Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Tak jak pisałem wcześniej, też nie lubię sztywniactwa i dlatego zawsze lubiłem Moderatora siga i Volvox''a, którzy potrafili podchodzić do niektórych rzeczy z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o Twoje trollowanie, to pamiętam tę sprawę i jak to wszystko czytałem to pękałem ze śmiechu. :D Dla nieobeznanych link ==> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89399&u=16

EDIT:
@Isildur: Spokojnie, nawet jeśli coś faktycznie jest ocenzurowane, to nie jest to rzeczą, za którą został zdegradowany zadymek, ponieważ tekst o JP II jest w cytacie Rick'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 16:29, Isildur napisał:

Wyjaśnienie dostał zadymek drogą mailową, Moderator nie ma obowiązku tłumaczyć się z
decyzji na forum osobom, których sprawa nie dotyczy, zalecam przeczytanie regulaminu,
który akceptowałeś.


Oczywiście że nie masz obowiązku, tak samo jak nikt nie ma obowiązku waszych decyzji szanować. Jeśli uważasz że zasłaniając się na każdym kroku kurtyną z dziurawego regulaminu i magicznej wiedzy niedostępnej dla zwykłych śmiertelników, zdobędziesz respekt i posłuch wśród użytkowników, to chyba za bardzo wczułeś się w tematykę gramowych statusów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wdawać się w dyskusję na temat postu Zadymka bo wszystko co na ten temat myślę zostało już powiedziane wyżej. Inna sprawa, że to zasłużony user, które działa aktywnie na tym forum od wielu lat, prowadzi regularnie gs''a na którym można znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy. Dziwi mnie, że w ostatnim czasie oberwało sporo tego typu użytkowników. Ofc ranga czy staż na forum nie dają nikomu immunitetu, z drugiej jednak strony trudno uwierzyć, że tak doświadczeni ludzie dostają surowe kary. Zadymek od lat toczy batalie w niektórych tematach z KrzysztofemMarkiem, gdzie padają różne argumenty, a czasami wręcz iskrzy. Nagle okazuje się, że ta jedna wypowiedź z JP II w tle okazuje się niesamowicie kontrowersyjna i nietaktowna... Krytyka kierowana w stronę moderatorów w ostatnim czasie to nie narzekania jasia555 czy innego stasia12, który oberwał za offtop czy spam, a słowa ludzi, którzy na tym forum połamali niejedną klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 16:43, Net_com napisał:

Krytyka kierowana w stronę moderatorów
w ostatnim czasie to nie narzekania jasia555 czy innego stasia12, który oberwał za offtop
czy spam, a słowa ludzi, którzy na tym forum połamali niejedną klawiaturę.



Krytyka to ryzyko bycia Moderatorem.
Powiem coś od siebie i to nie jest kierowane tylko do Ciebie, lecz do wszystkich.

Jetem osobą zazwyczaj spokojną, nie wchodzę w konflikty z innymi. Krytykę biorę bardzo do siebie, nawet nie wiecie jak bardzo. Czasami muszę się postawić, czy jest to łatwe? Nie, zwłaszcza że moja natura jest przeciwieństwem tego. kto mnie zna prywatnie ten wie jaki jestem.


A teraz wybaczcie, w dniu dzisiejszym nie będę moderował, w obecnym nastroju nie widzę sensu zwłaszcza, ze nie chcę kogoś niesłusznie ukarać.

Nie, nie uciekam od dyskusji, po prostu w tej chwili moja sytuacja osobista się skomplikowała. Przepraszam, wrócę do dyskusji w terminie późniejszym jeśli pozwolicie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 16:57, Isildur napisał:

A teraz wybaczcie, w dniu dzisiejszym nie będę moderował, w obecnym nastroju nie widzę
sensu zwłaszcza, ze nie chcę kogoś niesłusznie ukarać.

Ale my rozmawiamy o degradzie o Rick''a, nie o Twoim, więc nie ma co się zrażać. ;) Ja napisałem tylko, że znam główny przekaz postu zadymka oraz, że "nagroda" było lekko nagięta, jednak powtarzam, iż to nie Ty go zdegradowałeś, więc nie masz podstaw, by mieć jakiekolwiek wyrzuty sumienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 17:17, Prince_Miki napisał:

Ale my rozmawiamy o degradzie o Rick''a, nie o Twoim, więc nie ma co się zrażać. ;) Ja
napisałem tylko, że znam główny przekaz postu zadymka oraz, że "nagroda" było lekko nagięta,
jednak powtarzam, iż to nie Ty go zdegradowałeś, więc nie masz podstaw, by mieć jakiekolwiek
wyrzuty sumienia. ;)


To nie chodzi o to spokojnie ;)

Sprawy prywatne, nie mogę o nich mówić więc wybacz.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stety lub niestety muszę się zgodzić, ze poziom merytorycznej dyskusji i rzetelnej oceny sytuacji [połączonej z czytaniem ze zrozumieniem - i tu nie piję akurat do tej wpadki Alexieja bo ta była dosyć drobna i humorystyczna] padł na łeb na szyję ostatnimi czasy.

Ten temat się średnio nadaje na takie dyskusje [bardziej by chyba pasował watek o potrzebnych na gramie zmianach] aczkolwiek taka jeszcze jedna dygresja - administracja idac ta drogą [i tu słowa kieruje głównie do zarządu czyli Krzyska Ogrodnika oraz moderatorów "seniorów" Wojmana, Isildura i Karharota] wyludni forum.
Panowie jak nie ogarniecie wszystkiego co ostatnio się wyprawia [a imho wolna amerykanka leci na całego] to skończycie tu jako 6-8 osobowa grupa dyskusyjna na martwym forum na którym tylko czasem jakiś spam bot coś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam doskonały pomysł. Może na forum zaczne opowiadać "żarty" dokładnie w takim samym tonie, w jakim zwykłeś opowiadać o innych. Ciekaw jestem jak bardzo będzie to przyjemne i jak szybko pojawią się głosy, że "Moderator obraża innego użytkownika". Lojalnie ostrzegam, że jeżeli pojawi się chociaż jeszcze jeden prześwietny "żart" w Twoim wykonaniu to dostaniesz BANa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 17:17, Prince_Miki napisał:

Ale my rozmawiamy o degradzie o Rick''a, nie o Twoim, więc nie ma co się zrażać. ;) Ja
napisałem tylko, że znam główny przekaz postu zadymka oraz, że "nagroda" było lekko nagięta,
jednak powtarzam, iż to nie Ty go zdegradowałeś, więc nie masz podstaw, by mieć jakiekolwiek
wyrzuty sumienia. ;)


Moderator, który przyznał degrada także nie ma podstaw do wyrzutów sumienia. Co więcej popieram ten degrad w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wglądu w kartotekę, to tak dla spokoju ducha zapytam. Wgląd oznacza sprawdzenie czy ktoś kiedyś był zbanowany/zdegradowany czy są dokładnie i mam na myśli BARDZO dokładnie badane sprawy ewentualnych degradów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 14:33, zadymek napisał:

Ja się dziwię, ze w ogóle na coś zasługiwało. Na forum regularnie jeździ się równo po
znanych personach, Adolf H. Donald T., Aleksander K., George W.B czy nawet sam Jahwe;
ale najwyraźniej to "papież Polak" zasługuje na szczególną ochronę.

Jeśli mogę coś dopowiedzieć. Mnie rozbraja krucjata przeciwko - TO TYLKO PRZYKŁAD - M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa degradu zakończona. Po burzliwej dyskusji z Moderatorem wiem już co zrobiłem nie tak:
-lekceważenie tytulatury watykańskiej
-prowokacja (nieświadoma bo nieświadoma, ale jednak) osób wrażliwych na punkcie JP2
-oraz ignorancja z zakresie ww uczuć
-cyt. "żart w złym guście"

A więc oto co następuje:
Nie posypuję głowy popiołem, ale obiecuję wziąć zastrzeżenia Moderacji pod uwagę przy okazji aktywności na gram.pl. Polecam też reszcie forumowiczów wyciągniecie wniosków z mojego przypadku, naturalnie ku ich pożytkowi - w końcu dobrze wiedzieć czego nie robić by nie podpaść.

PS Aha, i nie nazywajcie Elżbiety II Windsorówną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 21:54, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeśli mogę coś dopowiedzieć. Mnie rozbraja krucjata przeciwko - TO TYLKO PRZYKŁAD - M$.

Nie rozumiem kontekstu: że niby moja obrona w konwencji "to tylko przykład" czy krucjata Moderatorów przeciwko moim "dywagacjom na temat"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 21:57, zadymek napisał:

Po burzliwej dyskusji z Moderatorem wiem już co zrobiłem
nie tak:
-lekceważenie tytulatury watykańskiej
-prowokacja (nieświadoma bo nieświadoma, ale jednak) osób wrażliwych na punkcie JP2
-oraz ignorancja z zakresie ww

Kurde nie no... degrad-5 powinien być minimum ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:03, zadymek napisał:

Nie rozumiem kontekstu: że niby moja obrona w konwencji "to tylko przykład" czy krucjata
Moderatorów przeciwko moim "dywagacjom na temat"?


Opcja numer jeden, bo zgadzam się z tym co wcześniej napisałeś. Wydaje mi się, że moderatorzy nie tolerują wypowiedzi w tym stylu by nie powstała jakaś samowolka, ale uważam że nie powinno się tak znowu "nagradzać" za byle bąknięcie "m$" czy jakiegoś żartu o celebryci./kimś znanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź trochę po czasie, jednak lepiej późno, niż wcale. ;) Nie miałem na myśli tego, że Moderator ma mieć wyrzuty sumienia za obniżenie rangi, tylko wytłumaczyłem Isildurowi, że nie ma powodów, by się zrażać do dyskusji, bo napisał, że na jeden dzień przestaje moderować, gdyż boi się, iż jego kara będzie niesłuszna. Jeśli chodzi o dowcip zadymka, to po dwóch dniach przemyśleń doszedłem do wniosku, że faktycznie żart był bardzo kontrowersyjny i mógł wywoływać skrajne uczucia. Poza tym Rick napisał w temacie o Modkach, że normalnie dałby ostrzeżenie, jednak konto miało "bogatą kartotekę" (tutaj można się domyślić, że były to warny, gdyż według statystyk zadymek nigdy wcześniej degrada nie dostał), tak więc kwestia degrada też się wyjaśniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 21:57, zadymek napisał:

A więc oto co następuje:
Nie posypuję głowy popiołem, ale obiecuję wziąć zastrzeżenia Moderacji pod uwagę przy
okazji aktywności na gram.pl. Polecam też reszcie forumowiczów wyciągniecie wniosków
z mojego przypadku, naturalnie ku ich pożytkowi - w końcu dobrze wiedzieć czego nie robić
by nie podpaść.


Jak nie za to, to za cos innego mozna wyrwac. Strach sie teraz czasami odezwac na forum, a ja glupi myslalem ze skonczyly sie czasy bezsensownych degradow i banow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 23:39, TigerXP napisał:

Jak nie za to, to za cos innego mozna wyrwac.


Tak mi się jakoś skojarzyło http://infolinia.org/forum/files/thumbs/t_rzadza_idioci_120.jpg

Dnia 26.09.2014 o 23:39, TigerXP napisał:

Strach sie teraz czasami odezwac na forum,
a ja glupi myslalem ze skonczyly sie czasy bezsensownych degradow i banow.


Nowym brakuje obycia i na siłę próbują zabłysnąć akcjami. Nie wiem jakie mają doświadczenie w moderowaniu, ale patrząc na dotychczasowe dokonania części z nich, to raczej mierne. Na "swoim" forum dostałem fuchę w dziale polityki i historii - moim zdaniem to najlepsza szkoła dla moderatora. Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem i między wierszami oraz stosować regulamin w praktyce, czyli tak pracować, aby był porządek, ale użytkownicy nie czuli, że tracą na tym. Wiele razy zamiast dawać ostrzeżenia za spam i OT siedziałem godzinami nad postami i wydzielałem odpowiednie fragmenty tak, aby można było z tego utworzyć osobny temat. Nikt na to nie narzekał i oba (a czasem i więcej) wątki rozwijały się równolegle.
------
Mam wrażenie, że zbyt wielu modów (nie tylko tutaj) preferuje najprostsze rozwiązanie, ale niekoniecznie najlepsze - karać za byle co. To najlepsza droga do tego, aby wywołać co najmniej niechęć do moderacji jako całości. Wielu nawet się nie wczytuje dokładnie w posty ani w dyskusję, więc potem są takie problemy jak teraz.
Panowie, albo chcecie tu robić i robić to dobrze, albo nie róbcie tego wcale. Niedobrze mi się robi, kiedy czytam uzasadnienie kartoteką, kiedy rozpatruje się coś, co samo w sobie jest kontrowersyjne jako przedmiot ukarania. Problem z prawdziwym recydywistą mającego negatywny lub neutralny wpływ na forum? Ok, użyjcie kartoteki, ale nie wtedy, kiedy chodzi o kogoś, komu się zdarzają wpadki (swoją drogą ze względu na indywidualne prowadzenie spraw przez tutejszych moderatorów owa kartoteka już z miejsca jest wątpliwa jako odpowiednie narzędzie), bo jak wsadzenie kogoś do paki za to, że w ciągu 20 lat trzy razy źle zaparkował. Rozsądku, rozsądku i chłodnej głowy. Moderacja to nie tylko karanie. Ba, karanie to ostateczność, ale widać obraz moda dającego ostrzeżenia i banującego jest tak powszechny, że zapanował nawet wśród części moderatorów. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 23:39, TigerXP napisał:

Jak nie za to, to za cos innego mozna wyrwac. Strach sie teraz czasami odezwac na forum,
a ja glupi myslalem ze skonczyly sie czasy bezsensownych degradow i banow.

Kurde, właśnie ja też ... ;d. Jak zaczynałem karierę na tym forum ( czyli w sumie nie tak dawno) to mam wrażenie że czegoś takiego nie było, owszem bany się zdarzały ale to już w przypadku szczególnie natrętnego i niezdolnego do normalnych zachowań delikwenta, a teraz po przyjściu nowych moderatorów to nawet nie wiadomo czego się spodziewac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować