Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2014 o 10:51, CR7 napisał:

Swoją drogą to gra pozytywnie mnie zaskoczyła. Całkiem przyjemnie się gra. Obawiam się
tylko że w końcu mi się znudzi. Tym bardziej, że nie działa co-op po zamknięciu GameSpy''a.

Niestety są duże szanse: ale coop powinien na to pomóc. Tylko nie na GameSpy a dopiero na Steam, tak jak wspomniałeś - gra zdaje się miała w niedługim okreśie od wyłaczenia GameSpy zaliczyć przeprowadzkę, więc tam spróbuj.
http://support.2k.com/hc/en-us/articles/201967707-2K-Online-Server-Migration-from-GameSpy-Technology
I daj znać czy już działa.

Dnia 11.09.2014 o 10:51, CR7 napisał:

Swoją drogą muve.pl troszeczkę mnie i pewnie wiele osób oszukało sprzedając Borderlands
z opisem "Szaleństwo w co-op - przedzieraj się przez Pandorę w grupie z nawet 3 innymi graczami."

Szaleństwo to było jak rósł lag - ale to gdy się w ogóle udało dołączyć do gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2014 o 12:36, zadymek napisał:

Niestety są duże szanse: ale coop powinien na to pomóc. Tylko nie na GameSpy a dopiero
na Steam, tak jak wspomniałeś - gra zdaje się miała w niedługim okreśie od wyłaczenia
GameSpy zaliczyć przeprowadzkę, więc tam spróbuj.
http://support.2k.com/hc/en-us/articles/201967707-2K-Online-Server-Migration-from-GameSpy-Technology
I daj znać czy już działa.


No to daję znać. Dziś Borderlands na Steam dostał update który uruchomił multiplayer przez Steamworks. Jak ktoś ma wersję fizyczną gry na płytach to również może grać multi. Więcej o tym informacji tutaj: http://support.2k.com/hc/en-us/articles/202552173--PC-Borderlands-GameSpy-Shutdown-and-Conversion-Tool

Swoją drogą przedwczoraj napisałem do muve.pl maila o tym, że powinni zmienić opisy gier w których po zamknięciu GameSpy nie działa multik. Wczoraj przyszła odpowiedź, że zapytali u źródeł co i jak i że powinno niedługo wrócić wszystko na odpowiednie tory. A dziś update włączający multiplayer w Borderlands. Przypadek? Czy gdzieś tam komuś trzeba było tylko przypomnieć, że "pracują nad tym"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

1. Jak mam uwolnić tego robocika w klatce w Old Heaven? Nie mam nawet zadania z nim związanego, ale na internecie znalazłem, że da się go uwolnić... (Screen 1)

2. W tym miejscu powinien być robocik, który po wykonaniu dla niego zadania zwiększy nam ekwipunek... Problem polega na tym, że go tam nie ma... Oczywiście również Old Heaven (Screen 2)

Chyba, że to jakiś quest ma się gdzieś pojawić co do tych dwóch spraw, ale ja posiadam jedynie już główny quest i w New Heaven nie ma już zadań dostępnych questów. Jeśli mam szukać tych zadań gdzieś indziej to proszę o pomoc :)

20140917035532

20140917035544

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 03:57, Isildur napisał:

Chyba, że to jakiś quest ma się gdzieś pojawić co do tych dwóch spraw, ale ja posiadam
jedynie już główny quest i w New Heaven nie ma już zadań dostępnych questów. Jeśli mam
szukać tych zadań gdzieś indziej to proszę o pomoc :)

Tak, Tannis daje quest uwolnienia Claptrapa z Old Heaven, a potem on (chyba on, pewności nie mam) obrywa i wymaga naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:11, zadymek napisał:

Tak, Tannis daje quest uwolnienia Claptrapa z Old Heaven, a potem on (chyba on, pewności
nie mam) obrywa i wymaga naprawy.


To ja nie mam tego questa.

Czyli jak do tej pory Tannis nie dała mi tego questa to już go nie dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główną misję do Old Heaven dostaniesz trochę później (dopiero po Trash Coast) niż pierwsze zadanie od Heleny Pierce na zbadanie sygnałów dymnych. A robot z questem od powiększania plecaka dopiero pojawi się po uwolnieniu Claptrapa Tannis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:58, bVarador napisał:

Główną misję do Old Heaven dostaniesz trochę później (dopiero po Trash Coast) niż pierwsze
zadanie od Heleny Pierce na zbadanie sygnałów dymnych. A robot z questem od powiększania
plecaka dopiero pojawi się po uwolnieniu Claptrapa Tannis.


Dzięki wielkie, wykonałem ostatniego questa jakiego miałem i zleciła mi uwolnienie tego Calptrapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem wątek główny i szczerze jestem zadowolony, chociaż walka z bosem mnie zaskoczyła w sumie nie jest wymagający, fakt padłem dwa razy ale przez moją głupotę. Jedyne co mnie boli to fakt braku amunicji, mogli przed wejściem do bossa dać sklepik z amunicji, a tak w trakcie walki martwiłem się o ammo, brakło mi do głównej broni i musiałem się ratować strzelbą... Teraz zabrałem się za The Zombie Island of Doctor Ned, po wejściu na tę wyspę, byłem w lekkim szoku, ta sceneria jest bardzo fajna :)

Główny wątek w raz z questami pobocznymi zajęły mi 41h to krótko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 16:05, Isildur napisał:

Główny wątek w raz z questami pobocznymi zajęły mi 41h to krótko?

Grałem w to wieki temu i chyba skończyłem za pierwszym razem z bardzo podobnym wynikiem czasowym. Tyle że dopiero teraz zaczyna się zabawa z kolejnymi dwoma Playthrough. Jak to szło? Tougher enemies = better loot. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 16:05, Isildur napisał:

Główny wątek w raz z questami pobocznymi zajęły mi 41h to krótko?

Steam pokazuje mi 42 godziny, przy czym próbowałem też dlc, ale dość szybko mi się znudziły, więc wychodzi podobnie. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 16:19, Kadaj napisał:

Steam pokazuje mi 42 godziny, przy czym próbowałem też dlc, ale dość szybko mi się znudziły,
więc wychodzi podobnie. : >


DLC nie są takie nudne przynajmniej ten z Zombiakami xD
Jakie zaskoczenie miałem, jak koleś we mnie beczkami rzucał :D

A

Spoiler

Olbrzymiego Frankensteina

fajnie się biło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia zmęczenia formułą samej gry. A gdy już odpocząłem wyszła dwójka, więc zupełnie nie chciało mi się wracać. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera Pre-Sequela się zbliża więc postanowiłem popracować nad wbiciem 100% achievków w 1 i 2. I o ile w dwójce została mi jakaś niewielka farma wyzwań - czyli też znalezienie jakiejś dobrej duszyczki co też ma taki plan, bo niektórych challengów jak tego z zabójstwami będąc pasażerem pojazdy na PC bez split-screena solo się nie zrobi - to jedynka to jakiś koszmarek. Człowiek odpowiedzialny za achievementy z DLC powinien być powieszony. Raz że farma claptrapów może trwać wieki to jeszcze został mi Big Tournament u Moxxi.

Te 20x3 rund to jakaś porażka. Żeby jeszcze to jakieś wyzwanie było, ale nie, bo co może być wyzwaniem dla 68+3 syreny, która zebrała całkiem niezły zestaw pukawek. Próbowałem podejść solo ale umieram z nudow. Pierwszy kryzys przychodzi w okolicy 7 rundy (zakładając że te 3 małe 5-cio rundowki zrobiło się przy innej okazji), czyli po jakiś 45min. Granie samemu niby ma ten plus, że mogłem odejść i wrócić po 2h próbować dalej, ale nuda pozostała. I ponad 1.5h strzelania poszło na śmietnik. Bo w 13 rundzie z nudów zaryzykowałem za mocno (straszliwy zestaw debuffów miałem - snajperka + brak krytyków + powiększone tarcze) i padło mi się po raz pierwszy, do tego w miejscu z którego nie mogłem nawet trafić w tego który mnie zabił, mimo, że stał ode mnie 2m.

Żeby chociaż rosną poziom biegłości w posługiwaniu sie bronią, ale nie bo po co. Lootu nie ma, xp nie ma, wyzwania nie ma. Ale jest achievement, do którego nie mam już siły. Już nawet nie wiem czy będzie mi się chciało robić kolejne podejście. Czy może poszukać kogoś, kto też planuje wbić achievementy i przelecieć się 69 przez arenę na 15 poziomie. Choć 3h+ farma przeciwników co padają na strzała też nie wydaje się wyjątkowo zajmująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 15:12, Shinigami napisał:

Pre-sequel otrzymał pre-load z to co widzę więc czas sprawdzić uzbrojenie.

A to muve czy ktokolwiek inny wysyła już klucze? Bo płacić 50 euro za preload kupując bezpośrednio przez Steam kiedy można mieć grę za 124zł, to jednak mało opłacalny wybór. Wolę już kupić od razu Season Pass za zaoszczędzone pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi gra ktoś jeszcze z was w Borderlands?
Chce kupić, na allegro klucz 13 zł do steam :D
Jak się gra samemu ? Daje radę? Jest szansa na coopa jaszcze od zera :o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 17:26, In_The_End napisał:

Jak się gra samemu ? Daje radę?


Jak najbardziej. Borderlands to świetny tytuł, przy którym możesz bawić się równie dobrze sam, co z innymi graczami.

Dnia 04.04.2015 o 17:26, In_The_End napisał:

Jest szansa na coopa jaszcze od zera :o ?


Na to pytanie nie odpowiem, bo w Borderlands zawsze grałem solo, ale podejrzewam, że nie powinno być problemów ze znalezieniem partnerów do gry, bo to wciąż popularny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 17:58, Gumisiek2 napisał:

Na to pytanie nie odpowiem, bo w Borderlands zawsze grałem solo, ale podejrzewam, że
nie powinno być problemów ze znalezieniem partnerów do gry, bo to wciąż popularny tytuł.

Czy w czasie gry solo ktoś może się wbić do mnie do gry, a potem ja do kogoś i znowu sam, czy jak jak zacznę gre solo to już do końca. Jak to wygląda:) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 18:02, In_The_End napisał:

Czy w czasie gry solo ktoś może się wbić do mnie do gry, a potem ja do kogoś i znowu
sam, czy jak jak zacznę gre solo to już do końca. Jak to wygląda:) ?

Jeśli na Steam nic się nie zmieniło to to standardowy coop drop-in drop-out: można tak samemu zakładać sesję (znaczy zapraszać) jak i wbijać do kolegów (wpraszać się/przyjmować zaproszenie), tak z menu jak i wprost z własnej gry - przy czym zawsze robi się kampanię gospodarza, więc dobrze, gdy gość ma podobny postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować