Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Miecz Wiedźmina" - premiera nowego klipu zespołu VADER już dziś!

267 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2007 o 21:23, DarkStar napisał:

lol, nigdy nie slyszalem o zadnym Vaderze, tak wiec slowo "eksportowy" jest mocno na wyrost:)
moze garstka fanow takiej wyjacej muzyki, ale to ulamek procenta ogolu.

nie rozumiem jak mozna do promowania czegokolwiek zatrudniac zespol, ktory tworzy muzyke dla
mikroprocenta odbiorcow.

Owszem, może TY nie słyszałeś, bo ludzie w Polsce są na ogół głusi. Na całym świecie ten zespół ma miliony fanów (podejrzewam, że dziesiątki milionów) - w Japonii zapełniają całe stadiony, tak samo w Stanach. Więc nie jest to żaden "mikroprocent". Słowo "eksportowy" jest tu jak najbardziej na miejscu - sprzedali z milion razy więcej płyt niż nasza kochana Dodzia i Wiśniewski łącznie. Ale jakoś w Polsce mało kto o tym wie, bo przecież metal to "tylko Szatan i Szatan" - prawda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że jest to kwestia gustu. Ale kwestią marketingu jest dobranie tego co będzie pierwszym utworem
> promocyjnym. Według mnie najlepiej jeśli byłoby to coś możliwie neutralnego i pasującego statystycznemu
> odbiorcy gry, a nie deathmetalu. Wypowiedzi w tym temacie świadczą, że niekoniecznie tak to wyglądało. No
> chyba, że przeżywamy prawdziwą plagę ''idiotyzmu''.

Gdybyś poszukał fanów Wiedźmina (książkę mam na myśli) okazało by się, że większość to metale. Nie mówię tu że metal = fan wiedźmina, a fan wiedźmina = metal, więc promowanie gry Vader''em to zagrywka z jednej strony słuszna, starych fanów (sporą część) jeszcze bardziej przekona o gry, może być nawet ostatecznym argumentem przemawiającym za kupnem. Z kolei ludzi, którzy nie słyszeli o Wiedźminie może zniechęcić, ale i tu może mieć pozytywny skutek.

A fanów wiedźmina zidentyfikowałem z metalami na pierwszym festiwalu fantastyki w Bydgoszczy na konkursie ze znajomości tej książki. (Nawiasem mówiąc konkurs wygrałem ;>).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz na chwilkę całkowicie olejmy Wiedźmina ([tylko nie w twarz! aa bolało :(] a tak przy okazji kto powie z czystym sumieniem że przeczytał sagę Sapkowskiego?) i zajmijmy się Vaderem (nie lordem XD). A więc - ej co jest? Vader się zrobił grzeczniejszy? ( błuee :) Weźcie sobie np "The One Made Of Dreams" z albumy Litany i porównajcie ze "Sword of The Witcher" ... jest różnica? :) to tyle co miałem dodać od siebie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 21:33, Gwynbleidd66 napisał:

Gdybyś poszukał fanów Wiedźmina (książkę mam na myśli) okazało by się, że większość to metale.


Tyle tylko, że z tych metali to Vadera też słucha pewien odsetek a nie wszyscy.

Dnia 08.09.2007 o 21:33, Gwynbleidd66 napisał:

Owszem, może TY nie słyszałeś, bo ludzie w Polsce są na ogół głusi. Na całym świecie ten zespół
ma miliony fanów (podejrzewam, że dziesiątki milionów) - w Japonii zapełniają całe stadiony,
tak samo w Stanach.


Tylko, że opisałeś właśnie kraje w których Witcher ma niewielkie szanse na wzbudzenie zainteresowania. Jeszcze w Stanach może ale Japonia ? Choćbyś nie wiem co rzucił na soundtrack to w Japonii ta gra furry nie zrobi więc, wiesz, argumentacja trochę chybiona. To tak jakbyś do lodów dorzucał jakiś bonus i liczył że wzrośnie sprzedasz wśród eskimosów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 17:13, Seldon napisał:

Tylko, że opisałeś właśnie kraje w których Witcher ma niewielkie szanse na wzbudzenie zainteresowania.
Jeszcze w Stanach może ale Japonia ? Choćbyś nie wiem co rzucił na soundtrack to w Japonii
ta gra furry nie zrobi więc, wiesz, argumentacja trochę chybiona. To tak jakbyś do lodów dorzucał
jakiś bonus i liczył że wzrośnie sprzedasz wśród eskimosów ;)

Oj rany, wymieniłem kraje, w których jest najbardziej popularny (bo mają dużą liczbę ludności), w całej Europie fanów też należy liczyć na miliony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o lol, ale argumenta, prawie jak w kampanii wyborczej:) nie wiedzialem, ze cala europa slucha Vadera, a wiekszosc fanow Sapkowskiego to metale:)

juz widze, jak w dniu premiery gry miliony metali na calym swiecie biegnie do sklepow po Wiedzmina hehe:)

dla mnie, normalnego czlowieka (normalnego czyli nie zwiazanego z zadna subkultura czy podobnymi pierdolami) taka forma promocji jest odstraszajaca. oczywiscie gre kupie, bo lubie rpg i proze Sapka. niestety zwyklemu czlowiekowi z zachodu, ktoremu widzmin kojarzy sie ze skrotami prasowymi z gazet o grach, taka forma promocji moze nie odpowiadac (chyba, ze ja podrozuje po innym kontynencie, a cala europa na prawde slucha wyjca:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:09, Gwynbleidd66 napisał:

Oj rany, wymieniłem kraje, w których jest najbardziej popularny (bo mają dużą liczbę ludności),
w całej Europie fanów też należy liczyć na miliony :P


Ależ oczywiście, dziesiątki milionów, co ja mówię, setki. Tylko szkoda że ostatnia płytka nie przekroczyła zdaje się 100 000 sprzedanych kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:54, Seldon napisał:

> Oj rany, wymieniłem kraje, w których jest najbardziej popularny (bo mają dużą liczbę ludności),

> w całej Europie fanów też należy liczyć na miliony :P

Ależ oczywiście, dziesiątki milionów, co ja mówię, setki. Tylko szkoda że ostatnia płytka nie
przekroczyła zdaje się 100 000 sprzedanych kopii.

Masz rację - OSTATNIA płyta, zresztą nie wszyscy fani kupują płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 23:04, Gwynbleidd66 napisał:

Masz rację - OSTATNIA płyta, zresztą nie wszyscy fani kupują płyty.


To skąd pomysł że kupią grę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 23:05, Seldon napisał:

> Masz rację - OSTATNIA płyta, zresztą nie wszyscy fani kupują płyty.

To skąd pomysł że kupią grę ?

To ich sprawa - ważne, że utwór przyciągnie ich uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 23:07, Gwynbleidd66 napisał:

To ich sprawa - ważne, że utwór przyciągnie ich uwagę.


Guzik tam przyciągnie, bo tu Vader nie gra jak Vader, więc fanom Vadera średnio spasi. Z kolei ze względu na wokal fani gatunków bardziej mainstreamowych nie będą specjalnie entuzjastyczni i w ten sposób wilk nie pojadł a owca zdechła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 20:32, DarkStar napisał:

dla mnie, normalnego czlowieka (normalnego czyli nie zwiazanego z zadna subkultura czy podobnymi
pierdolami) taka forma promocji jest odstraszajaca. oczywiscie gre kupie, bo lubie rpg i proze
Sapka. niestety zwyklemu czlowiekowi z zachodu, ktoremu widzmin kojarzy sie ze skrotami prasowymi
z gazet o grach, taka forma promocji moze nie odpowiadac (chyba, ze ja podrozuje po innym kontynencie,
a cala europa na prawde slucha wyjca:)).


O przepraszam ja tez nie naleze do zadnej subkultury, a muzyki metalowej (prawie wszystkich rodzajow) slucham z przyjemnoscia, to jestem nienormalny wedlug ciebie? wiesz wiekszosc ludzi idzie fala na cos np. ktos nie slucha dody u nas (wiekszosc podobno slucha) to jest wysmiewany bo nie jest w wiekszosci, wole sluchac jak ty to nazwales "wyjce" niz jakiejs zenskiej odmiany Jacksona(czy ona czegos nie zmienila operacjami?) bo nie zamierzam byc jak wiekszosc, ktora sie kieruje "jaki ty taki ja" i cenia ludzi stereotypowo np ktos ma glany i juz "o Boże to metal, a oni sa satanistami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 16:36, crespo1 napisał:

czemu niema całego teledysku??? tylko 30 sek


cały znajdziesz na youtubie na ten przykład:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie do ekipy gram.pl czy nie moglibyscie zamiescic spolszczen do waszej strony bardzo prosze bo potrzebne mi jest do mediewala II prosilbym tez gramowiczow o podanie mi linku ze spolszczeniem z gory dziekuje iSORY ze nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować