Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Jak do jasnej cholery ubić Sledge''a? Próbowałem już chyba wszystkich technik i zawsze mnie ubija choćbym stawał na głowie - nawet Rocket Launcher nie robi na nim większego wrażenia. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 16:00, Tyler_D napisał:

Jak do jasnej cholery ubić Sledge''a? Próbowałem już chyba wszystkich technik i zawsze
mnie ubija choćbym stawał na głowie - nawet Rocket Launcher nie robi na nim większego
wrażenia. Jakieś pomysły?

Standardowa taktyka borderlandsowa, czyli prucie kulami do oporu w skurczybyka. Rób jak najczęstszy użytek z action skilla i pamiętaj, by nie podchodzić za blisko, bo na bliskim dystansie zabawa kończy się szybko.
Walka nie powinna być trudna z tego powodu, że masz tu sporo słabych minionów. Nawet kiedy padniesz, ubij jednego i jedziesz dalej. Wykorzystuj broń efektywną przeciwko tarczom na początku, kiedy ją zniszczysz, przejdź na potężniejszy arsenał i nie pozwól się tarczy zregenerować. Możesz też bawić się w kotka i myszkę z Shotgunem, biegając przez przejścia na arenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 16:00, Tyler_D napisał:

Jak do jasnej cholery ubić Sledge''a? Próbowałem już chyba wszystkich technik i zawsze
mnie ubija choćbym stawał na głowie - nawet Rocket Launcher nie robi na nim większego
wrażenia. Jakieś pomysły?

Na początek zlikwiduj kolesi z obstawy, potem wykorzystując powolność Sledge''a krąż wokół niego wykorzystując schodki po prawej stronie od wejścia do pomieszczenia. Wal z najlepszego karabinku w jego głowę zadając krytyczne obrażenia, granaty przyklejające się też pomagają. Niech przypadkiem nie trafi ci się w obstawie Badass Psycho, jest groźniejszy niż boss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ... później spróbuję tych waszych technik - na razie mam Borderków lekko dosyć. A to między innymi z tego względu że na powroty do świata żywych i ammo straciłem ~30k ... Ja rozumiem że trzeba było w grze zaimplementować płacenie za takie usługi ale ~5k za jeden "recharge" to lekka przesada jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 16:27, Tyler_D napisał:

Ok ... później spróbuję tych waszych technik - na razie mam Borderków lekko dosyć. A
to między innymi z tego względu że na powroty do świata żywych i ammo straciłem ~30k
... Ja rozumiem że trzeba było w grze zaimplementować płacenie za takie usługi ale ~5k
za jeden "recharge" to lekka przesada jest.

Chwila-moment i nie będziesz wiedział co z kasą robić. Trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mogę pomóc ubić Sledga, może przy okazji pobiję rekord czasowy, bo to półtorej sekundy to za długo. :) Nie liczę tego ułamka sekundy na modowanej broni...

Swoją drogą, to ja nigdy nie widziałem chodzącego Sledga, ba, ja nawet nie wiem jak on wygląda nie-na-arcie. A zabijałem go już z 7 razy.

A jeszcze taką małą podpowiedź dam. Jak brakuje amunicji to dołącza się do jakichś graczy. Na 75% będzie tam support gunner, wtedy tylko afczysz i czekasz, aż Ci się amunicja odnowi. No i trochę kasy będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za BorderWikią i Kotaku, ciekawy news: najbliższy patch (prawdopodobnie ten z okazji Robolucji) podniesie cap do 69 levelu!

Z jednej strony, dobra zagrywka która zamknie buzie krytykom polityki DLC, bo udostępni możliwość wymaksienia swego herosa każdemu. Zlikwiduje też dziwne sytuacje, gdy obok siebie biegali gracze na 50 i 61.

Z drugiej zaś trochę mnie przeraża, bo tym samym da nam to, razem ze wszystkimi możliwościami udostępnianymi przez DLC, dysponowania 65 skill pointsami! 6511!!!oneone Ja się pytam, gdzie tu będzie jakieś większe zróżnicowie tych wszystkich Syrenek, Rolad, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 02:47, Dexter_McAaron napisał:

Z drugiej zaś trochę mnie przeraża, bo tym samym da nam to, razem ze wszystkimi możliwościami
udostępnianymi przez DLC, dysponowania 65 skill pointsami! 6511!!!oneone Ja się pytam,
gdzie tu będzie jakieś większe zróżnicowie tych wszystkich Syrenek, Rolad, etc?

A COMy i prefernecje indywidualne?
A zresztą: marudzisz -balans i tak jest skopany:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 16:14, zadymek napisał:

A zresztą: marudzisz -balans i tak jest skopany:/

Czy ja wiem. Trudno mówić o balansie w grze w której zabja się głównie moby, a wszystko inne zależy od szczęścia, czyli tego co nam dropnie. :) Więc nie wiem po co marudzić o balansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 16:14, zadymek napisał:

A COMy i prefernecje indywidualne?


COMy tylko zwiększają wybrane już umiejętności. Chodzi mi to, że już teraz możliwe jest odblokowanie wszystkich umiejętności. Przy 65 punktach możliwe jest wymaksowanie wszystkich trzech najlepszych albo niemalże wypełnienie dwóch drzewek. W tym momencie ginie jakieś większe zróżnicowanie pomiędzy graczami. Wcześniej, po dwóch pierwszych DLCach powiedzmy mogły wskoczyć dwie Rolady, gdzie jeden był bardziej "bojowy" a drugi dawał czysty support (Soldier jest jednak najlepszym suppem w Borderach). Teraz, przy 65 punktach, różnice między nimi będą znikome ...a tyczyć się to będzie szczególnie Mordy i Bricka, którzy mają najwięcej bezużytecznych skilli i większość osób będzie szła w praktycznie identyczne buildy.

Dnia 06.09.2010 o 16:14, zadymek napisał:

A zresztą: marudzisz -balans i tak jest skopany:/


"Marudzisz - sam narzekam". Bezcenne, nawet jak na poziomy absurdu na forach internetowych ;>

Zależy, co rozumiemy przez sformułowanie "balans". W duelach? Owszem, Morda ssie zawsze < Rolada coś tam zrobi jeśli ma dobry shotgun < Lilith phasuje i na dzień dobry odbiera nam pół hapów < a i tak Brick niszczy wszystkich, po prostu wchodzi w bersa i papu. Ale Bordery to nie PvP, więc tak mnie to nie boli? A w grze? Cóż, ciężko mówić o balansie w solowym PvE, zresztą poza Tresspasem Huntera nie ma jakiś wielkich przegięć. A trudniej tym bardziej, gdy gra była przewidziana jako co-op - więc jeśli jakaś postać faktycznie słabuje, jak Morda w melee albo Brick w suppie, to gra jest tak przewidziana by się wzajemnie uzupełniać. Więc...?


Tyler_D --->

New-U zawsze nalicza 7% pieniążków, jakie masz przy sobie. To znaczy, że naprawdę boli ginąć później, gdy masz już astronomiczne sumy mamony. Wyobraź sobie, jaki to ból zginąć na ostatnim bossie w Knoxxie, gdy za respawn płacę 20 milionów ^^' Z drugiej strony, wciąż mam ich około 200 milionów, więc też nie ma co narzekać.

Acha - gdyby brakło Ci pieniążków, stacje "odbudują" Cię gratis. Dostaniesz tylko napis w stylu "We at Hyperion value your existence!", co też dawało pole do różnych fabularnych dywagacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

COMy tylko zwiększają wybrane już umiejętności. Chodzi mi to, że już teraz możliwe jest

Tylko te wybrane dla danej specjalizacji. Przy czym nie ma COMa uniwersalnego: albo obrona albo atak.

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

(...) mają najwięcej bezużytecznych skilli i większość osób będzie szła w praktycznie identyczne buildy.

.A co jeśli wraz z levelcapem wzrośnie skillcap?

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

"Marudzisz - sam narzekam". Bezcenne, nawet jak na poziomy absurdu na forach internetowych ;>

Nie absurdu tylko realu: detale PvP nic nie znaczą skoro PvP jest zrąbany:)

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

Zależy, co rozumiemy przez sformułowanie "balans". W duelach? Owszem, Morda ssie zawsze

Co oczywiste jak biorąc pod uwagę, że na arenach nie ma gdzie się kryć. Przydały by się jakieś (konkretne, a nie walenie po pysku, 2s i koniec) możliwości ustawki na zewnątrz: ta gra aż prosi się o Team Deatmatch na potężnej arenie.

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

Rolada coś tam zrobi jeśli ma dobry shotgun < Lilith phasuje i na dzień dobry
odbiera nam pół hapów

Albo i całe jak ma ogłuszenie .

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

a i tak Brick niszczy wszystkich, po prostu wchodzi w bersa i papu.

Jak zdąży:)

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

Ale Bordery to nie PvP, więc tak mnie to nie boli? A w grze? Cóż, ciężko mówić
o balansie w solowym PvE, zresztą poza Tresspasem Huntera nie ma jakiś wielkich przegięć.

Penetracja osłon to aż takie cudo? Przecież moby z osłonami są w mniejszości.

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

A trudniej tym bardziej, gdy gra była przewidziana jako co-op - więc jeśli jakaś postać
faktycznie słabuje, jak Morda w melee albo Brick w suppie, to gra jest tak przewidziana

Ale to i tak zależy o tego jak się dana drużyna dobierze -ot, teraz już nie będzie zależało. A unikalne zdolności pozostaną na swoim miejscu, więc nadal będziemy mieli specjalistów.

Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

by się wzajemnie uzupełniać. Więc...?

W praktyce jednak 2 grzechy już rozwalają co-op:
1. Nie ma limitu poziomów przy zakładaniu gry. Wejdzie jakiś highendowiec i można tylko patrzyć jak "robi swoje".
2. A w związku z powyższym: nie ma jak zdyscyplinować kolegów do działania w drużynie. W praktyce tylko zbyt silne moby i pojazdy coś wymuszają, ale wspomniany wyżej paker i tak obie kwestie oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 18:47, Dexter_McAaron napisał:

New-U zawsze nalicza 7% pieniążków, jakie masz przy sobie.

Mhm ... dobrze wiedzieć. ^^

200 milionów? Ja tu ledwie 100k od początku gry uzbierałem ... a co tu mówić o takich sumach. Swoją drogą jesteś już drugą osobą która mi tu ''spoileruje'' że już niedługo będą taki kasiasty - jestem tylko ciekaw w jaki niby sposób. ;-D

I co mnie irytuje w tej grze? Brak swoistego sejfu np: w Firestone w którym moglibyśmy zostawiać te pukawki które są dobre ale nie chcemy ich też sprzedawać. No co jak co ale te kilkanaście slotów [ obecnie mam 18 ] dość szybko się rozchodzi - a to na broń, pancerz(e), granaty, dodatki i tak dalej a bieganie z tym żeby to opchnąć niezbyt ma sens bo gdy znów tam wrócimy natrafimy na tych samych wrogów z kolejnymi dropami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

200 milionów? Ja tu ledwie 100k od początku gry uzbierałem ... a co tu mówić o takich

100K? Po sprzęt za 100 to ja się nawet nie schylam na P2,5, szkoda miejsca w plecaku:)

Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

sumach. Swoją drogą jesteś już drugą osobą która mi tu ''spoileruje'' że już niedługo
będą taki kasiasty - jestem tylko ciekaw w jaki niby sposób. ;-D

Nie aż tak szybko. A jak będziesz olewał handel i miał wydatki -a jest co kupować- to możesz się nie wyrobić.

Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

I co mnie irytuje w tej grze? Brak swoistego sejfu np: w Firestone w którym moglibyśmy

Hehe: Motto na dzisiaj: Mad Moxxy Unerdome Riot, jedyna rzecz tego warta kupna tego DLC to właśnie sejf:]

Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

zostawiać te pukawki które są dobre ale nie chcemy ich też sprzedawać. No co jak co ale

Jak już koniecznie nie masz miejsca to możesz porzucić loot na ziemi: dopóki nie wyjdziesz z gry nic nie zniknie.

Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

te kilkanaście slotów [ obecnie mam 18 ] dość szybko się rozchodzi - a to na broń, pancerz(e),

Spoiler

Jak pomożesz kilku "rannym" Claptrapom będzie więcej. W każdej większej miejscówce jest taki zdechlak.

Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

granaty, dodatki i tak dalej a bieganie z tym żeby to opchnąć niezbyt ma sens bo gdy
znów tam wrócimy natrafimy na tych samych wrogów z kolejnymi dropami ...

No właśnie, lepiej latać z najdroższym stuffem: niebieskie i fioletowe giwery, COMy i najdroższe Mody. A sklepiki są rozrzucone po mapach (widać na mapie), więc zwykle nie jest aż tak daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

200 milionów? Ja tu ledwie 100k od początku gry uzbierałem ... a co tu mówić o takich
sumach. Swoją drogą jesteś już drugą osobą która mi tu ''spoileruje'' że już niedługo
będą taki kasiasty - jestem tylko ciekaw w jaki niby sposób. ;-D


Przyznam się, że jestem grinderem i bardzo gruntownie molestuję wszystkie plansze, dokładnie zbieram loot i potem go zgrabnie opylam. I, tak samo jak rośnie poziom Twój, znajdowanych broni oraz napotykanych wrogów, tak rośnie ilość pieniążków jakie znajdujesz w trakcie swych przygód. O ile na początku było to z kilkanaście dolców, na P2.5 figurki Marcusa mogą mieć i z 15k.

Ale najwięcej faktycznie daje sprzedaż. Zresztą, popatrz na obrazek (i to nie jest broń legendarna!). Po jednym rajdzie jesteś nawet kilkanaście, kilkadziesiąt milionów do przodu. Ale to daleka przyszłość ;)

Jak dojdziesz do New Haven a będziesz chciał się bardzo wzbogacić, można tam wykorzystać pewien exploit...oczywiście, jeśli chce Ci się kantować ;>

Dnia 07.09.2010 o 00:00, Tyler_D napisał:

I co mnie irytuje w tej grze? Brak swoistego sejfu np: w Firestone w którym moglibyśmy
zostawiać te pukawki które są dobre ale nie chcemy ich też sprzedawać.


Jak już zadymek napisał, niestety tutaj wyjściem jest tylko Moxxi. To jedyny (jeśli sprawdzi się plotka o podbiciu capu w patchu) niefajny ruch Gearboxa, gdzie do DLCa wybitnie skierowanego dla fanów takich arenowych rozgrywek (nie zgodzę się tu z przedmówcą, że to jedyna warta rzec w tym DLCu, bo jeśli ktoś lubi taki typ rozrywki, spodoba mu się takie cuś) dorzucono wręcz na siłę tę bardzo przydatną i wyczekiwaną rzec ...bank. Faktycznie możesz wyrzucać sprzęt, ale wyjście jest tak sobie, bo i tak musisz do niego wrócić. Pamiętaj! Wyrzucić! Łup z poległych jak i znaleziony w skrzynkach znika po jakimś czasie i bez wychodzenia z planszy!

20100907010114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 19:21, zadymek napisał:

Tylko te wybrane dla danej specjalizacji. Przy czym nie ma COMa uniwersalnego: albo obrona
albo atak.


No nie mów! Kurczę, gram od roku a nie wiedziałem, jaaciiee... ;>

Raczej to jest podział dipis / supp, przy proporcji 5/3. Trudno w tym podziale umieścić nowe COMy (te "lojalnościowe"), bo IMHO wszystkie to crap i zawsze je od razu sprzedaję ^^

Dnia 06.09.2010 o 19:21, zadymek napisał:

.A co jeśli wraz z levelcapem wzrośnie skillcap?


Niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że część skilli maksuje do 100%, np. wspomniany Trespass (100% przebijalności tarcz) albo Roladowy Deploy (100% skrócenia cooldownu). Oczywiście, można by wtedy pozmieniać wartości i zrobić tak, by przyrost wypadał trochę inaczej, ale wg mnie jest to bardzo mało prawdopodobne. Zresztą ja bym najchętniej ujrzał czwarte drzewko...nah, mogę pomarzyć, prawda?

Dnia 06.09.2010 o 19:21, zadymek napisał:

Albo i całe jak ma ogłuszenie .


Miałem na myśli sam blast i obrażenia melee (przy wymaksieniu Phase Strike''u dodatkowe 800%?!), które robią się już wystarczającą absurdalne i bez Daze''a ;>

Dnia 06.09.2010 o 19:21, zadymek napisał:

Jak zdąży:)


Brick zawsze zdąża! Muahaha.

Dnia 06.09.2010 o 19:21, zadymek napisał:

Penetracja osłon to aż takie cudo? Przecież moby z osłonami są w mniejszości.


Oczywiście. Wiele osób Ci powie, że Mordek jest pod tym względem przekombinowany. Owszem, ma najsłabszy class skill, ale ignorowanie osłon czyni ostatnie etapy praktycznie kaszką z mleczkiem. Guardianów kładziesz jednym strzałem, Lansiarzy w Knoxxie rżniesz jak chcesz (często mają niezłe tarcze, więc innemu graczowi zmiękczenie ich trochę czasu zabierze). Tylko na Craxa to niewiele daje, ale to akurat bolączka większości skilli ^^''

Dnia 06.09.2010 o 19:21, zadymek napisał:

W praktyce jednak 2 grzechy już rozwalają co-op:


Więc gra się w sprawdzonej ekipie znajomych. Nie wyobrażam sobie grania na otwartym, czułbym się prawie jak chat roulette.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 00:43, zadymek napisał:

100K? Po sprzęt za 100 to ja się nawet nie schylam na P2,5, szkoda miejsca w plecaku:)

Taa ... mów mi jeszcze.

Dnia 07.09.2010 o 00:43, zadymek napisał:

Jak już koniecznie nie masz miejsca to możesz porzucić loot na ziemi: dopóki nie wyjdziesz
z gry nic nie zniknie.

Zniknie zniknie - czy to przy przechodzeniu na inny level czy jak sobie pojadę opylić to co mam to jak wrócę to już nic nie będzie - oprócz nowych zrespawnowanych wrogów.

Dnia 07.09.2010 o 00:43, zadymek napisał:

Spoiler

Jak pomożesz kilku "rannym" Claptrapom będzie więcej. W każdej większej miejscówce
jest taki zdechlak.


Taa ... wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>P2.5
?

Dnia 07.09.2010 o 01:07, Dexter_McAaron napisał:

Pamiętaj! Wyrzucić! Łup z poległych jak i znaleziony w skrzynkach znika po jakimś czasie
i bez wychodzenia z planszy!

Wiem wiem, tak samo irytuje jak ciągle respawnujący się przeciwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 08:20, Tyler_D napisał:

Taa ... mów mi jeszcze.

Ok, no to ja ostatnio miałem gnatka tak gdzieś koło 99...a nie, to już Dex pokazał:]

Dnia 07.09.2010 o 08:20, Tyler_D napisał:

Zniknie zniknie - czy to przy przechodzeniu na inny level czy jak sobie pojadę opylić
to co mam to jak wrócę to już nic nie będzie - oprócz nowych zrespawnowanych wrogów.

Nah, u mnie wielokrotnie migruję pomiędzy mapami- poluję na okazje w sklepach- i co najwyżej ammo znika. Reszta zaśmieca obszar jak okiem sięgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 08:28, Tyler_D napisał:

>P2.5
?


Playthrough. Na początku nie możesz sobie wybrać i jedziesz na pierwszym, ale nie licz, że skończysz grę na max lvlu. Wątpię czy dojedziesz do 40. ;) Ale po przejściu, po wybraniu postaci, którą ukończyłeś P1, pokażą się opcje - P1 i P2. W P2 zaczynasz od startu, ale z całym swoim eq, lvlem i skillami. Oczywiście przeciwnicy też są bardziej dopasowani. P2.5 analogicznie, po P2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już coś na temat polskiej edycji Games of the year lub chociażby o wydaniu w Premium Games?
oczywiście,można jeszcze gdzieniegdzie dorwać wydanie premierowe za 100 zł,ale myślę że obecnie taki zakup się nie opłaca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować