Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 w lepszej sytuacji przed świętami?

84 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2007 o 14:34, Blizzard Beast napisał:

Cena ceną. X360 rządzi grami. Hoty na PS3 nokogo normalnego nie popchną do kupna tej konsoli.
Heavenly Sword? Lair? Kto będzie myślał o tych grach tnąc w Halo 3, Mass Effect i Bioshocka?


Uważasz mnie za nie normalnego? Uważaj co piszesz chłopcze bo trochę się zagalopowałeś. To, że ktoś woli mieć bezawaryjną konsole, a nie sprzęt mogący się skaszanić w każdej chwili jest nie normalny? Halo 3 don''t be funny. A jakbyś czytał czasopisma branżowe to byś wiedział co znaczy Heavenly Sword. No chyba, że przeskakujesz specjalnie nad reckami gier na ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 18:42, ProChaoS napisał:

> Cena ceną. X360 rządzi grami. Hoty na PS3 nokogo normalnego nie popchną do kupna tej konsoli.

> Heavenly Sword? Lair? Kto będzie myślał o tych grach tnąc w Halo 3, Mass Effect i Bioshocka?


Uważasz mnie za nie normalnego? Uważaj co piszesz chłopcze bo trochę się zagalopowałeś. To,
że ktoś woli mieć bezawaryjną konsole, a nie sprzęt mogący się skaszanić w każdej chwili jest
nie normalny? Halo 3 don''t be funny. A jakbyś czytał czasopisma branżowe to byś wiedział co
znaczy Heavenly Sword. No chyba, że przeskakujesz specjalnie nad reckami gier na ps3.


No i co znaczy ten twój WIELKI Heavenly Sword, bo ja nie wiem? Ja coś tam słyszałem o ocenach w niekórych pismach na poziomie 70%, nonono, hicior. Nie mówię już o Lair, gdzie dostaje 50 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2007 o 16:29, Blizzard Beast napisał:


Hitów będzie duuuuużo więcej. Getaway 3, Killzone 2, Gran Turismo 5...


mało co wiadomo o tych grach ja mówię o pewnych hitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 80 % to średnia w necie. Polskie pisma konsolowe oceniły grę na 10/10 i 9/10. Coś jeszcze? Aha grałeś w tą grę? Bo ja grałem w demo bazujące na wczesnej wersji i miażdżyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że ma średnią 81%. Teraz powiedz mi, jakie oczekiwania były? Ohów i ahów końca nie było, jaki to miał być system seller i w ogóle. Prawdziwy hicior dostaje oceny powyżej 90%, a nie ledwo 80%...

Już nawet nie powiem o Lair, średnia ocen 58%, można to tylko skomentować pustym śmiechem - buahaha.

Co do polskich pism, to dla mnie większą renomę mają zagranicznę serwisy, niz np. stronniczy PSXExtreme. Aha, i fajnie ze cie demo zmiażdżyło. No i? Mimo wszystko "hiciory" na PS3 jakoś tak słabawo wyglądają na tle tego, co się pojawi na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 17:48, Xkupa napisał:

Po nicku? Bo niby twoja ukochaną konsolę nazywam Xkupą?


Szalenie dojrzałe, przyznasz. Do tego ten tekst, że to moja ulubiona konsola. Teraz akurat na niej gram, bo na nią są najlepsze gry, i nic lubienie konsoli nie ma tu do rzeczy. Lubię wszystkie konsole. Gdyby te gry, w które obecnie gram, były na PS3, grałbym na PS3. Proste.

Dnia 07.09.2007 o 17:48, Xkupa napisał:

Po poście? Bo zwróciłem ci uwagę, że
obrażasz innych użytkowników PS3 twierdząc, że tylko "fanboye" ją kupią?


Nie rozumiem, co w tym obraźliwego? Na razie w mojej opinii nie oferuje ona za wiele mainstrweamowi, żeby wszyscy po nią pobiegli do sklepów (o X360 też tak zresztą nie uważam, aktualnie tę rolę na rynku ma Wii i raczej za szybko jej nie odda).

Dnia 07.09.2007 o 17:48, Xkupa napisał:

A skąd ty wiesz jak
się zachowuję? Inwigilujesz minikamerą czy dyktafonem?


Inwigiluję moją przeglądarką internetową, która pozwala mi czytać twoje przytyki i epitety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 18:06, RX-8 napisał:

> Mój Xbox jest w domu, nie w serwisie. Nie wiem o co ci chodzi.

A moje dwa xkolce poszły w diabły. To że Twój jest akurat z tej bezawaryjnej grupy, nie znaczy
że wszystkie takie są.


Co to znaczy "poszły w diabły"? Mam mojego Xklocka półtora roku, w tym czasie raz przyechał sympatyczny pan kurier, zawiózł go do Czech i po tygodniu przywiózł działającego jak złoto, a nie kosztowało mnie to złotówki. Coś ty zrobił swoim, że "poszły w diabły" i to w sile dwóch?

Dnia 07.09.2007 o 18:06, RX-8 napisał:


> Liczą się gry. Nie napęd.

Liczą się i gry i napędy. Software i hardware muszą iść w parze. Co mi po tym że gra jest dobra,
skoro DVD9 jest za małe żeby zrobić ją odpowiednio długą? Tak, wiem - można wachlować płytami.
Cool, ale czy nie lepiej było zainwestować w sensowny napęd optyczny? Myślałem że erę gdy na
ekranie widniał napis "Please Insert Disc 4" mamy za sobą, a Next-Gen ma być next-genem w pełnym
tego słowa znaczeniu.


Nie przeszkadzało mi, kiedy na PSXie wymieniałem płyty z Final Fantasy VIII. Nie przeszkadzało mi, kiedy wymieniałem na Dreamcaście płyty z Shenmue. Nie przeszkadzało mi, kiedy wymieniałem na GCN dyski Resident Evil 4. Dlaczego nagle miałoby zacząć przeszkadzać wymienianie na X360 płytek z Blue Dragonem (Bardziej przeszkadza mi średniackość samej gry, niż to, że jest na trzech płytach)?

Dnia 07.09.2007 o 18:06, RX-8 napisał:


> Nie, mogę nie płacić za PSN i mieć na przykład VT3 i VF5 w ogóle pozbawione gry w sieci.
Nie
> dziwne, że usługa jest darmowa, jeśli gry nie oferują tej opcji ;)

Czepianie się. MotorStorm ma online, podobnie jak Resistance. A że nie wszystkie gry mają?
Sorry, jesteśmy na progu kariery PS3 i idea Game 3.0 zaczyna być wcielana w życie.


Obie te gry mają online na X360, a nie mają na PS3. Virtua - jasne, ukazuje się dużo później. Ale VT3 ukazało się równo, i przyznasz, że to słaby motyw, że pograć online mogli tylko posiadacze Xboksa 360.

Dnia 07.09.2007 o 18:06, RX-8 napisał:

Na xklocku
też nie wszystkie gry mają online, a duża część Launch Titles też nie miało online. Argument
totalnie bezsensowny. Weź pod uwagę to, że x szybciej wystartował i firma Billa G miała więcej
czasu na wcielenie wszystkiego w życie, podczas gdy PS3 zaliczyło roczny zastój.


Xbox Live ma dużo więcej, niż rok, a Sony musi dogonić to, co Microsoft budował latami, zgadzam się. Tylko co to konsumenta obchodzi?

Dnia 07.09.2007 o 18:06, RX-8 napisał:


I wypraszam sobie teksty typu "Hoty na PS3 nikogo normalnego nie popchną do kupna tej konsoli."
bo kupiłem PS3 dla GT5, Killzone 2, Burnouta: Paradise (robionego POD PS3 a następnie konwertowanego
dla xpudła, a nie odwrotnie), Heavenly Sword (będącego w Twoich oczach "średniakiem", LITOŚCI!),
MGS4 i nowych Final Fantasy oraz innych tytułów. I jeżeli Ty masz ludzi aktualnie kupujących
PS3 (więc produkt przyszłościowy) za nienormalnych i fanbojów, to ja nie mam więcej pytań i
serdecznie współczuję.


Serdecznie współczuję braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Hity na PS3 w mojej poprzedniej wypowiedzi oznaczają obecnie dostępne exclusive''y. Dla mnie nie ma wśród nich wystarczająco mocnego tytułu, aby rzucić się na tę konsolę.

Nigdzie nie napisałem, że PS3 nie będzie miało dobrych gir. Będzie, musi mieć. Wiem, dla jakich gier kupiłeś PS3, ja kupię dla tych samych. Możesz być pewien, że pierwszy stanę w kolejce po sztukę, gdy na półce zobaczę już Killzone 2, MGS4, Final Fantasy XIII, Gran Turismo 5, Getaway 3, nowego Wipeouta (prawdziwego, nie odgrzewaneg otrupa z PSN) czy nowe Twisted Metal. Co nie zmienia faktu, że Sony wiele zrobiło, żeby mieć badziewną sytuację na rynku gier. Lair zamiast Uncharted zamiast nowego Jaka? Warhawk zamiast Twisted Metal Black 2? Formuła 1 zamiast Wipeouta? Konwersja Tekkena 5 zmiast Tekkena 6? Utrata wyłączności na Virtuę, Devila, Ace Combata?

Co do Heavenly Sword nie wypowiadam się, jednak średnia ocen na poziomie 80% mnie specjalnie nie zachęca. Świat oczekiwał gry na dychę i najwyraźniej się zawiódł. Nie przepadam za tego typu grami, więc wisi mi, czy to dobra pozycja, czy słaba. Ale Sony tak mieliło ozorem, co to nie będzie za gra, że mi się po fakcie śmiać z nich chce.

Podsumowując - myślisz, że to, że posiadacz PSX, a następnie PS2, nie czuje żadnego ciśnienia na PS3 jest normalne? Uwielbiałem poprzednie konsole tej firmy i gotów jestem w dowolnym momencie śpiewać peany pochwalne na ich cześć, ale dlaczego po tym, jak Sony wypięło się do mnie wielkim zadem Kaza Hirai i kolegów mam być dla nich miły? Jeden dobry powód poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeden dobry powód poproszę.

Jeden dobry powód. Choćby dlatego, że nie należy oceniać konsoli 7 miesięcy po starcie. Kupując PS2 zaraz po premierze i płacąc za nią więcej niż obecnie wynosi oficjalna cena miałem równe odczucia co ty, sądząc, że konsola mnie zawodzi ilością i jakością gier. Dopiero po roku zaczęło się coś pojawiać na rynku godnego uwagi. PS3 jeszcze nie ma roku. Tym dobrym powodem jest danie szansy i odczekanie roku. Oceniając PSX i PS2 oceniasz je z perspektywy czasu. Nie wiem czy byłej wtedy zorientowany w temacie konsol, ale Fantavision i Ridgeracer 5 i Wilf wilf Racing czy Silent Scope również killerami nie były. Dopiero Rayman był jedną z ciekawszych fabularnych gier.

Drugą sprawą jest to, że Sony pod presją bardzo szybko obecnie opuściła cenę PS3 i do tego wydała JUŻ starter packi. Nie zdziwię się, jeśli już niedługo wypuści coś w rodzaju platyny. Wszystko przez presję konsumentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sony niestety nie będzie miało hegemonii jak z ps2. z jednego powodu wii. ps2 i grami wykończyła swojego największego konkurenta segę z dreamcastem i została sama na polu bitwy, gamecube jak zwykle przez politykę N stał się niszowy. teraz jest inaczej x360 jest silną platformą a graczy okajonalnych zabrało wii i nie ma teraz gdzie sprzedać dziesiątków milionów ps3 w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie obecne konsole to już nie to samo co dekadę temu. Sony - tak wielki gigant jest gdzieś w cieniu, już to nie taki symbol jak PS2 w chwili premiery... Xbox 360 się wzmacnia, MS inwestuje w gry na konsole, no i w Games for Windows (CRYSIS, Gears of War). Wii to zupełnie inna bajka, a developerzy najchętniej w nią inwestują, MNIE SIĘ JEDNAK BARDZO NIE PODOBA... Pozostaje komputer do gier...

Noo, PSP jest super, no i być może NGAGE2 jako platforma w niedalekiej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:05, Xkupa napisał:

>Jeden dobry powód poproszę.

Jeden dobry powód. Choćby dlatego, że nie należy oceniać konsoli 7 miesięcy po starcie.


No niby nie należy. Ale jednak komentujemy newsa odnoszącego się do tych Świąt, więc niby co teraz innego mogę oceniać? Uważam, podobnie jak pan specjalista, że X jest teraz na dużo lepszej pozycji. Cenowo, growo, sieciowo. Nie piszę, że wygra wojnę konsol, jest lepsząkonsolą czy coś w tym stylu. Piszę, że w te Święta jest na lepszej pozycji. Choćby dzięki Halo 3, które pewnie pobije kolejne rekordy sporzedaży.

Dnia 07.09.2007 o 21:05, Xkupa napisał:

Kupując
PS2 zaraz po premierze i płacąc za nią więcej niż obecnie wynosi oficjalna cena miałem równe
odczucia co ty, sądząc, że konsola mnie zawodzi ilością i jakością gier.


Tak? Sytuacja faktycznie była marna. Problem w tym, że wtedy nie było takiego medialnego szumu. Nikt nie pokazywał PS2 z siedemnastoma portami z tyłu i cudami na kiju i bez kontrolera, po to, żeby pokazać, że wygra wojnę. Przyjechało PS2, zniszczyło konkurencję, zarządziło, dziękuję. PS3 miało być prawie statkiem kosmicznym na kilu, a zopstała połowa zapowiadanych rzeczy. Miał być router, dwa wyjścia HDMI, i całe to medialne szambo. Miał być bananowy kontroler.

Czy kupiłbym PS3, gdyby od razu pokazano je z Sixaxisem i w ostatecznej formie? Pewnie tak. Jednak nie lubię krętaczy, oszustów, kombinatorów i złodziei, obiecujących górzy złota. Dlatego PS3 na razie nie kupiłem.

Dnia 07.09.2007 o 21:05, Xkupa napisał:

Dopiero po roku zaczęło
się coś pojawiać na rynku godnego uwagi. PS3 jeszcze nie ma roku.


Jasne. Ale komentujemy te Śwęta, więc, jak by nie pratrzeć X360 jest na lepszej pozycji. Tylko o tym jest rozmowa w tym newsie, jeszcze raz przypominam.

Dnia 07.09.2007 o 21:05, Xkupa napisał:

Tym dobrym powodem jest danie
szansy i odczekanie roku.


Zgadzam się, ale patrz wyżej.

Dnia 07.09.2007 o 21:05, Xkupa napisał:

Oceniając PSX i PS2 oceniasz je z perspektywy czasu. Nie wiem czy
byłej wtedy zorientowany w temacie konsol, ale Fantavision i Ridgeracer 5 i Wilf wilf Racing
czy Silent Scope również killerami nie były. Dopiero Rayman był jedną z ciekawszych fabularnych
gier.


Tak, byłem w temacie. Wtedy rządził Dreamcast, tak jak teraz X360, i niewielu ludzi interesowało PS2 (na którym można było pograć w zbliżone jakościowo gry, bądź wręcz to samo (DOA2 chociażby). Tylko że Dreamcast umarł, a X360 przeżyje. Segę i MS dzieli po prostu jakiś poierdyliard dolarów.

Dnia 07.09.2007 o 21:05, Xkupa napisał:


Drugą sprawą jest to, że Sony pod presją bardzo szybko obecnie opuściła cenę PS3 i do tego
wydała JUŻ starter packi. Nie zdziwię się, jeśli już niedługo wypuści coś w rodzaju platyny.
Wszystko przez presję konsumentów :)


I super. A co byś powiedział na mój argument, że obniżka ceny nie robi na mnie wrażenia? Powiem tak - wydałbym na nią 3000 gdyby było warto (Killzone 2, MGS4, Getaway 3, Wipeout 5, Twisted Metal Black 2). Nie wydam i 1500, jeśli nie będzie gier. Nie interesuje mnie obniżka ceny, bo stać mnie na PS3 choćby dziś, interesują mnie gry, bo inaczej nie ma go po co kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty wogóle widzisz co ty piszesz!!! lepsza sytuacje buahaha te słowa powiedział pracownik microsoftu!!!!
Równie dobrze moge powiedziec ze sony ma lepsza sytuacje!!
Heavenly sword, Uncharted,rachet,warhawk,Folklor,GT5P to tylko kilka gier które sprawia dominacje PS3 w te swieta :D:D A wiesz dla czego bo ldzie kochaja t egry i lubia piekna grafike!!!
Heavenly Sword jest obecnie najładniej wygladajaca gra na Next Geny :D a juz nie długo wyjdzie kolejan gra która to jeszcze zmieni bo mowa tu o GT5 które jest fotorealistyczne!!! a na poczatku nowego roku moze to wszystko jeszcze przebic killzone2 !!! A na x360 co masz wszystki gry na tym samym silniku czyli Unreal engine3 Zrobili Gears of war na poczatku startu konsoli a do dzis dnia nie widze zadnej zapowiedzi gry na x360 która by ładniej wygladała od tej gry!! Gry na x360 staneły w miejscu :D taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Microsoft zostanie nowym liderem konsol! 180$ to w przeliczeniu max 700PLN! To tyle ile kosztowała przed rokiem 6 letnia PS2, a teraz płacimy za rocznego Xboxa...

To, że MS ma kasę to wiadomo. Jeśli do europy zawita taka cena to ludzie masowo rzucą się na Xboxy nie patrząc na PS3 za 2500PLN!!!!

Oho, Microsoft zaczyna myśleć logicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 11:16, TNukem napisał:

Chyba Microsoft zostanie nowym liderem konsol! 180$ to w przeliczeniu max 700PLN! To tyle ile
kosztowała przed rokiem 6 letnia PS2, a teraz płacimy za rocznego Xboxa...

To, że MS ma kasę to wiadomo. Jeśli do europy zawita taka cena to ludzie masowo rzucą się na
Xboxy nie patrząc na PS3 za 2500PLN!!!!

Oho, Microsoft zaczyna myśleć logicznie

1. 180 USD to raczej błąd w druku. Być mozechodziło o to, że jest o 180 USD tańszy od PS3 co by się absolutnie zgadzało.
2. 180 USD to ledwie ponad 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"1. 180 USD to raczej błąd w druku. Być mozechodziło o to, że jest o 180 USD tańszy od PS3 co by się absolutnie zgadzało.
2. 180 USD to ledwie ponad 500 zł."

RE: No nie gadaj, musi być taka cena. Wtedy hegemonia Microsoftu i korzyści dla Pudełkowców i Pececiarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować