Zaloguj się, aby obserwować  
KapiX

Czy warto kupić Baldurs Gate

66 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2005 o 09:50, Sheltem napisał:

Poza tym seria BG ma już swoje lata i choć jest dobra, to jednak przez ten czas wyszły inne,
ciekawsze cRPG.


Tak, ale wymień takie, które można do BG porównywać, bo to głównie o to chodzi. NWN to przede wszystkim gra sieciowa, Spellforce to jednak bardziej RTS niż RPG. Morrowind... to w ogóle jakaś pomyłka jeśli chodzi o fabułę, poza tym gra nastawia się tylko na jednego bohatera, podobnie jak Gothic. Icewind Dale to hack''n''slash, więc też nie to samo.

Twoje powody są dość słabe (przynajmniej w moim odczuciu, a do fanatyków wcale nie należę, od deski do deski przeszedłem BG tylko raz:), mam wrażenie, że trochę wyolbrzymione, bo tak czy siak seria BG wciąż należy do najlepszych na rynku, a obecnie i tak nie ma gier, które by tych wad, które wymieniłeś nie posiadły w mniejszym bądź większym stopniu. Co z tego, że NWN ma bardziej zbalansowane podejście do bycia dobrym/złym skoro w trybie single player jest beznadziejnie nudne i krótkie. Nie sądzę, żeby 9/10 jakie dostała ta gra w CDA przedawniło się, szczególnie jeśli ktoś nie ma high end komputera, który by mu pociągnął Oblivion''a.

Zalety:
-cena
-niskie wymagania sprzętowe (jak na obecne czasy)
-złożoność
-fabuła
-bohaterowie niezależni
-support fanów, który przedłuża żywotność tej gry kilkukrotnie
-Infinity Engine (wbrew pozorom to nie jest jakaś archaiczna grafika, wciąż wiele osób uważa, że nie wymyślono jeszcze lepszego silnika dla cRPGów)
-nieliniowość
Wady:
-pseudo-liniowość (której i tak nie odczujesz przechodząc grę po raz pierwszy, a to zajmie naprawdę sporo czasu i niewiadomo czy starczy Ci sił na ten kolejny;))
-poziom skomplikowania (jak ktoś jest nowicjuszem, to może mieć kłopot)

Długo można by tak jeszcze wymieniać, szczególnie, że to co jedni uważają za zalety, inni odbierają jako wady. Niemniej uważam, że za te pieniądzę (20zł!) naprawdę, ale to naprawdę warto kupić BG2. Rozrywka na dobrych kilkadziesiąt godzin (jak ktoś przechodzi po łebkach i bez dodatków;) gwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:25, KapiX napisał:

Mam pytanie. Czy warto kupić grę BALDUR''S GATE? Lubię gry RPG i RTS i nie wiem czy
jest to dobra gra. Pomożecie?


Najpierw grafika w BG1 wydawała mi się okropna, ale teraz nie zwracam na to uwagi, bo fabuła jest bardzo wciągająca. Jest to jeden z najlepszych RPG w jakie grałem. Przedemną jeszcze wiele godzin grania zanim ukończe obie części. Jeśli lubisz gry RPG I RTS i nie zraża cię troche starawa grafika to napewno nie pożałujesz kupna tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie zastanawiaj sie tylko lec do sklepu po BG1 i BG2 razem z dodatkami. To moja ulubiona gra. Jesli przejdziesz gre możesz swoja postac eksportowac do drugiej czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:05, Lucas01 napisał:

Wolałbym w Warszawie. Do Poznania to nie będę jechał

W Poznaniu Baldurs Gate dostaniesz wszędzie i to za 20 zł.

Warszawa jest ogromna to na pewno znajdziesz tą grę prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zejde troche z tematu rozmowy i gdybym mial zrobic ranking najlepszych gier w historii to wygladalby tak:
FPP:Half-Life
RTS:StarCraft
TPP:Max Payne
RPG:BG1 i BG2 razem z dodatkami
A uwazam tez że Kotor jest calkiem fajna gra ,dosyc ciekawa .Tej grze udalo sie mnie wciagnac przeszedlem ze 4 razy te gierke jest calkiem calkiem. A BG to klasyka razem z Tormentem każdy prawdziwy gracz powinien zagrac w te gry.Uwazam że mimo wieku BG naprawde warto zagrac i warto miec to jest gra przelomowa nie wiele gier obroniloby swoja ocene przez tyle lat nawet dzisiaj wystawilbym jej 9/10.Wiec czy warto miec BG .... Oczywiscie kto jeszcze nie ma tej gry DO SKLEPU MARSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś gotów zrezygnować z 400 godzin swojego życia (bo warto) i przejść w pełni całego Baldura (wszystkie misje poboczne i dodatek) to warto go kupić a jeżeli ci sie spodoba to kup sobie BG2 (bo też warto) ale to już tylko 900 godzin twojego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 13:59, wojowwnik napisał:

Jeżeli jesteś gotów zrezygnować z 400 godzin swojego życia


Ale to tylko za pierwszym razem. Wczoraj zaczęłam grać po raz drugi (po jakichś dwóch-trzech latach przerwy) i już widzę, ze idzie mi dużo, dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 13:59, wojowwnik napisał:

Jeżeli jesteś gotów zrezygnować z 400 godzin swojego życia (bo warto) i przejść w pełni całego
Baldura (wszystkie misje poboczne i dodatek) to warto go kupić a jeżeli ci sie spodoba to kup
sobie BG2 (bo też warto) ale to już tylko 900 godzin twojego życia

jutro kupuje BG 2 :D chociarz ledwo sie wyrabiam z nauka .
A tak btw to serio 900 godzin???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować