Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2009 o 22:57, Dexter_McAaron napisał:

Mistrzu Gier...? Nie zapomniałeś przesunać wichajstra "sarcasm mode" na pozycję "ON"?

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 18:40, Markush napisał:

> I żadnych innych możliwości w multi nie ma?
Jeszzce można grać na arenie, ale rzadko kto chce tam grać.
> PS.:Czy Borderlands działa bez płyty w napędzie?
Jak zrobisz obraz płyty to nie musisz mieć płyty w napędzie.


trzeba znać zabezpieczenie płyty. Mój brat próbował zrobić obraz i sie mu nie udawało kilka krotnie z innymi zabezpieczeniami(nie mówie tu o 120% bo on jest płatny a podobno sam sobie z zabezpieczeniami robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 07:21, zadymek napisał:

> Mistrzu Gier...? Nie zapomniałeś przesunać wichajstra "sarcasm mode" na pozycję
"ON"?
>
???

Sarkazm podobno słabo się roznosi w internecie. Naprawdę sądziłeś, że napisałem swojego posta całkowicie serio? Chodziło mi o to, że prawie nikt już tak naprawdę nie rozróżnia RPGa od gry akcji. Wystarczy, by miał jakieś cyferki i od razu masz nominację do nagrody RPG roku.

BTW co do cRPG <> RPG to moim zdaniem nie kwestia niewiedzy, a bardziej tego, że każdy wie, o jaki typ RPG chodzi, gdy mówi się o grze/na forum o grach. Gdy chodzi o prawdziwe RPG prościej powiedzieć "pen&paper" czy coś w tym stylu i wtedy od razu wiadomo o czym się mówi (a na forach o grach komputerowych raczej znacznie częściej mówisz o elektronicznej rozgrywce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 14:02, DragonLord napisał:

Sarkazm podobno słabo się roznosi w internecie. Naprawdę sądziłeś, że napisałem swojego
posta całkowicie serio? Chodziło mi o to, że prawie nikt już tak naprawdę nie rozróżnia
RPGa od gry akcji. Wystarczy, by miał jakieś cyferki i od razu masz nominację do nagrody
RPG roku.

Acha:)

Dnia 16.12.2009 o 14:02, DragonLord napisał:

BTW co do cRPG <> RPG to moim zdaniem nie kwestia niewiedzy, a bardziej tego, że
każdy wie, o jaki typ RPG chodzi, gdy mówi się o grze/na forum o grach. Gdy chodzi o

Za to jak użyjesz okreslenie hack n'' slash to wszystko staje się jasne:)

Dnia 16.12.2009 o 14:02, DragonLord napisał:

prawdziwe RPG prościej powiedzieć "pen&paper" czy coś w tym stylu i wtedy od razu wiadomo
o czym się mówi (a na forach o grach komputerowych raczej znacznie częściej mówisz o
elektronicznej rozgrywce).

Co tam fabularki, pnp itd, wystaczy rozszyfrować skrót RPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 17:30, darkwind21 napisał:

A jak tam zombie wyspa, zbieram się i zbieram i nie mogę się zdecydować czy kupić. Warto
wydać te 10$ na DLC do Bordera czy lepiej się wstrzymać?

Ja kupiłem i zbytnio nie narzekam, choć mogło być trochę dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania odnośnie gry:
1.Czy dużo osób gra w multi?
2.Jak uruchamia się multi? Przez program Steam itp. czy poprostu z menu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 09:50, barsum napisał:

Mam 2 pytania odnośnie gry:
2.Jak uruchamia się multi? Przez program Steam itp. czy poprostu z menu gry?

Grę uruchamiasz z menu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 09:57, Mange napisał:

> Mam 2 pytania odnośnie gry:
> 2.Jak uruchamia się multi? Przez program Steam itp. czy poprostu z menu gry?
Grę uruchamiasz z menu gry.


Ok, to świetnie bo nie przepadam za Steam''em .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2009 o 10:01, barsum napisał:

Ok, to świetnie bo nie przepadam za Steam''em .:P


A są ludzie którzy za nim przepadają?
Tak w ogóle to Borderlands nie wykorzystuje Pary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem Borderlands po raz pierwszy (i na pewno nie ostatni). Gra bardzo mi się podobała, ostatnia walka też była całkiem ciekawa. Niektórzy narzekali na wysoki poziom trudności, ale ja żadnych problemów z tym nie miałem. Prawdę mówiąc od jakiegoś 10-15 poziomu wszystkie questy miałem oznaczone jako "trivial", a żadnego grindowania nie robiłem (po prostu wykonywałem wszystkie questy).
Teraz stwierdzam, że fajnie by było pograć sobie z innymi ludźmi (bo Playthrough 1 przeszedłem całkowicie sam). Dlatego miło by było gdyby znalazł się ktoś chętny do jakiegoś w miarę regularnego przechodzenia gry po raz drugi. :) Jakby co, to gram Hunterem (i uprzedzam, że nie mam mikrofonu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy grając w Playthrough 2 widoczny jest jakiś skok co do poziomu znajdowanej broni i do kupienia w automatach?
Z jakim poziomem można ukończyć bo w pojedynkę robiąć w miarę wszystkie questy? Gram na Playthrough 1 i mam 33 lvl a gra zbliża się ku końcowi, może jeszcze nabije 2-3 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 12:10, Mange napisał:

Czy grając w Playthrough 2 widoczny jest jakiś skok co do poziomu znajdowanej broni i
do kupienia w automatach?

Broń jest jakieś x2 silniejsza. Reszta ekwipunku też jest lepsza.

Dnia 19.12.2009 o 12:10, Mange napisał:

Z jakim poziomem można ukończyć bo w pojedynkę robiąć w miarę wszystkie questy? Gram
na Playthrough 1 i mam 33 lvl a gra zbliża się ku końcowi, może jeszcze nabije 2-3 lvl.

Skończysz na 35- 36 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z ciekawości- wszedłem na stronę Borderlands i na DLC Zombie Island of Dr.Ned. Zaciekawiła mnie cena tego DLC, więc wpadłem na stronę gry-online, gdzie pisze: DLC ma limit 5 równoczesnych instalacji. Zdziwiło mnie to trochę.:P Wie ktoś o co w tym chodzi.?

P.S Na stronce gearbox''u pisze to samo:"limited to 5 concurrent installations."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest news, który rozszedł się głośnym bulwersem po polskich mediach, a po prostu obnaża indolencję językową niektórych userów. Tu chodzi o limit pięciu równoczesnych instalacji, co po prostu ma zapobiegać sytuacji gdy jeden facet kupuje i zasysa DLC, a potem obdziela nią całą paczkę swych kolegów.

Czyli na raz możesz mieć Neda na pięciu maszynkach, a nie że możesz Wyspę tylko pięć razy zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 19:18, Dexter_McAaron napisał:

To jest news, który rozszedł się głośnym bulwersem po polskich mediach, a po prostu obnaża
indolencję językową niektórych userów. Tu chodzi o limit pięciu równoczesnych
instalacji, co po prostu ma zapobiegać sytuacji gdy jeden facet kupuje i zasysa DLC,
a potem obdziela nią całą paczkę swych kolegów.

Czyli na raz możesz mieć Neda na pięciu maszynkach, a nie że możesz Wyspę tylko pięć
razy zainstalować.


Czyli tak jak myślałem, dzięki.:) A Ned przypisuje się do konta, czy zgrywa się go na np. płytkę? Pytam tak dużo, bo myślę, czy kupić grę na PC czy X360, więc biorę też pod uwagę DLC.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chciałem sobie dzisiaj pograć w co-opie trochę. Włączyłem grę, znalazłem dwa serwery na mój poziom (początek drugiego playthrough), ale się nie mogę połączyć. Za każdym razem czekam te 15 sekund, po których pojawia się komunikat "could not connect to host". :/ To jest jakiś problem z moim komputerem/internetem czy wina jest po stronie hosta? W sumie bardzo często mi się zdarza, że się połączyć nie mogę, a naprawdę chciałbym pograć sobie z innymi. Dlatego też jeśli ktoś jest chętny na wspólną grę, to się jakoś możemy zebrać i się pobawić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować