Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2009 o 10:21, Kapas napisał:

Od kiedy ciche hity dostają oceny w przedziale 8.5-10 ?


mysle ze chodzilo mu raczej o brak odpowiedniej kampani reklamowej, u nas ta gra byla i jest bardzo slabo promowana w porownaniu do np. tego paszteta dla mas modern warfare 2 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 15:26, Mafioso_PL napisał:

> Miał ktoś problem z zapisem gry?
Nie, na razie to mamy problemy z dostaniem gry, jako że premiery w PL jeszcze nie było
...


Co nie oznacza, że na Steamie, bądź na d2d nie można pobrać. ;) (za opłatą oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 15:35, Mafioso_PL napisał:

Tylko komu chciało by się 2-3 krotnie przepłacać za ten tydzien obsuwy ... :P

Nie wiem, nie interesuje mnie to ;]

@all

Dla wszystkich niezdecydowanych, grę polecam mimo paru problemów technicznych przez które można rwać sobie włosy z głowy, to jednak ma ten, hm, postapokaliptyczny klimacik. Claptraps FTW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>A co z ta oceną jest nie tak?

Nic, ale według mnie to jest oczywisty hicior, a nie niepozorny - ot gra słówek ;)

>>>>Miał ktoś problem z zapisem gry? Nie zapisuje mi postaci ani ustawień.

Postać powinna się zapisywać po wyjściu do głównego menu bądź z gry - zais następuje automatycznie czyż nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja powiem, że IMHO jest tak sobie...
Gra ogólnie jest świetna, postapokaliptyczna, grafa i cell shading wymiatają. Okraszona jest sporą dawką humoru itd. Jednak do "hiciora" w mojej opinii jej brakuje. Fabuła nie za bardzo mnie wciągnęła ( chociaż uwielbiam postapo)
Praktycznie wszystkie misje są typu idź - zabij, lub idź - znajdź coś i zabij po drodze. Przez pierwsze parę godzin sprawia to mnóstwo radości, ale potem strasznie nuży. Po 16 godzinach na liczniku u kolegi już mnie zaczyna wręcz irytować te zabijanie, chciałbym popchnąć fabułę do przodu a na drodze do każdego celu stoją setki przeciwników (i nie chodzi mi tutaj o stopień trudności, lecz samą ilość przeszkadzajek które trzeba usunąć by dotrzeć do czegoś trywialnego - dodatkowo dochodzi dość szybki spawn postaci więc docierając na koniec lokacji po swoją upragnioną "znajdżkę" w drodze powrotnej znów tłuczemy to samo mięso :/)
Cóż, STALKER bardziej mi się podobał, fabuła była wartka a przeciwnicy sensowni i wymagający. Optymizmem nie napawają też achievmenty ( zabij 10.000 wrogów, zabij 2500 strzałem w głowę, rozjedź 5000 autem itd). Patrząc że już po 16 godzinach mam ponad 1700 zabitych stworzeń i jestem znudzony, aż boję się co będzie dalej.

Oczywiście nie twierdzę, że gra jest zła, bo jest naprawdę dobra. po prostu nie odpowiada mi taki typ rozgrywki (wszystkie shootery jak Call of Duty i inne) Jestem pewny, że gdyby ta gra zajęła mi 20 godzin do przejścia historii z singla to ok, ale po prawie 20 dopiero przechodzę do drugiej wielkiej lokacji a tam znów tysiące przeciwników, którzy pilnują klucza do fabryki gdzie kolejne setki pilnują PDA ze wskazówką do kolejnej..... nie, to nie dla mnie..
Jak pisałem, gram u kolegi na x- boxie, i w moim odczuciu, trochę było by mi żal, gdybym wydał tyle pieniędzy na grę, która pomimo, że daje sporo radości, nie ma tego czegoś, co by mnie pociągało do siedzenia i zakończenia tej przygody....
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pariah - ale Borderland to H&S,więc to o czym piszesz,to normalne w przypadku tej gry - myślę też,że porównania do S.T.A.L.K.E.R.A są tu nie na miejscu,bo to inne gatunki gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się, że gatunki są podobne:
1. free roam ( nie jak np: Call of Duty jedyna słuszna droga i zaskryptowani przeciwnicy)
2. klimat postapo
3. Obie udają namiastkę RPG (Stalker questami a Borderlands rozwojem postaci)
4. przeciwnicy różnie reagują i nie można przewidzieć ich drogi, walczą też między sobą (taki A- life Stalkerowy)

Różnica jest właśnie taka, że Stalkera ukończyłem po ok 40 godzinach i byłem strasznie zadowolony, a tutaj po 20 jestem gdzieś na początku znudzony i podirytowany :) Ale jak wspomniałem nie jestem fanem shooterów więc moja opinia nie jest obiektywna. Jestem pewny, że wielu graczom i fanom "zabijania tysięcy" strasznie przypadnie do gustu...NA pewno jest to jedna z najciekawszych pozycji w gatunku, jaka ukaże się tego roku :)
PS: ahh, żeby nie było, nie "zjeżdżam" tej gry, po prostu napisałem moje odczucia względem niej ^^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 21:02, Mange napisał:

Może ktoś podać oficjalne wymagania gry?


1. System operacyjny: Windows XP/Vista
2. Procesor: 2,4 Ghz
3. Pamięć: 1GB RAM (dla Visty zalecane 2GB)
4. Grafika: karta wideo z 256 MB (seria GeForce 8 lub nowsze/seria Radeon R8xx)
5. Wolne miejsce na dysku: 8 GB
6. Dźwięk: kompatybilna z Windowsem karta dźwiękowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borderlands
System Requirements*
Intel CPU - Pentium 4 2.4GHz
AMD CPU - Athlon XP 2400+
Nvidia Graphics Card - Geforce 8600 GS
ATI & Intel Graphics Card - Radeon X850 Series
RAM - 2 GB
Hard Disk Space - 8 GB
Direct X - 9
* System requirements displayed are based on recommended system requirements and should be used as a guide only.


MINIMUM:

Windows XP:
1GB System RAM
2.4 Ghz or equivalent processor
256mb Video Card RAM

Windows Vista:
2GB System RAM
2.4 Ghz or equivalent processor
256mb video Card RAM

Supported Video Cards:
GeForce 200 series
Geforce 9 series
Geforce 8 series
Geforce 7 series
Radeon R600 series (HD 2400-HD 2900)
Radeon R600 series (HD 3xxx)
Radeon R700 series (HD 4xxx)
Radeon R8xx series

recommended nie umiem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 22:49, conan8 napisał:

Najfajniej to będzie grać w co-opie :D Grafika przypomina tą z PoP-a, nie?


Niestety jest w tej samej technologi graficznej zrobiona. Popularnie nazywa się to grafiką "komiksową" i mnie nie za bardzo taki styl przypadł do gustu. Jak dla mnie pierwsza, normalna grafika w Borderlands mi się bardziej podobała, ale cóż zrobić. Dobrze że i tak zbyt dużo gier nie wychodzi z taką grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować