Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Baldur''s Gate + Mody - temat ogólny

101 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2006 o 21:56, Łukol napisał:

Buuuuu!!! Czy znajdzie się człek jaki prawy, co białogłowę z tarapatów strasznych wybawi?

Masz z modem NTotSC? Jeśli tak, to mogę spróbować, jeśli nie, to nic z tego nie wyjdzie, bo albo Tobie, albo mnie gra się skopie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 22:07, KrzysztofMarek napisał:

Masz z modem NTotSC? Jeśli tak, to mogę spróbować, jeśli nie, to nic z tego nie wyjdzie, bo
albo Tobie, albo mnie gra się skopie....


Owszem, mam z NTotSC, ale nie chciałabym, żeby coś Ci się skopało :/
W każdym razie podaję adres: lukolek@poczta.onet.pl, chociaż łatwiej byłoby gdybyś Ty podał swój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 22:15, Łukol napisał:

> /.../> Owszem, mam z NTotSC, /.../

Już wysłałem maila. Jak nie dojdzie, to daj znać, zaraz znowu wyślę. Ale odeślę sejwa jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 22:33, KrzysztofMarek napisał:

Już wysłałem maila. Jak nie dojdzie, to daj znać, zaraz znowu wyślę. Ale odeślę sejwa jutro.


Już odpisałam :D Z góry dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam od kolegi bardura ale w wersji angielskiej, w bg jest tyle dialogow ze moja lamana znajomosc angielskiego dosyc utrudnia mi gre. czy mozna doinstalowac spolszczenie do bg? czy trzeba kupic od razu cala spolszczona gre?
jesli takie spolszczenie istnieje prosze o link z downloadem.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio mam troche czasu przed pracą i po pracy, więc postanowiłem zabrać się za BG1.
Skompletowalem sobie nastepujaca druzyne: paladyn Ajantis, łowca Kivan, kapłanka Branwen, złodziej Imoen czarodziejka Dynaheir, sam gram wojownikiem.
Jak widać mam 3 rasowych mięśniaków, co jest efektem tego, że gdy przechodziłem BG2 miałem tylko Minsca i Keldorna, co w początkowych etapach gry nastręczało wielu problemów, więc pomyślałem, że teraz zrobię inaczej. W praktyce jednak wyszło, że Kivan póki co tak wymiata z łuku, że nie opłaca się go posyłać do walki w zwarciu, ale podejrzewam że to się zmieni, gdy wrogowie staną się silniejsi. Obecnie moje postacie są na 5 poziomie, zrobiłem quest z Nashkell i kończę obłazić te małe lokacje na obrzeżach mapy.
Mam teraz wątpliwości i tu proszę o radę ludzi którzy ''jedynkę'' przeszli: czy dam radę z jednym magiem? Póki co wrogowie to same słabiaki, ale co jak się pogorszy? W BG2 grałem czarownikiem, miałem jeszcze Aerie i Jana, co w walce z potężnymi wrogami w dalszych etapach gry było niesamowicie przydatne. No ale w BG1 tego typu wrogów nie będzie... No i tak w kółko. Sam nie wiem jak lepiej.
Poza tym nie wiem jak miałbym tą drużynę skonstruować, żeby zachować 3 wojowników. Mam taką tabelkę z postaciami do przyłączenia w BG1 i ich statystykami i wychodzi na to, że musiałbym się pozbyć Branwen na rzecz Quayle''a, który jest magiem/kapłanem, ale ma tylko 10 mądrości, więc z niego za kapłan. Drugim rozwiązaniem jest dwuklasowanie Imoen, ale nie wiem za bardzo kiedy to zrobić, ani czy będzie wartościowa jako złodziej w dalszych etapach gry. Poza tym jakoś jej nie lubię i chyba ją zamienie na jakiegoś innego złodzieja, których jest sporo do wyboru (np. niejaki wojownik/złodziej Coran). Sprawę komplikuje fakt, że posłałem już do domu czarodzieja Xana, nie chcę też grać złymi postaciami, ani Minskiem i Jaheirą, bo tych miałem w BG2 i mi się znudzili.
Z góry dzięki za odpowiedzi i wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kivan już tak ma i do końca gry lepiej go w zwarcie nie puszczać, bo szybko zginie a w BG1 mag nie jest aż tak istotny - jeden starczy np. Dynaheir (IMO lepsza od Edwina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 13:38, Hatiflat napisał:

Mam teraz wątpliwości i tu proszę o radę ludzi którzy ''jedynkę'' przeszli: czy dam radę z
jednym magiem?

Oczywiście. BG1 da się spokojnie przejść nawet bez ani jednego maga.
Jednak jeżeli zainstalowałeś sobie NTOTSC, to jednego maga radziłbym jednak mieć.

Dnia 08.08.2006 o 13:38, Hatiflat napisał:

Drugim rozwiązaniem jest dwuklasowanie Imoen, ale nie wiem za bardzo
kiedy to zrobić, ani czy będzie wartościowa jako złodziej w dalszych etapach gry.

Jeżeli masz OzWM (ToSC), to dojeżdzasz nią do siódmego poziomu i dwuklasujesz. Jednak przez ten czas nie będziesz miał złodzieja (czyli prawie przez resztę gry). Alternatywą (lub koniecznością gdy nie maz OzWM) jest dojechanie do piatego poziomu - ale wtedy musisz wybrać ważne z Twojego punktu widzenia umiejętności (najszczęściej chodzi o wykrywanie pułapek na 100% i ew. otwieranie zamków).

Dnia 08.08.2006 o 13:38, Hatiflat napisał:

chyba ją zamienie na jakiegoś innego złodzieja, których jest sporo do
wyboru (np. niejaki wojownik/złodziej Coran).

To jest niezwykle silna postać. Po pierwsze wolniej nieco awansuje jako złodziej bo to wieloklasowiec, po drugie jako niziołek [poprawka: Elf] ma kilka bonusów i unikalnych przedmiotów do użycia, po trzecie ma 20 (!) zręczności, a z rękawicami siły jednym ciosem w plecy potrafi bez problemu zabić prawie każdego bossa. Przy krytyku może załatwić nawet nietkniętego Sarevoka.
Tak więc ma wielkie zalety zarówno jako złodziej i jako zbrojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 13:57, Olamagato napisał:

(...) To jest niezwykle silna postać. Po pierwsze wolniej nieco awansuje jako złodziej bo to wieloklasowiec,
po drugie jako niziołek ma kilka bonusów i unikalnych przedmiotów do użycia (...)


Cosik mi się zdaje, że Coran jest elfem, a nie niziołkiem :]

Ale fakt, wymiatacz z niego jakich mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 01:34, Yorguś napisał:

Cosik mi się zdaje, że Coran jest elfem, a nie niziołkiem :]

Ech, no fakt, ale się machnąłem... :)
Oczywiście, że Elf. Muszę chyba sobie znowu zagrać w BG bo dziury w pamięci zaczynają się poszerzać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odświeżyć topic jako, że od nowa rozpocząłem rozgrywke w BG1 wraz z modami Ntotsc i tym DSotSC.
Jaką drużyne radzicie? :P
Aktualnie mam:
-główna postać - woj/kap (nie przewiduje dodatkowych kapłanów, żal mi slotów)
-Edwin
-Imoen <- potem zamienie ją na Corana
-Khalid
-Bub (człowiek wojownik, specjalizowany w łukach, znaleziona na południe od Beregistu) :-)

I jeszcze dodam, że odpadają: Kagain (coś się spsociło i uciekał przy reputacji 16, a jeśli zdążyłem reputacje obniżyć, to odchodził i chciał wracać do drużyny w kółko), Minsc (mimo dialogu nie przyłącza się), MOntaron, Jaheira, Dynaheir (wypadek przy pracy, strzała poleciała nie tam gdzie trzeba ;-) )

Ogólnie planowałem drużyne w której znajdzie się:
-jeden mag (Edwin)
-wojownik z bronią obuchową (główna postać)
-wojownik z mieczami (Khalid)
-wojownik z toporami (tutaj jest problem, nie wiem kogo wziąść)
-wojownik z łukami (Coran)
-no i szósta postać, zastanawiam się nad kolejnym magiem, ale narazie nikogo porządnego nie dorwałem.

Jak ktoś ma jakieś propozycje to będe wdzięczny za przedstawienie ich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planujesz 4 wojaków? A gdzie miejsce dla złodzieja i ewentualnie dodatkowego kapłana? I dlaczego nie lubisz klechów? :p

Skoro grasz z NTotSC to polecam NPC właśnie z modów. Bardzo klimatyczny jest dla mnie Skeezer Lumpkin VI (już swoim imieniem zwala z nóg). Skeezer to gnom iluzjonista/złodziej, IMO bardzo użyteczne połączenie. Jet''Laya to była dobra postać (kapłan), ale od którejś wersji NTotSC Aurelinus zrobił z niej kapłana/maga i w moich oczach dużo utraciła. Jeśli znajdziesz miejsce dla barda to można przyłączyć Keirę Srebrne Stringi, całkiem niezły strzelec. Kto tam jeszcze jest? Bardo Furfoot to jakiś dziwaczny niziołek, który - jeśli dobrze pamiętam - ma jeszcze dziwaczniejszą tabelę doświadczenia. Paladyn Conchobhair to przydatny paladyn, jeśli znudził się Ajantis to warto wziąć, tym bardziej, że jest dużo dobrego sprzętu dla świętych rycerzy (świątynia na wschód od Beregostu). Nie możesz mieć Kagaina to może Ferthgil? Tylko, że jest późno dostępny, podobnie jak kilku innych NPC z dodatku. CúChoinneacha odradzam, to istny czołg, a jego pies nie dość, że się klonuje to potrafi samemu wytrzebić połowę Faerunu.

Dnia 05.04.2007 o 00:13, Mistic napisał:

-no i szósta postać, zastanawiam się nad kolejnym magiem, ale narazie nikogo porządnego nie dorwałem.

Może Ann''amorth? Tylko musiałbyś zainstalować TWM :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z romansem z Valygarem w Tortured Souls. Wszystko jest ładnie, pięknie aż do Podmroku gdzie zaraz po wejściu do Ust Natha Valygar wyskakuje z tekstem, który (jak przeczytałam na angielskim forum) miał się pojawic podczas przemiany w zabójce ("Nigdy nie byłem specjalnie religijny..."). A później cisza. Niby SK wskazuje że romans jest na 1 ale nic się nie dzieje. Nie mam innych modów, robiłam reinstalki, mod instalował się bez problemów. Przechodze juz 3 raz i jest dokladnie to samo. Ostatnia wypowiedź przed Podmrokiem jest taka jak powinna czyli czy tęsknię za Candlekeep. Rzecz jasna mam oryginał Extra Klasykę. I dodatek i gra jest z tej płyty. Przy instalowaniu moda w języku polskim wywala się error.

Czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma kilka problemów z BG TuTu, mianowicie w pliku readMe na stronie oficjalnej jest napisane, że moge bez problemu zainstalowac modyfikacje do BG1 jeszcze przez instalacją TuTu, lecz kiedy tak tez robię, to niektóre nie działają.
CDo BG1 mam nastepujące modyfikacje:
- Adventure Pack
- Vault_v5
- Ease of Use
- ComForge
- The Gray Clan Episode 1
- The Fields of the Dead
oraz Opowieści z północnego wybrzeża mieczy.
Do tuTu natomiast mam
Tweaks-v5, Sirines call, The Gray Clan Episode 1, no i pare łatek. I moje pytanie brzmi w jakiej kolejności powinienem instalowac modyfikacje aby działało poprawnie.
Wiem że troche to chaotycznie napisałem ale troche tyk kłopotów jest :P na przykład częsc modów pop uruchomieniu chwile pochodzi i wyłacza, i nawet logi sie nie tworzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować