Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2014 o 16:43, Net_com napisał:

Zadymek od lat toczy
batalie w niektórych tematach z KrzysztofemMarkiem, gdzie padają różne argumenty,
a czasami wręcz iskrzy. /.../.

Iskrzy, to mało powiedziane, czasem gromy padają. Ale ani zadymek, ani nikt inny mnie nie obraził. Mam też nadzieję, że nikt nie czuje się obrażony przeze mnie. Ot, dyskusja, która czasem jest burzliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 13:45, KrzysztofMarek napisał:

Iskrzy, to mało powiedziane, czasem gromy padają. Ale ani zadymek, ani nikt inny mnie
nie obraził. Mam też nadzieję, że nikt nie czuje się obrażony przeze mnie. Ot, dyskusja,
która czasem jest burzliwa.


Oczywiście i na to chciałem zwrócić uwagę. Taki jest przecież sens instnienia forum dyskusyjnego i skoro obaj Panowie nie czują się urażeni(a uwierzcie, że słowa o gromach to prawda), mimo tak skrajnie różnych poglądów to chyba wszystko gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 14:37, Net_com napisał:

> I/.../ skoro obaj Panowie nie czują się urażeni(a uwierzcie, że słowa o gromach to prawda),
mimo tak skrajnie różnych poglądów to chyba wszystko gra ;)

Pozwolę sobie dodać jeszcze jedno stwierdzenie faktu:
jeśli którykolwiek z Moderatorów chciałby zbanować, zdegradować czy też dać ostrzeżenie któremukolwiek z uczestników forum za rzekomą obrazę mojego majestatu, to z góry zawiadamiam, że nie czuję się obrażony i wszelkie sankcje wobec innych uczestników forum nałożone z mojego powodu byłyby bezpodstawne. Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krytyka władzy została nagrodzona. Z Wojmanem nie wygram, jest dla mnie za silny, ma za dużą władzę i jest po prostu nietykalny.

Cóż mi pozostało? Trzeba wrócić do czytania forum i sporadycznego pisania. Niech sobie Wojman hula po forum, jak po swoim. Rzucając kamieniami, czołgu nie zatrzymam. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 16:33, skyline20 napisał:

Przecież moderatorzy nie potrzebują żadnego powodu, żeby banować czy dawać ostrzeżenia,
więc o czym my w ogóle mówimy?

Potrzebują, za nic nie dostajesz. Możesz co najwyżej ponarzekać, że nagroda jest za sprawiedliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 16:45, Zgreed66 napisał:

Potrzebują, za nic nie dostajesz. Możesz co najwyżej ponarzekać, że nagroda jest za sprawiedliwa.


Zgodnie z nowym pomysłem, słowo "ściągnąłem" równa się piractwu. Także, tak możesz dostać bana za nic i w razie pomyłki to ty jako autor posta masz udowadniać, że mod się pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:10, maniekk napisał:

Zgodnie z nowym pomysłem, słowo "ściągnąłem" równa się piractwu. Także, tak możesz dostać
bana za nic i w razie pomyłki to ty jako autor posta masz udowadniać, że mod się pomylił.

<Zastanawia się, czy przypadkiem Kafar nie ma moda :P>
Nie znam wątku, bo nie zwiedzam każdego tematu. Ale co ja widziałem ile razy się obywatele odgrażali, że popiracą, to wydaje się to całkiem słusznie. Nawet gdyby, to nie jest problem przecież. Jak ściągnąłeś, ze Steama, Uplaya, Origin, Goga to możesz to bez problemu udowodnić. Choć to jest dość szczególny case oparty o "ściągnąłem" i resztę szyku zdania która zawiera kontekst <skąd> :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:24, Zgreed66 napisał:

Choć to jest dość szczególny case oparty o "ściągnąłem" i resztę szyku zdania która zawiera
kontekst <skąd> :P


Chodzi o to, że w potocznej mowie słowo "ściągnąłem" nie jest synonimem spiraciłem. Ściągnę darmową muzykę, napiszę w temacie, że ściągnąłem i potem po banie muszę udowadniać skąd. No chyba, że w każdym przypadku mam dołączać screen, żeby się nikt nie czepiał.
Mam się tłumaczyć, że wchodząc do tematu o grze, która jest dostępna np. na Steam i przykładowo napiszę, że ją ściągnąłem, to zrobiłem to z serwerów oficjalnych, a nie z torrenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watek o Moderatorach. Duzo tam nie ma, warto ostatnie kilkanascie postow przejrzec. Zwlaszcza niebieskiego koloru, np.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26278

Bo wladza nie jest od udowadniania winy, to uzytkownik ma udowodnic, ze jest niewinny. A ja myslalem, ze w Polsce obowiazuje cos takiego jak ''domniemanie niewinnosci''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:10, maniekk napisał:

Zgodnie z nowym pomysłem, słowo "ściągnąłem" równa się piractwu. Także, tak możesz dostać
bana za nic i w razie pomyłki to ty jako autor posta masz udowadniać, że mod się pomylił.


Ale czegoś takiego w regulaminie nie ma, więc skąd użytkownik ma wiedzieć, że musi dokładnie wyjaśniać skąd ściągał daną rzecz? Moderator ogłosił taką zmianę, ale wiadomo że nie każdy śledzi wszystkie tematy i nie jest na bieżąco. Więc kogo tu winić? Osobę, która nie czyta całego forum, czy osoby odpowiedzialne za regulamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:35, Demi23 napisał:

Ale czegoś takiego w regulaminie nie ma, więc skąd użytkownik ma wiedzieć, że musi dokładnie
wyjaśniać skąd ściągał daną rzecz? Moderator ogłosił taką zmianę, ale wiadomo że nie
każdy śledzi wszystkie tematy i nie jest na bieżąco.


Jest. Oto ten fragment:
1. Podstawowe zasady
W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów."

Dalej jest coś nawet o prawie do otrzymania wyjaśnień w kwestiach nieregulowanych, a obowiązkiem Moderatora jest udzielenie odpowiedzi. Oczywiście droga mailowo-formularzowa wchodzi w grę, na forum nic nie można pisać.
Na forum są tylko odpowiedzi w formie degradów/banów lub usuwania postów.

Dnia 28.09.2014 o 17:35, Demi23 napisał:

Więc kogo tu winić? Osobę, która
nie czyta całego forum, czy osoby odpowiedzialne za regulamin?


Można winić tylko samego siebie. Takie są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:46, Kakarotto napisał:

Dalej jest coś nawet o prawie do otrzymania wyjaśnień w kwestiach nieregulowanych, a
obowiązkiem Moderatora jest udzielenie odpowiedzi. Oczywiście droga mailowo-formularzowa
wchodzi w grę, na forum nic nie można pisać.


O, a jednak. Więc jeśli uda się dogadać z moderatorem w prywatnej rozmowie, to jednak nie ma tragedii. Zobaczy się jak to będzie wyglądać w przyszłości. Na szczęście jeszcze nie miałem takich "problemów". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:49, Demi23 napisał:

O, a jednak. Więc jeśli uda się dogadać z moderatorem w prywatnej rozmowie, to jednak
nie ma tragedii. Zobaczy się jak to będzie wyglądać w przyszłości. Na szczęście jeszcze
nie miałem takich "problemów". ;)


Ja tam nie będę korzystać ze swoich praw i domagać się spełnienia obowiązków przez Moderatora w żadnych kwestiach.

Napisałbym maila z prośbą o wyjaśnienie mojej sprawy, ale znam odpowiedź i swoją rangę poświęcam dla dobra ogółu. Złamałem regulamin Wojmana i tyle. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:32, Piotrek_K napisał:

/.../ > A ja myslalem, ze w Polsce obowiazuje cos takiego jak ''domniemanie niewinnosci''.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/smartfony-tablety-podatek-od-piractwa-zaiks-rzad.html
Czy teraz, po zapłaceniu podatku, można będzie piracić? No, bo skoro płacę to i wymagam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:31, maniekk napisał:

Chodzi o to, że w potocznej mowie słowo "ściągnąłem" nie jest synonimem spiraciłem.

Ale staje się nim w kontekście, a nie lubię eufemizmów Już kiedyś miałem tutaj przypadek w rozmowie z jednym gościem co wywalił kleksa, że spiracił to znaleźli się imho bezsensownie userzy, co go bronili. Jak dla mnie imho słusznie dostał bana. I co w takim wypadku? :P

Wszystko zostaje w gestii moderatora. Z tego co widzę rozchodzi się o Alexieia i temat o metalu.
Jak dla mnie widły z igieł. Po zwróceniu uwagi swój błąd naprawił - jak powinien. Więc jak napisałem. Za nic się nie dostaje, a jak już do następuje po nim cofnięcie warna. Kwestia poprawy i przypadku.

Mod nie będzie nikomu robił wolu na chatę jak niebiescy, żeby piractwo udowadniać.
Jeżeli z kontekstu wynika, że piraci, to jak dla mnie się należy. Jak nie, to albo może dociągnąć wątek albo w inny sposób zareagować. Choć z warnami imho powinien się wstrzymać. No chyba, że lubisz taką pseudopoprawność.

Dnia 28.09.2014 o 17:31, maniekk napisał:

Ściągnę darmową muzykę, napiszę w temacie, że ściągnąłem i potem po banie muszę udowadniać skąd.

Jeżeli moderator jest nadgorliwy, to co zrobisz? Możesz ponarzekać na to i spokojnie mu udowodnić, że jest inaczej.
Ja nie widzę problemu. Zgarnąłem już swoje warny, jednego degrada. Co uważam, za słuszne. Potem znowu warna za "ale masz porąbane poglądy", co już uważam, za naciągane. Ale się dostosowałem.
Kwestia moda i przypadku. A, że jest nowy. To daj się mu wyrobić. Nikt obiektywizmu z cycka nie wyssał.

Dnia 28.09.2014 o 17:31, maniekk napisał:

No chyba, że w każdym przypadku mam dołączać screen, żeby się nikt nie czepiał.

Jak dla mnie masz zbudować kontekst. Zwykle muzyka jest płatna. Darmowa to jest kontekście.
Sciągam muzykę, to nie ściągam - darmową - muzykę, right?

Dnia 28.09.2014 o 17:31, maniekk napisał:

Mam się tłumaczyć, że wchodząc do tematu o grze, która jest dostępna np. na Steam i przykładowo
napiszę, że ją ściągnąłem, to zrobiłem to z serwerów oficjalnych, a nie z torrenta?

Nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie widzę powodu by było inaczej teraz.
Kwestia kontekstu i nadgorliwego podejścia moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:32, Piotrek_K napisał:

Bo wladza nie jest od udowadniania winy, to uzytkownik ma udowodnic, ze jest niewinny.
A ja myslalem, ze w Polsce obowiazuje cos takiego jak ''domniemanie niewinnosci''.

Tak samo obowiązuje "Nemo iudex in causa sua". Ale nie gadamy przecież o sądownictwie, bo każdy będzie stał po swojej stronie.
Jak dla mnie żadna ze stron nie ma absolutnej słuszności. Ale to nie jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestią problemu jest to, że teraz zostało arbitralnie zapowiedzane, że wszelkie teksty typu "ściągnąłem" będą karane bez wnikania w źródło, skąd się dany materiał ściągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:17, Revanchist napisał:

Kwestią problemu jest to, że teraz zostało arbitralnie zapowiedzane, że wszelkie teksty
typu "ściągnąłem" będą karane bez wnikania w źródło, skąd się dany materiał ściągnęło.

Jakbyś nigdy wojmana nie czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować