Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2012 o 10:53, Fimbulvinter napisał:

Czy po osiągnięcia, któregoś poziomo punkty umiejętności przestają być dodawane, czy
dostaję punkty od 5 poziomu do 69?


Jeszcze dochodza punkty za Moxxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak to jest z DLC? To znaczy jest jakaś kolejność? Mam zamiar wziąć się za nie dopiero po P2. Chciałbym też wiedzieć co to jest to P2.5? Raz jak ukończyłem Borderlands to tylko w P1 i mi się odechciało. Ile jet tych punktów od Moxxi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 13:36, Fimbulvinter napisał:

No dobra, a jak to jest z DLC? To znaczy jest jakaś kolejność? Mam zamiar wziąć się za
nie dopiero po P2. Chciałbym też wiedzieć co to jest to P2.5? Raz jak ukończyłem Borderlands
to tylko w P1 i mi się odechciało. Ile jet tych punktów od Moxxi?

Mógłbym cię tutaj odesłać do przypiętego postu...ale sam prefeorowałem przejście najpierw Knoxx''a a dopiero później reszty dodatków-gdzie lvl wrogów się skaluje. Możesz ew zachować podaną w owym poście kolejność z tym, że w Zombie Island świetnie gra się na P1(powyżej 10 lvl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 13:36, Fimbulvinter napisał:

Ile jet tych punktów od Moxxi?


Za kazde przejscie. Napewno dwa, nie wiem jak to jest z P2.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"P2.5" zaczyna się w momencie, gdy zaczniemy walkę z ostatnim bossem na P2. Wtedy wszystko skaluje się do maksymalnego poziomu, no I robi się ogólnie trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Syren jest naprawdę taka słaba? Pamiętam jak pierwszy raz grałem to wziąłem właśnie syrenę i było ciężko, zwłaszcza pod koniec gdy musiałem się ciągle po amunicję wracać. Teraz pytanie. Syrena czy Hunter, do SMG, pistoletów, rewolwerów i snajperek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 21:35, Fimbulvinter napisał:

Czy Syren jest naprawdę taka słaba? Pamiętam jak pierwszy raz grałem to wziąłem właśnie
syrenę i było ciężko, zwłaszcza pod koniec gdy musiałem się ciągle po amunicję wracać.

To było inwestować w robudowę "magazynu amunicji". No i mam nadzieję, że nie używałeś Fazy ofensywnie? A może porywałeś się na zbyt "wylevelowanych" mobów? 3 poziomy max- reszta nie ma sensu.

Dnia 09.02.2012 o 21:35, Fimbulvinter napisał:

Teraz pytanie. Syrena czy Hunter, do SMG, pistoletów, rewolwerów i snajperek?

Syrenka jest dobra, ale po odpowiednim rozwinięciu, z dobrym COM''em. Na starcie nie ma wiele różnicy miedzy nią a Hunterem (nawet skille majapodobne), z tym, że on ma aktywny skill ofensywny - w dodatku to wysysający życie.
SMG (a także wszystko co szybkostrzelne) to naturalnie Syrenka. Reszta to Hunter, przy czym w pierwszej kolejności do snajpek, do pistoletów na wyższym poziomie i z lepszym sprzętem.
Ogólnie zależy od stylu gry a nie broni: jak dużo obrywasz to weź Syrenę (ma spory boost do osłon i w jednej chwili może zwiać), jeśli atakujesz z dystansu to Hunter będzie lepszy (wiadomo dlaczego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przejść grę, ale pamiętam, że nieźle mnie te kosmity wymęczyło bo nie miałem niczego co przebija tarcze, lubowałem się w ognistych broniach.
Ogólnie to jestem trochę pedantyczny jeśli chodzi o gry i wymyśliłem sobie buildy:

Syrena
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/lilith/#21505005555500555050100

Pozostałe 9 punktów poszło by w to co mam na 1 i w Blackout lub Hard to Get.

Hunter
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/mordecai/#11550550550501000505055

Pozostałe 9 punktów poszło by w to co mam na 1 i w Bird of Prey lub Dedly.

Tak sobie myślę, że co bym nie wybrał to i tak będę grać pistoletami, ale bardziej kręcą mnie SMG od snajperek.

Jutro możliwe, że Bordek do mnie przyjdzie (poprzedniego sprzedałem) to się zobaczy już na żywca.

Edit: Nie wiem czemu nie kliknąłem odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 22:43, Fimbulvinter napisał:

Syrena
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/lilith/#21505005555500555050100
Pozostałe 9 punktów poszło by w to co mam na 1 i w Blackout lub Hard to Get.

Z tym buildem może być Ci ciężko. Zamiast dawać na pierdoły typu Intuiution czy Mind Games, lepiej zainwestuj w szybszą regenerację Phasewalka. Syrena ma stosunkowo mało HP i w momencie, kiedy nie masz tarczy, to phasewalk jest ostatnią deską ratunku.
Dlaczego nie te umiejętności?
Intuition- na etapie gry, kiedy będziesz miał tą umiejętność (bo najpierw wypada napakować w drzewko Controller), exp będzie płynąć głównie z zadań, a prędkość mało się przydaje.
Mind Games- zwróc uwagę, że przy wymaksowanym poziomie masz tylko 25% szansy na efekt: stosunkowo mało.
Nie to, żebym się wymądrzał D: Są tutaj ludzie, którzy mają większą wiedzę, ale że akurat ostatnio zacząłem grać właśnie Syreną, próbująć mnóstwa ustawień, podaje tylko moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - Już jakiś czas temu kupiłem Borderlands GOTY, osiągnąłem z 12 lvl. Wszystko fajnie, ale grałem sam. Mój kumpel przekonał się do gry i też właśnie ją zamówił. Jak działa system... rozdzielania doświadczenia/poziomów potworów w przypadku, gdy gralibyśmy razem, ja na 12 lvl, a mój znajomy na pierwszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pokombinuję ze trochę jeszcze. Chyba, że ktoś zaproponuje jakiś build.


@Sad_Statue
Przez dłuższy czas twój kolega raczej będzie się przyglądać jak zabijasz wszystko bo sam rady nie da. Z resztą pewnie ma kilka zadań do wykonania więcej od ciebie.

Edit: Wymyśliłem coś takiego.

http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/lilith/#21505050055550055050051

Reszta w to na 1 i Venom/High Velocity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto hostuje gre jak on to mobki będą miały jego lvl i będą dla ciebie na strzała a on musi się męczyć.
A jak ty to on im nic nie zrobi a ty będziesz miał normalnie.
Z tym ze z tobą szybko będzie nabierał lvl tak czy siak. No nawet jak tylko ty zabijasz to inni tez dostają punkty czy tam lvl dość szybko.

Nie pamiętam bo już dość dawno nie grałem ale jak miałem niski lvl i grałem z napakowanymi kolesiami to lvl leciał nawet nie wiedziałem kiedy tyle nabiłem. Wiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już jest bardzo dobrze :) Tylko zamiast dawać w Venom, albo w Quicksilver, proponuje Girl Power. Na 5 levelu tarcza praktycznie nie spada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 11:04, plada napisał:

Mind Games- zwróc uwagę, że przy wymaksowanym poziomie masz tylko 25% szansy na efekt:
stosunkowo mało.

Jak wystrzeliwujesz 30 pocisków na sekundę to wielki bonus;)
Dosłownie wszyscy trafieni niemal od razu zaczynają ruszać się jak w smole -nie mówię nawet co robi z nich shotgun- rzekłbym, że to nawet psuje radość z rozwałki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 13:12, Fimbulvinter napisał:

Co możecie powiedzieć o Hunterze, którego podałem wcześniej?

To snajper ma być? Jeśli tak, to dziwi mnie niewymaxowane Deadly.
Z kolei jeśli to rewolwerowiec to warto włożyć w Out for blood ze 2 punkty. I wymaxować Predator''a. No i Deadly też na max, chyba, że Criticale ci nie idą.
Tresspass chyba przydaje się tylko na jeden gatunek wrogów bo jeśli chodzi o zdejmowanie osłon to nikt Huntera nie przebije.
A jaki COM do tego?

PS Każdy ma inny gust i raczej bym sprawdził inne konfiguracje w praktyce -wszystko metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie zakupiłem tegoż Borderlandsa w empiku bo gra podobno bardzo przyjemna, a okazja była (35zł za GOTY). Gdybym jednak wiedział ile to będzie pieprzenia się z aktualizacjami to pewnie wybrałbym Mafię II czy coś innego z PG. Dobra bo się rozgadałem, oto prośba: Czy mógłby mi ktoś po kolei, małymi kroczkami napisać jakie patche mam instalować, jak i w jakiej kolejności? Możliwe jest żebym grał z kumplem po sieci w polskiej wersji językowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 21:02, Pampereczek napisał:

Czy mógłby mi ktoś po kolei, małymi kroczkami napisać jakie patche mam instalować, jak i w jakiej kolejności?

No więc tak:
-pobierasz patch 1.41 (o ile nie masz go na płycie)
-instalujesz go
-...i koniec;)
No, chyba, że chodzi ci także o pobieranie DLC, to działa podobnie: pobierasz, instalujesz po drodze wpisując kod.

Dnia 10.02.2012 o 21:02, Pampereczek napisał:

Możliwe jest żebym grał z kumplem po sieci w polskiej wersji językowej?

Tak. Wersja językowa nie robi różnicy -co innego patch: najnowszy patch PL to 1.31 a nie 1.41 więc tą sprawę wypadało by dograć między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 21:18, zadymek napisał:

Tak. Wersja językowa nie robi różnicy -co innego patch: najnowszy patch PL to 1.31 a
nie 1.41 więc tą sprawę wypadało by dograć między sobą.

No ok, ale właśnie gdy próbuje uruchomić grę w trybie online to pisze mi że do grania w nią jest wymagana najnowsza wersja 1.41. Skoro najnowszy patch PL jest do 1.31 to trochę się to wyklucza... Ale dzięki wielkie za odpowiedź, dzisiaj już nie mam czasu by twoją małą ,,solucję" sprawdzić ale jeśli będą jakieś problemy to jeszcze na pewno tu napiszę. Fęks egejn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować