Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Kurde, ten multi ma potencjał, ale ostatecznie wkurza. Nie wiecie przypadkiem czy Gearbox robi patcha kolejnego? Bo kutwa stoi jak wół 12 sesji, a dołączyć można zaledwie do jednej, bo tylko w tej właściciel ma odblokowane porty, a jak uda nam się już wejść to lagi jak cholera... Kurde, ja myślałem że GB ma jakieś swoje serwery, na których te sesje się stawia, a rzeczywistość jest taka że stawiamy te serwery na swoich kompach...

W takim razie by pograć z kolegą musiałbym połączyć się z hamachi, bo ani on, ani ja nie mamy odblokowanych portów do stawiania własnych serwerów. Dla mnie ten spiepszony lekko multiplayer jest największą wadą gry, bo w singlu gra naprawdę wymiata. Dziś np. byłem z trzema ludźmi na Skagzilli, przyjemność zamieniła się w walkę NIE ze Skagzillą, a wysokim pingiem i lagami. Jak wsiadałem do samochodu, to od kliknięcia E do wykonania czynności minęły 2 sekundy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że lagi u siebie możesz wywoływać ty, poprzez nieodblokowane porty ? Z resztą po co bawić się z hamachi, jednak łatwiej jest odblokować porty i grać normalnie. Ta gra nie potrzebuje dobrego łącza, ja na moim 1 mbps stawiałem server na mnie i 2 kumpli i żadnych lagów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 21:05, Wielki_Bubba napisał:

A wiesz, że lagi u siebie możesz wywoływać ty, poprzez nieodblokowane porty ? Z resztą
po co bawić się z hamachi, jednak łatwiej jest odblokować porty i grać normalnie. Ta
gra nie potrzebuje dobrego łącza, ja na moim 1 mbps stawiałem server na mnie i 2 kumpli
i żadnych lagów nie było.


Niestety to nie ja jestem właścicielem neta. Mój net to osiedlówka, właścicielem jest znajomy, tak więc odblokować portów nie mogę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 21:26, KamyK_84 napisał:

Ja jeszcze nie miałem jak przetestować multi bo mnie nie łączyło z serwerami. Lista była
ale do żadnego nie moglem wejść ;/

I właśnie o tym mówię. Widać, że nie tylko ja to mam. Inni gracze stawiający serwery po prostu nie mają odblokowanych portów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PORTY DO MULTI!! Piszę jak odblokowałem w routerze!! żeby odblokować port 2 trzeba wpisać 1 do 3 czyli z liczb proszę się połapać

4 TCP
1. 7777(wpisać tak jak podałem)
2. 28899-28911 ( port do portu[nie zawsze jest to jeden port czasami kilka po sobie więc ])
3. 29899-29902
4. 3783 (tak jak pkt 1.) UWAGA TEN JEST NA TCP/UDP

RESZTA(6) UDP
1. 2899-28901
2. 6499-6516
3. 7787
4. 7776-7784
5. 13139
6. 6667

Testowane gra prywatna jak i publiczna windows 7 grałem w 3 (ze mna) multi nie obciąża hosta gra sie normalnie może gracze którzy w singlu mają full detale mogą mieć problemy i trzeba zmniejszyć coś np oświetlenie (tak miał kolega)

Oczywiście robicie to na własną odpowiedzialność żeby potem nie było że na mnie zwalacie!!
U mnie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się bawić w jakieś porty, jeszcze coś zepsuje. Kolega pokazał mi Gamerangera. O dziwo, tutaj jest kilkadziesiąt(albo i set) sesji wieczorami i połaczyć można się bardzo łatwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 10:49, Kirabaxior napisał:

Nie chce mi się bawić w jakieś porty, jeszcze coś zepsuje. Kolega pokazał mi Gamerangera.
O dziwo, tutaj jest kilkadziesiąt(albo i set) sesji wieczorami i połaczyć można się bardzo
łatwo!


kazdy router mozna zrestowac czy zapisac jego ustawienia na dysku - potem tylko przywrocic...

cos wiecej o tym Gamerangerze ? bo pierwsze o tym slysze a zarowno ja jak i moj kumpel mamy pozamykane porty - przez hamachi nie udalo nam sie zagrac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo fajny program, polecam. Dzięki niemu tworzy się sesje na LANie tylko dla osób zaproszonych do środka, oczywiście są też publiczne sesje. Normalnie hostujesz grę - gra ci się włącza, a potem błyskawicznie samo się ustawia co trzeba i za chwilę również z tobą wchodzi twój kolega. Grałem tak dzisiaj parę partyjek i powiem serio - polecam. Nic dziwnego że to właśnie tam wieczorami jest koło 100(!)sesji, a nie w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 20:16, Shego napisał:

Hehe gram dopiero od niecałego tygodnia i już 19 lvl (syreną) Mam juz wszystkie misje
w arid badlands i okolicach zrobione, teraz mam przejsc na zupelnie nowy obszar

Ja gram 3 dni i mam 25 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 20:31, Kirabaxior napisał:

Ja gram 3 dni i mam 25 ^^


a ja o wiele dłużej a dopiero 23 ;P długo stałem w miejscu przy misji ze sledgem nie chiało mi się jej przechodzić. W ogóle nie chciało mi się grać.

Jak zabić to wielkie latające coś (kuźwa jak to się nazywało). Pojawia się w misji, w której trzeba zapalić 3 pochodnie i to przylatuje i pluje z powietrza ogniem. Z pojazdu prawie nic mu nie zabieram hp a jak wychodzę to raz, dwa, trzy i już prawie nie żyje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 20:31, Kirabaxior napisał:

> Hehe gram dopiero od niecałego tygodnia i już 19 lvl (syreną) Mam juz wszystkie
misje
> w arid badlands i okolicach zrobione, teraz mam przejsc na zupelnie nowy obszar

Ja gram 3 dni i mam 25 ^^

A kim grasz? Poza tym ja mało gram dzienie, jutro moze zdaze troche nadgonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 21:11, KamyK_84 napisał:

Jak zabić to wielkie latające coś (kuźwa jak to się nazywało). Pojawia się w misji, w
której trzeba zapalić 3 pochodnie i to przylatuje i pluje z powietrza ogniem. Z pojazdu
prawie nic mu nie zabieram hp a jak wychodzę to raz, dwa, trzy i już prawie nie żyje
;/

Ja do tego celu wykorzystywałem taki kamienny łuk kawałek od tej górki z pochodniami. Po prostu stawałem pod nim. To wielkie coś rzucało te śmieszne Fireball''e i się zatrzymywały na łuku. Potem szybko wychodziłem i seria z SMG. Chowałem się i znowu. I tak w kółko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2009 o 21:11, KamyK_84 napisał:

Jak zabić to wielkie latające coś (kuźwa jak to się nazywało). Pojawia się w misji, w
której trzeba zapalić 3 pochodnie i to przylatuje i pluje z powietrza ogniem. Z pojazdu
prawie nic mu nie zabieram hp a jak wychodzę to raz, dwa, trzy i już prawie nie żyje
;/


Mothrakk''a ja ubiłem snajperka z trucizną, chowasz się w którymś domku na górce byle by miał metalowy dach, a potem wychylasz się strzelasz i chowasz z powrotem. Chwile to może potrwać i nie oddalaj się zbytnio od niego bo może się wtedy zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że go z pięści nie dosięgnę xD w ostateczności będę jeździł w kółko pojazdem z machine gunem jako bronią i może w końcu padnie. Albo spróbuje którąś z waszych metod. W każdym razie dzienx ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 22:39, KamyK_84 napisał:

szkoda, że go z pięści nie dosięgnę xD w ostateczności będę jeździł w kółko pojazdem
z machine gunem jako bronią i może w końcu padnie. Albo spróbuje którąś z waszych metod.
W każdym razie dzienx ;]


Pojazdem mu nic nie zrobisz bo nie podniesiesz tak wysoko wieżyczki na pojeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 21:11, KamyK_84 napisał:

Jak zabić to wielkie latające coś (kuźwa jak to się nazywało). Pojawia się w misji, w
której trzeba zapalić 3 pochodnie i to przylatuje i pluje z powietrza ogniem. Z pojazdu
prawie nic mu nie zabieram hp a jak wychodzę to raz, dwa, trzy i już prawie nie żyje
;/

Mogę ci pomóc to zrobić, pójdzie szybciej. A jeśli chcesz samemu, to sprowokuj go i podjedź samochodem do najbliższej stacji Catch-a-ride, tam schowaj się pod daszkiem i przeczekuj jego bombardowanie. A wtedy wyciągasz jakąś broń z dużą celnością i nawalasz ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2009 o 21:25, Shego napisał:

> Ja gram 3 dni i mam 25 ^^
A kim grasz? Poza tym ja mało gram dzienie, jutro moze zdaze troche nadgonic

No cóż, w sobote grałem 8 godzin mimo iż choroba mi doskwierała :P Ale już w kolejne dni nie grałem dłużej niż 3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować