Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powody, dla których ludzie kończą z MMO

166 postów w tym temacie

To ostatnie jest najważniejsze

"Niektóre gry faktycznie, mocno uzależniają i są chwalone przez tych, którzy nadal w nich siedzą, fascynują newbie, ale jednocześnie przyprawiają o drgawki na samo wspomnienie tytułu osoby, które z danym tytułem skończyły. Przykry syndrom z rodzaju "cholera, ale ja byłem głupi!""

Z każdym MMO miałem to samo (poza Ultimą Online ale to nie siekanka więc może dlatego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się kto płaci temu człowiekowi za wymyślanie nie dość że głupich to jeszcze zupełnie niepotrzebnych teorii. To są prawdziwe powody kończenia z MMO: http://www.wowdetox.com/ Czy naprawdę trzeba dodawać coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nagłe oświecenie (The Sudden Realization) - gracze uświadamiają sobie, że nie warto poświęcać 16 godzin na zdobycie młota, którego tak naprawdę nie ma"

... dlatego nie gram w MMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w MMO licząc na dobrą zabawe, a nie nieustanne expienie, zdobywanie "czegoś tam" - niestety większość o tym zapomina i robią się potworki typu "musze byc najlepszy bo..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z World of Warcraft, Lineage 2, MuOnline, Tibią i żadna z tych gier nie wciągnęła mnie na dobre. Po prostu mnie one nudzą. Dobrze bawię się grając w symulatory, wyścigi, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Gram w mmo bo sprawia mi to przyjemnosc.
2.Trace przyjemnosc przestaje grac.
3. Farmienie samo w sobie nie sprawia przyjemnosci, farmienie z odpowiednimi ludzmi tak...ergo brak odpowiednich ludzi brak farmu
4. Levelowanie samo w sobie nie powinno byc celem = GW rulez
5. Mlot ktorego nie ma jest zajefajny gdy ktos go widzi i ci zazdrosci...
6. Jak inni ci zazdroszcza to jest hardcore = o to chodzi w MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre :P ! Jeżeli mówimy o kończeniu z MMORPGami w ujęciu WoWa, to moje odejście od niego spowodowane było czymś nieco innym:

a) abonament (tego Mądry Pan nie wymienił, gdzie indziej nie stanowi to aż takiego problemu :) )
b) gra jest dla mnie zbyt olbrzymia - lubię wszystko wykonywać do perfekcji, a na wykonanie wszystkich questów nie starczyłoby mi życia ;)

WoW jest grą genialną, tyle tylko, że przy moich ilościach czasu na grę stanowiłby tylko marnowanie pieniędzy. Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę poświęcić nawet i 100 godzin na mieczyk, który ma takie same właściwości jak taki, który bym miał w godzinę, ale ładniej wygląda. :P MMO rlz, a temu panowi ktoś musiał nieźle zapłacić (pewnie twórcy LOTRO :d), żeby ludzie zaczęli się zastanawiać: po co mi to? Ano IMO po to, żeby mieć w co grać zawsze, nigdy się nie nudzić, a wolny czas jest po to żeby go marnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w Ogame. I powiedzcie mi, jak człowiek, który może poświęcić grze godzine dziennie ma mieć szanse z kimś, kto prawie nie sypia, żeby mu przypadkiem floty nie zezłomowali. Przez takich ludzi "zwykli" gracze nie mają czego szukać w MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po prostu jest to trochę bezcelowe, w normalną grę gram, skończę, może popykam w multi, a tak wrócę to niej może raz na jakiś czas. W masówkach nie gra się po to aby skończyć, tylko aby grać, a samo doskonalenie bohatera jest dla mnie po prostu cholernie nudne po pewnym czasie. Do tego, aby być "kimś" trzeba poświęcić na to sporo czasu, a poświęcanie sporej ilości czasu na coś co nie ma końca mnie mało bawi. Jedynie (jak na razie) jestem skłonny pograć w managera internetowego jak np sokker.org, gdzie wystarczy, że zaloguję sie 1 w tygodniu lub rzadziej i to na minimum starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie wyczerpuje tematu. Pominięto podstawowy powód dla którego ludzie kończą z MMO. Mianowicie jest to śmierć w świecie realnym. Niekiedy ponadto z wycieńczenia spowodowanego graniem. Bardzo popularne w takich Chinach na przykład. ;D
Kolejnym powodem może być komornik, który zabiera ci komputer, bo przez MMO nie chodzisz do rpacy i nie jesteś dłużej w stanie spłacać rachunków. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestałem grać w MMO ponieważ te darmowe są bardzo ubogie i często strasznie ograniczają się wyłącznie do nabijania leveli po przez zabijanie "potworów" :D przepraszam za niefachowy język ale bardzo dawno nie grałem i nigdy nie wtajemniczałem się w ten slang graczy mmo. W abonamentowe mmo nie mam zamiaru grać bo nie jestem na tyle chory żeby płacić za granie. Wystarczy mi już że zacząłem kupować oryginały xD

ps. przepraszam jak kogoś przez przypadek uraziłem, ale zapewniam że nie miałem takich intencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w L2 dwa razy, nigdy nie dobiłem do drugiej profesji. Grałem w WoW''a odpuściłem po kilku questach. Grałem w GW i to jest chyba najlepszy MMO dla zwykłych ludzi. Fabuła, maksymalny lvl to pikuś, można mieć najlepsze przedmioty bez większego wysiłku, granie na arenie to czysta przyjemność. Niestety wszystko ma swój koniec tak jak i moja przygoda z tą grą. Według mnie MMO, które są dostępne na rynku są nudne jak flaki z olejem. Dlaczego? Idź, zabij, przynieś, kup złom. Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom. Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom. Level! Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.Idź, zabij, przynieś, kup złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować