• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Zywica1

Czy gry "demo" moga w jakis sposob zepsuc lub spowolnic prace komputera...?

Pytanie

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.09.2007 o 18:54, Żywica napisał:

W jaki sprosob je usuwasz??

W bardzo prosty: wchodzisz na dysk C, w Documents and settings, w konto na którym instalowan była gra, musisz włączyć widoczność ukrytych plików, jak już to zrobisz, to wejdź w Ustawienia Lokalne i TEMP. I skasuj wszystko z tego folderu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 08.09.2007 o 19:48, kolektor napisał:

W bardzo prosty: wchodzisz na dysk C, w Documents and settings, w konto na którym instalowan
była gra, musisz włączyć widoczność ukrytych plików, jak już to zrobisz, to wejdź w Ustawienia
Lokalne i TEMP. I skasuj wszystko z tego folderu :)


dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 21:51, sig. napisał:

ps przypomniało mi się że de instalator którejś gry (pełnej, legalnej wersji żeby uściślić)usuwał
nie tylko katalog z grą, ale też wszystko co było w katalogu w którym była zainstalowana (zwyczajnie
o jeden poziom za wysoko kończył kasowanie) a że domyślnie instalowała się w c:\program files,
problem był nie mały.

Po pierwsze, to było demo, po drugie usuwało kilka ważnych plików w C:/Windows. Ale reszta się zgadza, gra to Daggerfall. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2007 o 16:05, Żywica napisał:

Czy gry "demo" moga w jakis sposob zepsuc lub spowolnic prace komputera...?


Nowoczesne dema nie szkodzą komputerowi - w żadnym wypadku. Jednakże jeszcze w czasach Win98 zdarzały się dema psujące ważne pliki systemowe ;-). Czasami wersje demonstracyjne gier/programów zostawiają pliki tymczasowe na dysku, niektóre są automatycznie usuwane wraz z odinstalowaniem gry.

Podsumowując - kolejna gadka informatyka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.09.2007 o 21:21, fataem napisał:

A co do dem. Nie wydaje wam się, że czasami demo gry klatkuje, a pełna wersja już śmiga jak
talala?

A to pewnie dlatego, że demo jest - przeważnie chyba, że wyjdzie po premierze - ze wczesnej (może nie z takiej wczesnej ale też nie z finalnej;)) wersji gry;)
Adamzzz->
W dzisiejszych czasach, także zdarzają się dema/gry kasujące dll''e, gry pozostawiają nie tylko tymczasówki, ale głównie pliki w folderze, gdzie zainstalowana była gra, takie jak, konfigi, etc. często też robią burdel w Documents and settings - tu również "wyrzucają" najczęściej cfg''eki itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapomniałem, do porządkowania rejestru używam "RegCleaner''a" - dobra rzecz,
a do usuwania pozostałości po grach, programach, i wszystkiego innego czym częstowałeś PeCeta super jest "Crap Cleaner" - polecam!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.09.2007 o 21:30, KrzYsieK8926 napisał:

Zapomniałem, do porządkowania rejestru używam "RegCleaner''a" - dobra rzecz,
a do usuwania pozostałości po grach, programach, i wszystkiego innego czym częstowałeś PeCeta
super jest "Crap Cleaner" - polecam!!;)

Osobiście wolę CCleaner - czyści i rejestr, i system ze śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.09.2007 o 21:21, fataem napisał:

A co do dem. Nie wydaje wam się, że czasami demo gry klatkuje, a pełna wersja już śmiga jak
talala?

U mnie na odwrót - demo Ufo Aftershock chodziło płynnie i w ogóle, a pełna się lubi wieszać, są miejsca, gdzie mam po 2 FPS. A, no i jeszcze dorzuca ci taki "bonus" w postaci StarForce''a....czasem lepsze są dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.09.2007 o 21:00, Cmq napisał:

się zgadza, gra to Daggerfall. :)

nie, to nie był bugfall (w końcu co TES to TES) tylko coś dużo nowszego. I pamiętam że czyszciła wszytko z katalogu w którym była zainstalowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.09.2007 o 21:40, sig. napisał:

> się zgadza, gra to Daggerfall. :)
nie, to nie był bugfall (w końcu co TES to TES) tylko coś dużo nowszego. I pamiętam że czyszciła
wszytko z katalogu w którym była zainstalowana

To pewnie inna gra, bo sam dokładnie pamiętam ten numer z Daggerfallem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem napisać mniej więcej właśnei to co napisał Ranthar. Mój kuzyn miałe taką sytuację, dobry komp, a dziwił się, że mu wszystko źle, powoli chodzi. Miał taki śmietnik... Ja zazwyczaj jak zainstaluje demko, pykam, a później od razu odinstalowuje, że by panował na dysku ład i porządek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jak szybko odinstalujesz nie ma znaczenia. Wazne jest raczej to, że insalujesz i deinstalujesz. To o czym mówił już sig, praktycznie każda gra nawet po deinstalacji zostawia w rejestrach pewne pliki, im więcej programów przewinie się przez komputer, tym wolniej będzie on chodził. Więc nie chodzi o to, że demka spowalniają komputer. Po prostu najczęście przez dysk przewija się ich więcej niż pełnych gier, a zostawiają taki sam bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w sumie to jest pewien sposób. Są programy które śledzą działanie instalatorów, a potem zastępując systemowy de instalator dokładnie po nich sprzątają (naturalnie dopiero wtedy gdy zdecydujemy się usunąć daną grę/program). Zawsze można też zrobić sobie obraz partycji z systemem i sterownikami, i potem w kilkanaście minut przywracać system do "świeżo zainstalowanego i skonfigurowanego" , jak już mulić zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować