Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2014 o 14:37, ManweKallahan napisał:

Ale on nie napisał, że rezygnuje z napisania przymiotnika, tylko całego posta. Czy więc
to na pewno dobra postawa?


Jeśli nie potrafi się trzymać pewnego poziomu, to chyba dobra?
Czy to, że poziom większości miejsc w Internecie jest niski i dyskusje generalnie sprowadzają się do wzajemnego dogryzania sobie, to oznacza że tak powinno być też tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 14:42, Adjatha napisał:

Jeśli nie potrafi się trzymać pewnego poziomu, to chyba dobra?


Masz racje, chodzi o trzymanie pewnego poziomu. Jednak zeby tak bylo trzeba wyznaczyc pewne granice.
Chodzi mi tutaj o post, wlasnie tutaj sie wypowiadajacego Ricka
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96731&pid=53
Za okreslenie "cienias" ostrzezenie? Z tonu wypowiedzi wynika wrecz ze prawie degrac, wybaczcie ja wiem ze trzeba trzymac poziom, no ale panowie nie dajmy sie zwariowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 14:54, TigerXP napisał:

Za okreslenie "cienias" ostrzezenie? Z tonu wypowiedzi wynika wrecz ze prawie degrac,
wybaczcie ja wiem ze trzeba trzymac poziom, no ale panowie nie dajmy sie zwariowac.

Pisaliśmy o tym już kilka razy w wątku o moderatorach. Po prostu mimo wszystko, każdy moderator może mieć inne spojrzenie na sprawę i dac inną karę. Zobacz, w wątku wypowiedziało sie wcześniej dwóch moderatorów i nie zareagowali. Nie zauważyli, nie przeczytali wątku, nie wiem. Mi to źle pachniało, ale ze względu, że użytkownik miał czystą kartotekę (serio, ani jednej notatki) postanowiłem dać jednak tylko ostrzeżenie. Co wcale nie oznacza, że jeśli pojawi się kolejny taki post ten użytkownik dostanie degrad -1. Może dostać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 14:42, Adjatha napisał:

Czy to, że poziom większości miejsc w Internecie jest niski i dyskusje generalnie sprowadzają
się do wzajemnego dogryzania sobie, to oznacza że tak powinno być też tutaj?

Zdecydowanie nie, bardzo cenię tutejszy poziom.

@Rick

Dnia 17.10.2014 o 14:42, Adjatha napisał:

Po prostu mimo wszystko, każdy moderator może mieć inne spojrzenie na sprawę i dac inną karę.
Zobacz, w wątku wypowiedziało sie wcześniej dwóch moderatorów i nie zareagowali. Nie zauważyli,
nie przeczytali wątku, nie wiem. Mi to źle pachniało, ale ze względu, że użytkownik miał czystą
kartotekę (serio, ani jednej notatki) postanowiłem dać jednak tylko ostrzeżenie.

O właśnie. Tutaj pięknie wychodzi prawdziwe oblicze waszego systemu. Niby każdy moderator może mieć inny pogląd, ale liczy się pogląd najostrzejszego. Jeśli ktoś nie złapie kary mimo przekroczenia granic obowiązujących według tego najostrzejszego, to tylko dlatego, że on tego nie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 18:23, ManweKallahan napisał:

O właśnie. Tutaj pięknie wychodzi prawdziwe oblicze waszego systemu. Niby każdy moderator
może mieć inny pogląd, ale liczy się pogląd najostrzejszego.

Hmm, najostrrzejszego? Może "najostrzejszego" w danej chwili. Nie robimy z tego tajemnicy, że każdy z nas myśli inaczej. Nie robimy też tajemnicy z tego, że wiele przypadków przerasta po prostu samodzielne i natychmiastowe podjęcie decyzji. Wtedy pytamy o zdanie innych. I to wcale nie jest tak, że " 2 zagłosowało na ostrzeżenie, 4 na degrad więc dajemy degrad". To tylko prośba o opinię, decyzja nalezy do moderatora zajmującego się sprawą. Ktoś podał wcześniej przykład z policją. Raz trafisz na policjanta, który w za picie w miejscu publiczym da ci upomnienie, a raz trafisz na takiego, który od razu wlepi ci mandat i nie ma przebacz. Prawo to samo, wykroczenie też to samo, ale dwa różne rozpatrzenia sprawy.

>Jeśli ktoś nie złapie kary mimo przekroczenia granic obowiązujących według tego najostrzejszego, to tylko dlatego, że on tego nie zobaczy.

No nie, to też tak nie działa. Owszem, zdarza się, że moderatorzy czegoś nie zauważą. Ale wtedy zazwyczaj dostajemy zgłoszenie na skrzynkę mailową od użytkowników. A wtedy raczej nie ma tak, że nie zareagujemy. Nie powiedziałem, że Gumiś i Alexei zdecydowali się nie karać użytkownika. Nie znam ich powodów, najprawdopodobniej po prostu tego nie zauważyli. Ale znowu, po to jest tylu moderatorów ilu jest, żebyśmy się nawzajem ubezpieczali i poprawiali swoje własne niedopatrzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 18:33, Rick napisał:

To tylko prośba o opinię, decyzja nalezy do moderatora zajmującego się sprawą.

No właśnie, a co jeśli sprawa jeszcze nie została "założona"? Ktoś napisał "cieniasy", dwóch moderatorów nie zareagowało - nie przejęli "sprawy", przychodzi trzeci, daje ostrzeżenie i od teraz to on ma władzę ostateczną w tej kwestii...

Dnia 17.10.2014 o 18:33, Rick napisał:

Ktoś podał wcześniej przykład z policją.

Zabawne, że jako pierwszy to ja przytoczyłem takie porównanie... ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26112)
Potem podał je jeszcze ktoś inny, tylko w nieco innym znaczeniu. Ja wyszedłem z założenia, że dwie różne reakcje na tego samego posta przez dwóch różnych moderatorów nawet z wielogodzinną przerwą są na forum zareagowaniem równoczesnym. Bo na forum posty nie znikają (zazwyczaj...), więc moderator drugi widzi reakcję pierwszego, a w przypadku patrolu policji ten późniejszy nie wie o wcześniejszym.

Dnia 17.10.2014 o 18:33, Rick napisał:

Nie powiedziałem, że Gumiś i Alexei zdecydowali się nie karać użytkownika.
Nie znam ich powodów, najprawdopodobniej po prostu tego nie zauważyli.

No właśnie, a co jeśli jednak zauważyli i postanowili, że to nie kwalifikuje się do jakiegokolwiek ukarania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 19:02, ManweKallahan napisał:

No właśnie, a co jeśli jednak zauważyli i postanowili, że to nie kwalifikuje się do jakiegokolwiek ukarania?


Nie wypowiadałem się w tamtym wątku, więc skąd podejrzenie, że widziałem posta, o którym mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 19:02, ManweKallahan napisał:

No właśnie, a co jeśli sprawa jeszcze nie została "założona"? Ktoś napisał "cieniasy",
dwóch moderatorów nie zareagowało - nie przejęli "sprawy", przychodzi trzeci, daje ostrzeżenie
i od teraz to on ma władzę ostateczną w tej kwestii...

O nie nie. :D To nie jest tak, że jak moderator zajmuje się sprawą to jest Panem i władcą. :) My nie tylko kontrolujemy forum, ale też kontrolujemy samych siebie. Innymi słowy, jeśli w czyimś mniemaniu jakiś moderator popełnił błąd (nieważne w którą stronę) to sobie to mówimy.

Dnia 17.10.2014 o 19:02, ManweKallahan napisał:

Potem podał je jeszcze ktoś inny, tylko w nieco innym znaczeniu. Ja wyszedłem z założenia,
że dwie różne reakcje na tego samego posta przez dwóch różnych moderatorów nawet z wielogodzinną
przerwą są na forum zareagowaniem równoczesnym. Bo na forum posty nie znikają (zazwyczaj...),
więc moderator drugi widzi reakcję pierwszego, a w przypadku patrolu policji ten późniejszy
nie wie o wcześniejszym.

Zazwyczaj opinie moderatorów nie różnią się tak bardzo. Tzn. nie dochodzi do sytuacji że jeden moderator mówi ban, a drugi ostrzeżenie. Więc nawet jeśli jakis moderator da degrada, a np. ja byłem za ostrzeżeniem to jestem w stanie zrozumiec jego argumenty. Aha, tutaj i tutaj ten użytkownik rzeczywiście pojechał trochę po bandzie i popieram decyzję taką, a nie inną. Ale znów, moderator podejmując decyzję bierze za nią odpowiedzialność.

Dnia 17.10.2014 o 19:02, ManweKallahan napisał:

No właśnie, a co jeśli jednak zauważyli i postanowili, że to nie kwalifikuje się do jakiegokolwiek
ukarania?

No cóż, no to biorę pełną odpowiedzialność za moją decyzję. I zawsze tak będzie. Użytkownik może ją wyjaśnić ze mną, a jesli nie czuje się pocieszony, to zgłasza to do ekipy. I ma takie prawo i ja to respektuję. Jeśli ktoś uważa, że przykładowo jestem słabym modem i moje decyzje są w jego mniemaniu złe, zgłasza to do ekipy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 22:17, Gumisiek2 napisał:

Nie wypowiadałem się w tamtym wątku, więc skąd podejrzenie, że widziałem posta, o którym
mowa?

Pardon, moja wina. To był Abi i Graffis. :) Przepraszam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować