gb/s) i dzieki temu dane maga byc wczytywane , usuwane bez jakich kolwiek szarpniec w animacji. Dlatego wlasnie taki DOOM III na xbox''a(256mb) działal cacy podczas gdy na piecu wymagał 1Gb. Jeszcze jedno; konsole nie maja zasranych "OKIENEK" co zżerają 512mb na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DeRuleX zobacz jak wyglądał Doom 3 na Xboxie wyposażonym w odpowiednik Geforca 4ti shadery 1.0 i jak na kartach wyposażonych w shadery 3.0 + łatki poprawiające grafikę. To była różnica jak między ziemią a niebem. Kiedy byłem małym chłopcem hej, grałem wyłącznie na konsolach hej. Do grania na PC trzeba dojrzec. Wiem, komp jest mało przyjazny do grania dla wielu ludzi. Granie na PC to ciągła wojna, niczym Wietnam. Nie dziwie się, że wielu wysiada psychicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały błąd xbox ma 64mb ram. No i dodam jeszcze jeden przyklad driv3r; na ps2(32mb) dzialal ok a na piecu trzeb a miec z 512 zeby nic nie chrupało. Poprostu konsole sa zamknieta architekturą wiec tworcy gier moga lepiej zoptymilizowac silniki gier. I prosze nie pierniczy "o kolejny fanboy konsol" bo mam PieCa a konsole to widzialem tylko w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 23:26, Nekromantik napisał:

DeRuleX zobacz jak wyglądał Doom 3 na Xboxie wyposażonym w odpowiednik Geforca 4ti shadery
1.0 i jak na kartach wyposażonych w shadery 3.0 + łatki poprawiające grafikę. To była różnica
jak między ziemią a niebem. Kiedy byłem małym chłopcem hej, grałem wyłącznie na konsolach
hej. Do grania na PC trzeba dojrzec. Wiem, komp jest mało przyjazny do grania dla wielu ludzi.
Granie na PC to ciągła wojna, niczym Wietnam. Nie dziwie się, że wielu wysiada psychicznie
;)


Ja wiem ze doom na xpudlo wygladal tragicznie w porownaniu z PC ale tu nie chodzi jak to wyglada tylko jak mozna na konsolach zoptymilizowac silnik i zrobic ze gra bedzie dzialac dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować