Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2010 o 17:22, Tyler_D napisał:

Nie ma tu możliwości sprzedawania niepotrzebnych giwer i pancerzy? Bo jakoś takowej opcji
nie zauważyłem ... Jeśli nie ma to trochę lipa mimo wszystko ...


Jest możliwość sprzedawania niepotrzebnych śmieci w automatach - są automaty z apteczkami, tarczami itp, automaty z amunicją i automaty z bronią - w nich można sprzedawać zebrany loot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 17:22, Tyler_D napisał:

Nie ma tu możliwości sprzedawania niepotrzebnych giwer i pancerzy? Bo jakoś takowej opcji
nie zauważyłem ... Jeśli nie ma to trochę lipa mimo wszystko ...

Co to byłby za RPG (dobra, H''n''S), jakby nie można było sprzedawać niepotrzebnego loota? ;)
Musisz po prostu wejść w ten automat i kliknąć bodajże taki worek z pieniędzmi, znajdujący się nad towarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kogoś zabiję. Czekałem. Czekałem długo. Najpierw na Premium Games, później na jakiekolwiek wydanie z dlc i nic. W końcu kupiłem premierówkę i przeszedłem (z przyjemnością) całą grę i.... DOPIERO TERAZ ZAPOWIADAJĄ TAKIE WYPASIONE WYDANIE Game of The Year Eddition??! Może i chcieli wydać wszystkie dlc razem no, ale ile można czekać. Teraz nigdy już nie zagram w te dodatki. ;/ Przez internet nie kupię, bo po za zapłatą przy odbiorze nic innego nie wchodzi w grę, a kupno drugi raz tej samej gry tylko dla dodatków to jakiś żart..... Mogliby wydać w pudełku wszystkie DLC, ale wątpię, żeby to było możliwe. Ech co za pech......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami gdy utłukę jakąś postać nad licznikiem amunicji pojawia się ikona symbolizująca broń z której strzelam w jeżeli dobrze pamiętam złotym obramowaniu - przy okazji fraga pojawia się też specyficzny dźwięk. Cóż to oznacza? Że zwiększa się mój skill w obsłudze danej pukawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 17:25, Tyler_D napisał:

Czasami gdy utłukę jakąś postać nad licznikiem amunicji pojawia się ikona symbolizująca
broń z której strzelam w jeżeli dobrze pamiętam złotym obramowaniu - przy okazji fraga
pojawia się też specyficzny dźwięk. Cóż to oznacza? Że zwiększa się mój skill w obsłudze
danej pukawki?

Dawno już nie grałem, ale prawdopodobnie tak, lvl up broni. Może też być achievement, np. 100 odstrzelonych wrogów z danej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 17:25, Tyler_D napisał:

Czasami gdy utłukę jakąś postać nad licznikiem amunicji pojawia się ikona


A to nie było czasem tak, że to pokazuje uaktywnienie się skilla? Są takie, które za zabicie wroga podnoszą celność/zwiększają obrażenia/regenerują tarcze itp. Wydaje mi się, że chodzi o to, chociaż już do końca nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach spędzonych nad tą grą pozwolę sobie napisać co nieco o wrażeniach z rozgrywki - o ile do samych Bordelandsów przed zakupem podchodziłem jak pies do jeża to po zakupie było już tylko lepiej. Pierwsze co rzuca się w oczy to specyficzna, nieco komiksowa, sprawiająca rysowanej ręcznie grafika która ma swój urok i niepowtarzalny klimat - coś podobnego widziałem tylko w XIII - swoją drogą też świetna ale chyba nieco niedoceniona gra. Co dalej? Na pewno specyficzny klimat [ intro! ] kojarzący mi się ze starymi, klasycznymi FPSami [ a mało już który FPS angażuje mnie na tyle mocno jak kiedyś za wyjątkiem chlubnych wyjątków pokroju Bioshocka czy Call of Duty 4 tudzież serii S.T.A.L.K.E.R. ] ... klasyczne run''n''gun z elementami fabularnymi i oryginalnym ale nie przebajerowanym klimatem i masą pukawek - kurcze - tego właśnie mi brakowało. Wybór postaci - początkowo wybrałem Mordechaja ale niestety po wbiciu bodaj 8 lvlu zmuszony byłem zacząć od nowa - tym razem Rolandem a to z tego prozaicznego powodu jakim byli zbyt silni przeciwnicy. Soldierem gra się o wiele łatwiej i co ważne - przyjemniej. A od pewnego momentu gra nabiera dodatkowych rumieńców - zaczyna się zbieranie lootu [ fuck you, dlaczego backpack ma taką małą pojemność ], wybieranie w czasie wypraw tego co bezpowrotnie wywalić a co brać ze sobą i opychać, nabiajanie achievów, lvl i skillpointów czyli clue rozgrywki. Mam ledwie bodaj 13 czy tam 15 lvl a już czuję że ta gra to cudo. Moar pls.

Adamu - chyba nie, ikona od skilla jest po lewej a ta o której mówię po prawej. Zresztą nieważne. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 19:11, Adjatha napisał:

> Czasami gdy utłukę jakąś postać nad licznikiem amunicji pojawia się ikona

A to nie było czasem tak, że to pokazuje uaktywnienie się skilla? Są takie, które za
zabicie wroga podnoszą celność/zwiększają obrażenia/regenerują tarcze itp. Wydaje mi
się, że chodzi o to, chociaż już do końca nie pamiętam.

To było tak oczywiste, że nie przyszło mi do głowy, chociaż żadnego dźwięku sobie nie przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 19:14, Tyler_D napisał:

- zaczyna się zbieranie lootu [ fuck you, dlaczego backpack
ma taką małą pojemność ], wybieranie w czasie wypraw tego co bezpowrotnie wywalić a co
brać ze sobą i opychać

W automatach można kupić rozszerzenie plecaka, niektóre Claptrapy też dają takie w nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 19:20, ISAMU napisał:

W automatach można kupić rozszerzenie plecaka,

Regularnie tam zaglądam ale niestety na takowego upgrade''a jeszcze nie natrafiłem ale dzięki - sprawdzę przy okazji.
>niektóre Claptrapy też dają takie w

Dnia 04.09.2010 o 19:20, ISAMU napisał:

nagrodę.

Taa ... jeden mi się trafił jak do tej pory. Trza szukać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 19:22, Tyler_D napisał:

> W automatach można kupić rozszerzenie plecaka,
Regularnie tam zaglądam ale niestety na takowego upgrade''a jeszcze nie natrafiłem ale
dzięki - sprawdzę przy okazji.

Powinny być w automatach z amunicją, wśród rozszerzeń (SDU ) ładownic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 19:22, Tyler_D napisał:

Taa ... jeden mi się trafił jak do tej pory. Trza szukać dalej.


ISAMU wyraźnie dawno nie grał, nie słuchaj go ;P W "zielonych" automatach (tych amunicyjnych) można kupić ammo SDU (Storage Deck Uprgade, gdybyśmy mieli być dokładni), które pozwala Ci pakować na grzbiet większe ilości amunicji. Tych jest pięć poziomów, kolorystyką zbieżnych z oznakowaniem broni, szósty występuje bodajże tylko w Knoxx Armoury.

Zwiększenie plecaczka zaś możesz tylko dostać od "rannych" Claptrapów, którym udzieliłeś pomocy, jak ten którego spotkałeś (jak się domyślam) w Sledge''s Safehouse. Robocików w całej podstawce jest dziesięć i zazwyczaj łatwo je znaleźć...a raczej usłyszeć. Z czasem gorzej bywa ze znalezieniem samego zestawu naprawczego, które twórcy umieszczają w coraz bardziej przegiętych miejscach.


Tak mówiąc ogólnie, gdybyś gdzieś się zgubił, coś cię zaciekawiło czy szukał wyjaśnień (np. dla specjalnych "ficzersów" pomarańczowych broni, które wkrótce zaczniesz spotykać), polecam Borderlands Wiki, jedną z najfajniej prowadzonych specjalistycznych Wiki.
http://borderlands.wikia.com/wiki/Borderlands_Wiki

Przykładowo, gdyby Cię ciekawiło gdzie możesz jeszcze spotkać Claptrapy desperacko oczekujące pomocy, wstukaj sobie "Claptrap Rescue missions".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 21:10, Dexter_McAaron napisał:

> Taa ... jeden mi się trafił jak do tej pory. Trza szukać dalej.

ISAMU wyraźnie dawno nie grał, nie słuchaj go ;P W "zielonych" automatach (tych
amunicyjnych) można kupić ammo SDU (Storage Deck Uprgade, gdybyśmy mieli być dokładni),
które pozwala Ci pakować na grzbiet większe ilości amunicji. Tych jest pięć poziomów,
kolorystyką zbieżnych z oznakowaniem broni, szósty występuje bodajże tylko w Knoxx Armoury.

Płaczę ze wstydu. Masz rację. Skojarzyłem kupno SDU ( do banku )w Jacob''s Cove z całym Borderlands i stąd ta pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 22:09, Dexter_McAaron napisał:

> Skojarzyłem kupno SDU ( do banku )

...które się kupuje w Underdome, ale może już nie będę się odzywał... ;P

Chyba sobie zagram. Pamięć już nie ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować