Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

400 tysięcy beta-testerów Warhammera Online

26 postów w tym temacie

>>>EmperorKaligula
ja pamiętam :P

Ja także stwierdzam iż world of warcraft i cały świat warcrafta garsciami czerpie z dziadka Warhammera.
Warto zauważyć że na dobra sprawe prace nad mmo w swiecie waha trwaja chyba już od 2000 roku, ale były czesto przerywane ze wzgledu na brak funduszy. Jęsli chodzi o prawdziwe "papierowe" RPG to Wah jest zdecydowanie Królem, Głównie dzieki niepowtarzalnemu KLIMATOWI odzwierciedlajacemu mroki średniowiecza z domieszką fantasy a także Dużo bardziej dynamiczną i Prostą rozgrywka niż w D&D (i jej zasadami co do walki w wodzie po kolana :P) oczywiscie te aspekty zależa od MG ale i tak - jak dla mnie, z waha (szczególnie pierwszej edycji której stary posklejany podrecznik w wersji polskiej chowam koło łóżka niczym biblię :P) płynie ta MOC, której brakuje baśniowemu D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karlik00

naprawde dobrze ujete;), lepiej bym tego nie ujal. Niestety tego to juz chyba nie poczujemy. A co do Warha to tez sie zapisalem zobaczymy co z tego wyjdzie na razie gram ostro w wowa ale chyba juz czas na zmiane

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 17:10, Karlik00 napisał:

>>>EmperorKaligula
ja pamiętam :P

Ja także stwierdzam iż world of warcraft i cały świat warcrafta garsciami czerpie z dziadka
Warhammera.
Warto zauważyć że na dobra sprawe prace nad mmo w swiecie waha trwaja chyba już od 2000 roku,
ale były czesto przerywane ze wzgledu na brak funduszy. Jęsli chodzi o prawdziwe "papierowe"
RPG to Wah jest zdecydowanie Królem, Głównie dzieki niepowtarzalnemu KLIMATOWI odzwierciedlajacemu
mroki średniowiecza z domieszką fantasy a także Dużo bardziej dynamiczną i Prostą rozgrywka
niż w D&D (i jej zasadami co do walki w wodzie po kolana :P) oczywiscie te aspekty zależa od
MG ale i tak - jak dla mnie, z waha (szczególnie pierwszej edycji której stary posklejany podrecznik
w wersji polskiej chowam koło łóżka niczym biblię :P) płynie ta MOC, której brakuje baśniowemu
D&D.



Prawie dobrze napisane.
Tak - wow ściągnął dużo z Warhammera (wczoraj jakiś noob się ze mną kłócił, że Warcraft jest starszy XDDD)
No Warhammer jest królem RPG (zwłaszcza 2ga edycja, ale szacunek dla 1szej edycji) jeśli chodzi o fantasy(bo Zew Cthulhu jest lepszy :P). Mroki średniowiecza z domieszką fantasy ? Chyba na odwrót :P Mroki fantasy z domieszką średniowiecza (bo 2ga edycja to już gdzieniegdzie renesans [czołgi parowe, żyrokoptery, broń palna])
Nareszcie ktoś(na gram.pl) kto się zgadza ze mną w sprawie D&D - stara, przestarzała mechanika, za dużo rzutów i tabelek :P
Zarejestrowałęm się do bety pierwszego dnia jak otworzyli zapisy. Zgłosiłem też gildię. Jak narazie nic xD
Kocham Paul''a Barnett''a (nie jestem gejem :P) - chciałbym (zresztą jak spore grono ludzi) aby podkładał on głos pod Orki. Jeśli nie wiecie kto to, to to jest ten pan co opowiada o co chodzi na pod-castach (w okularach, pulchny :P)

Ble się rozpisałem jak zwykle ;p


PS. UUuuuooo , Cień Rogatego Szczura mniam xD
PPS. Teraz wychodzi Warhammer 40 000 RP jeśli ktoś nie słyszał, na stronie Black Industries można ściągnąc za darmo przygódkę osadzoną w tym świecie :P "Shattered Hope" Niestety nie ma mechaniki tworzenia postaci, ale są 4 gotowe i całkiem fajny scenariusz. A podręcznik wychodzi w Styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować