Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Strony internetowe to prasa

215 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2007 o 23:05, yahoou napisał:

SN wydaje wyroki w sprawach indywidualnych, a jego interpretacja moze byc co najwyzej wskazowka
dla innych sądow... cos jeszcze???


Właśnie, wskazówką. I inne sądy idąc za przykładem SN będą karały wszystkich nierejestrowanych, bo na to pozwala ustawa. Coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz jakies wieksze doswiadczenia z wymiarem sprawiedliwosci czy tylko tak sobie piszesz???

wiesz ile razy poglad raz wyrazony przez SN byl zmieniany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób Polska przedstawiła swój zacofany stosunek do internetu, to jest coś zupełnie innego niż prasa. Strony www nadają nowej jakości przekazywaniu informacji i porównywanie ich z czymś znacznie starszym mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 23:08, yahoou napisał:

masz jakies wieksze doswiadczenia z wymiarem sprawiedliwosci czy tylko tak sobie piszesz???


Przy najbliższej okazji zapytam się prezesa Sądu Rejonowego jak to jest. I to Ty chyba sobie tak piszesz. SN jak sama nazwa mówi jest sądem najwyższym, więc wyżej nic nie ma i to jego zadaniem jest wydawanie interpretacji ustaw. Trybunał Konstytucyjny jest natomiast od sprawdzania, czy dana ustawa jest zgodna z prawem czy nie i do interpretacji się nie miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie :D Kocham Polski rząd :D Niech mi dadzą plakietkę, że jestem prasa, i będzie można teraz bez problemu wejść na E3 bądź Games Convention jako prasa :D Czyli na GC2008 99% Polaków to będzie prasa :D Great xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 23:19, sferis napisał:

Zmieniłem zdanie :D Kocham Polski rząd :D Niech mi dadzą plakietkę, że jestem prasa, i będzie
można teraz bez problemu wejść na E3 bądź Games Convention jako prasa :D Czyli na GC2008 99%
Polaków to będzie prasa :D Great xD


Noo, na E3 to może nie bo tam wejściówki rozdają bardzo skąpie :P Ale w inne miejsca dostępne tylko dla prasy/dziennikarzy np. takie jak strefa Czarnobyla to czemu nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche poszedlem na skroty... chodzilo mi o to, ze jezeli mi TK napisze ze taka ustawa jest zgodna z Konstytucja przy zalozeniu takiej a takiej interpretacji to ja to uznam za wiazace prawo....

na wyrok SN to sie mozna co najwyzej powolac.... wez sobie przeczytaj konstytucje i zobacz co jest zrodlem rpawa w Polsce...

a skoro musisz sie kogstam o cos pytac to mysle ze jadnak po prostu sobie piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 23:19, sferis napisał:

Zmieniłem zdanie :D Kocham Polski rząd :D Niech mi dadzą plakietkę, że jestem prasa, i będzie
można teraz bez problemu wejść na E3 bądź Games Convention jako prasa :D Czyli na GC2008 99%
Polaków to będzie prasa :D Great xD


o tym samym gadam z kumplem :p Będę wyrywał laski na to, że mam własne czasopismo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka interpretacja SN nie jest może zbyt fortunna, ale tak jak ma minusy ujemne, ma tez plusy dodatnie ;)
być może trochę ukróci (aczkolwiek w to watpię) beztroskie bluzganie na wszystko i wszystkich przez wielu netowych świrów. Bo nic mnie bardziej nie zniesmacza, jak stwierdzenia na portalach typu redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treśc komentarzy bo to prywatne opinie komentujących - i w ten sposób mamy masę sami-wiecie-jakich-tresci....to tylko jeden z przykładów gdzie reguły prawa prasowego, az sie prosza by je zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 23:22, yahoou napisał:

na wyrok SN to sie mozna co najwyzej powolac.... wez sobie przeczytaj konstytucje i zobacz
co jest zrodlem rpawa w Polsce...


Czy ty nie rozumiesz że w tym przypadku ustawa jest źródłem prawa a nie orzeczenie sądu? Jeśli nie to idź dalej do piaskownicy. Wróć jak to zrozumiesz. Tu chodzi o interpretacje. SN nie stworzył nowej ustawy.

Dnia 29.08.2007 o 23:22, yahoou napisał:

a skoro musisz sie kogstam o cos pytac to mysle ze jadnak po prostu sobie piszesz...


Lol, wiesz, wole mieć 100% pewne informacje od wiarygodnych osób a nie od Pana Miecia spod sklepu.

I jeśli napiszesz taki sam bezsens jak poprzednio to zwyczajnie nie odpisze na tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Pozwolę sobie na mały edit ;) (jeśli ktoś o wystarczającej ilości many natrafi na tego posta to prośba o sklejenie w jedno - wiem, że można - po edicie ale można ;) )

Polski Sąd Najwyższy powołany jest do:
Opiniowania ustaw i innych aktów normatywnych.

Funkcje Sądu Najwyższego:
Podejmowanie uchwał mających na celu wyjaśnienie przepisów prawnych budzących wątpliwości w praktyce.

I EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 23:27, myniekka napisał:

Czy ty nie rozumiesz że w tym przypadku ustawa jest źródłem prawa a nie orzeczenie sądu? Jeśli
nie to idź dalej do piaskownicy. Wróć jak to zrozumiesz. Tu chodzi o interpretacje. SN nie
stworzył nowej ustawy.

wlasnie na tym polega problem - ustawa nie zrownuje stron internetowych z publikacjami prasowymi - to tylko wynik dziwnej interpretacji sadu... jezeli uwazasz, ze poniewaz jest to SN, to juz nie masz prawa sie z nim nie zgadzac i przy kazdej kolejnej tego typu sprawie taka interpretacja jest wiazaca, to dziekuje, ale faktycznie nie ma o czym dyskutowac...

Dnia 29.08.2007 o 23:27, myniekka napisał:

Lol, wiesz, wole mieć 100% pewne informacje od wiarygodnych osób a nie od Pana Miecia spod
sklepu.

wiesz... ale sprawa wlasnie dlatego trafila do SN bo w SR, w SO i w SA nie potrafili sobie z nia poradzic i odpowiedziec na proste pytanie...

Dnia 29.08.2007 o 23:27, myniekka napisał:

I jeśli napiszesz taki sam bezsens jak poprzednio to zwyczajnie nie odpisze na tego posta.

no to cie zaskocze i napisze ze w ogole to postanowienie zostalo wydane w sprawie karnej (a nie cywilnej), co oznacza ze tlem do tego wszystkiego musialo byc jakies naruszenie prawa i ktos chcial w celu pociagniecia kogos innego do odpowiedzialnosci zastosowac reguly prawa prasowego... widocznie przekonal SN swoja argumentacja i stad mamy takie postanowienie... wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boszzz... a ten dalej swoje... SN nie wiaze innych sadow swoja wykladnia, chyba ze nada jakiemus postanowieniu range zasady prawnej... poza tym odpowiada na pytania prawne kierowane do niego z I lub II instancji albo z apelacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:50, myniekka napisał:

Sama ustawa jeśli się nie mylę pochodzi z 1984 roku a ostania jej nowelizacja z 1999. Więc
sama ustawa jest stara jak świat.


właśnie o to mi chodziło...
"trzeba z młodymi naprzód iść"
:P

Dnia 29.08.2007 o 22:50, myniekka napisał:

Przez osiem lat wiele się zmieniło. A nie chciał bym wiązać
tej sprawy z rządem, bo mam dziwne przeczucie, że nie są aż tacy sprytni. Szczególnie po ostatnich
dziejach jeśli chcą się utrzymać przy władzy powinni zająć się czymś innym niż rejestracją
stron internetowych.


nie umiem się wypowiadać o polityce spokojnie więc nic nie powiem:D

Dnia 29.08.2007 o 22:50, myniekka napisał:

Zbierając bodajże 100 tys podpisów osób pełnoletnich (możliwe że mniej - na WOSie prócz jedzenia
kanapek nic mnie nie zajmowało) parlament musi rozpatrzyć wniosek. W końcu demokracja z konstytucją
;)


w necie do zrobienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 23:42, yahoou napisał:

boszzz... a ten dalej swoje... SN nie wiaze innych sadow swoja wykladnia, chyba ze nada jakiemus
postanowieniu range zasady prawnej... poza tym odpowiada na pytania prawne kierowane do niego
z I lub II instancji albo z apelacji...


Ale do jego kompetencji należy podejmowanie uchwał mających na celu wyjaśnienie przepisów prawnych budzących wątpliwości w praktyce. I tutaj tak właśnie jest. Ma takie uprawnienia i z nich korzysta. I chciał bym zaznaczyć, bo wiedzę, że zaczynasz wykręcać kota ogonem, że obiektem sporu jest twój post stwierdzający, że news jest błędny, bo SN nie ustanawia prawa. Doszliśmy na samym początku, że SN nie ustala prawa, ale może wydawać własne opinie i interpretacje. Więc gdzie jeszcze widzisz dziurę? Idź się prześpij z godzinkę, dobrze ci to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować