Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2011 o 22:45, Commander_Shepard napisał:

O ile mi wiadomo jeśli ty hostujesz to twoi koledzy chyba maja dostęp do dlc CHYBA?


Nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa grosze:

Cóż, zeszłej nocy było trzeba powiedzieć Borderlands too-da-loo. Grę zakupiłem nie tak dawno w związku z "degradacją" wersji GOTY (podstawka + 4 DLC) do serii Premium Games. 30h grania na przestrzeni bitego tygodnia, 95% czasu z kumplem w co-opie. Zostało nam trochę side-questów pochodzących z dwóch ostatnich DLC, więc teoretycznie moglibyśmy poprowadzić playthrough o przynajmniej kolejne parę godzin. Nie wspominając rzecz jasna o potencjalnym drugim, różniącym się nieco playthrough.

Osobliwa gra. Daleka od solidnego rozpisania, choć względem fabuły, to z pewnością nie o nią tu chodzi. Razi kwestia schematyczności, niekiedy przemierzając lokacje prześladowało mnie wrażenie ogólnego recyklingu. Wielkiej różnorodności nie ma też wśród wrogów. Dziwna sprawa - powszechny konsensus wśród fanów Diablo zdaje się głosić, że od czasów Diablo II to póki co (już niedługo, w końcu beta trzeciej części we wrześniu) ich ulubiony tytuł. Faktycznie, paradoksalnie ma to w sobie jakiegoś ducha tamtej serii.

Co jeszcze? Grając sam po krótkim czasie ziewałbym pewnie z nudów, ale grając w co-opie z kumplem to jedno z lepszych "growych" doświadczeń. Choć przyznam, że i w takim trybie duże dawki mogą być szkodliwe dla wytrzymałości. Irytuje też kwestia ekwipunku – za dużo, za często co wiąże się z brakiem większej ekscytacji podczas przerzucania nowych pukawek.

Z plusów? Jedyna w swoim rodzaju oprawa graficzna (hmm, "Rage" już blisko...), oprawa audio bez zarzutu, klimacik "Mad Maxa" z namiastką Fallouta, ogólny humor i radosna głupkowatość tego uniwersum. Jak już wspomniałem, to jeden z moich ulubionych tytułów jeśli chodzi o multi. Z drugiej strony, wyeksploatowałem dopiero jedną z czterech postaci, a nie śpieszy mi się jakoś, by powtarzać przebijanie się przez całość. Może po długiej przerwie, znowu z kimś.

Sequel ponoć już wiosną przyszłego roku – mam nadzieję na doszlifowanie niektórych aspektów i sprawniejsze wykorzystanie potencjału.

8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny a irytujący problem z zakupionym DLC.
Jak wiadomo pierwsze dwa dodatki wymagają aktywacji numerem seryjnym i takie 2 wyświetliły mi się podczas pierwszego uruchomienia po instalacji. Zombie Island aktywowałem i ukończyłem po czym chciałem to samo zrobić z Mad Moxxi - problem w tym, że zarówno w grze jak i przez Steama przestał mi się wyświetlać tamten kod (ten z Neda nadal jest). Nie jest to wina gry, lecz Steama więc zgłosiłem to do pomocy technicznej, ale ta od 24 godzin milczy. Ktoś ma może pomysł jak z tego wyjść, bo lekko irytować zaczyna -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem ci to podesłać, ale te rozwiązanie nie działa, musisz mieć już aktywowane oba DLC .

This "solution" only works if you had already activated the DLC. If you just bough the game, or haven''t yet activated the DLC, it doesn''t work.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 15:03, Fimbulvinter napisał:

Pytanko do DLC. Przejść podstawkę potem DLC, czy może od razu DLC ? Poziom jest skalowany?


Do maksymalnego poziomu trzeba zrobić rundkę fabuła-1dlc-fabuła drugie podejście-reszta dlc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie Mad Moxxi''s Underdome Riot.

Czy jak zginę na arenach to się resetuje cały event (czyli wraca do pierwszej rundy), czy tylko do pierwszej fali (np. jak zgine na R4 W5, to wracam do R4 W1)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest maksymalny lvl? Czy 61 osiągnę stosując na przykład pierwszy plathrough - wszystkie dlc - drugi playthrough?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Mad Moxxi to jest chyba 5 rund po 5 fal i jak dasz dupy podczas którejś fali(np 5 ostatnia) a jest to fala z rundy 4 to od nowa musisz dymać te 5 fal z 4 rundy.
Czyli nie "tracisz" wszystkiego tylko musisz od nowa daną rundę zaczynać.

2 raz przeczytałem twojego posta Mordant i tak jak piszesz.

@mikim nigdy na P1 maxować postaci nie próbowałem bo to trochę bez sensu, broń która wypada ma wtedy ogranicznik lvl/staty i po prostu będzie wypadać słaba broń mimo że masz wysoki lvl.
Lepiej grać normalnie czyli podstawka na P1 raz jeszcze podstawka na P2 i dlc albo jakieś udziwnienia tego trybu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 23:49, mikim napisał:

Jaki jest maksymalny lvl? Czy 61 osiągnę stosując na przykład pierwszy plathrough - wszystkie
dlc - drugi playthrough?

Maksymalny level 69. Nie osiągniesz go robiąc wszystkie DLC zaraz po pierwszym playthrough, musisz wybrać jeden a resztę wziąć po drugim playthrough. Zwyczajnie zabraknie wyzwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest głupie. Osiągasz ten lvl 69 i już nie dostajesz punktów do przydzielania. Max jest 64 gdyż od 5 lvl`a można przydzielać a wyliczyłem, że wszystkich jest 106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to poziom a druga - skillpunkty. Z tego co czytałem za przechodzenie misji w Moxxi i Claptrapie dostaje się po jednym punkcie na playtrough, czyli grać P1 z i bez DLC to już różnica 2 punktów. Niby niewiele, ale myślę, że w rozwoju postaci każdy jest na wagę złota, więc dla mnie to jedno decyduje, że lepiej i za pierwszym razem te DLC cisnąć (chociaż już 43poziom na P1 i z jeden wejdzie jeszcze...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 14:37, Crew_900 napisał:

I to jest głupie. Osiągasz ten lvl 69 i już nie dostajesz punktów do przydzielania. Max
jest 64 gdyż od 5 lvl`a można przydzielać a wyliczyłem, że wszystkich jest 106


..ee?

od 5 lvl do 69lvl jest te 64 skillpointsy, owszem. Nie sądzisz chyba, że wypełnisz wszystkie drzewka...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 14:58, Ostrowiak napisał:

od 5 lvl do 69lvl jest te 64 skillpointsy, owszem. Nie sądzisz chyba, że wypełnisz wszystkie
drzewka...?

zapominasz o dlc 2&4 za przejście p1 i p2 dostajesz skillpoint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować