• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Zywica1

Czy gry "demo" moga w jakis sposob zepsuc lub spowolnic prace komputera...?

Pytanie

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na pewno nie, tyle że są darmowe i niektórzy ludzie cierpią w związku z tym na obsesję ciągłego ich doinstalowywania... Po pewnym czasie komp staje się tak zapchany demami, że faktycznie zwalnia.

Inna sprawa to shareware... (większość z nich to proste gierki nieznanych producentów). Takie wersje gier mają często sporo adware&spyware i innych nieprzyjemnych niespodzianek, a niezbyt często są ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 16:05, Żywica napisał:

Czy gry "demo" moga w jakis sposob zepsuc lub spowolnic prace komputera...?

mogą, jak by nie było microsoft pcha wszystko do jednego worka zwanego rejestrem. Więc im więcej zainstalowanych programów, tym większy rejestr i dłuższe szukanie w nim potrzebnej akurat infomracji. Co więcej deinstalatory zwykle nie usuwają wpisów w rejestrze, więc nawet usunięciu programów nie pomaga. Mechanizm ten staje się oczywiście odczuwalny przy dużej liczbie programów, ale jak już pisałem deinstalatory nie są dokładne.
ps niektóre "instalki" mogą instalować programy rezydentne, działające cały czas (niezależnie od tego czy program z którymi zostały dostarczone działa czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 16:05, Żywica napisał:

Czy gry "demo" moga w jakis sposob zepsuc lub spowolnic prace komputera...?


Bujda, jakich słyszałem tony raczkującym komputerowcem jeszcze będąc. To co koledzy gramowicze na górze napisali jest prawdą, ale pamiętajmy, że to nie wina tego, że to "demko", tylko tego, że się tyle tego na raz ma zainstalowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 17:10, Tomek1120 napisał:

mi też to mówili. Psuje się bo instalowałeś dema a na nich są wirusy. Oczywiście to bzdura

wirusy? to raczej w piratach a nie demach, zwłaszcza jak demo z pewnego źródła.
ps przypomniało mi się że de instalator którejś gry (pełnej, legalnej wersji żeby uściślić)usuwał nie tylko katalog z grą, ale też wszystko co było w katalogu w którym była zainstalowana (zwyczajnie o jeden poziom za wysoko kończył kasowanie) a że domyślnie instalowała się w c:\program files, problem był nie mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dawno dawno temu, demo Myth II w razie zainstalowania na innej partycji niż C: podczas odinstalowywania potrafiło uszkodzić pliki systemowe. Jak to możliwe? Już nie pamiętam, w każdym razie parę osób zainstalowało gdzie indziej niż na C: i potem musiały od nowa instalować system. Ah, to były piękne czasy Win 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A weźcie to przetłumaczcie mojemu staremu :) On mi zawsze powtarza że dema robią bałagan w systemie :) Tłumaczę mu i tłumaczę i nic nie skutkuje :) Ale dema oczywiście i tak instaluję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 21:51, sig. napisał:

ps przypomniało mi się że de instalator którejś gry (pełnej, legalnej wersji żeby uściślić)usuwał
nie tylko katalog z grą, ale też wszystko co było w katalogu w którym była zainstalowana (zwyczajnie
o jeden poziom za wysoko kończył kasowanie) a że domyślnie instalowała się w c:\program files,
problem był nie mały.


A możesz podać co to była za gra? Tak na wszelki wypadek ku przestrodze.

@ Żywica
Ładny masz avatar !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 21:58, kolektor napisał:

A weźcie to przetłumaczcie mojemu staremu :) On mi zawsze powtarza że dema robią bałagan w
systemie :) Tłumaczę mu i tłumaczę i nic nie skutkuje :) Ale dema oczywiście i tak instaluję
;)

Hmm, jedyne co dema zostawiają, to jakieś paręset mega w katalogu bodajże temp i w rejestrze... ogólnie duża ilość dem przez syf na partycji systemowej faktycznie może spowolnić, przez brak miejsca na dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

coś mi się widzi, że może również z czasem alokacja windowsowego starterka nastąpić i wtedy nawet reinastal sytemu trzeba bedzie być moze robic. Którys z przedmówców wspomnniał ze tata temperuje go w instalowaniu demówek. ma staruszek rację. zdarzaja się dema tak upierdliwe, że się ich bez solidnej dłubaniny odinstalowac po prostu nie da....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam tak z Medievalem II. Po zainstalowania patcha można go usunąc tylko w rejestrze (pod warunkiem że chcesz go jeszcze kiedyś zainstalować) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 22:04, Klimos napisał:

@ Żywica
Ładny masz avatar !!


tez to zauwazylem, i nawet widze jakies podobienstwo ;)

a co do samego tematu, wszystko mzoe spowolnic prace komputera - wgranie zbyt wielu pewnych wersji także ;). Dlatego wsyztsko z umiarem, a jak za duzo sie napcha i "wszytsko jest potrzebne" to dawaj format ;) Potem zawsze smiga super ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Stary mojego kolegi zainstalował na nie za szybkim kompie 12 antywirusów (ROTFL). Komputer zawieszał się w paincie, gdy wyskakiwały komunikaty antywirusów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma to jak Far Cry na Dysk gdzie pozostaje niecały 1mb!
Włączasz GG a tu 10 minut później komunikat "System przeciążony" to jest coś...
A lepiej jak masz około 360 virusów i avast cały czas wykrywa reklamowców i trojany tak przez 3h :D stedy komp się zmęczył :)
A po formacie śpieszy mu się tak jak Oklitowwi do dania bana na ircu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W sumie to nie powinny, jednak dema bardzo się "rozrzucają". Tzn. tak jak mówił patrYX93 zostawiają się po trochu tu i ówdzie. Należy wobec tego często defragmentować dysk i systematyczne kasowanie plików temp. Ja tamnie instaluję nigdy demek z tych właśnie powodów. Chyba że już rzeczywiście chcę kupić jakąś grę i nie jestem jej do końca pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam system chyba od maja (wymieniałem wtedy dysk twardy) i nie zauważam zwalniania choć instaluję każde demo, które mnie zainteresuje (nie mówiąc już o sporej ilości gier, które się przewinęły przez dysk). Niemniej na moim kompie sytuacja wygląda tak, że zarówno katalogi temp czy tmp oraz dokumenty i ustawienia (tam to dopiero jest syf) mam na innym dysku niż partycja systemowa i gry/dema instaluję na jeszcze innej partycji więc partycję systemową fragmentują mi jedynie programy, które koniecznie muszą tam pracować oraz sam Windows (plik stronicowania również mam na innej partycji a najchętniej to chciałbym go widzieć na drugim dysku, którego nie mam). Wnioskuję, że jedynie postępująca fragmentacja partycji systemowej może spowalniać system a z tym wiadomo jak walczyć (polecam DiscKeepera, czasem jest dołączany do płyt głównych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.09.2007 o 22:04, Klimos napisał:

@ Żywica
Ładny masz avatar !!


dziekuje...;)

Dziekuje wszystkim za pomoc i jesli ktos chcialby cos jeszcze dodac od siebie to nie mam nic przeciwko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 22:40, patrYX93 napisał:

Hmm, jedyne co dema zostawiają, to jakieś paręset mega w katalogu bodajże temp i w rejestrze...
ogólnie duża ilość dem przez syf na partycji systemowej faktycznie może spowolnić, przez brak
miejsca na dysku :)

Zgadza się. Tam się kopiują pliki instalacyjne. Ale ja je zaraz po instalacji usuwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.09.2007 o 11:57, kolektor napisał:

Zgadza się. Tam się kopiują pliki instalacyjne. Ale ja je zaraz po instalacji usuwam :)


W jaki sprosob je usuwasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować