Zaloguj się, aby obserwować  
TmJ

Tworzysz muzę? Tutaj możesz ją zaprezentować!

135 postów w tym temacie

Mam do was ogromną prośbę. Strasznie lubię wszelkie remixy, i też chciałbym je tworzyć, tak dla własnej przyjemności, jednak w ogóle nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Jedyne co umiem to zwiększanie pitch''a ^^ Moglibyście mi wytłumaczyć, jak w najprostszy sposób zremiksować muzykę? Dodam, że jestem dobry w beatboxie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej za pomocą sampli dodawać pewne dźwięki, zmieniać rytmy, etc. Możesz też łączyć utworki vide Black Toys.


Ja chciałem się zapytać, czy w tym temacie można prezentować swoje składanki (utworki nie moje, moje są tylko przejścia, ew. dodatki), czy po prostu tylko własne wytwory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś programy? I jak to robić, żeby to miało jakiś sens? Czy na przykład, że nie tylko ciągle leci muzyka i jest ucubucu ;-) tylko takie poszczególne kawałki muzyki: lalala ucubucy lalalal ucybucy ^^ Po prostu, jak zrobić żeby, choć nie profesjonalnie, remix miał ręce i nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 22:22, DJ Danielus napisał:

Najlepiej za pomocą sampli dodawać pewne dźwięki, zmieniać rytmy, etc. Możesz też łączyć
utworki vide Black Toys.


Ja chciałem się zapytać, czy w tym temacie można prezentować swoje składanki (utworki
nie moje, moje są tylko przejścia, ew. dodatki), czy po prostu tylko własne wytwory?


Jeśli nie łamie to praw autorskich, to wrzucaj ;)

@Jaki Ganh1, ściągnij sobie Fruity Loops albo jakiegoś eJay''a. Ewentualnie możesz kupić Cubase SX, ale to jest dla hardkorowców :P Jeśli uruchomisz wyobraźnię, to możesz zdziałać naprawdę wiele ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 22:22, DJ Danielus napisał:

Ja chciałem się zapytać, czy w tym temacie można prezentować swoje składanki (utworki
nie moje, moje są tylko przejścia, ew. dodatki), czy po prostu tylko własne wytwory?


Sety Dj''skie bardzo rzadko mają cokolwiek wspólnego z tworzeniem muzyki.
Jest niewielu DJ''i, którzy obu dwóch czy kilku nagrań, wykorzystują jeszcze sample i loopy podczas miksowania.

Ale osobiście nie mam nic przeciwko i mogę pokusić się nawet o ocenę takiego setu, bo "troszkę" sie orientuję w czymś takim. ;P

Zapraszam do przesłuchania części moich setów i ewentualnej oceny. ;)

http://www.lastfm.pl/user/meryphillia/journal/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega wspomniał możesz wykorzystać np. eJay. Do łączenia, dzielenia, etc. jest np. virtualDJ lub Traktor (w necie są wersje trial, ale co jakiś czas są w czasopismach pełne wersje.


No dobrze, to skoro można umieścić własną składankę:

1. Fridge vs. The Hitmen - Angel 2.8
2. Springstil - Springstil (Jeckyll & Hyde Remix)
3. Baracuda - Ladida (ElectroGeSchaeft Remix)
4. CCK - Pinball
5. Discolistic - I won''t cry for you
6. Pulsedriver - The whistle song
7. Pakito - The riddle
8. Max Farenthide - Number one
9. Forseco - Egyptian night
10. Dj Remo Feat. Gosia Andrzejewicz - You Can Dance
11. Komodo - I love you so much
12. Manian - Hold me tonight (Black Toys Remix)
13. DJ Rabaan - Anima Libera
14. Breeze & Styles - You''re Shining (HTID Timed remix)
15. B-Rey & DJ Bolek - Fiesta (Ariva Remix)
16. RIO - RIO

http://www1.zippyshare.com/v/96344672/file.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, a powiecie mi jak stworzyć, tak jak w tym kawałku "God is A Girl": http://www.imeem.com/genesisneo/music/uTRy2NKS/groove_coverage_god_is_a_girl/ , takie typowo techno efekty? Chodzi mi o takie jakby to... hmm... Zmieniane melodii na taką techno. Dwa razy bodajże to jest.

PS. Danielus, też lubię DJ Rabaana i Libere ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 09:36, DJ Danielus napisał:

Jak już kolega wspomniał możesz wykorzystać np. eJay. Do łączenia, dzielenia, etc. jest
np. virtualDJ lub Traktor (w necie są wersje trial, ale co jakiś czas są w czasopismach
pełne wersje.


No dobrze, to skoro można umieścić własną składankę:



Przykro mi, ale niestety cała Twoja praca jest niewiele warta...

Już nie wspomnę o rodzaju muzyki, bo o gustach się niby nie powinno dyskutować i każdy słucha tego, czego lubi.
No ale jako twór stricte "DJ''ski" jest to totalnie położona produkcja, za sprawą przejść, które w większości przypadków zagrałeś bez zgrywania chociażby rytmu, że nie wspomnę już w ogóle o jakimkolwiek doborze utworów, pasujących do siebie wzajemnie.
Stworzenie dobrego setu (tym bardziej jako "promo"), to nie tylko poprawne zgrywanie beatu kolejnych utworów, ale dobór dobrych utworów, które wspólnie razem będą łączyły się w kompozycyjną całość.
Oczywiście nie jest to regułą, bo można i grać set całkiem "na luzie", nie martwiąc się o koncepcję pracy, a po prostu zgrywając tylko utwory ze sobą (tak w większości grane są sety "na żywo" podczas imprezy), jednakże i wtedy trzeba mieć elementarną znajomość utworów które się gra, by nie popełniać błędów z przejściami, czy zabawą filtrami podczas trwania utworu.

Niestety Twój set wydaje się być czysto przypadkowym zbiorem utworów, często średnio pasujących stylistyką do siebie, a na domiar złego totalnie niesprawnie zgranych, z "rozjeżdżającym się" beatem na przejściach i praktycznie zerową korekcją samej muzyki (miksery po to mają te "gałeczki" by nimi kręcić, osiągając czasami ciekawe efekty ;) ).

Oczywiście praktyka czyni mistrza, więc ćwicz z płynnym przechodzeniem z jednego utworu na drugi i z czasem (jeśli nadal zabawa taka będzie Ci się podobała) będziesz osiągał lepsze efekty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 00:59, zamber1 napisał:

Już nie wspomnę o rodzaju muzyki, bo o gustach się niby nie powinno dyskutować i każdy
słucha tego, czego lubi.

Wiadomo :)

Dnia 10.05.2008 o 00:59, zamber1 napisał:

Niestety Twój set wydaje się być czysto przypadkowym zbiorem utworów, często średnio
pasujących stylistyką do siebie, a na domiar złego totalnie niesprawnie zgranych, z "rozjeżdżającym
się" beatem na przejściach i praktycznie zerową korekcją samej muzyki (miksery po to
mają te "gałeczki" by nimi kręcić, osiągając czasami ciekawe efekty ;) ).

Cóż składanka ta miała być "przypadkowa" - w zamiarach chciałem by trafiła do szerszej rzeszy odbiorców (taka mieszanka, a nie jeden gatunek), choć tracklista została przygotowania już przed zaczęciem :)
Co do tego rozjeżdżania się, etc to przyznam Ci rację - miałem z tym troszkę utrudnione zadanie ponieważ nie posiadam dobrego programu do cięcia muzyki (tu prośba o pomoc!) i zostałem zmuszony robić to ręcznie (uch! katorga!). Na nowej składance mam nadzieję, że problem się nie znajdzie.

Dnia 10.05.2008 o 00:59, zamber1 napisał:

Oczywiście praktyka czyni mistrza, więc ćwicz z płynnym przechodzeniem z jednego utworu
na drugi i z czasem (jeśli nadal zabawa taka będzie Ci się podobała) będziesz osiągał
lepsze efekty. :)

Ćwiczę cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 04:32, DJ Danielus napisał:

Co do tego rozjeżdżania się, etc to przyznam Ci rację - miałem z tym troszkę utrudnione
zadanie ponieważ nie posiadam dobrego programu do cięcia muzyki (tu prośba o pomoc!)
i zostałem zmuszony robić to ręcznie (uch! katorga!). Na nowej składance mam nadzieję,
że problem się nie znajdzie.


Niestety jedyny najlepszy program do miksowania muzyki jest płatny i to w dość wygórowanej cenie, ale wart jest tak czy inaczej każdej wydanej na niego złotówki, funta czy Euro w zależności gdzie się go kupiło. ;)
Mowa oczywiście o Native Instruments Traktor DJ Studio 3. :)

Praktycznie nie ma darmowych programów ( z tego co mi wiadomo) tego typu, a jeśli nawet jakiś jest, to niw wyobrażam sobie by choć w niewielkim procencie oferował tak doskonałe możliwości, jak produkt NI.

Oczywiście sam program, to nie wszystko, bo niezbędne są dwie karty dźwiękowe o dobrej jakości, dobre głośniki do odsłuchu oraz nie mniej dobre słuchawki, które doskonale będą przenosić wszystkie pasma.
Bardzo pomocnym okazuje się także zewnętrzny kontroler MIDI, który olbrzymie usprawnia wykonanie całego setu.
No i ostatecznie musimy mieć tez dobry słuch i wiedzę, jak dobrze i poprawniemiksować muzykę ze sobą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 05:10, zamber1 napisał:

Praktycznie nie ma darmowych programów ( z tego co mi wiadomo) tego typu, a jeśli nawet
jakiś jest, to niw wyobrażam sobie by choć w niewielkim procencie oferował tak doskonałe
możliwości, jak produkt NI.

Niektóre programy dodają do jakiś czasopism, etc.

Dnia 10.05.2008 o 05:10, zamber1 napisał:

Oczywiście sam program, to nie wszystko, bo niezbędne są dwie karty dźwiękowe o dobrej
jakości, dobre głośniki do odsłuchu oraz nie mniej dobre słuchawki, które doskonale będą
przenosić wszystkie pasma.
Bardzo pomocnym okazuje się także zewnętrzny kontroler MIDI, który olbrzymie usprawnia
wykonanie całego setu.

Hmm... Połowicznie niestety spełniam te wymogi, ale źle nie jest :)

Dnia 10.05.2008 o 05:10, zamber1 napisał:

No i ostatecznie musimy mieć tez dobry słuch i wiedzę, jak dobrze i poprawniemiksować
muzykę ze sobą. ;)

Wiedzę najlepiej czerpać słuchając innych składanek oraz poszukać pomocy na różnych muzycznych forach.

Jako podsumowanie dodam, że ta składanka była moją pierwszą na większą skalę. Normalnie, bezstresowo lubię tam się trochę pobawić w takich programach - jak wyjdzie dobrze to odsłuchuję, zapiszę, jak nie to jedziemy dalej :)
Jak to się mówi - praktyka czyni mistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daję link do moich dwóch kawałków. Sam nie wiem pod jaki gatunek można to podpiąć, ale to nieważne. Kawałki są z Guitar Pro, jednak brzmienie nie jest złe. Chciałbym poznać zdanie innych, nie co do jakości, ale czy ogólnie coś z tego może być. W przyszłości chciałbym oczywiście nagrać to normalnie, razem z wokalem i innymi bajerami. Póki co:

http://www.youtube.com/watch?v=1VDdYyq0BiY
http://www.youtube.com/watch?v=BaLdU2IyLNo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować