Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

A więc tak ... powiedz mi na jakiej jesteś mapce to mogę ci powiedzieć ile mniej więcej ci zostało do końca. Jak już jesteś w okolicach Salt Flats / Crimson Fastness / Crimson Enclave to myślę że do końca zostało ci jakieś bo ja wiem ... ze 3-4 h gry powiedzmy. W każdym razie jest już bliżej niż dalej. A mnie zostały te questy u Earla i w Commonsach bo po prostu nie chciało mi się wracać i ich zaczynać. ;-P Wejdę na drugi Playthrough i je skończę i zgarnę więcej xp, kasy etc. A potem playthrough 2 całe i 2.5. No i gdzieś tam po drodze DLCki. I nie wydaje mi się, żeby do multi [ myślałem bardziej o coopie ] był potrzebny jakiś mega mocny net. Jeśli dobrze pamiętam to dawno temu grałem na neo 2 mb spokojnie.

edit: ja skończyłem grę na bodajże 35/36 levelu, jakoś tak [ a robiłem jak widać prawie wszystkie questy ] więc możesz sobie też mniej więcej wyliczyć jak długo jeszcze pograsz na pierwszym playthrough.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o prędkość, ale o sygnał neta - coś mi się popieprzyło z tym białym "odbiornikiem" (nie liveboxem, tylko z tym co jak pendrive wygląda), mam 2 kreski, 7k pingu i czekam na kabel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam pytanko nie miałby kto podzielić się savem Lilith z 40 lvl po ukończeniu głównego wątku bez zaczętych dlcków. Gra mi spartoliła save na którym grałem i chciałem przejść te dlcki. Przez to odpuściłem i nigdy do niej nie wróciłem :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam Lilithki za to mam dość wysoko postawionego Rolanda [ ostatnio przeszedłem pierwsze Playthrough i byłem ''gdzieś'' na P2 więc lvl był dość wysoki ]. Jeśli chcesz to mógłbym spróbować podzielić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w Borderlandsach jakaś opcja która odpowiada za to zaciemnienie pomieszczeń widoczne na screenach? W środku wszystko dobrze ale jak wyjdę z pomieszczenia to widać tam tylko czarną ścianę...

Screeny na moim profilu steam, 1 ze środka i 2 z zewnątrz pomieszczenia.
http://steamcommunity.com/id/Danio237/screenshots

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie grałem w Borderki już dosyć dawno temu ale jak dobrze pamiętam to tak to właśnie wyglądało. To chyba normalna sprawa a raczej nie przeszkadza w niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 19:14, Tyler_D napisał:

Co prawda nie grałem w Borderki już dosyć dawno temu ale jak dobrze pamiętam to tak to
właśnie wyglądało. To chyba normalna sprawa a raczej nie przeszkadza w niczym.

Ok, dzięki. Trochę to jednak przeszkadza że żeby zobaczyć co jest w środku muszę najpierw tam wejść, ale na szczęście takich miejsc jest mało, jakoś przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co wchodzić w takie miejsca. Ten czarny sprite ma tylko blokować widok bo głupio by było gdyby gra spawnowała samochód bandytów na oczach gracza. W tych garażach nic ciekawego ani wartego zobaczenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 22:27, bVarador napisał:

Nie ma po co wchodzić w takie miejsca. Ten czarny sprite ma tylko blokować widok bo głupio
by było gdyby gra spawnowała samochód bandytów na oczach gracza. W tych garażach nic
ciekawego ani wartego zobaczenia nie ma.

Ooo, faktycznie, nie zajarzyłem że to tylko garaże. Ma to sens, dzięki za wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wydajnością gry. Zakupiłem ostatnio Borderlands GOTY edition i niestety od początku zderzyłem się z problemem z klatkowaniem. Domyślnie gra odpaliła się na najniższych ustawieniach i w żałosnej rozdzielczości. Niestety gdy naiwnie ustawiłem wszystko (chyba oprócz filtru anizotropowego) na maxa okazało się, że niemożliwe byłoby granie na takich ustawieniach. Gra oferowała bardzo niski framerate, uniemożliwiający cieszenie się dynamicznym strzelaniem. Niestety pomimo obniżania ustawień graficznych gra nie przyspieszała zadowalająco w porównaniu z rosnącą szybko jej brzydotą. Stanęło na tym, że jeśli chcę grać z płynną grafiką to muszę godzić się na oprawę rodem z prehistorii, bo przy teksturach na low i innych tego typu zabiegach gra wygląda zwyczajnie brzydko. Grafika nie jest najważniejsza, wiem. Ale brzydota niskiej rozdzielczości tekstur i brak cieni obiektów w grze takiej jak Borderlands to inna sprawa niż np. kanciastość Minecrafta czy pikseloza innych "indyków". I teraz parę moich pytań. Czy ta gra jest po prostu tak koszmarnie zoptymalizowana i trzeba się z tym pogodzić? Czy może istnieje jakiś sposób na zwiększenie jej wydajności? Na jednym z forów czytałem, że problem dotyczy tylko wersji GOTY ze Steama. Czy wie ktoś czy to prawda?
Mój sprzęt to co prawda laptop, ale wymagania spełnia w zupełności. Procek i7 dwa rdzenie 3.0 GHa, 8GB RAM, Karta 2 GB, coś w tej klasie. Odpalałem na nim spokojnie nowsze i ładniejsze gry także z otwartym światem. Również na najwyższych ustwieniach. Rozdzielczość też nie pożera zasobów na pewno bo to marne 1366x768. Może gra w jakiś sposób nie współpracuje z układami Radeona? Jeśli tak to czy zna ktoś na to jakiś fix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 00:36, CR7 napisał:

Mój sprzęt to co prawda laptop, ale wymagania spełnia w zupełności. Procek i7 dwa rdzenie

Ja odpalałem grę na wiekowym Win XP Pro, C2D 8400, 2GB DDR2RAM i GPU HD 4870 z 512MB VRAM, full detale w 1280x1024 i wyciągałem grubo ponad 60 fps, ale to na desktopie. Lapki przeważnie do gier się nie nadają z powodu kiepskich GPU, twój to chyba jakiś wypasiony model.

Dnia 10.09.2014 o 00:36, CR7 napisał:

3.0 GHa, 8GB RAM, Karta 2 GB, coś w tej klasie. Odpalałem na nim spokojnie nowsze i ładniejsze
gry także z otwartym światem. Również na najwyższych ustawieniach. Rozdzielczość też nie

A jakie to gry jeśli można wiedzieć, też coś na Unreal Engine 3.

Dnia 10.09.2014 o 00:36, CR7 napisał:

pożera zasobów na pewno bo to marne 1366x768. Może gra w jakiś sposób nie współpracuje
z układami Radeona? Jeśli tak to czy zna ktoś na to jakiś fix?

Jest parę fix''ów
http://forums.gearboxsoftware.com/showthread.php?t=79043
przede wszystkim wywalić CCC albo choć ustawić by o jakości grafiki decydowała aplikacja. I wyłączyć Vsync oraz naturalnie obniżyć PhysX - w opcjach gry.

PS "karta 2GB, coś w tej klasie." to żadne info. System operacyjny i typ karty by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na słabszym laptopie:

AMD Phenom II 4 core 1.8 Ghz
Radeon HD6650M 1 GB
6 GB RAM
Windows 7 x64

Gram na medium i nie mam ścinek.
Cienie jedynie wyłączone ale to w każdej grze wyłączam.

Podaj jaki system itp :)

EDIT:

A to gra na full detalach bez cieni: http://i.imgur.com/q2pad7p.jpg - gra również nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, postanowiłem ostatnio odświeżyć 1 i mam dziwny problem. Dziwny, bo trochę pogooglałem i nikt nie wydaje się zgłaszać podobnych cyrków. Głos mojej postaci jest straszliwie cichy w porównaniu do reszty dźwięków. W 2 też najlepiej nie jest, ale tutaj jest tragicznie. Praktycznie każdy wystrzał zagłusza głos Lilith, a jakby podkręcić głośność gry żebym mógł słyszeć postać to będę miał wizytę sąsiadów bo reszta gry będzie robić hałas. Bez względu czy używam słuchawek stereo czy lecę na głośnikach 5.1, czy używam audio z płyty głównej czy osobnej karty dźwiękowej, moja postać mamrota coś pod nosem. A nie przypominam sobie, żeby tak było zawsze. A co gorsze, żadna z gier nie ma suwaka do regulacji głosu postaci gracza. Chyba. Albo jestem ślepy.

Coś u mnie jest skopane, czy może u was głos postaci też jest zauważalnie cichszy niż wszystko naokoło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że niepotrzebnie kombinowałem. Mój laptop czasami myli ustawienia opcji zasilania. Tzn. tzw "plany działania". Są dwa: zrównoważony - czyli normalnie dysponuje energią oraz oszczędzanie energii - nazwa sama wskazuje. Tryb oszczędzania energii włączać się powinien automatycznie przy działaniu na baterii. Czasem jednak laptop odwrotnie reaguje na polecenia. Tzn. przy włączaniu jednej opcji działa ta druga. Widać to choćby po tym, że nieprawidłowo przy włączeniu trybu "zrównoważonego" przyciemnia się ekran. Wystarczyło troszkę pokombinować z zasilaniem i już jest ok. Gra odpalona na full detalach śmiga płynnie.
Swoją drogą to gra pozytywnie mnie zaskoczyła. Całkiem przyjemnie się gra. Obawiam się tylko że w końcu mi się znudzi. Tym bardziej, że nie działa co-op po zamknięciu GameSpy''a. Swoją drogą muve.pl troszeczkę mnie i pewnie wiele osób oszukało sprzedając Borderlands z opisem "Szaleństwo w co-op - przedzieraj się przez Pandorę w grupie z nawet 3 innymi graczami." Może i kiedyś był co-op i pewnie także będzie jak już Steam to załatwi, ale póki co prawda jest taka, że sprzedają produkt niezgodny z opisem. Można by się złościć, gdyby nie fakt, że za grę zapłaciłem kilka złotych i to co ona oferuje za tę cenę i tak (z nawiązką) kompensuje wydatek. Ale fakt jest faktem, że powinni ostrzegać o niedziałającej funkcji multiplayer. Mało brakowało a sam namawiałbym swojego znajomego na kupno, gdyż właśnie w co-op celowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2014 o 03:22, bVarador napisał:

Głos mojej postaci jest
straszliwie cichy w porównaniu do reszty dźwięków.

Coś u mnie jest skopane, czy może u was głos postaci też jest zauważalnie cichszy niż
wszystko naokoło?



U mnie jest raczej normalnie. Chociaż po szczerości postać póki co rzuca tylko jakieś komentarze podczas walki. Nie wdaje się jakoś szczególnie w dyskusje. Przynajmniej nie miałem chyba jeszcze sytuacji w grze żeby postać mówiła coś dłuższego niż te rzucane sucharki od czasu do czasu. W każdym razie słychać je normalnie. Nie ma jakiegoś problemu, żeby coś je zagłuszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować