Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Strony internetowe to prasa

215 postów w tym temacie

Hy, teraz to sie dopiero zacznie jazda:) podatki, pozwy, cenzura:D Heh, czasy wolnego internetu się kończą:P

A fakt, przepis nieścisły jest. Bo właśnie - od kogo ściągać podatki? Wszyscy wyniosą się na zagraniczne serwery i wtedy co? Czy ''siedzibę'' będzie definiować język?:p

Zresztą, wydaje mi sie, że tu nie o kasę chodzi, a o ewentualne konsekwencje, jak się coś nie tak napisze. Kaczory nadchodzą!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczułem się jak w Prima aprilis,
ciekawe czy także jak na zagranicznych serwerach się bedzie stawiało strony to sie bedzie płacić, albo jak kilka(naście) domen to za każdą tez się zapłaci ;]
parodia, w jakim kraju my żyjemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie, już wiadomo skąd będą pieniądze na podwyżki dla niektórych strajkujących, ze nie wymienię wprost o kogo chodzi :-).

Ale na poważnie, to nas cofa do czasów PRL-u. Policja dostała elegancki przepis do podnoszenia statystyk wykrywalności w sieci. Brakuje tylko oficjalnej cenzury, która będzie czytać zawartość stronki i dopuszczac (lub nie) treści do publikacji (za kolejne 40 złociszy)...

Generalnie młodzi ludzie domyślnie traktowani są jak złodzieje, a teraz jeszcze większość internetowych entuzjastów zostanie wydawcami, albo będzie musiała pozamykać nielegalne "wydawnictwa". Szkoda gadać normalnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e no troche smieszne to jest wyciagac od jakiegos pojedynczego czlowieka 40 zł za mala stronka ktora nie przynosi mu zadnych korzysci finansowych a wrecz przeciwnie

jak dla mnie to niech polska polityka nie pcha sie do spraw zwiazanych z internetem, komputerem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tym urzędnikom współczuję, bo tylko muszą wykonywać bzdurną robotę wymyśloną przez siłę wyższą! CO do samego pomysłu to już lekka przesada; tylko same problemy i utrudnienia; niedługo trzeba będzie złożyć wniosek o możliwość posiadania własnego kompa i przy okazji opodatkują nam go ot tak, żeby na czymkolwiek zarobić. PARANOJA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie co chciałem sobie zrobić stronkę o SPORE.
Nawet tego nie będę mógł zrobić. :/
Trzeba będzie skasować bloga i posty na forum. Najlepiej cały portal zamknąć. Co ja mówię. Zamknijmy cały ten cholerny Internet i będzie po problemie.
Urzędasy już pewnie mają wypieki na twarzach.
Szczerze mówiąc, nie myślałem, że istnieje w ogóle coś takiego jak "rejestracja strony internetowej". Przecież na tym nie zarabiam...

Co będzie następne? Będę musiał zarejestrować każdą wypitą szklankę wody? Każde oddanie moczu? A może lepiej poinformować ile wlewam benzyny do baku? A może zarejestruję mój szalik Lech Poznań? Jest tle możliwości, żeby w tym kraju było jeszcze gorzej! Nie daj się nabrać, to dopiero początek!

I tylko żyć w nadziei co by granic nie zamknęli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo chce nadążać za czasami, ale znowu zostaje w tyle. Co z Web 2.0?! To użytkownicy tworzą teraz treść. Czy każdy musi teraz płacić 40 zł za napisanie komentarza do newsa? Martwy przepis, który będzie egzekwowany z grubsza, bo będzie w praktyce dotyczył tylko administratorów portali. Śmiech, śmiech, śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bezsens.. Czyli jako że mam stronę o Gothicu, to teraz będę musiał ją rejestrować i jeszcze za to płacić? Śmiechu warte :/. Nie mam zamiaru tego robić. Naprawdę nudzi się tym sędziom, że zajmują się takimi duperelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:33, konki69 napisał:

za niedlugo bedzie trzeba placic za dodanie komentarzu

"Aby dodać komentarz wyślij sms-a pod numer XXXXX (koszt 1,22 zł)"


To ciekawe ile będzie za założenie konta;] Juz isę gdzieś na ten temat wypowiadałem i drugi raz mi się nie chce:P Chore po prostu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie :-).
Jeśli rejestrujemy działalność gospodarczą, i nasza firma (jednoosobowa :-) ) będzie miała stronę www, to co, do działaności dopisujemy "wydawca dziennika"? Jeśli wydawca, to już chyba obowiązują inne przepisy. I co dalej, gdzie jeszcze zgłaszamy nasze wydawnictwo, bo wkońcu zostaliśmy wydawdcą, że tak powiem potentatem prasowym.

SN wsadził kij w mrowisko tym wyrokiem, bo samo zarejestrowanie tego w sądzie to dopiero początek problemów w innych instytucjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:27, Veilaine napisał:


Cytuję:
"O tym, jakie będą konsekwencje postanowienia, zdecydują prokuratura i policja, gdyż to one będą decydować o ewentualnym ściganiu autorów stron WWW."

Po czymś takim czuję się jak przestępca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, lol, też mi pomysł :/. Będę chciał sobie zrobić stronkę fanowską o grze/filmie/książce i muszę zapłacić :/. Będę chciał wypisać wydarzenia z mojego życia na blog - muszę płacić :/. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, polska to chore państwo. Emigrujemy czy obalamy rząd?

To się w głowie nie mieści, człowiek płaci za hosting, za skrypt ponosi inne opłaty i do tego ma jeszcze płacić za swoją twórczość...żal mi tych sędziów...

Poza tym tam jak zwykle jest błąd. Czytając te ich postanowienie wychodzi no to, że każda strona internetowa...bleble ble!...podlega rejestracji. Czyli wychodzi na to, że te zagraniczne też...n/c Ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40zł to w sumie nie tak dużo - aż strach myśleć o tych wszystkich biednych dzieciach neostrady, które zmieniają blogi co 2 dzień :D

Przeliczyłem koszty i wychodzi mi jakieś 120zł - cena jednej gry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować