Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Strony internetowe to prasa

215 postów w tym temacie

Strach się bać co przyniesie kolejny dzień. Co ten polski rząd jeszcze wymyśli... nie no, prowadzenie strony internetowej to prasa? Śmieszne to jest. Niech lepiej zajmą się Ci posłowie czymś normalny, a nie szukaniu dziury w całym... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Może niedługo będą uznawali jako prasę kino, rozmowy telefoniczne, granie na kompie i słuchanie muzy i będą kazali za to płacić. 40 zł za każdy obejrzany film, grę komputerową; 40 zł za każdy utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę chyba dodawać, że uważam ten cały pomysł za kolejny bzdurny pomysł - po raz kolejny posłowie zamiast zająć się sprawami istotnymi zajmują się totalnymi idiotyzmami i oczywiście w wolnych chwilach "Utrzymaniem stanowiska" a jakieś tam poprawianie bytu w Polsce czy jakieś tam takie sprawy to raczej tam jakoś nie istotne są....

Wracając do tematu jestem ciekaw jak to jest z interaktywnymi częściami strony, np. komentarze, czy pisząc komentarz muszę rejestrować go? Jeżeli nie, to dlaczego by nie nazwać całej strony komentarzem do zdania napisanego na górze strony czcionką o wielkości 1 i w kolorze tła. Jeżeli to już przegięcie, i tak się nie da uniknąć rejestracji to ktoś mi powie gdzie jest granica?? Komentarz może mieć tyle a tyle znaków?? Komentarz może być nie większy niż ileś tam.... A może za stronę płaci po prostu ten kto płaci za miejsce na nią na serwerze?? W takim razie, co jeżeli założył ją na darmowym amerykańskim serwerze gość, który nie podał żadnych danych i jedyne co wiadomo, że loguje się jako "D!xi" ? Będą teraz pewnie zawracać **** FBI by wyśledziła adres zakładającego konto by mogli odebrać swoje 40zł ....

Morał z tego taki, że internetu nie da się uregulować, co zresztą próbowano zrobić nie raz (np. strony pirackimi stronami, stronami dla pedofilii zabójców i innych) i nigdy się to nie udało, tak więc nie mówcie mi, że jeden z drugim pan poseł tego dokona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głupie zamiast sąd zajmować się mordercami korupcją będzie się zajmował takimi głupotami i ludzie się dziwią że młodzi wyjeżdżają
ciekawe czy strony rządowe i sądowe będą opłacone albo blogi polityków

już widzę te kolejki w urzędach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:49, WorldWar3PL napisał:

Hurra, Dziennik WW3 oficjalnie gazetą! :P


Wiesz co? Dosłownie czekałem aż to napiszesz. :-)
Swoją drogą, przegapiłem ostatni numer, ale wtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że ponad 2 miliony Polaków to przestępcy :P Nie wystarczy miejsca w więzieniach.

A tak na poważnie - jeżeli sąd już kogoś by "przyłapał" na takim czymś, to kara byłaby raczej taka, że po prostu musi swoją stronę zarejestrować. Żadnych grzywien, czy więxień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:06, luzac napisał:

To jest właśnie Polska - złodzieje na stołkach, kretyńskie przepisy a w telewizji facet mówi
mi, że jest dobrze...


Taki mechanizm już u nas był. W sklepach nie można było kupić nawet kostki masła a władze chwaliuły się jakim to wspaniałym krajem jest PRL bo mamy 1 miejsce na świecie w wydobyciu siarki itp. itd. To się nazywa propaganda.
Natomiast cały ten przepis śmierdzi mi raczej próbą ocenzurowania internetu niż zdobyciem kasy (to tylko przy okazji), w stanie wojennym durni sbecy rozwalili centralę telefoniczną żeby utrudnić ludziom kontaktowanie się ze sobą, teraz nasze "światłe" i "yntelygentne" władze usiłują przyciszyć internet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jednak wydaje, że przepis ten powstał z prostej przyczyny - niewiedzy. Bo co ma wspólnego z polityką strona traktująca o mongolskim balecie? Poza tym, Sąd Najwyższy to nie cały rząd. Wydaje mi się, że wkrótce ten przepis zostanie podreperowany...

... Ale w tym kraju wszystko jest możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że to - jeśli jakimś cudem przejdzie - będzie działało na zasadzie -> rejestrujesz, działasz dalej, nie rejestrujesz, kasujesz stronkę. Dopiero za opór grzywna.
Ten pomysł jest tak idiotyczny, że aż nawet może przejść...

@ WW3PL
A dzięki. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:59, luzac napisał:

Mnie się jednak wydaje, że przepis ten powstał z prostej przyczyny - niewiedzy. Bo co ma wspólnego
z polityką strona traktująca o mongolskim balecie?


Ten przepis ma po prostu otworzyć drogę do możliwości ocenzurowania każdej strony i każdej treści. Bo widzisz możesz prowadzić stronę o jakiejś grze a jednocześnie w aktualnościach napisać "co prawda to nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać od komentarza..." i skrytykować jakieś posunięcie władz czy samego wymiaru sprawiedliwości.
Tak przy okazji bardzo dobrze że Trybunał Konstytucyjny utrącił ten przepis o oświadczeniach lustracyjnych inaczej każdy kto założyłby jakąkolwiek stronkę (automatycznie stając się dziennikarzem) musiałby zgodzić się (lub ponieść konsekwencje) na to żeby jego życie było weryfikowane.
Oczywiście niektórzy osobnicy z naszego rodzimego Olimpu po oświadczeniu TK odgrażali się że jeszcze nad tą ustawą popracują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat: zarejestrować wszystkie moje strony (jakby wrednie policzyć, kilka się zbierze), zaryzykować więzienie, czy robić aktualizację rzadziej niż raz w roku ;)
A tak poważnie, to już nie jestem pewien, czy śmiać się teraz, aż ktoś nie zauważy jakie konsekwencje niesie uznanie stron internetowych za gazety i nie wprowadzą zmian do tej ustawy, czy faktycznie zacząć się bać. Chociaż być redaktorem gazety... to brzmi dumnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Od początku.
1. Prowadzę gramsajta - muszę za niego płacacić?!
2. Chcę prowadzić stronę i wprowadzić ją do Kolektywu - muszę za to płacić?

O kurna*... Polska to bardzo dziwny kraj...

* - tu miało być dosadniejsze słowa, ale niech chociaż tu panuje porządek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RP ten kraj zawsze będzie wyśmiewany przez inne kraje:/ Tak jest od wieków aż po dziś KABARET! Jak zaraz odbiorę dowód za 3 lata wyjeżdżam stąd na dobre. Awiu Polsko!
Co za głupota ehh. Będę płacił za posiadanie gramsajta buhahah xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 21:25, Lamb3rt napisał:

1. Prowadzę gramsajta - muszę za niego płacacić?!


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=27218&pid=62

Dnia 29.08.2007 o 21:25, Lamb3rt napisał:

2. Chcę prowadzić stronę i wprowadzić ją do Kolektywu - muszę za to płacić?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=27218&pid=74

CDP nas własną piersią obroni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować