Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2010 o 19:24, zadymek napisał:

Na aktualnym poziomie dostaniesz wciry jużw Skag gully, to pewne:]


E? Start solo P2 jest jeszcze potworniej nudny niż w Jedynce. Tak naprawdę prawdziwą hecę z tej gry ma się dopiero na 2.5, kiedy zwykły mob Spiderantsów może rozerwać człeka na strzępy. W sumie na Dwójce pierwszy raz (pomijając kuriozalną walkę ze Sledge''m) idzie się spocić dopiero w Rustach.

Co innego walcząc w grupie, chłe chłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 19:50, Dexter_McAaron napisał:

E? Start solo P2 jest jeszcze potworniej nudny niż w Jedynce. Tak naprawdę prawdziwą

Jak jesteś przepakowany i wyposażony to tak. Snajper to nawet ma łatwiej, bo działa z dystansu.

Dnia 02.04.2010 o 19:50, Dexter_McAaron napisał:

hecę z tej gry ma się dopiero na 2.5,

A co to takiego 2.5?

Dnia 02.04.2010 o 19:50, Dexter_McAaron napisał:

kiedy zwykły mob Spiderantsów może rozerwać człeka na strzępy. W sumie na Dwójce pierwszy raz (pomijając kuriozalną walkę ze Sledge''m)

Nie no są granice masochizmu, zabawa ma być wyzwaniem a nie Mission: Impossible...

Dnia 02.04.2010 o 19:50, Dexter_McAaron napisał:

idzie się spocić dopiero w Rustach.
Co innego walcząc w grupie, chłe chłe...

Fakt, zwłaszcza jak reszta idzie się pojedynkować gdy ty użerasz się samotnie z przepakowanym 4-krotnie elementalem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do P2, to muszę powiedzieć, że choć znacznie trudniejsze to jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Naprawdę miałem satysfakcję. Na P1 tak jakoś łatwo poszło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 20:28, soshman napisał:

że choć znacznie trudniejsze

A mi sie wydaje, że to na PT2 jest prościej. Tak jakoś już wiadomo co i jak. Faktem jest, że elemental skagi są trudnawe, szczególnie jak wyskoczą takie 3... Ale to tylko taki wyjątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 22:50, Markush napisał:

> że choć znacznie trudniejsze
A mi sie wydaje, że to na PT2 jest prościej. Tak jakoś już wiadomo co i jak. Faktem jest,
że elemental skagi są trudnawe, szczególnie jak wyskoczą takie 3... Ale to tylko taki
wyjątek.

Ja miałem zupełnie inne odczucia. Subiektywizm. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 19:57, zadymek napisał:

Jak jesteś przepakowany i wyposażony to tak. Snajper to nawet ma łatwiej, bo działa z
dystansu.


Snajper z urzędu w tej grze ma najłatwiej. Solowanie Brickiem potrafiłoby nawet Dalajlamę sprowokować do rzucania karma maciami co minutę.

Dnia 02.04.2010 o 19:57, zadymek napisał:

A co to takiego 2.5?


Noo w sensie ta swobodna gra "już po" dwukrotnym przejściu gry, kiedy przeciwnicy wskakują na poziom SuperBad.

Dnia 02.04.2010 o 19:57, zadymek napisał:

Fakt, zwłaszcza jak reszta idzie się pojedynkować gdy ty użerasz się samotnie z przepakowanym
4-krotnie elementalem:/


No tak, abstrahuję już od takiego przypadku... Lecz także grając ze sprawdzonym kumplem vel całą ekipą, potrafi nieźle dopiec, bo przeciwników jest zauważalnie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia, że ma P2 idzie mi całkiem nieźle. 37lvl i jak na razie bez większych problemów. Raz tylko mi zostało 1HP i zero tarczy, ale to przez... rzucenie sobie w twarz granatem zbliżeniowym. Odbił się od przeszkody czego nie zauważyłem w porę hehe. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 15:47, HumanGhost napisał:

Przyznam bez bicia, że ma P2 idzie mi całkiem nieźle. 37lvl i jak na razie bez większych
problemów. Raz tylko mi zostało 1HP i zero tarczy, ale to przez... rzucenie sobie w twarz

A kim grasz?

Dnia 03.04.2010 o 15:47, HumanGhost napisał:

granatem zbliżeniowym. Odbił się od przeszkody czego nie zauważyłem w porę hehe. ;]

Z tego co pamiętam te (i sticky) granaty się przyczepiają do podłoża i wybuchają tylko pod wpływem obecności wroga, czyżby nowy patch coś zmienił? A może chodziło o g.kontaktowe?

BTW Granatów zbliżeniowych jeszcze nie testowałem, ale grałem juzna 1.3 i odniosłem wrazęnie, że unikaty pojawiają mi się o wiele częściej. Ba, w bazie Lancy miałem 3 w jednym pomieszczeniu z czego 2 te same modele.

PS Ktoś tu wspominał, że szuka Chimery. Jakby co mam jedną do odstąpienia.

20100403173613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 17:37, zadymek napisał:

A kim grasz?


Mordechajem, czy jak to tam przetłumaczyli. ;]

Dnia 03.04.2010 o 17:37, zadymek napisał:

A może chodziło o g.kontaktowe?


Tak, mała pomyłka. To był granat rzucony i odbity od ściany czy czegoś tam i zapomniałem, że leży obok mnie. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 15:47, HumanGhost napisał:

Przyznam bez bicia, że ma P2 idzie mi całkiem nieźle. 37lvl i jak na razie bez większych
problemów. Raz tylko mi zostało 1HP i zero tarczy, ale to przez... rzucenie sobie w twarz
granatem zbliżeniowym. Odbił się od przeszkody czego nie zauważyłem w porę hehe. ;]

A tak btw. Aim Assist masz włączone? :D

Nie wiedziałem, e w ogóle takie coś jest, i niedawno mnie oświecili. Wyłączyłem i jakoś niby różnicy nie ma, ale w zamieszaniu często udawało się trafić, a teraz bieda. :D Albo takie moje subiektywne odczucie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 21:20, soshman napisał:

A tak btw. Aim Assist masz włączone? :D


O_o

Hmmm właściwie nie wiem. Nie wydaje mi się, bo jakoś łatwo w celowaniu nie mam. Aż zaraz sprawdzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 21:20, soshman napisał:

A tak btw. Aim Assist masz włączone? :D


Hmm w polskiej wersji są "Opcje celowania" w postaci "Przycisk" i "Spust". Nie wiem czym się różnią i jakoś nie widzę różnicy między nimi. Czy ustawię na przycisk czy na spust to i tak celuję tak samo. Nie wiem o co chodzi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2010 o 22:10, HumanGhost napisał:

Hmm w polskiej wersji są "Opcje celowania" w postaci "Przycisk" i "Spust".


Dziwne, ale AA jest przydatne kiedy są skaczące moby, bo celownik wtedy śledzi ich głowe, tzn. niekoniecznie głowę, ale śledzi. Jeśli używasz karabiny snajperskiego na duże odległości to nic to nie daje, bo to działa tylko jak cel jest blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 22:35, Markush napisał:

Jeśli używasz karabiny snajperskiego na duże odległości to nic to nie daje, bo to działa tylko jak cel jest blisko.


Próbowałem używać na różnych odmianach broni. Zawsze z tym samym skutkiem. Bez znaczenia co ustawiłem, broń zachowywała się tak samo. W sumie dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 22:10, HumanGhost napisał:

> A tak btw. Aim Assist masz włączone? :D

Hmm w polskiej wersji są "Opcje celowania" w postaci "Przycisk" i "Spust". Nie wiem czym
się różnią i jakoś nie widzę różnicy między nimi. Czy ustawię na przycisk czy na spust
to i tak celuję tak samo. Nie wiem o co chodzi z tym.

Nie wiem, czy to jest ta sama opcja. Mam angielską wersję. W Game Settings jest opcja Aim Assist. Z samego poziomy gry, a nie menu głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 22:35, Markush napisał:

Dziwne, ale AA jest przydatne kiedy są skaczące moby, bo celownik wtedy śledzi ich głowe,
tzn. niekoniecznie głowę, ale śledzi. Jeśli używasz karabiny snajperskiego na duże odległości
to nic to nie daje, bo to działa tylko jak cel jest blisko.

No wiadomo, że i tak najważniejsze jest, żebyś Ty celował. ;) Jednak na moim filmiku - zlepku akcji i headshotów na youtube, padały dwa zarzuty. Niski poziom przeciwników (moja wina, że robiłem wszystkie poboczne i jakoś tak odskoczyłem? :D), oraz Aim Assist. W takim razie widzę, że AA jest nieuzasadnione. <jupi> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Borderlands i takie pytanko. Czy na sprzęcie: geforce 9600 gt, 2 gb ramu, procek intel pentium 4 3.6ghz ta gra pójdzie na średnich lub przynajmniej zadowalających ustawieniach bez przycinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 15:34, revolt505 napisał:

Mam zamiar kupić Borderlands i takie pytanko. Czy na sprzęcie: geforce 9600 gt, 2 gb
ramu, procek intel pentium 4 3.6ghz ta gra pójdzie na średnich lub przynajmniej zadowalających
ustawieniach bez przycinek?


Mam podobny sprzęt tylko procka AMD 4200+ X2 i jest jak najbardziej możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować