Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Grę dostałem w poniedziałek, pograłem trochę przez te 3 dni w singlu i w multi i muszę przyznać, że gra wymiata, ale jak dla mnie tylko w multi, może to ja, że nie lubię samemu chodzić po mapie, bo tak jakoś smutno jest, a może tak po prostu, nie wiem. Trudno jest mi tą grę nazwać RPS''em, bo to z RPG''a to ma tyle co Call fo Duty z gry o baletnicach, ale mi to nie przeszkadza, tak w ogóle to twórcy powinni to nazwać FPH''n''S, ale to już nie ważne. Gra się miodnie, system celowania jest taki realistyczny, naboje czasem schodzą z toru lotu jakim chciało by się, żeby leciał, czasem denerwuje to autonamierzanie, ale to taki szczegół. Bardzo podoba mi się też to, że każda postać ma swój skill, urozmaica trochę to rozgrywkę. Gra ma piękną grafikę, która na screenach mi się bardzo podobała to w grze jest po prostu... no jest jeszcze piękniejsza. Z ilością broni twórcy chyba też nie kłamali, zebrałem tego cholerstwa tyle (ninja) i nie było żadnej "powtórki". Ogólnie to w grze kuleją tylko dwie rzeczy: model jazdy i multi niestety, szukanie serwerów jest tak denerwujące, nie ma żadnego pingu, a pokazywanie lvli jest czasem... niezbyt fajne, np. dzisiaj, chciałem sobie zacząć od nowa grając Syrenką, 2 lvl mam, patrzę, serwer z niby 2 lvlowcami, wchodzę, jeden ktoś miał 2lvl, a dwóch pozostałych po 44. A o tym, że czasem żaden serwer nie chce "wejść" to już nie napiszę.
Podsumowując dla mnie gra zasługuje na mocne 8/10 i może jeszcze +.

A tak wam powiem teraz, że gram Rolandem, mam prawie 19 lvl i... 74 miejsca w plecaku (nie wiem czy to bug, ale sam się zdziwiłem, że kradłem te rzeczy i kradłem i nic), więc ja tu np. nie mam takich problemów jak niektórzy z pomieszczeniem wszystkiego. ;P

Grę zamawiałem z Cenegi, było tam napisane, że będą jakieś gratisy, no mówię sobie, że pewnie jakąś smycz dadzą, czy coś takiego, a dali jakieś ''trójwymiarowe'' karty postaci i tatuaże. Więc jakby ktoś się napalił na to słowo "gratisy" na Cenedze to niech wie, że to takie śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 13:46, Markush napisał:

Grę dostałem w poniedziałek, pograłem trochę przez te 3 dni w singlu i w multi i muszę
przyznać, że gra wymiata, ale jak dla mnie tylko w multi, może to ja, że nie lubię samemu
chodzić po mapie, bo tak jakoś smutno jest, a może tak po prostu, nie wiem. Trudno jest
mi tą grę nazwać RPS''em, bo to z RPG''a to ma tyle co Call fo Duty z gry o baletnicach,
ale mi to nie przeszkadza, tak w ogóle to twórcy powinni to nazwać FPH''n''S, ale to
już nie ważne.


"uczymy sie broni", zdobywamy lvle, rozwijamy umietnosci - w dzisiejszych czasach to juz rpg ;)

Dnia 12.11.2009 o 13:46, Markush napisał:

Gra się miodnie, system celowania jest taki realistyczny, naboje czasem
schodzą z toru lotu jakim chciało by się, żeby leciał, czasem denerwuje to autonamierzanie,
ale to taki szczegół.


autonamierzanie mozna wylaczyc w opcjach, jesli grasz na PC. Skutecznosc celowania zalezy od broni i umiejetnosci - snajperka z 96 w acc i odpowiednimi skillami zawsze trafia do celu ;) kluczowa jest celnosc broni jesli chcesz walic tam gdzie celujesz ;)

Dnia 12.11.2009 o 13:46, Markush napisał:

A tak wam powiem teraz, że gram Rolandem, mam prawie 19 lvl i... 74 miejsca w plecaku
(nie wiem czy to bug, ale sam się zdziwiłem, że kradłem te rzeczy i kradłem i nic), więc
ja tu np. nie mam takich problemów jak niektórzy z pomieszczeniem wszystkiego. ;P


raczej napewno bug ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz w tym ekwipunku i mogę nosić jednak... 200 przedmiotów. Podoba mi się to.
A i jeszcze tak się zapytam: Jakim najlepiej grać Soldierem? Infantry, Support, czy Medic? Bo na razie to mam trochę w Infantry, trochę w medyku... a to chyba nie jest najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną opinię, co prawda dawno postanowiłem to, że grę kupuję na bank, ale teraz utwierdzam się jeszcze bardziej w przekonaniu że naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 16:57, Markush napisał:

A i jeszcze tak się zapytam: Jakim najlepiej grać Soldierem? Infantry, Support, czy Medic?
Bo na razie to mam trochę w Infantry, trochę w medyku... a to chyba nie jest najlepszy
pomysł.


Na pewno wręcz. Tradycyjnie opłaca się inwestować w jedną opcję, troszeczkę tylko dodając do czegoś innego (jeśli jest przydatne). Nie powiem Ci, którą opcję wybrać, bo - oczywista sprawa - to zależy od indywidualnego stylu gry. Ale pamiętaj, że na stacjach New-U masz opcję "resetu" i nowego poukładania punktów. A zważywszy na fakt, że... tak mniej więcej od wejścia do Dahl Headlands kasy masz jak lodu, możesz dowolnie pobawić się w zmiany i wypróbować różniste ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 16:57, Markush napisał:

A i jeszcze tak się zapytam: Jakim najlepiej grać Soldierem? Infantry, Support, czy Medic?
Bo na razie to mam trochę w Infantry, trochę w medyku... a to chyba nie jest najlepszy
pomysł.


moj brat gra Rolandem, tak planuje rozwijac postac: (za pierwszym razem singla konczysz ~35lvl)

http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/roland/#01550505050500000000000

ale jak planujesz na grac z ludzmi przez neta to leczenie od Ciebie bardzo sie przyda (drzewka medic i support) jak bylo mowione wczesniej, respec jest tani i mozna eksperymentowac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 10:42, Sareth napisał:

Czy mogę się zapytać czy w Łódzkiej Galerii w Medi i w Empiku ponieważ nie mogłem się
dodzwonić a dzwonię dwa dni z rzędu a nie mam zamiaru jechać na próżno. Poza tym gra
jest super grałem u kolegi , grafika piękna a ten claptrap na początku super.



Tak, Borderlands już jest i w empiku i w MM za 99zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:56, darkwind21 napisał:

Tak, Borderlands już jest i w empiku i w MM za 99zl


Drogo. W Poznaniu wszędzie gdzie widziałem było dyszkę mniej. :)

http://www.youtube.com/watch?v=lY7lYjEnHDs --> moje pierwsze wypociny. Materiał nakręciłem w ciągu 15-20 minut. Niedługo zrobię znacznie dłuższy i bardziej konkretny filmik, ale potrzebuję czas na nagrywanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:09, soshman napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=lY7lYjEnHDs --> moje pierwsze wypociny. Materiał nakręciłem
w ciągu 15-20 minut. Niedługo zrobię znacznie dłuższy i bardziej konkretny filmik, ale
potrzebuję czas na nagrywanie. :)


Mógłbyś wrzucić jakieś lepsze shoty... Bo to co na tym filmiku jest to można w każdej innej grze zaliczyć- RE5, Cod4, Halo 1,2 itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:31, Buhahahahaha napisał:

Mógłbyś wrzucić jakieś lepsze shoty... Bo to co na tym filmiku jest to można w każdej
innej grze zaliczyć- RE5, Cod4, Halo 1,2 itd. itp.

Spoko, to praktycznie była próba. :) Nagrywałem to wszystko maks 20 minut. :P
Będę nagrywał przez dłuższy czas, to zmontuję i was poinformuję! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie miałem jeszcze zapytać, a ciągle zapominam, przy niektórych broniach(szczególnie przy shotgunach) przy damagu jest mnożnik x9 x11 itd czy on oznacza że dmg jest przez niego mnożony cały czas czy tylko przy critach.
i nie chodzi mi mnożniki obrażeń elementalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 23:03, darkwind21 napisał:

O właśnie miałem jeszcze zapytać, a ciągle zapominam, przy niektórych broniach(szczególnie
przy shotgunach) przy damagu jest mnożnik x9 x11 itd czy on oznacza że dmg jest przez
niego mnożony cały czas czy tylko przy critach.
i nie chodzi mi mnożniki obrażeń elementalnych.

Jest to ilość kul wystrzeliwana przy jednym strzale. Dlatego gdy trafią wszystkie to dmg jest równy dmg broni x ten właśnie mnożnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:11, soshman napisał:

+45% Magazine Size - coś czego moja syrenka zazdrości waszym soldier''om. -,-''


ale tylko na combat rifle - z tego co widze na filmiku to uzywasz smg i sniperki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Old Haven w jednej z pionowo ustawionych klatek siedzi robocik, da się go jakoś wyciągnąć czy jest tylko elementem krajobrazu?
Mam w tej chwili 32 lvl i nie sądziłem że gra mnie jeszcze czymś zaskoczy, aż nie dostałem questa z łowieniem rybek, myślałem że padnę ze śmiechu jak to zobaczyłem, jak jeszcze wrzuciliby napisy na nagrobkach to już wogóle byłoby extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 16:57, Markush napisał:

Sprawdziłem jeszcze raz w tym ekwipunku i mogę nosić jednak... 200 przedmiotów. Podoba
mi się to.

Nie przyzwyczajaj się za bardzo, to już naprawione i będzie w pierwszej łacie. ;P


>W Old Haven w jednej z pionowo ustawionych klatek siedzi robocik, da się go jakoś wyciągnąć czy jest tylko elementem krajobrazu?
Cześć innego questu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2009 o 12:20, Grey_Wolf napisał:

Cześć innego questu.


A gdzie tego questa można dostać bo wydawało mi się, że wszystko wykonuje jak do tej pory.

Przydałoby się aby powiadomienia o nowych dostępnych questach były trochę wyraźniejsze lub gdzieś się zapisywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2009 o 12:20, Grey_Wolf napisał:

Nie przyzwyczajaj się za bardzo, to już naprawione i będzie w pierwszej łacie. ;P


Kurde, w sumie szkoda, że to naprawi patch, podoba mi się to, można sobie ninjować. :)

Zmieniłem sobie też builda na takiego, żeby działko więcej robiło, dałem w te rzeczy: http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/roland/#01050000050050000000000
potem tylko w szybszy respawn i jest po prostu sieka, Scorpionek zadaje po 200 obrażeń na hit. Przy czym mój Combat Rifle zadaje po 50... lekka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 05:55, EmperorKaligula napisał:

ale tylko na combat rifle - z tego co widze na filmiku to uzywasz smg i sniperki

Ale i tak cholernie przydatne. Fajnie by było gdyby obejmowało wszystkie rodzaje broni. :) Ale cóż, marzenia ściętej głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować