Zaloguj się, aby obserwować  
BaRt3K

Komputer + telewizor czy mozna tak zrobic?

25 postów w tym temacie

Mam takie pytanie. Czy mozna tak zrobic zeby komputer podlaczyc pod TV? tzn wiem ze mozna ale chodzi mi o to ze komputer normalnie byl na swoim miejscu z monitorem tylko zebym jak chcial ogladnac cos na kompie tozebym mogl obraz sobie przelaczyc na telewizor bez odlaczania kompa i podlaczania go bezposrednio do TV? jest do tego jakis kabel i czy jest taka mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 22:44, BaRt3k. napisał:

Mam takie pytanie. Czy mozna tak zrobic zeby komputer podlaczyc pod TV? tzn wiem ze mozna ale
chodzi mi o to ze komputer normalnie byl na swoim miejscu z monitorem tylko zebym jak chcial
ogladnac cos na kompie tozebym mogl obraz sobie przelaczyc na telewizor bez odlaczania kompa
i podlaczania go bezposrednio do TV? jest do tego jakis kabel i czy jest taka mozliwosc?


Jest, sam mam gdzieś jeszcze 10metrowy kabek do takiego rozwiązania.. Przy czym,jak to już jest zależne od karty graficznej i sterowników .. w kartach Nvidia musisz włączyć ten programik Nvidia i tam musisz poszukać opcji dzielenia obrazu i wybrać klonuj.. No ale dokładniej to narazie nie moge pomóc, nie mam możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to czekam jak ktos sie bardziej na tym zna i przy okazji jesli moglby ktos odrazu gdzies na allegro podac nmiary na owy kabelek to bylo by dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 22:55, BaRt3k. napisał:

Ok to czekam jak ktos sie bardziej na tym zna i przy okazji jesli moglby ktos odrazu gdzies
na allegro podac nmiary na owy kabelek to bylo by dobrze:)

Ale to już zależy od tego, czy Twoja k. graficzna ma potrzebne wyjście. Np. ja mam SVHS i takie samo wejście w tv. Nie wszystkie karty mają takie wyjście.
Nie jarzę też co masz na myśli mówiąc, że chcesz to zrobić bez bezpośredniego podłączania do TV? Radiowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 23:01, Vel Grozny napisał:

> Ok to czekam jak ktos sie bardziej na tym zna i przy okazji jesli moglby ktos odrazu gdzies

> na allegro podac nmiary na owy kabelek to bylo by dobrze:)
Ale to już zależy od tego, czy Twoja k. graficzna ma potrzebne wyjście. Np. ja mam SVHS i takie
samo wejście w tv. Nie wszystkie karty mają takie wyjście.
Nie jarzę też co masz na myśli mówiąc, że chcesz to zrobić bez bezpośredniego podłączania do
TV? Radiowo?

Mam karte 8800 GTS

Nie radiowo. chodzilo mi po prostu o to zeby nie odlaczac go od monitora i podlaczac do TV. Tylko zeby wlasnie byl obraz na monitorze z mozliwoscia przelaczenia na tv w kazdej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 23:06, BaRt3k. napisał:

Mam karte 8800 GTS

Tu nie chodzi o samą wersję, a to w co producent karty ją wyposażył. Najlepiej obejrzeć jakie ma wyjścia - powinny być podpisane lub, jeśli masz, przeczytać instrukcję. I kupić odpowiedni kabel.
Przy okazji dodam, że nie wszystkie karty mają opcję klonowania (jednoczesne wyświetlanie obrazu na monitorze i tv), trzeba się przełączać. Ale jeśli wystarczy Ci możliwość przełączania, to tym się nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 23:13, Vel Grozny napisał:

> Mam karte 8800 GTS
Tu nie chodzi o samą wersję, a to w co producent karty ją wyposażył. Najlepiej obejrzeć jakie
ma wyjścia - powinny być podpisane lub, jeśli masz, przeczytać instrukcję. I kupić odpowiedni
kabel.
Przy okazji dodam, że nie wszystkie karty mają opcję klonowania (jednoczesne wyświetlanie obrazu
na monitorze i tv), trzeba się przełączać. Ale jeśli wystarczy Ci możliwość przełączania, to
tym się nie martw :)

No to moze tak. Mam karte GeForce 8800 GTS OC BFG 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Ma ona wyjscia:
wyjście video [tv-out]
wyjście Video HDTV
2x wyjście DVI

I pytanie ta karta ma mozliwosc tego klonowania czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 23:22, BaRt3k. napisał:

Ma ona wyjscia:
wyjście video [tv-out]

To jest potrzebne wyjście (ale nie piszesz jakiego typu - może być chinch lub SVHS - stawiam na to drugie)

Dnia 02.09.2007 o 23:22, BaRt3k. napisał:

I pytanie ta karta ma mozliwosc tego klonowania czy cos?

Tego to nie wiem. Pogrzeb w tej ikonce od sterów do nVidii - tam gdzieś powinny być potrzebne opcje. Obecnie mam ATI, to nie powiem jaka to zakładka.
Od siebie dodam, że z klonowaniem bywają problemy, tzn. nie zawsze cały obraz idzie na oba urządzenia i trzeba przełączać. Możliwe, że da się z tym poradzić, ale nie wiem jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 10:47, Vel Grozny napisał:

> Ma ona wyjscia:
> wyjście video [tv-out]
To jest potrzebne wyjście (ale nie piszesz jakiego typu - może być chinch lub SVHS - stawiam
na to drugie)
> I pytanie ta karta ma mozliwosc tego klonowania czy cos?
Tego to nie wiem. Pogrzeb w tej ikonce od sterów do nVidii - tam gdzieś powinny być potrzebne
opcje. Obecnie mam ATI, to nie powiem jaka to zakładka.
Od siebie dodam, że z klonowaniem bywają problemy, tzn. nie zawsze cały obraz idzie na oba
urządzenia i trzeba przełączać. Możliwe, że da się z tym poradzić, ale nie wiem jak :)

a to luzik. a jabys mogl mozesz odpowiednie kable na allegro znalesc? bo ja sie w nich troche nie orientuje i nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 11:41, BaRt3k. napisał:

aha jeszcze dodam zdiecie to zobacz jakie ma wyjscie

Pytanie podstawowe jaki masz telewizor. Bo nie wiem po co ludzie się pytają o wyjścia jak teraz wszystkie karty mają to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 11:41, BaRt3k. napisał:

aha jeszcze dodam zdiecie to zobacz jakie ma wyjscie

Tak, wygląda na SVHS. Jak masz takie samo w TV(albo podobne :)), to kupujesz kabel z dwoma takimi końcówkami.
Z tym podobieństwem wejść to jest tak, że w tych wejściach SVHS czasami jest inna liczba otworów, a kabel pasuje ten sam(sam tak mam - moje dwie karty mają inną liczbę otworów, a używam tego samego kabla, bo kabel używa tylko części z nich).

Jak nie masz w tv wejścia SVHS, to będziesz chyba musiał zaopatrzyć się w kabel SVHS + minijack->EURO(bo to mają chyba wszystkie). Ten minijack to żeby od razu puścić dźwięk z k. dźwiękowej. Ja mam w tv svhs i oprócz kabla svhs->svhs mam jeszcze minijack->2xchinch, żeby dźwięk puścić.

hans olo - pytam się o wyjście, żeby nie było niespodzianek. Ja sam pamiętam, że niektóre karty miały chincha a nie svhs. Nie wiedziałem jak to jest ze współczesnymi kartami. Lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... nie wiem czy się nie pomyliłem z tym minijackiem, nie wiem czy to w k. dźwiękowych to nie jest przypadkiem jack zwykły :)
W każdym razie wiesz o jakie wyjście mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:09, BaRt3k. napisał:

Ok mam pytanie. Czy ten kabel nadaje sie do tego? http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/akcesoria/kable_S_Video/Kabel_S_Video__jack_stero__EURO_10m_Manhattan/pelny,id
,9120/

tzn czy te wejscie wejdzie do karty co jest? bo akorat obraz i dzwiek ma i do telewizora euro.

U mnie niestety nie wyświetla się strona (po skopiowaniu linka), ale jak podłączałem swojegokompa pod TV, to podpinałem kabelkiem, który z jednej strony podłącza się do tego pierwszego wejścia na tym zdjęciu, które dałeś, do telewizora żółtą końcówką(wyjście wideo). Gdybym miał kabelek to bym zrobił zdjęcie... :) Poza tym, aby było dość dobrze widać, musisz ustawić jakąś niską rozdzielczość, jeśli mowa o zwykłym TV oczywiście, bo nie wiem jak jest z lcd, plazmą, hdtv i innymi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie usun spacje bo jest na samym koncu linka. Wtedy ci sie otworzy. Spacja jest przed przecinkiem gdzie konczy sie podkreslenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować