Zaloguj się, aby obserwować  
Falcon

Abonament - co o nim sądzicie, czy to właściwe rozwiązanie

47 postów w tym temacie

Nigdy jeszcze mi niczego z konta nie ukradli - a Ncsoft zapewne dba o klientów tak samo jak Blizzard, może nawet i bardziej, bo to firma która zajmuje się głównie MMO. Zresztą mojego kolegę zawiesili na kilka dni za spam - a jeżeli chce im się ścigać gości, którzy napiszą coś w złej rubryczce, to myślę, że takimi sprawami się tym bardziej zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, myślę, że taki LoTR przy cenie 180 zł jak się sprzeda w nakładzie 100 egzemplarzy, to będą mieli kasy na rozwój w bród ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest się dobrym to można dużo zyskać.
Jednak i tak trzeba najpierw wydać by zarobić lub stracić - też jest to trochę kontrowersyjne, acz przynajmniej na coś pozwala graczowi.

Podobne zasady są w (darmowej) grze Gunz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:07, DJ Danielus napisał:

Ja również lubię MMO (raczej ich darmowe wersje - tryb multi), ale takie rzeczy to mała przesada!
Ja rozumiem, że twórcy w ten sposób zabezpieczają się przed piractwem, ale dla Amerykanina
nie stanowi 20$ żadnej straty, za to dla Polaka są to już ogromne, ciężko zarobione pieniądze.

Niesety nawet to chyba nie zabezpiecza przed piractwem, słyszałem o pirackich serwerach.

Konował

To jest tylko polskie myślenie że skoro chce zarabiać to jest chciwiec, skoro zrobił gre i są ludzie którzy chcą mu płacić abonament to mu się to NALEŻY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:25, Laska-z-Polski napisał:

Oczywiście, że nie będzie! To gra wolna od opłat, i tak w najbliższym czasie raczej zostanie
(mam nadzieję). Jak narazie śpij spokojnie :P


To dobrze... uf... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:06, azur65 napisał:

> Ja również lubię MMO (raczej ich darmowe wersje - tryb multi), ale takie rzeczy to mała
przesada!
> Ja rozumiem, że twórcy w ten sposób zabezpieczają się przed piractwem, ale dla Amerykanina

> nie stanowi 20$ żadnej straty, za to dla Polaka są to już ogromne, ciężko zarobione pieniądze.

Niesety nawet to chyba nie zabezpiecza przed piractwem, słyszałem o pirackich serwerach.

Konował

To jest tylko polskie myślenie że skoro chce zarabiać to jest chciwiec, skoro zrobił gre i
są ludzie którzy chcą mu płacić abonament to mu się to NALEŻY!


na pirackich serwach graja wylacznie masochisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze placimy za utrzymanie serwerow, oplacenie GMow, pomocy technicznej oraz za poprawki, ktore przeciez co jakis czas wychodza "za darmo".

Naturalnie firmy naciagaja ile wlezie bo to fizycznie niemozliwe aby KAZDA gra mmo wymagala identycznych serwerow i akurat zawsze abonament musial wynosic 50zl(tibia to 30zl :P) miesiecznie. Prawa ekonomiczne sa takie, ze im wiecej sprzedajemy jakiegos towaru/uslug tym taniej to wychodzi. Tak wiec przy takiej ilosci graczy WoW cena moglaby spokojnie spasc do 30zl tylko po co? Jesli przy aktualnej cenie graczy jest od czorta i wciaz nowi sie pojawiaja to po co samemu sobie odbierac kase?

Mamy 2 graczy dajacych 50zl=100zl
Mamy 3 graczy za 30zl=90zl

Wyraznie widac, ze lepiej miec ciut mniej graczy ale za wieksza kase ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 17:06, azur65 napisał:

To jest tylko polskie myślenie że skoro chce zarabiać to jest chciwiec, skoro zrobił gre i
są ludzie którzy chcą mu płacić abonament to mu się to NALEŻY!

Moment czyli według ciebie nigdzie indziej tylko w naszym zacofanym kraju narzeka się na abonament? Obudź się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proste myslenie masz kase to grasz a jak nie to idz graj w tibie czy cos innego
a skoro o kasie to unas na nia narzeka :P
w innych krajach pewnie tez ale oni maja euro i nasz 50 zl to u nich jest jak 10 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:29, Mistic napisał:

A mnie się tam abonament podoba. Trzeba płacić = mniej osób mało rozgarniętych w grze, można
powiedzieć wręcz tępych. :-)


Hm, no nie byłbym taki pewny. ;) Wiesz, niektórzy gracze to dzieciaki, których rodzice dadzą im kasę na co chcą. A sądzę, że niektóre z tych dzieciaków też będą prezentowały poziom w stylu ''Tibia'', jeśli rozumiesz o co mi chodzi. ;)

Dnia 03.09.2007 o 20:29, Mistic napisał:

Grajcie sobie w takie produkcje jak Guild Wars póki możecie ;-)

Sugerujesz, że gracz GW = tępak, bo nie gra w MMO z abonamentem? Może Cię źle zrozumiałem, ale dla mnie tak z tego wynika.
Hym, ja gram w GW i nie narzekam, grałem też w kilka gier z abonamentem (triale, nie ukrywam, ale grę w GW też od triala zacząłem) i mi się bardziej podoba Guild Wars.

Co do samego abonamentu - jak ktoś chce, niech płaci - nie będę nikomu bronił. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o abonament to wszystko sprowadza się do kwestii że w Polsce nadal nie ma euro, co dla mnie jest to wkurzające bo, abonament w euro jest ok. 4 razy tańszy niż w złotych. Sam abonament też w moim twierdzeniu nie jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś gry z abonamentem nie przypadły mi do gustu, po pierwsze dla tego, że same gry mi średnio pasują, a po 2 dlatego, że nie widzi mi się płacić najpierw za grę, a później opłacać comiesięczny abonament, zwłaszcza, że i tak nie grałbym w nie nazbyt intensywnie co ogólnie rzecz ujmując słabo by mi się opłacało.
Mi najbardziej odpowiada formuła wielu gier przeglądarkowych - mianowicie gracze mają wybór, albo płacą i mają konta premium, albo nie płacą i mogą grać tyle, że bez różnych dodatków, ale mimo to nadal mają szansę nawiązać walkę z resztą graczy. Wiadomo, że gry muszą się z czegoś utrzymywać, a stały dopływ abonamentu zapewnia to, że dana gra powinna działać tip top, dla mie po prostu nie warto wydawać takiej kasy na grę co miesiąc i tyle. za 5 - 10zł miesięcznie może by mi się kiedykolwiek chciało spróbować, a tak podziękuję, nie lubię zobowiązującej rozrywki, najwyżej mogę sobie wykupic rocznego plusa w sokker manager i wsio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 20:24, KBM napisał:

Ja też sądzę, że gra sprzedałaby się w większym nakładzie niż by była z abonamentem.


Ależ kto tak nie sądzi - to przecież oczywiste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 20:30, Laska-z-Polski napisał:

> Ja też sądzę, że gra sprzedałaby się w większym nakładzie niż by była z abonamentem.

Ależ kto tak nie sądzi - to przecież oczywiste :P


No tak fajnie sobie mowicie to pokazcie mi gre MMO darmowa, ktora ma wiecej niz 9 mil aktywnych kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie takie wowy itp to strata kasy bo gra droga + ten abonament z czasem się na to tysiące wydaje.bo np:gothic,gothic2 20zeta a na dużo czasu starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie abonament blokuje dostęp do tych fajnych MMO, Wow, LotR (chociaż tutaj jest, lub ma być opcja wykupienia za 600zł dożywotniego abonamentu) . Niech takta gra kosztuje nawet te kilkaset złotych, ale bez abonamentu, to zdecydowanoe wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować