Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 23:21, Prince_Miki napisał:

Oj, coś czuję, że będzie jakaś rewolucja, bo Gramowicze się w końcu zbuntują.

Jaki znowu bunt? Każdy dostanie po banie i skończy się temat. Mało to już razy ludzie próbowali coś zmienić na tym forum w tej kwestii? Na ekipę gramu nawet nie ma co liczyć, bo każdy jak leci chowa głowę w piasek i udaje, że go nie ma. Pisz, dzwoń, dobijaj się do drzwi - w najlepszym przypadku dostaniesz odpowiedź, że ekipa przygląda się sprawie i apeluje o spokój. Najlepiej się od wszystkiego odciąć i dać kolejny konkurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 10:28, Sandro napisał:

bo każdy jak leci chowa głowę w piasek i udaje, że go nie ma. Pisz, dzwoń, dobijaj się
do drzwi - w najlepszym przypadku dostaniesz odpowiedź, że ekipa przygląda się sprawie
i apeluje o spokój. Najlepiej się od wszystkiego odciąć i dać kolejny konkurs.


Padły już pewne obietnice.
Na tę chwilę zróbmy pauzę, złapmy oddech. Zobaczmy jaki będzie krok ekipy. Najważniejsze jest to, aby tym razem nie zadowolić się jak dzieci lizakiem, tym że wycofano parę degradów. Skoro przyznano się do błędu, to znaczy że użytkownicy mieli rację, a pewne rzeczy które miały wczoraj miejsce nie mogą zostać ot tak zapomniane.
Padły obietnice, zobaczmy co z tego będzie. Jeśli nic, no to będzie trzeba znów coś zrobić. Wszystko dlatego, że to nie pierwszy raz, co tylko wprowadza wątpliwości, skąd mieć pewność że to się nie powtórzy.

Jedyny przyjemny aspekt tego wszystkiego jest taki, że moderatorzy pokazali, że potrafią trzymać się razem. Drużyna to drużyna :) gorzej że broniono słabe argumenty oparte na jeszcze gorszym regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 10:41, Ichibanboshi-kun napisał:

> /.../ Najważniejsze
jest to, aby tym razem nie zadowolić się jak dzieci lizakiem, tym że wycofano parę degradów.
Skoro przyznano się do błędu, to znaczy że użytkownicy mieli rację, a pewne rzeczy które
miały wczoraj miejsce nie mogą zostać ot tak zapomniane. /.../

Przypomniał mi się stary, żydowski, dowcip:
Stary Żyd poucza młodego, słuchaj synu, w życiu jest tak, ze wystarczy 55% rzetelnej racji. Tate, a jak ktoś ma 60 % racji? To, mój synu jest już bardzo dobrze. Tate, a jak ktoś ma 70% racji, albo 80% racji? No to już jest znakomicie, ale trochę podejrzane. Tate, a jak ktoś ma 90% racji, albo, nie daj Boże 100% racji? Synu, jak ktoś ma 90% racji, albo, nie daj Boże, 100% racji, to ty się synu więcej nie pytaj! Ty lej w łeb takiego oszusta!
I ten dowcip dedykuję wszystkim forumowiczom biorącym udział w jakże ożywionej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 10:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Padły już pewne obietnice.

Do bardzo trafnego podsumowania ze strony KrzysztofMarka dodam tylko, że obietnice nie padły. Moderatorzy zrobią co mogą, aby nie uprzykrzać użytkownikom korzystania z forum z tytułu niedopowiedzeń w regulaminie na temat piractwa. A o zmiany w tym regulaminie będziemy zabiegać, co nie znaczy że są one pewne, że pewny jest jego nowy kształt zgodny z pomysłami użytkowników, czy też że pewien jest jakiś termin z tym związany.
De facto wszystko (regulamin, podejście i sposób traktowania ewidentnego piractwa na tym forum) pozostaje po staremu, ale jako moderatorzy mamy większą świadomość i baczenie na niedopowiedzenia użytkowników i konieczność bardziej wyważonego ich interpretowania.
Piszę to po to, aby nie było za dzień lub dwa pretensji - z jednoczesną świadomością, że zaraz na mnie mogą się gromy posypać (odsyłam jednak do tego posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26407).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewne to jest to, ze zostaniecie tu lada dzień sami w swoim kółeczku do spółki ze spam botami i niedzielnymi oszołomami [jednorazowe konta do wklejenia ogłoszenia lub wylania jakiś bluzgów na nielubianą firmę/osobę w danym newsie/artykule].

A starym użytkownikom pozostanie tylko popukać się w czoło i pogratulować rzucenia ostatniej łopaty ziemi na trumnę [bo gwoździe w to forum razem z dębową jesionką zostały już dawno wpakowane].

Tak tylko dorzucę, że po rozpisce na nowych modów liczyłem naprawdę na jakieś gruntowne zmiany na forum [zmiany na lepsze] - tego, ze się tak sromotnie przeliczę w życiu bym się nie spodziewał [i nie - nie piję tu do tej pomyłki A.K. - która nomen omen jako pierwszy chyba zgłosiłem do korekty - tylko do całokształtu ostatnich kilku dni]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się przejmujesz.. czy status na tym forum daje jakiekolwiek gratyfikacje w normalnym życiu? :) To tylko byle jaki stopień na jakimś tam forum a jego znikomy prestiż kończy się poza forumowymi granicami, pieniędzy ani zdrowia na tym nie zyskasz więc najlepiej mieć statusik w rzyci.

Myśl co chcesz, mów co chcesz. Jak zbanują - nowe konto. A później zmiana forum i po problemie. :)

I nie mówię Ci tego po to by Ci jak to się mówi - dowalić. To taka praktyczna rada, zaczniesz się do niej stosować i po prostu wyjdziesz na swoje.

Bo jak to mówiła Babka Kiepska - "Żyj własnym życiem a resztę olewaj." :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Moderatorzy zrobią co mogą, aby nie uprzykrzać użytkownikom korzystania z

Dnia 29.09.2014 o 13:50, Graffis napisał:

forum z tytułu niedopowiedzeń w regulaminie na temat piractwa.

Nie wiem o co poszło ale mi się wydaje że Moderator to ktoś kto ma wyższe uprawnienia(ponad przepisami) i nie powinien tylko bezsensownie przestrzegać przepisów ale również robić coś czasem wbrew przepisom ale uczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowe rangi nie mają tu absolutnie NIC do meritum tematu. Ergo twój post niestety - nie ma najmniejszego sensu [w kwestii stricte odniesienia się do tego co pisałem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja jako osoba nie siedząca w temacie odbieram Twój post jako zwykły lament i wytykanie komuś, kogo to mało interesuje (moderatorzy) jego jakiś tam błędów to pomyśl sobie gdzie taki konsul czy tam moderator ma prawdy które próbujesz mu przekazać. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 19:04, Pietro87 napisał:

Pewne to jest to, ze zostaniecie tu lada dzień sami w swoim kółeczku do spółki ze spam
botami i niedzielnymi oszołomami [jednorazowe konta do wklejenia ogłoszenia lub wylania
jakiś bluzgów na nielubianą firmę/osobę w danym newsie/artykule].

To fakt. Jeśli sytuacja będzie wyglądać tak, jak wczoraj, to jest to wręcz pewne.

Dnia 29.09.2014 o 19:04, Pietro87 napisał:

A starym użytkownikom pozostanie tylko popukać się w czoło i pogratulować rzucenia ostatniej
łopaty ziemi na trumnę [bo gwoździe w to forum razem z dębową jesionką zostały już dawno
wpakowane].

Już dawno zauważyłem, że to forum zaczęło się staczać. Nieaktualny regulamin, cięci i ostrzy (choć nie wszyscy) Moderatorzy - to najlepszy możliwy skrót o tym serwisie.

Dnia 29.09.2014 o 19:04, Pietro87 napisał:

Tak tylko dorzucę, że po rozpisce na nowych modów liczyłem naprawdę na jakieś gruntowne
zmiany na forum [zmiany na lepsze] - tego, ze się tak sromotnie przeliczę w życiu bym
się nie spodziewał [i nie - nie piję tu do tej pomyłki A.K. - która nomen omen jako pierwszy
chyba zgłosiłem do korekty - tylko do całokształtu ostatnich kilku dni]

Faktem jest, że nowi Modkowie są na tym forum nie od dziś, jednak dajmy im jeszcze szansę tym bardziej, że wczoraj dzięki Gumiśkowi02 zostały cofnięte niesłuszne degrady Kakarotta i Revanchista, a to dobry znak. Poza tym Alexei_Kaumanavardze już przeprosił za swe "pochopne" decyzje i myślę, że wyciągnął z tego wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 21:30, UnionPacific napisał:

Skoro ja jako osoba nie siedząca w temacie odbieram Twój post jako zwykły lament i wytykanie
komuś, kogo to mało interesuje (moderatorzy) jego jakiś tam błędów to pomyśl sobie gdzie
taki konsul czy tam moderator ma prawdy które próbujesz mu przekazać. :))


Dostarczono im wystarczająco treściwych informacji poprzez kontakt z nimi i gramsajty, które śledzą.
W aferze chodziło o ciche kasowanie postów niewygodnych dla moderatorów i pokazujących słabe punkty regulaminu Innymi słowy, o starą, poczciwą cenzurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 21:30, UnionPacific napisał:

Skoro ja jako osoba nie siedząca w temacie odbieram Twój post jako zwykły lament i wytykanie
komuś, kogo to mało interesuje (moderatorzy) jego jakiś tam błędów to pomyśl sobie gdzie
taki konsul czy tam moderator ma prawdy które próbujesz mu przekazać. :))

Zaskoczę cię - ja traktuję swoje zobowiązanie wobec forum na tyle poważnie, że mnie to akurat bardzo interesuje. Tym bardziej ze strony użytkownika, którego ja kojarzę i który mam nadzieję kojarzy mnie. Z tego co zaobserwowałem przez ostatnie dni to reszta moderatorów również się tym przejmuje (co oczywiście nie jest gwarantem podejmowania zawsze właściwych decyzji).

@ Pietro87
Nie mam (jeszcze?) maila moderatorskiego, ale przez GS możesz uzyskać do mnie kontakt - chętnie poczytam o sugestiach dotyczących naszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2014 o 23:36, Graffis napisał:

@ Pietro87
Nie mam (jeszcze?) maila moderatorskiego, ale przez GS możesz uzyskać do mnie kontakt
- chętnie poczytam o sugestiach dotyczących naszej pracy.


To tak tylko informacyjnie - nie omieszkam podzielić się szersza opinią - ale najwcześniej w weekend bo ten tydzień mam tak zawalony, że komputer odpalam na 20 min w domu do odebrania poczty :)

P.S.
I tak - kojarzę cię z forum oczywiście. Zdarzyło nam się chyba nawet kilka razy podyskutować to tu to tam [jesteś min tak jak Ring czy ZoSo jednym z tych "starych" userów których darzę sporym szacunkiem za konstruktywny wkład w istnienie tego forum]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 17:47, UnionPacific napisał:

Rzadko mi się zdarza, ale czasami spontanicznie reaguję na czytane przeze mnie posty
innych ludzi. W tym przypadku moją reakcje obrazuje poniższy rysunek. :)


Ale to ze wzruszenia, czy ze śmiechu? :P Bo sam obrazek tego nie określa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy istnieje tutaj na forum jakis zbior zwrotow/okreslen ktorych nie mozna uzywac w stosunku do innych uzytkownikow.
Nie mowie o epitetach na K i Ch, mam na mysli duzo lzejszy kaliber. Jako osoba z (podobno) bogata kartoteka, jestem tym niezmiernie zaciekawiony, czasami w strachu przed kara wrecz odmawiam sobie napisania posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 07:10, TigerXP napisał:

czasami w strachu przed kara wrecz
odmawiam sobie napisania posta.

I to jest odpowiednia postawa. Może nie tyle ze strachu przed karą, ale w każdej dyskusji da się użyć takich słów, aby nie obrażały w jakis sposób uzytkownika. Można byc zdenerwowanym, mozna w duchu ciskać gromami, ale z punktu widzenia erystyki ten, kto da sie wyprowadzić z równowagi (czyt. użyje słów wymierzonych w oponenta) natychmiast jest uznawany za pieniacza, którego nie warto słuchać.

Innymi słowy: chcesz napisać przymiotnik wymierzony w kogoś? Niech na chęci się zakończy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 08:57, Rick napisał:

I to jest odpowiednia postawa.

Ale on nie napisał, że rezygnuje z napisania przymiotnika, tylko całego posta. Czy więc to na pewno dobra postawa? Im więcej użytkowników ze strachu przed moderatorami nie pisze postów, tym mniej się ich na forum pojawia i tym bardziej forum zamiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 14:37, ManweKallahan napisał:

> I to jest odpowiednia postawa.

Zacytuj w takim razie tez kolejne zdanie. :) W każym wypadku mozna użyć innych słów, jeśli nie jesteś w stanie tego robić, po prostu nie piszesz posta. Ja też wiele razy rezygnowałem z wysłania posta (napisałem, ale nie kliknąłem "dodaj post"), bo po przeczytaniu stwierdziłem, że jednak trochę przeginam. Dyskusja na forum powinna przebiegać w sposób kulturalny i żadne odstępstwa od reguły się raczej nie pojawią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować