Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 17:58, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > A ja myslalem, ze w Polsce obowiazuje cos takiego jak ''domniemanie niewinnosci''.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/smartfony-tablety-podatek-od-piractwa-zaiks-rzad.html

Czy teraz, po zapłaceniu podatku, można będzie piracić? No, bo skoro płacę to i wymagam?


Będzie jak z niemal każdym innym podatkiem:
Musisz płacić.
Możesz wymagać.
Nic nie dostaniesz z tytułu tego podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:07, Zgreed66 napisał:

> Chodzi o to, że w potocznej mowie słowo "ściągnąłem" nie jest synonimem spiraciłem.
Ale staje się nim w kontekście /.../


Ale od tego momentu kontekst nie jest istotny, wystarczy samo "ściągnąłem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:21, rob006 napisał:

Ale od tego momentu kontekst nie jest istotny, wystarczy samo "ściągnąłem".

Może tak. Wystarczy, żeby wpadł nadgorliwy Alexiei, albo Wojman w złym humorze. Lepiej?
Reszta raczej mnie nie martwi. Dotychczas problemu nie było. Teraz też nie widzę.
Casus ma źródło w warnie Alexieia i reszta mnie nie rusza.
Mod musiałby się czepić, ale faktycznie musi? :P No, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedziwne rzeczy opowiadasz. Wg ciebie nie jest problemem jawne stwierdzenie, że Moderatorzy nie będą się teraz zastanawiać nad treścią posta, tylko sypać banami za stwierdzenia "ściągnąłem album zespołu X i był słaby", bez sprawdzenia czy ten album nie jest np udostępniony za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:29, rob006 napisał:

Przedziwne rzeczy opowiadasz.

Wg. ciebie?

Dnia 28.09.2014 o 18:29, rob006 napisał:

Wg ciebie nie jest problemem jawne stwierdzenie, że Moderatorzy
nie będą się teraz zastanawiać nad treścią posta, tylko sypać banami za stwierdzenia
"ściągnąłem album zespołu X i był słaby", bez sprawdzenia czy ten album nie jest np udostępniony
za darmo?

A uważasz, że ja uważam, że tak będą robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu nie mam problemu z Aleksiejem - zwróciłem mu uwagę, przeprosił i ostrzeżenie usunął. I jest w porządku. Gorsze jest to, co wyniknęło potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:31, Zgreed66 napisał:

A uważasz, że ja uważam, że tak będą robić?


Robią, robili i będą robić, i jeśli choć trochę ogarniasz co się dzieje na tym forum, powinieneś to wiedzieć. Wojman chyba raz nawet zażądał dowodu zakupu od kogoś. Nie mówiąc już o kruczkach w regulaminie, które powinny być wykorzystywane w ostateczności, a stały się podstawą ich pracy i zasłoną usprawiedliwiającą dosłownie wszystko.
No ale cóż, anegdotka o gotowaniu żaby nie wzięła się z kosmosu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:31, KrzysztofMarek napisał:

> > > /...//.../. > Nic nie dostaniesz z tytułu tego podatku.
Nooo, chyba, ze zostanę, tfu, tfu, "artystą".


Wtedy też nie dostaniesz. Kasa pójdzie na premie dla ZAIKSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak potępiają piractwo muzyczne, ale nie wiedzą, że największym krwiopijcą i pasożytem tutaj jest Zaiks czy RIAA oraz duże wytwórnie. Kiedyś czytałem list członka pewnego zespołu metalowego, w którym było zasugerowane, że jak coś kupować, to bezpośrednio od wykonawcy. Inaczej się go nie wesprze finansowo, a kasa trafi do pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:37, rob006 napisał:

Robią, robili i będą robić, i jeśli choć trochę ogarniasz co się dzieje na tym forum,
powinieneś to wiedzieć.

Robili, robią i dalej robią, zgadzam się. Tylko skoro już to robili to czego cię to dziwi?

Dnia 28.09.2014 o 18:37, rob006 napisał:

Wojman chyba raz nawet zażądał dowodu zakupu od kogoś.

Pamiętne 24h, ale to Wojman. Jest jedyny srsly?

Dnia 28.09.2014 o 18:37, rob006 napisał:

Nie mówiąc już o kruczkach w regulaminie, które powinny być wykorzystywane w ostateczności, a stały
się podstawą ich pracy i zasłoną usprawiedliwiającą dosłownie wszystko.

Od tego są kruczki, nieprawdaż?

Dnia 28.09.2014 o 18:37, rob006 napisał:

No ale cóż, anegdotka o gotowaniu żaby nie wzięła się z kosmosu...

Sam pisałeś o obecności kruczków w regulaminie. To była kwestia czasu, kiedy wreszcie się to odezwie.
Ale dalej obstawiam przy swoim. Problem nadgorliwego moda. W końcu to było praktycznie od "zawsze" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:47, Zgreed66 napisał:

Robili, robią i dalej robią, zgadzam się. Tylko skoro już to robili to czego cię to dziwi?


Dziwi mnie to, że nagle stwierdzili że to jest OK i "nie ma dyskusji" - wcześniej to miało raczej znamiona forumowego folkloru. To tak jakby politycy nagle stwierdzili, że łapówki są ok i nie życzą sobie żadnych komisji i innych szopek, po przeszkadza im to sprzeniewierzać publiczne pieniądze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:51, rob006 napisał:

Dziwi mnie to, że nagle stwierdzili że to jest OK i "nie ma dyskusji" - wcześniej to
miało raczej znamiona forumowego folkloru.

I raczej imho mimo wszystko tym folklorem zostanie. Pomimo tej wpadki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 19:00, Zgreed66 napisał:

> Dziwi mnie to, że nagle stwierdzili że to jest OK i "nie ma dyskusji" - wcześniej to
> miało raczej znamiona forumowego folkloru.
I raczej imho mimo wszystko tym folklorem zostanie. Pomimo tej wpadki. :)


Nie byłbym takim optymistą, retoryka "Moderator ma zawsze rację i może wszystko, czytaj regulamin!" przestała być folklorem, to i to pewnie przestanie. Szczególnie jeśli wszyscy będą siedzieć cicho i myśleć "przecież to Wojman".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 18:45, Revanchist napisał:

Ludzie tak potępiają piractwo muzyczne, ale nie wiedzą, że największym krwiopijcą i pasożytem
tutaj jest Zaiks czy RIAA oraz duże wytwórnie.

A niby dlaczego duże wytwórnie to krwiopijcy i pasożyty? Artyści współpracują z nimi dobrowolnie. Współpraca jak każda inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 19:04, rob006 napisał:

Nie byłbym takim optymistą, retoryka "Moderator ma zawsze rację i może wszystko, czytaj
regulamin!" przestała być folklorem, to i to pewnie przestanie.

Ja uważam po prostu, że jak moderator chce być [m], to [m] będzie.
Nikogo oto nie posądzam. Tym bardziej Alexieia albo nawet Wojmana, pomimo tego jakim jest hardcore''m.
Wpadka ok. Ale robienia z tego scen, że zbrodnia się nagle dzieje, też nie widzę.
To jest kwestia tego kto jaki jest. Jaką jest osobą, jakim jest modem.
Ale też kwestia samego usera. Graffis też się fajnie wypowiedział w tym temacie.

Wpadka no, ok. Można pogadać - aby coś z tym zrobił (co zostało w sumie zrobione).
Ktoś tam miał problem z cytatami. Ale nie wylewać dzieciaka z kąpielą ;)
Jakby nie wiadomo jakie zło chciał wyrządzić użytkownikom forum xD
Tylko czekał, aby wszystkich zbanować, warny rzucać na lewo o prawo.
Ja tam raczej nikogo o nic takiego żadnego z moda nie posądzam. Włącznie z samym Wojmanem.
Co nie zmienia w sumie faktu, że Wojman ma zawsze rację :P [if you know what i mean]

Dnia 28.09.2014 o 19:04, rob006 napisał:

Szczególnie jeśli wszyscy będą siedzieć cicho i myśleć "przecież to Wojman".

No i co mam na myśli, że Wojman to Wojman? Że napisze swoje pogróżki? Że lubi wsadzać warny i degrady za łamanie 10 przykazania moderatora? Zawsze robił akcje, zawsze był ostry jak żyleta. I wcale mnie nie dziwi, że coś takiego napisał. To musiało w końcu nastąpić. Szczególnie po zagraniu z rachunkiem. Ale to nie znaczy, że będzie to na porządku dziennym, albo będzie inaczej. Skoro to już było. Każdy wie jaki jest, każdy wie jak reaguje. Czy nagle zmieniła się interpretacja tego durnego podpunktu o piractwie? Jak dla mnie zawsze taka była "rozlazła".

Szukanie tutaj kruczków, że userzy będą uwalani, za byle co jest imho śmieszne. Żeby nie było, że nie biorę poprawi na samych modów, bo biorę. Bo przecież mod wcale ich nie potrzebował (wystarczyła sama sprzeczka z modem :P [chyba Isildur miał takie akcje]) . Przez co jest to raczej kwestia samej obrony stanowiska moda i dalszej obrony regulaminu imho niżeli samej chęci uwalania usera. To się zawsze znalazło :P
Dlatego nie przywiązuję większej wagi do samego regulaminu. Ale samej postawy moda.
Nawet jak miałbym oceniać, to sobie Wojmana szanuję. Mod to mod ma być,a nie jakaś pindzia. I to mu oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie tak do końca dobrowolnie, bo mimo wszystko dzisiaj wypromować się samemu jest bardzo trudno (wszyscy słyszeliśmy opowieści o jakichś tam znanych wykonawcach, co stali się hitem w Internecie, ale to wyjątki, a nie reguła) i trzeba polegać na wytwórniach. A one niestety zgarniają lwią część zysków, jak nie całość, vide casus American Head Charge, które nie dostało kasy za "The Feeding". I co lepsze, zespół popierał jego piracenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 20:11, Revanchist napisał:

No właśnie nie tak do końca dobrowolnie, bo mimo wszystko dzisiaj wypromować się samemu
jest bardzo trudno

Jak najbardziej dobrowolnie. To, że do osiągnięcia sukcesu konieczne są usługi swiadczone przez kaką wytwórnie nie oznacza, że jej klienci nie współpracują z nią dobrowolnie. Żeby przeczyć, trzeba jeść. Żeby jeść trzeba płacić producentom żywności. Czy to oznacza, że producenci żywności to pasożyci, bo mają czelność zarabiać na najbardziej podstawowej ludzkiej potrzebie, bez której nie da się egzystować? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 20:34, Revanchist napisał:

To nie jest meritum problemu. Problemem jest to, że wytwórnie zgarniają lwią część zysków
lub w ogóle nie płacą wykonawcy i do tego się odnoszę.

Ok - ale współpraca z nimi jest jak najbardziej dobrowolna. To, że "wytwórnie zgarniają lwią część zysków lub w ogóle nie płacą wykonawcy" temu w żaden sposób nie przeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować