Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Miecz Wiedźmina" - premiera nowego klipu zespołu VADER już dziś!

267 postów w tym temacie

Naprawdę profesjonalna robota ! Robi wrażenie, a nawet wpada w ucho. Wielkie podziękowania za klip. Mam nadzieję że ludziom za granicą tak samo się spodoba, i poczują klimat jaki ma panować w grze. Cieszę się, że nie zrobiliście tego z taki hmm " przytupem" tak jak innych waszych utworów zresztą już pisaliście o tym na waszej stronie głównej żeby niczego takie się nie spodziewać, bo jeśli by tak było niektórzy by mogli dostać małego szoku.
Tak czy inaczej gratulacje za świetny teledysk i jeszcze lepszą piosenkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO utwór daje radę, i tak został ugrzeczniony, żeby mógł "trafić" do większej rzeszy ludzi (no bo cóż - nie każdy lubi death). Tekst może i jest nieco łopatologiczny, ale nie jest zły, nawet pasuje.
A do ludzi krytykujących wokal - Vader to Vader, a Peterowi najlepiej wychodzi growl - czemu więc, miałby go nie używać? I nie przesadzajcie, że "nie da się zrozumieć" - jak się wsłuchasz - zrozumiesz. Jeśli zaś chodzi o klimatyczność - jest OK. Gra ma być mroczna - tak jest i z muzyką. Argumenty typu "Hammerfall byłby lepszy" odpadają więc zupełnie - nie ma tu miejsca na skoczne lub podniosłe melodyjki - bo gra taka nie będzie.
A opinii o rzekomej "kiczowatości" komentować nie będę - bo dla mnie to jest jedno wielkie pieprzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 19:14, Nivellen89 napisał:

BTW: Czy jeszcze do jakiejś gry kiedykolwiek nakręcono OFICJALNY teledysk?? Mi wydaje się,
że chyba nie i Wiedźmin jest w tej dziedzinie pionierem :D



Do Painkillera też powstał Teledysk Polski zespół o nazwie Mech go stworzył, i Cold Fear Trailer z gry z utworem - Marilyn Manson - Use Your Fist and Not Your Mouth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawałek dobry, bardzo mi się podoba. Tym, którym spodobał się ten fragment polecam zespoły Dimmu Borgir i Children of bodom. Widziałem, że ktoś wspomniał, ze ta muzyka nie buduje klimatu. Tu się nie zgodzę ponieważ do tej gry taka muzyka bardzo pasuje ;]. Buduje taki mroczny klimacik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Teledysk Spoko, lubię metal, Vadera nie słucham często (prawie wogle), moim Zdaniem (Tylko się nie śmiać) powinni zatrudnić Marilyn Mansona, on ma całkiem fajną muzę/nuty i ma spoko głos, heh, i też potrafi śpiewać jak Vader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 23:22, DArkon1990 napisał:

> BTW: Czy jeszcze do jakiejś gry kiedykolwiek nakręcono OFICJALNY teledysk?? Mi wydaje
się,
> że chyba nie i Wiedźmin jest w tej dziedzinie pionierem :D

Do Painkillera też powstał Teledysk Polski zespół o nazwie Mech go stworzył, i Cold Fear Trailer
z gry z utworem - Marilyn Manson - Use Your Fist and Not Your Mouth.


Pamiętam jeszcze teledysk do któregoś Command & Conquer, chyba tyberium sun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie muza całkiem pasuje do klimatu gry. Tylko słowa czasem jakieś takie...chybione. Może czepiam się szczegółów, ale "Witcher is my name"? - What the hell? albo "Sword, its blade, and the holy saviour in my eyes." - co prawda tego drugiego cytatu nie jestem pewien, ale do jasnej ciasnej, o jakim zbawcy oni śpiewają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tyle samo pracy włożono w grę co w działania marketingowe. Obym się nie pomylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się osobiście nie podoba, może po prostu dlatego, że Za Vaderem nie przepadam. Pasować pasuje - czy Tylko czy Wiedźmin to tylko rębajło? Dla mnie to temat na balladę - baladę łączącą elementy folkloru i heroizmu, gdybań i bajań. Ballada z mocniejszym tupnięciem w stylu Nightwish`a bądź po prostu coś cholernie melodyjnego ala Loreena McKennitt z lutniami czy innymi instrumentami które po prostu idealnie oddają klimat fantasy, bleh, one najeżą do tego klimatu.
Wg mnie, podkreślam wg mnie, CDP stara wykreować Wiedźmina na bardziej Action a nie RPG stąd taki a nie inny gatunek muzyczny a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem Selv - faktycznie bardziej klimatyczne byłyby rytmy Nigtwish lub super klimatyczna Lorenna - a tak ciężkie rytmy Vadera pasują i owszem ale jakby do typowej młócki,a mam nadzieję, że trochę więcej RPG będzie w grze niż wyrzynka potworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wieloma przedmówcami - choć death metal jest jednym z tych typów ciężkiej muzyki, której nie trawię, to wykorzystanie jednego z niewielu polskich zespołów rozpoznawanych na całym świecie do promocji gry jest znakomitym pomysłem. Tak trzymać, CDP - i mam nadzieję, że nie za dużo pary poszło w gwizdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 10:33, greg_f napisał:

Klip świetny, tylko sam kawałek... Hmm... Mogli coś lepszego wymyślić.


kawał dobrej roboty!! ..jak teledysk tak i muzyka. promowanie naszego rodzimego Wiedźmina w ten sposób może przynieść same korzyści. oglądałem ten clip już z 10 razy i mówie wam rewelacja
jak chcesz możesz u mnie na GSie zobaczyć go w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 12:22, deuser napisał:

/ciach/


Właśnie o to chodzi, że widziałem już cały przed napisaniem postu. Vadera lubię, ale specjalne zelżenie muzyki, tylko po to żeby trafić do szerszego grona, w ogóle mi sie nie podoba :/ Ale zobaczymy jak się chłopaki spiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 12:31, greg_f napisał:

> /ciach/

Właśnie o to chodzi, że widziałem już cały przed napisaniem postu.


a to sorry, ale i tak zapraszam :)

Dnia 06.09.2007 o 12:31, greg_f napisał:

Vadera lubię, ale specjalne
zelżenie muzyki, tylko po to żeby trafić do szerszego grona, w ogóle mi sie nie podoba :/


komerchą pachnie, ale to chwyt marketingowy, ma przyciągnąć graczy.

Dnia 06.09.2007 o 12:31, greg_f napisał:

Ale zobaczymy jak się chłopaki spiszą.


spiszą sie spiszą, wierze w CDP RED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować