Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2007 o 22:00, TigerXP napisał:


A ja. Nigdy nie używałem rasistowskich uwag wobec nikogo. To że użyłem okreeślenia czarnuch
wcale nie jest powodem do degradu. Kłuciłbym się czy to jest powód do ostrzeżenia. W stanach
wśród afroamerykanów słowo to jest normalnym okresleniem murzyna, dlaczego u nas wszyscy są
tak uczuleni na tym punkcie.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17789&tpage=1 tutaj masz całą rozmowę!



Powiedzialeś "czarnuchy" można sie sprzeczać czy to obraźliwe.Moim zdanie NIE.To ja mamy na nich powiedziać ?Murzyny? Można bylo to też potraktować obrazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Omg ludzie, to nie jest miejsce na takie dyskusje... wszystkie skargi kierujcie na maila... tak będzie można rozwiązywać sprawy dużo łatwiej...

marlin15----> wg mnie to powinieneś się cieszyć że tylko -1....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2007 o 22:04, pro evo napisał:

Powiedzialeś "czarnuchy" można sie sprzeczać czy to obraźliwe.Moim zdanie NIE.To ja mamy na
nich powiedziać ?Murzyny? Można bylo to też potraktować obrazliwe.


Wiele rzeczy można potraktować obrazliwie. Jednak chodzi o to w jakim kontekście autor wypowiedział dane słowa. A ja nie miałem zamiaru obrażać nikogo, a już w szczególności nie afroamerykanów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 22:07, TigerXP napisał:


> Powiedzialeś "czarnuchy" można sie sprzeczać czy to obraźliwe.Moim zdanie NIE.To ja mamy
na
> nich powiedziać ?Murzyny? Można bylo to też potraktować obrazliwe.

Wiele rzeczy można potraktować obrazliwie. Jednak chodzi o to w jakim kontekście autor wypowiedział
dane słowa. A ja nie miałem zamiaru obrażać nikogo, a już w szczególności nie afroamerykanów!



Doskonale cię rozumiem.Większość osub powiedziala by : "czarnuchy" bo tak większość osub określa afroamerykanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 22:10, pro evo napisał:

bo tak większość osub określa afroamerykanów.

W amerykańskich filmach. Na "czarnuchów" (to jest cytat Twoich słów...) mówi się czarnoskórzy lub ciemnoskórzy, co nie jest obrazą dla nikogo i nie stanowi pretekstu do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko człwiek z przesadna kultura powiedziałby człowiek pochodzenia afrykańskiego lub afroamerkanin (powiedzmy by nie urazic kogos i powiedziec ze jest niekulturalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2007 o 22:07, TigerXP napisał:

Wiele rzeczy można potraktować obrazliwie. Jednak chodzi o to w jakim kontekście autor wypowiedział
dane słowa. A ja nie miałem zamiaru obrażać nikogo, a już w szczególności nie afroamerykanów!


Z tego co się orientuję "murzyn" to synonim słowa "niger" i jest to obraźliwe określenie zakrawające na rasizm. Niestety słowo "murzyn" przyjęło się jakie zwykłe określenie człowieka czarnoskórego i ludzie używają go, nie wiedząc co dokładnie znaczy. Tak czy inaczej nie jest to ''uprzejmy'' zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 22:11, PolishWerewolf napisał:

> bo tak większość osub określa afroamerykanów.
W amerykańskich filmach. Na "czarnuchów" (to jest cytat Twoich słów...) mówi się czarnoskórzy
lub ciemnoskórzy, co nie jest obrazą dla nikogo i nie stanowi pretekstu do niczego.



No tak,ale to jest kontrowrsyjna sytuacja,"czarnuchy" czyli ciemnoskórzy ,niewiem czy można potraktować to jako obraziliwe.Bo jak namnie by białałas powiedzieli to bym się nieobrażał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pro evo - trochę historii. W czasach wojen w Ameryce afroamerykanie byli traktowani jak zwykłe śmiecie - wyzywano ich od czarnuchów i murzynisk.

Wyzywanie ludzi rasy czarnej to dziś też rasizm - czarnuch - to też obraźliwe.

Ciebie nikt nie brał w niewolę i sprzedawał jak jakieś rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 22:21, Adamzzz napisał:

Pro evo - trochę historii. W czasach wojen w Ameryce afroamerykanie byli traktowani jak zwykłe
śmiecie - wyzywano ich od czarnuchów i murzynisk.

Wyzywanie ludzi rasy czarnej to dziś też rasizm - czarnuch - to też obraźliwe.

Ciebie nikt nie brał w niewolę i sprzedawał jak jakieś rzeczy



ohhh,można się sprzeczać do rana,ale uznaję ci racje.
Plis nieodpowiadaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha jeśli chodzi o mojego degrada.

Myślicie, że się smucę - skądże?

Ja bardzo się cieszę, że dostałem nauczkę za próżność - spam NIGDY!, wyzywanie - NIGDY

Dziękuję za uwagę, Adamzzz - robotnik ( a co?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 15:03, TigerXP napisał:

A myślisz że nie napisałem. Napisałem przestawiłem swoją rację i nic to nie dało. W zasadzie
chodziło o to że użyłem słowo "czarnuch". Słowo to jest ogólnie uważane za obrażliwe. Widac
naród Polski jest cały czas ograniczony!


Pogrubiłem w Twoim poście zdanie w którym przyznajesz mi racje. Więc o czym mowa?
Linki ze znaczeniami wyrazów.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=czarnuch
Przy drugim znaczeniu jak masz "pogard."
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pogardliwie

Warto znać znaczenie słów, których się używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 22:28, marlin15 napisał:

pamiętaj MODERATOR ma zawsze racje.. i unikaj go jak ognia.. i pilnuj sie na forum.. jedna
nieuwaga i degrad



Tu sie z tobą nie zgodze bo możesz wpaść pare razy i kończy sie tylko na ostrzeżeniu:) zależy od sytuacji . Np woja kwalifikowała sie na minimum -2 badż od razu bana ale Budo jako że miły człek troche ci ją złagodził:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34254,3799478.html

"...Niedawno czarnoskóry pisarz John Ridley w głośnym eseju w magazynie "Esquire" pt. "Manifest współczesnego amerykańskiego czarnucha" podzielił murzyńską mniejszość w USA na "czarnych" (blacks) i "czarnuchów" (niggers). "Czarni" to "normalni" Amerykanie próbujący dzięki nauce, pracy i ambicji piąć się w górę społecznej drabiny. Do grupy "niggers" zalicza tych, którzy wolą stać na rogach, handlując narkotykami albo czekając nie wiadomo na co...."

Słowo czarnuch, nie musi oznaczac pogardliwego okreslenia na rase czarna, wszystko zalezy od kontekstu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 11:04, kordzio1 napisał:

Słowo czarnuch, nie musi oznaczac pogardliwego okreslenia na rase czarna, wszystko zalezy od
kontekstu...

Zależy kto użyje danego słowa .Jeśli ktoś w ten sposób powie o swojej rasie nie ma w tym nic złego , ale jeśli ktoś użyje tego zwrotu w wobec innej rasy będzie to obraźliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 10:46, Rzezim napisał:

Pogrubiłem w Twoim poście zdanie w którym przyznajesz mi racje. Więc o czym mowa?
Linki ze znaczeniami wyrazów.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=czarnuch
Przy drugim znaczeniu jak masz "pogard."
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pogardliwie

Warto znać znaczenie słów, których się używa.


A gdzie ja ci przyznałem rację? Stwierdziłem tylko iż słowo "czarnuch" jest uważane za obrażliwe, nigdzie nie napisałem że jest obrażliwie. Powiedz mi dłaczego murzyni mogą go używać a ja nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 10:46, Rzezim napisał:

> A myślisz że nie napisałem. Napisałem przestawiłem swoją rację i nic to nie dało. W zasadzie

> chodziło o to że użyłem słowo "czarnuch". Słowo to jest ogólnie uważane za obrażliwe.

To jak mam nazywać ? JA p... też się powinienem obrazić gdy czarny powie do mnie - ej biały(miałem taką sytuację)...

>pamiętaj MODERATOR ma zawsze racje.. i unikaj go jak ognia.. i pilnuj sie na forum.. jedna nieuwaga i degrad
Tak k***a powie że słońce jest zielone to ma rację... A z drugiej strony jestem na jednej stronie moderatorem, a nawet adminem. To uprawnia mnie do mówienia na tamtym forum że jesteś k*** s**** spermochlip ?
Dziwne krótkowzroczne patrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować