Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2011 o 20:04, Crew_900 napisał:

Wersja steam z zainstalowanym spolszczeniem.

I wszystko jasne. Miałem to samo. To spolszczenie coś chrzani. Mi wywaliło z nim może z 5 razy na 20h, a bez niego wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam to peelka [ a jest chyba tylko jedna wersja ] może [ i bodaj często tak się dzieje - nie wiem bo gram w oryginalnej wersji językowej ] kaszanić się z DLCkami więc ... z tego co widziałem u niektórych na skrinach szału ona nie robi więc ja zdecydowanie polecam grać tak jak było to defaultowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez zacina sie gra co jakis czas tak jak Crew_900 tyle ze nie instalowalem spolszczenia ani to nie jest wersja na steama tylko pudelkowe premium games.

Warto dodac rowniez ze korzystam z win7 64bit i radeona 5850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Class Mody dodają punkty skilla jakby wirtualnie, czyli nie widzisz tego w okienku, ale efekt wciąż działa. Wyjątek jest jeden - działa tylko z umiejętnościami, które masz wykupione.

Jeśli chodzi o mnie - kilka dni temu ukończyłem Borderlands Soldierem i na końcu było aż trochę za łatwo. Dosyć powiedzieć, że

Spoiler

Destroyer

zajął mi mniej niż minutę i nie zdążyłem poznać, a przynajmniej odczuć żadnego z jego ataków. Powód? Z jednej strony - wysoki lv 35, bo robiłem wszystkie poboczne, z drugiej (to myślę bardziej, szczególnie jak ktoś zna broń) - dropnięty w
Spoiler

Crimson Fastness

Hellfire. Taki wypasiony dosyć, z celownikiem i bardzo przyzwoitymi statami, więc to co się działo z przeciwnikami to zgroza (te krzyki...). Broń jest prawdziwie imba, ale za to jaka radocha! Teraz chyba rozwinę sobie Bricka na boksera, a P2 zrobię przy kupieniu dodatków na Steamie w święta (na bank będzie znowu -75%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://borderlands.wikia.com/wiki/Class_mod ;)
A tak w skrócie - powiększa proporcjonalnie, czyli masz 7/5, z dobrym modem możesz mieć max 9/5, jak to działa masz w opisach konkretnych umiejętności.

Mój na przykład (Heavy Gunner dla Rolanda) ma +3 Impact +2 Metal Storm i +2 Overload, do tego +60% do wielkości magazynka (razem z Overload +84%) i +30% do szybkostrzelności. Czekam na coś jeszcze lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Rolanda chyba nie ma lepszego class moda, przez praktycznie całą grę zmieniałem go tylko na lepsze wersje. Ja na lvl 69 mam Heavy Gunnera, +80% do pojemności magazynka, +4 do Impact i Metalstorm, +3 do Overload i +65% do szybkostrzelności (z pamięci, chyba nic nie pokręciłem). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 12:25, Liqid napisał:

Jeśli chodzi o mnie - kilka dni temu ukończyłem Borderlands Soldierem i na końcu było
aż trochę za łatwo.

O panie, na P1 to w zasadzie wszystko jest od pewnego momentu dość łatwe [ a już tym bardziej grając Rolandem, ach ta wieżyczka ... ] a sama końcówka banalna. Całkiem inną historią jest P2 że o P2.5 nie wspomnę.
>Teraz chyba

Dnia 19.08.2011 o 12:25, Liqid napisał:

rozwinę sobie Bricka na boksera, a P2 zrobię przy kupieniu dodatków na Steamie w święta
(na bank będzie znowu -75%).

Teraz jest już [?] GotYE w Premium Games, za jakieś 50-60 zł powinieneś wyhaczyć jeśli wolisz pudła / chcesz grać już teraz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 16:52, Crew_900 napisał:

Bez tego spolszczenie gra śmiga i zero błędów ;]


Jak ja kiedyś miałem spolszczenie to nie mogłem dołączyć na serwer innych.Czasem się udawało, czasem nie.Jak usunąłem spolszczenie to już wszystko działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 16:30, Tyler_D napisał:

na P1 to w zasadzie wszystko jest od pewnego momentu dość łatwe

No nie mów, raz przypadkiem na trzydziestym-którymś wysiadłem z wozu, by zdjąć Outrunnera lv18, już był shotgun gotowy... a on mnie rozjechał, nawet nie mając nadmiernej prędkości. Tutaj obrażenia działają w obie strony ;/

Dnia 19.08.2011 o 16:30, Tyler_D napisał:

a już tym bardziej grając Rolandem, ach ta wieżyczka ...

Nie wiem, ja na nią wołam po prostu "apteczka", może na tym P2 się przyda ofensywnie, póki co nią głównie utracone przy zbiciu tarczy zdrówko przywracam. No, dobra, z raz się przydała, przy ataku kilku

Spoiler

Badass Lancer Engi przed wyjściem z Crimson Fastness. Ale oni mieli swoje, więc się wyrónało

;)

Dnia 19.08.2011 o 16:30, Tyler_D napisał:

Całkiem inną historią jest P2 że o P2.5 nie wspomnę.

Co tam P2, jak się chce być hardkorem, to się wchodzi na serwer utworzony przez kogoś wyższego o parę(naście oczywiście) lv, nawet na P2. Wtedy dopiero łatwo ginąć!

Dnia 19.08.2011 o 16:30, Tyler_D napisał:

Teraz jest już [?] GotYE w Premium Games, za jakieś 50-60 zł powinieneś wyhaczyć jeśli
wolisz pudła / chcesz grać już teraz. :-)

Jakoś przesadnie nie wolę pudełek - odkąd na półkach pojawił się deficyt miejsca, wolę wersje Steamowe, bo jedyne lokum, jakie zajmuje, to zgrabne na liście (i dysku). Jakoś też mi nie zależy na mapie Pandory, bo i po co, nie jest to świat zbyt efektowny ;) Co do ceny - 20 zł za podstawkę, dodatki na przecenie będą kosztować max 8euro razem - sumarycznie wychodzi więc taniej niż to 6-7 dych ile kosztuje PG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 20:10, Liqid napisał:

Tutaj obrażenia działają w obie strony ;/

Wiesz, jak już wpadniesz pod czyjeś koła to nie ma przebacz. Samemu zdarzyło mi się tak parę razy zginąć i cóż ... no bywa to irytujące. :-D Zaś co do wieżyczki, dobrą taktyką jest rozłożyć ją centralnie naprzeciw wrogów [ tudzież rozstawić w newralgicznym miejscu i tam ich zwabić ] + ostrzeliwanie ich / granaty z bezpiecznej pozycji. Osłona i regeneracja - owszem ale dla mnie to zawsze była przydatna "broń poboczna" albo wabik cobym mógł przeładować / uciec / znaleźć inną osłonę / wytłuc innych wrogów. Generalnie bardzo przydatny patent nie tak jak ten Kruk do Mordechaja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 13:09, Liqid napisał:

A tak w skrócie - powiększa proporcjonalnie, czyli masz 7/5, z dobrym modem możesz mieć
max 9/5, jak to działa masz w opisach konkretnych umiejętności.

Wypada ostrzec, że bug sprawia, że wszelkie bonusy COMa (od profi a czasem nawet broni też) unieszkodliwia samochód, widać to czasem po wyjściu z kabiny np uszczuplone zdrowie, shield czy magazynek.

Dnia 19.08.2011 o 13:09, Liqid napisał:

Mój na przykład (Heavy Gunner dla Rolanda) ma +3 Impact +2 Metal Storm i +2 Overload,
do tego +60% do wielkości magazynka (razem z Overload +84%) i +30% do szybkostrzelności.
Czekam na coś jeszcze lepszego.

Służę uprzejmie: Heavy gunner 660, magazynek +75%, szybkostrzelność +60%, Overload i Metal Storm +3, Impact +4, lvl 48.

Dnia 19.08.2011 o 13:09, Liqid napisał:

Co tam P2, jak się chce być hardkorem, to się wchodzi na serwer utworzony przez kogoś
wyższego o parę(naście oczywiście) lv, nawet na P2. Wtedy dopiero łatwo ginąć!

Wtedy nie jest się hardcorem tylko idiotą bo mobom z symbolem czaszki (5 kub więcej lvl naprzód) zadaje się symboliczny DMG i właściwie jest się biegającym celem. Próbowałem już tak, (10lvl różnicy) i jest to żadna przyjemność. Sensowny hardcore to dopiero na 69 lvl, zapytaj Crew, to ci powie:).

PS Gwoli sprawiedliwości i tak nie ma nic głupszego niż granie np 69 lvl''owcem na P1;]

20110819220407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2011 o 22:06, zadymek napisał:

PS Gwoli sprawiedliwości i tak nie ma nic głupszego niż granie np 69 lvl''owcem na P1;]



A jak komuś sprawia to przyjemność ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 22:06, zadymek napisał:

Wypada ostrzec, że bug

Ja zauważyłem innego buga - mając bonusy do magazynka z class moda, po wejściu do menusu (np. mapa albo plecak) i powrotu z niego, zmienia się liczba naboi. Np. mając normalnie 12 naboi w 6strzałowym rewolwerze, sprawdzasz lokalizację, wracasz - jest 11. Skubaniec wyskoczył, gdy nie widziałeś...

Dnia 19.08.2011 o 22:06, zadymek napisał:

Służę uprzejmie(...)

Że masz jeszcze lepsze, to się nie dziwię, wszak bonus class moda rośnie wraz z poziomem przedmiotu. Może zostałem źle zinterpretowany - to nie było wyzwanie dla innych forumowiczów, tylko stwierdzenie, że czekam na lepszy sprzęt w grze, ale to nastąpi pewnie dopiero przy P2 kiedyśtam ;)

Dnia 19.08.2011 o 22:06, zadymek napisał:

Wtedy nie jest się hardcorem tylko idiotą bo mobom z symbolem czaszki (5 kub więcej lvl
naprzód) zadaje się symboliczny DMG i właściwie jest się biegającym celem. Próbowałem
już tak, (10lvl różnicy) i jest to żadna przyjemność.

Ale jest zmaganie się! I można starać się być supertaktycznym, walić z pół kilometra taktycznie z wyrzutni rakiet w głowę. No nie, nie ma to sensu, ale zawsze można podłapać trochę wspólnego xp. Miałem tak dziś Brickiem, lv 11 a serwer utworzony przez lv13/14, więc jeszcze nie czaszki, ale wykrzykniki. Mimo marnych rezultatów podłapałem 2 poziomy w krótkim czasie, bo jest więcej xp za trudniejszych wrogów. A i lepszy karabin się znalazł.

Dnia 19.08.2011 o 22:06, zadymek napisał:

Sensowny hardcore to dopiero na 69 lvl, zapytaj Crew, to ci powie:).

Crawmerax? Czytałem o nim i widziałem na YT, ponoć wystarczy mieć tę specjalną snajperkę z mega (+500%) bonusem do kryta, bonusy z umiejętności i jakoś się go da rozjechać!

Dnia 19.08.2011 o 22:06, zadymek napisał:

PS Gwoli sprawiedliwości i tak nie ma nic głupszego niż granie np 69 lvl''owcem na P1;]

Widziałem takich, choć mało gram w sieci, bo nie lubię, jak inni "kradną" mi najlepszy sprzęt, to dzisiaj widziałem coś takiego. Ekipa (w tym wspomniany Brick) wybrała się na Sledge''a, 4 osoby, więc się męczymy. Ale wśród tych 4 osób była osoba na 41lv, która postanowiła chyba speedrun zrobić. My w 3/4 drogi, ciężkie starcie, a tu filmik z bossem, za chwilę informacja, że nie żyje i zgarnięty ekwipunek z niego... :/ I graj tu z takim, zwłaszcza, że ani expa ani broni nie ma z tego dobrych.

I jeszcze jedno - to Brick jest w końcu nieśmiertelny w Berserkingu czy nie? Bo wg opisu skilla - owszem, tymczasem jakoś mi to nie pasuje do śmierci podczas boksowania się z psycholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować