Zaloguj się, aby obserwować  
Quardo444

Pen Spinning

77 postów w tym temacie

A to wiele wyjaśnia, zapewne dzięki odpowiedniemu "wyważeniu" pena sztuczki można wykonać łatwiej w pewnych okolicznościach. Mi np. w długopisie cięzko było znaleźć punkt ciężkości - wiadomo z jednej strony skówka przeszkada, a jak robię finger passa to tam gdzie się zwęża długopis to za którymś razem jak wypadnie mi akurat mały palec na to zwężenie to zawsze długopis wypada mi z ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 21:43, Galileo napisał:

A to wiele wyjaśnia, zapewne dzięki odpowiedniemu "wyważeniu" pena sztuczki można wykonać łatwiej
w pewnych okolicznościach. Mi np. w długopisie cięzko było znaleźć punkt ciężkości - wiadomo
z jednej strony skówka przeszkada, a jak robię finger passa to tam gdzie się zwęża długopis
to za którymś razem jak wypadnie mi akurat mały palec na to zwężenie to zawsze długopis wypada
mi z ręki.

U mnie jest tak samo, czasem jak robię tego tricka to mi się nawet udaje a czasem jak już sądzę że jest dobrze bo się obkręca to go złapać nie mogę bo mi wypada, ale teraz nie moge nawet go rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja jak już mówiłem umiem 2 tricki, więc dam do nich porady- ćwiczyć do upadłego!
Żeby mieć odpowiednie czucie w dłoniach należy ćwiczyć duużo jeden trick i samo się wprawia. Co do:
a)TA - po odpowiednim chwycie należy wpierw odsunąć palec wskazujący a dopiero od razu potem podnieść go palcem serdecznym. Równocześnie to rzadko działa.
b) Sonic Normal - przede wszystkim najważniejszy jest dobry chwyt. Technicznie już jest prościej, bo pen rzadziej spada. Przede wszystkim- dobry chwyt, i odpowiednie wyrzucenie pena kciukiem.

PS jutro spróbuje się nauczyć Charge czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiedziałem, że mam takie drewniane palce
Ale to nic, przez 10 miesięcy, po około 7 godzin lekcijnych dziennie będe ćwiczył
to w następne wakacje będe w to mistrzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 11:01, temek napisał:

Kurcze, nie wiedziałem, że mam takie drewniane palce
Ale to nic, przez 10 miesięcy, po około 7 godzin lekcijnych dziennie będe ćwiczył
to w następne wakacje będe w to mistrzem ;)

Chciałeś powiedzieć przez 8 miesięcy bo odlicz sobie ferie ziomowe, przeryw świąteczne i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 11:14, Ostrowiak napisał:

heh, czasem trzeba cos zapisac, wiec bedziesz mial mniej czasu;(((

I tu masz racje. A ja nadal nie mogę złapać długopisu kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale po TA i sonicu, charge jest okropny... jak nie umiecie sonica bez thumbclapa to nawet nie zabierajcie się za ten trick. Przede wszystkim, wersja pokazana na penspinning.pl różni się od tej z filmiku, i wg mnie ta na stronie jest zła. W dodatku ta w filmiku nie jest wystarczająco pomagająca... ogólnie trick jest trudny do nauczenia, mimo to ja ciągle próbuje- sonica mam opanowanego na 9/10 zaś TA na 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja ćwiczę ThumbArounda i coraz częściej mi wychodzi. Znaczy się, dobrze kręcę długopisem prawie za każdym razem, gorzej już z łapaniem go ;P Grunt to dobre zgranie w czasie ;)

A co do Charge''a. Warto się spytać znajomych perkusistów (o ile ktoś takiego ma ;P). Z tego co wiem, to u nich Charge pałeczkami to trick prawie że obowiązkowy. Ja mam zamiar spytać mojego znajomego (widziałem jak bez problemu to robi) i w razie czego wydusić z niego, jak to się robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 00:51, DDK napisał:

Heh, ja ćwiczę ThumbArounda i coraz częściej mi wychodzi. Znaczy się, dobrze kręcę długopisem
prawie za każdym razem, gorzej już z łapaniem go ;P Grunt to dobre zgranie w czasie ;)

A co do Charge''a. Warto się spytać znajomych perkusistów (o ile ktoś takiego ma ;P). Z tego
co wiem, to u nich Charge pałeczkami to trick prawie że obowiązkowy. Ja mam zamiar spytać mojego
znajomego (widziałem jak bez problemu to robi) i w razie czego wydusić z niego, jak to się
robi ;)

Też mam problem z łapaniem długopisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę już miesiąc, więc aby nie pogrążyć tego tematu w zapomnieniu pochwalę się tym co "umiem" (bo to pojęcie względne jest ;))

Wiec tak:
- thumbaround normal
- sonic normal
- charge normal
- Fingerpass normal, reverse
- infinity
- Thumbspin normal (różnie to bywa z ilością kółeczek ;)
- Thumbaround Reverse
- Thumbaround Harmonic
- Twisted Sonic Normal
- Kam''s 4 Loop Combo
- Sonic Reverse (jako tako :P)
- Double infinity normal (tak trochę umiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat stoi od prawie 2 lat, a więc odkopuje żeby nie robić nowego:) Ktoś z was kręci może, nie wie jak zrobić jakiś trick, albo coś w tym stylu? Mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 19:12, Baluk25 napisał:

Wiesz może jak zrobić Thumbaround Normal ? Bo albo ja już to umiem zrobić, albo nie wiem
o co w tym chodzi :P.


TA to obrót wokół kciuka, ogólnie trick bardzo łatwy, na początku mogą być problemy ze złapaniem długopisu. Obejrzyj: http://www.youtube.com/watch?v=y70LvMoeZUQ i będziesz wiedział o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też się tym interesuje :P dziś lub jutro próbuje zrobić me narzędzie do kręcenia. Na polskiej stronie penspinningu są tutoriale jak robić mnóstwo ale ja ich nie czaje xd znalazł ktoś taki łatwy ale dobry? z Yt było by najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować