Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Strony internetowe to prasa

215 postów w tym temacie

to wszystko tak sie porobiło przez ten nasz kochany rząd. Czytałem nawet w gazecie, że jakiś minister czy ktoś tam chciał wprowadzić płatne jednorazówki w sklepie!!!!!!! Oni tylko z nas kase by ździerali a robić nie ma komu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. No to teraz jestem bardzo ciekaw jak oni to będą kontrolować. Chyba liczą na naiwność ludu......
2. Pomijając pkt1, czy jak mam to na zagranicznym serwisie to też będę musiał zabulić? Ten news ma trochę niedopowiedzeń....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 21:42, Max Damagee napisał:

1. No to teraz jestem bardzo ciekaw jak oni to będą kontrolować. Chyba liczą na naiwność ludu......
2. Pomijając pkt1, czy jak mam to na zagranicznym serwisie to też będę musiał zabulić? Ten
news ma trochę niedopowiedzeń....

Ten POMYSŁ ma trochę niedopowiedzeń ;-)

Przeczytałem ten sam news na wielu innych serwisach, tak naprawdę to szczegółów nie ma nigdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strony internetowe są prasą. O czym wiemy nie od dziś. Co więcej, mają tą przewagę od pism drukowanych że wolne jest (póki co) od władzy Tych Przy Kasie, hehehe ;) Ofka uogólniam, bo takie choćby CDA to ideał...wiem, wiem, że przemawia przeze mnie czysty fanatyzm, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...O kuśka! (przeczytał drugi akapit newsa) Czy oni wszyscy powariowali? Nie ma co, polacy (w 99% i to tylko ci u władzy) pochodzą od Giertycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:20, Coni-z napisał:

idę sobie, po jeszcze powiem co myślę o takich pomysłach....


Z całą pewnością nie tylko Ty myślisz podobnie ;)

Mimo, że całą procedura nie jest skomplikowana i czasochłonna jest całkowicie zbędna. Nie wyobrażam sobie ludzi wyszukujących strony internetowe i sprawdzających częstotliwość ich aktualizowania a następnie czy są zarejestrowane. Według mnie urzędnicy, policja, prokuratorzy i sądy mają ważniejsze sprawy. Jedynym rozumnym rozwiązaniem jest nowelizacja ustawy, gdzie uwzględniony był by internet na swoich zasadach.

Przypuszczam, że wymigać się od tego można przenosząc stronę na zagraniczny serwer. Jednak że, wtedy polskie firmy hostingowe na tym ucierpią. No, chyba że też się przeniosą za granicę.

Samego wyroku Sądu Najwyższego nie wiązał bym z obecną partią rządzącą oraz z jakąkolwiek cenzurą, jednak zgodzę się, że na rozwój "polskiego" internetu nie wpłynie to pozytywnie.


Ps. Byłem szybszy ;) Pisałem o tym około godziny 11 rano na Gramircu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:18, Matias20 napisał:

No i znowu Polska musi się czymś wyróżnić. Nie mówie , tu o Polsce jako o kraju, ale o Polsce
jako o ludziach rządzących i ustanawiających prawo.

Szerszeń45 ma racje. Niedługo nie będzie można nawet za darmo zrobić kupy we własnym domu.
Może mam też zapłacić za to, że idę do sklepu, albo na spacer? Wstyd mi za to, że niektórzy
ludzie tak hańbią naszą ojczyznę. A potem się dziwią, że ludzie emigrują za granice. To jest
totalnie chore. Chore do kwadratu.

Kupę będziesz robił za darmo, ale klozet będzie musiał być zarejestrowany ;) A jak chodzisz po chodniku to się nie ściera? Tera czekam na rejestracje PC. Rejestracja płyty głównej 50 zł, graficznej 40zł, ram 1 kostka 15 zł, zasilacz 20 zł, mysz 100 zł (w końcu to niebezpieczny gryzoń- musi być drogi w rejestracji), a klawiatura zostanie całkowicie zakazana bo można za jej pomocą wpisywać "prezyden jest podobny do kartofla", "gej mój brat" ew. "niech spalą ksiądza i w parafii zapanuje nędza" i inne podobne niepoprawne systemowo hasła ;)

"- Móżdżku co będziemy jutro robić?
- Jutro Pinki? Jutro każemy Polakom rejestrować litery w klawiaturze
- A pojutrze?
- Pojutrze? Pojutrze wyjedziemy do Anglii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:33, myniekka napisał:

[ciach]
Samego wyroku Sądu Najwyższego nie wiązał bym z obecną partią rządzącą
[ciach]


ja powiązałabym z kilkoma, do obecnej włącznie...
bo ktoś tą ustawę powinien znowelizować
i to natychmiast;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to piękna myśl "odkładania na PS3" poszła w ... daleko poszła ... Muszę wygrzebać 40 zł :/ Pewnikiem w piątek się przejdę, bo mi się jutro nie chcę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:38, Coni-z napisał:

ja powiązałabym z kilkoma, do obecnej włącznie...


Sama ustawa jeśli się nie mylę pochodzi z 1984 roku a ostania jej nowelizacja z 1999. Więc sama ustawa jest stara jak świat. Przez osiem lat wiele się zmieniło. A nie chciał bym wiązać tej sprawy z rządem, bo mam dziwne przeczucie, że nie są aż tacy sprytni. Szczególnie po ostatnich dziejach jeśli chcą się utrzymać przy władzy powinni zająć się czymś innym niż rejestracją stron internetowych.

Dnia 29.08.2007 o 22:38, Coni-z napisał:

bo ktoś tą ustawę powinien znowelizować
i to natychmiast;/


Zbierając bodajże 100 tys podpisów osób pełnoletnich (możliwe że mniej - na WOSie prócz jedzenia kanapek nic mnie nie zajmowało) parlament musi rozpatrzyć wniosek. W końcu demokracja z konstytucją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HALO HALO... od kiedy wyrok SN jest zrodlem powszechnie obowiazujacego prawa w Polsce???????

Uprzejmie prosze o nie pisanie artykulow wprowadzajacych ludzi w blad!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:53, sferis napisał:

Wolę się nie wypowiadać na ten temat, bo akurat za te słowa co mam na ustach dostałbym automatycznie
BANa....


ja już ten etap mam za sobą... Tak się tylko zastanawiam kto mi zwróci tą kasę, jak ja ją wybulę powiedzmy w piątek, a potem to "coś" ładnie mówiąc wycofają... Będę miał zarejestrowaną stronę chociaż nie miałem takiego obowiązku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:54, yahoou napisał:

HALO HALO... od kiedy wyrok SN jest zrodlem powszechnie obowiazujacego prawa w Polsce???????

Uprzejmie prosze o nie pisanie artykulow wprowadzajacych ludzi w blad!!!!


Nie ma żadnego wprowadzania w błąd. Proszę przeczytać dokładnie artykuł. W tym wypadku źródłem prawa jest ustawa, a Sąd Najwyższy ją tylko zinterpretował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:54, syriusz.b napisał:

ja już ten etap mam za sobą... Tak się tylko zastanawiam kto mi zwróci tą kasę, jak ja ją wybulę
powiedzmy w piątek, a potem to "coś" ładnie mówiąc wycofają... Będę miał zarejestrowaną stronę
chociaż nie miałem takiego obowiązku :/

Dlatego ja ze wszelką rejestracją wstrzymam się trochę, aż wszystko ochłonie i zostanie rozpatrzone ponownie. Jeśli utrzymają interpretację ustawy wtedy pójdę i zarejestruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:58, myniekka napisał:

Nie ma żadnego wprowadzania w błąd. Proszę przeczytać dokładnie artykuł. W tym wypadku źródłem
prawa jest ustawa, a Sąd Najwyższy ją tylko zinterpretował.

od wiazacej wykladni jest trybunal konstytucyjny...

SN wydaje wyroki w sprawach indywidualnych, a jego interpretacja moze byc co najwyzej wskazowka dla innych sądow... cos jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować