Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

>choć kiedyś

Dnia 11.11.2012 o 11:31, zadymek napisał:

zapodałem komuś porównanie z ...Dead Island;)

To nie takie głupie porównanie, bo gry pod względem mechaniki mają sporo wspólnego. Tylko, że produkcja Techland ma znacznie gorsze wykonanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 12:16, mati285 napisał:

To nie takie głupie porównanie, bo gry pod względem mechaniki mają sporo wspólnego. Tylko,
że produkcja Techland ma znacznie gorsze wykonanie ;-)

No tak, ale oprócz ogólników takich jak sandbox czy rozwój oraz duperelek typu system skilli i obrażeń gry te dzieli przepaść.
Są do siebie bliźniaczo podobne, ale technicznie: to jak porównanie Quake''a z Half-Life. Koncepcyjnie Borderlands stawia na radosną wyrzynkę i zbieranie fantów, Dead Island na przetrwanie (survival) i kreatywne wykorzystanie ograniczonych środków, B na parcie do przodu, DI odwrotnie - ucieczkę i wykorzystanie środowiska (to zasługa bardziej kontaktowego stylu walki), B leje na fabułę a questy to tylko fiszki do odhaczenia, nawet nagrody nie są poważne, DI wręcz opiera rozwój bohatera i fabuły na questach nawet jeśli niespecjalnie udaje mu się budowanie napięcia i oddanie tragedii ludzi stających w obliczu epidemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze jest opcja magazynowania przedmiotów (szafka, schowek, itp.)? Ponieważ te 12 dostępnych w ekwipunku miejsc, dość szybko się zapełnia, a niektórych rzeczy szkoda wyrzucać :/ A może przy wyższym poziomie postaci, można targać więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 13:29, conradzik napisał:

Czy w grze jest opcja magazynowania przedmiotów (szafka, schowek, itp.)? Ponieważ te

Jest ...w drugim DLC;)

Dnia 28.11.2012 o 13:29, conradzik napisał:

12 dostępnych w ekwipunku miejsc, dość szybko się zapełnia, a niektórych rzeczy szkoda
wyrzucać :/ A może przy wyższym poziomie postaci, można targać więcej?

To trzeba ratować Claptrap''y - za każdy Claptrap Rescue dostaniesz pakiet rozszerzenia plecaka o 3 miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 13:29, conradzik napisał:

Czy w grze jest opcja magazynowania przedmiotów (szafka, schowek, itp.)? Ponieważ te
12 dostępnych w ekwipunku miejsc, dość szybko się zapełnia, a niektórych rzeczy szkoda
wyrzucać :/ A może przy wyższym poziomie postaci, można targać więcej?


W niektórych lokacjach spotykasz uszkodzone Claptrapy. Od nich można dostać misje, żeby je naprawić. Jak to zrobisz dostaniesz powiększenie ekwipunku o 3, maksymalny udźwig jest dość spory, 42(?) zdaje się. Jeżeli masz dodatek Moxxi, to tam masz również dostęp do banku na terenie lokacji z dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam żadnego stasha nie ma (przynajmniej w podstawowej wersji, bo w żadne DLC nie grałem), ale możesz zdobywać ulepszenia zwiększające pojemność ekwipunku pomagając porozrzucanym po świecie gry Claptrapom.

@up
Lol. To się nazywane zgranie w czasie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:12, zadymek napisał:

Jest ...w drugim DLC;)


Mam wersje goty, kupioną kilka dni temu na steamie. Gdzie konkretnie mogę chować rzeczy? Tylko tam, gdzie napisał Noirr? Mam w tej chwili 15 lvl i kręcę się po okolicach arid badlands. Jak mogę się tam dostać?

Ps. Dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:19, conradzik napisał:

Mam wersje goty, kupioną kilka dni temu na steamie. Gdzie konkretnie mogę chować rzeczy?
Tylko tam, gdzie napisał Noirr? Mam w tej chwili 15 lvl i kręcę się po okolicach

Yup, W Sejfie w lokacji Mad Moxxy Underdome możesz składować od 10 do 42 przedmiotów.

Dnia 28.11.2012 o 14:19, conradzik napisał:

arid badlands. Jak mogę się tam dostać?

Lokacja dostępna jest od początku w sieci Fast Travel: to ta druga opcja (ikonka królika) w stacjach NewU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:43, zadymek napisał:

Lokacja dostępna jest od początku w sieci Fast Travel: to ta druga opcja (ikonka królika)
w stacjach NewU

Ale z tego co pamiętam to nie mamy od razu dostępu do Fast Travel. Najpierw trzeba się dostać do Dahl Headlands i wykonać odpowiedniego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:50, mati285 napisał:

Ale z tego co pamiętam to nie mamy od razu dostępu do Fast Travel. Najpierw trzeba się
dostać do Dahl Headlands i wykonać odpowiedniego questa.

Do tych lokacji się ma od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:50, mati285 napisał:

Ale z tego co pamiętam to nie mamy od razu dostępu do Fast Travel. Najpierw trzeba się
dostać do Dahl Headlands i wykonać odpowiedniego questa.

Do DLC mamy transport tuż po zakończeniu "tutoriala" (kupno osłony)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z pewnym uciążliwym błędem, a mianowicie gdy chcę coś kupić w automacie z bronią w Fyrestone, grę wywala mi do pulpitu z komunikatem o błędzie (niestety, nie mam screena, dorzucę, gdy błąd wystąpi kolejny raz). Gra jest raczej spatchowana na maxa, jest to wersja z Kolekcji Klasyki. Zna ktoś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 03:18, Gumisiek2 napisał:

Gra jest raczej spatchowana na maxa, jest to
wersja z Kolekcji Klasyki. Zna ktoś rozwiązanie?

No patrz, nie wiedziałem, że spadła do tej serii. Ale widzę, że to tylko podstawka. Co do błedu, zajrzyj na stronę cenegi. Tam powinien być najnowszy patch. Spróbuj go zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 03:18, Gumisiek2 napisał:

Męczę się z pewnym uciążliwym błędem, a mianowicie gdy chcę coś kupić w automacie z bronią
w Fyrestone, grę wywala mi do pulpitu z komunikatem o błędzie (niestety, nie mam screena,
dorzucę, gdy błąd wystąpi kolejny raz). Gra jest raczej spatchowana na maxa, jest to
wersja z Kolekcji Klasyki. Zna ktoś rozwiązanie?

Znam ten bug, a przynajmniej wydaje mi się, że to ten: okazyjny crash podczas zamykania menu handlu w dystrybutorach. U mnie zdarzało się to tylko i wyłącznie gdy używałem windowsowego krzyżyka do zamykania menu sklepu. Dlatego zacząłem używać wyłącznie Esc do wychodzenia ze sklepików i nie było więcej tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że też wciskałem Esc przy wychodzeniu z automatu i to nie pomagało, ale po przeczytaniu Twojego posta zawsze naciskam Esc i do tej pory nie wywaliło mnie do pulpitu, dzięki za radę ;-) Mam jeszcze małe pytanko: jeżeli broń zadaje np. 120 obrażeń, a jedną z jej cech jest +50% do obrażeń, to jest to wliczone już w opis broni, czy muszę do 120 dodać 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 17:07, Gumisiek2 napisał:

Mam jeszcze małe pytanko: jeżeli broń zadaje np. 120 obrażeń,
a jedną z jej cech jest +50% do obrażeń, to jest to wliczone już w opis broni, czy muszę
do 120 dodać 60?

Jest wliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej godzin zabawy zapewniają DLC do Borderlands i czy można kupić je taniej niż za te 15 euro na Steamie? Jeśli nie, to czy opłaca się wydawać ponad 60 zł na 4 DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 13:09, Gumisiek2 napisał:

Ile mniej więcej godzin zabawy zapewniają DLC do Borderlands i czy można kupić je taniej
niż za te 15 euro na Steamie? Jeśli nie, to czy opłaca się wydawać ponad 60 zł na 4 DLC?

Chodzi o 15 euro za GOTY? Sporo potaniał.
Możesz poszukać na Greenman Gaming ceny w Dolkach -zwykle liczbowo jest taka sama. Zabawy jest z nimi sporo -poza Mad Moxxie oczywiście- tak z 5-10 godzin każdy (zależy od tempa gry) - jak dla mnie były warte nawet swojej starej ceny -poza Mad Moxxie oczywiście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy da się spolonizować Steamową wersję gry? Podobno wystaczy podmienić pliki i wyłączyć synchronizację z Steam Cloud czy coś. Wiecie coś o tym?

Also, czy stan gry jest zapisywany na serwerach? Czy po formacie i reinstalacji Windy coś zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować