Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2009 o 15:39, Kirabaxior napisał:

Na pewno więcej niż połowe ;] Bo ta babka to W New Haven jak mniemam?

No gdzies w okolicy new haven ale nie pamietam dokładnie jak sie nazywa ten teren:] Jeszcze nie znalazlem (ani nie bylo do kupienia) zadnej naprawde dobrej broni i dotychczas znalazlem tylko 1 bron obcych wiec sie pytam. Teraz biegam z SMG ktory zadaje cos 50 obrazen ale szybko strzela i jest dosc celny, snajperka bez optycznego celownika cos 250 obrazen, bronia obcych wlasnie i jakims shotgunem, ogolnie bieda;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 15:03, Shego napisał:

Mam juz 26 level i jestem w momencie gdy wlasnie zrobilem zadanie gdzie trzeba bylo pogadac
z tą laska ktora nagrywala tasmy


Jeżeli robisz wszystkie zadania, to powinieneś skończyć grę na ~36 levelu. Zaś o broń się nie martw, ja sam używam SMG z 70dmg i szybkostrzelnością 12, za to praktycznie bez recoilu i 100% celnością (sama broń jest fioletowa, ale ma tylko 2 bonusy do obrażeń i recoilu), i służy mi od lvl25 do teraz lvl 42 na drugim podejściu :D.

Polecam też trzymać się jednej broni, bo niestety system rozwoju broni jest dość marnie zrobiony i bardzo ciężko jest utrzymać proficiency nawet na jednej/dwóch broni. Ja obecnie 99% przeciwników zabijam tylko zwykłym SMG (+działko Corrosive), a pozostały 1% to stanowiska strzeleckie do których przydaje się snajperka.

Edit: broń obcych jest bardzo rzadka, a do tego żałośnie słaba, przerwy na ładowanie zabijają jakikolwiek ich użycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2009 o 16:05, DragonLord napisał:

i recoilu), i służy mi od lvl25 do teraz lvl 42 na drugim podejściu :D.

Czyli przy drugim podejsciu jest wiecej expa za potwory/zadania? Bo napisales ze skoncze kolo 36;] Nie wie czy bd przechodzil drugi raz ale nie wykluczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 17:20, Shego napisał:

> i recoilu), i służy mi od lvl25 do teraz lvl 42 na drugim podejściu :D.
Czyli przy drugim podejsciu jest wiecej expa za potwory/zadania? Bo napisales ze skoncze
kolo 36;] Nie wie czy bd przechodzil drugi raz ale nie wykluczam

Jest go dużo więcej i sądzę, że dość szybko przestanie mieć znaczenie prócz podbijania proficiency broni (cap to lvl50). Obecnie z lvl42 niedawno zabiłem Sledge, więc większość drugiej rozgrywki robi się raczej z 50lvl.

Drugi playthrought znacząco różni się od pierwszego, przeciwników jest mnóstwo i do tego jest znacznie więcej ich specjalnych wersji (z jednej miejscówki z jaskiniami skagów potrafi wyjść 20+ piesków, w tym 2-3 badassy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 17:39, DragonLord napisał:

Drugi playthrought znacząco różni się od pierwszego, przeciwników jest mnóstwo i do tego
jest znacznie więcej ich specjalnych wersji (z jednej miejscówki z jaskiniami skagów
potrafi wyjść 20+ piesków, w tym 2-3 badassy).

BadMutha, ale to tylko takie sprostowanie. :P
Playthrough 2 jest zdecydowanie ciekawszy. Kropka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Playthrough 2 wypada lepszy loot?? Mój kolega zdobył jakoś w 1 shotguna z 99999 ammo (tzn tyle ile ma chyba) nie widziałem na własne oczy ale mój brat widział i strzelał ten shotgun szybko , tak mówił , czy będzie więcej dobrych rzeczy??:P

(jestem już po gościu który miał shotguna który strzelał i pociski wybuchały strasznie wolny reload)

P.S. ile już macie kasy?? :D ja z bratem staramy sie nie ginąć bo przy końcie 900 000 $ PONAD kosztownne jest ginięcie około 70k + :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 09:31, wilqu94 napisał:

P.S. ile już macie kasy?? :D ja z bratem staramy sie nie ginąć bo przy końcie 900 000
$ PONAD kosztownne jest ginięcie około 70k + :P


Rzeczywiście, utrzymanie się przy tej kwocie jest b. trudne. A jaką masz klasę postaci?

@DragonLord: dzięki za info odnośnie rozwijania uzbrojenia. Pierwszy raz grałem Cegłówą (i <3 polisz tumazczenia by Cenega) i używałem karabinu, shotguna, snajperki, rewolweru i rakietnicy. Teraz gram Soldierem uzbrojonym w karabin i shotgun. Jest lepiej ale mam wrażenie że na słabszych mobkach (takich za które już nie dostajemy XP) umiejętność szkolenia w danym typie broni rozwija się bardzo wolno albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 10:03, SpecShadow napisał:

Pierwszy raz grałem Cegłówą
(i <3 polisz tumazczenia by Cenega) i używałem karabinu, shotguna, snajperki, rewolweru
i rakietnicy.


Cegłówa?...czyli jest już łatka polonizacyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 10:53, Snejek napisał:

Cegłówa?...czyli jest już łatka polonizacyjna?


Instrukcję zdążyli (niestety) przetłumaczyć. Albo Mordechaj :X oessu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 11:28, Snejek napisał:

A wiecie kiedy owa łatka się pojawi?

Cenega ogłosiła, że łatka pojawi się na początku grudnia. Jak będzie, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 11:32, ISAMU napisał:

> A wiecie kiedy owa łatka się pojawi?
Cenega ogłosiła, że łatka pojawi się na początku grudnia. Jak będzie, zobaczymy.


oby nie grudnia przyszłego roku ;P
Cenega wie jak spartaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 10:03, SpecShadow napisał:

i rakietnicy. Teraz gram Soldierem uzbrojonym w karabin i shotgun. Jest lepiej ale mam
wrażenie że na słabszych mobkach (takich za które już nie dostajemy XP) umiejętność szkolenia
w danym typie broni rozwija się bardzo wolno albo wcale.

I masz dobre wrażenie:
http://borderlands.wikia.com/wiki/Proficiency + http://borderlands.wikia.com/wiki/Level#Experience_and_levels

Proficiency zależy właśnie od tego, ile xp daje mobek. Problem w tym, że ilość potrzebnego xp, by zdobyć max proficiency jest bliska temu, ile potrzeba do zdobycia samego poziomiu 50, a przecież zdolność władania bronią nie zwiększa się od wykonywania questów/roadkilli. Dlatego imo lepiej trzymać się jednej, maks dwóch ulubionych broni i resztę ignorować/zachować na specjalne okazje (jak snajperka na wieżyczki czy broń corrosive na ciężko opancerzone cele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że wraz z proficiency nie wzrasta ilość amunicji, jaką możemy nieść. Naprawdę przydałoby się takie rozwiązanie, bo co z tego, że mam magazynek wielkości 120 do Combat Rifle, skoro dość szybko kończy się do niej amunicja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:14, Ringno5 napisał:

Szkoda tylko, że wraz z proficiency nie wzrasta ilość amunicji, jaką możemy nieść. Naprawdę
przydałoby się takie rozwiązanie, bo co z tego, że mam magazynek wielkości 120 do Combat
Rifle, skoro dość szybko kończy się do niej amunicja?

z tego co pamietam to w sklepach z ammo można dokupic mody zwiekszające ilość amunicji overall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:27, spec_naz_ist napisał:

z tego co pamietam to w sklepach z ammo można dokupic mody zwiekszające ilość amunicji
overall.


Tyle, że chyba Ringowi chodziło o to, że Combat Rifle żre amunicje z taką prędkością jak Pacman te kuleczki. I nie ważne ile by się miało ammo to i tak po kilkunastu mobach nie ma nic. Chociaż mylić się mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować