• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Avaris

Atlantis: Zapomniane Opowieści - Poradnik pod Windows XP

Pytanie

Stworzyłem ten poradnik dla wszystkich którzy chcieliby zagrać w tę kultowa grę przygodową używając nowszych systemów niż Windows 98.
A więc po kolei.

W pierwszej kolejności instalujemy grę. Domyślnie instaluje sie w folderze C:/Cryo/Atlantis
Jeżeli natrafimy na błąd w którym pojawi sie informacja o niedostatecznej ilości miejsca na dysku, należy zainstalować program Philip
Do pobrania: http://inky.50megs.com/programdocs/
Po zainstalowaniu uruchamiamy go i w okienku gdzie jest napisane "Free space desired on system drive (MB)" Wpisujemy wartość 2100. Po czym naciskamy przycisk "Create File".
Tworzenie pliku może zająć naprawdę dużo czasu więc należy uzbroić sie w cierpliwość. I nie należy przejmować sie zmniejszająca sie ilością wolnego miejsca na dysku. Tak ma być! Gdy program skończy już swoja pracę uruchamiamy instalator gry. Teraz gra powinna zainstalować sie poprawnie. Po zakończonej instalacji Atalntisa w programie Philip naciskamy przycisk "Delete file" i znów mamy dużo wolnego miejsca na dysku!

UWAGA: Nie należy wyłączać programu aż do zakończenia instalacji gry i naciśnięcia przycisku "Delete File"!

Teraz aby pograć sobie w systemie Windows Xp lub 2000 należy ściągnąć łatkę do gry:
gram.pl: ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/atlantis/patch/atlantis_pl_patch_xp.zip
lub
The Patches Scrolls: http://dlh.net/cgi-bin/dlp.cgi?lang=eng&sys=pc&file=atlantisplxp.zip&ref=ps

Pliki należy wypakować do folderu z zainstalowana grą i zastąpić je jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Gratuluję! Możesz grać w Atalntis!

Jeżeli wystąpi błąd z płytą CD2 należy ściągnąć plik : http://rapidshare.com/files/54100689/pa27.gam
Plik należy skopiować do folderu z grą. Jest to zapis gry.
Po wejściu do gry wybrać swoje konto i uruchomić grę. W grze wybrać "Wczytaj Grę" i wybrać zapis "Winda"

Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pomimo instalacji Philipa i stworzenia owego niezbędnego pliku, nadal pojawia mi się informacja, że na dysku jest za mało miejsce. Dodatkowo pojawia mi się informacja że "W stacji nie ma dysku. Włoż dysk do stacji A." gdzie A jest u mnie stacją dyskietek.

Oczywiście wszystko zgodnie z instrukcją, program Philip nadal jest włączony, gdy odpalam instalkę.

Korzystam z WinXP prof. Pomocy, proszę, staram się zainstalować Atlantis od kilku dobrych lat, dużo dałbym, żeby w nią znów zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O to ciekawe. Jeszcze nigdy mi ta metoda nie powodowała błędów a tym bardziej nie uniemożliwiała zainstalowania gry. Sprawdź czy na pewno w Philipie wpisałeś 2100. Może być nawet mniej. Instalator po prostu "gubi się" gdy widzi dysk 300GB. Poprobuj na rożnych ustawieniach. Jak nic więcej nie pomoże to pokombinujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodam jeszcze od siebie, że mimo zainstalowania patcha opłaca się ustawić Windowsa w tryb zgodności z z Win''95 - pomogło mi na komunikat o braku miejsca na dysku, który pojawiał się u mnie przy zmianie płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 00:40, Theor One napisał:

Pomimo instalacji Philipa i stworzenia owego niezbędnego pliku, nadal pojawia mi się
informacja, że na dysku jest za mało miejsce. Dodatkowo pojawia mi się informacja że
"W stacji nie ma dysku. Włoż dysk do stacji A." gdzie A jest u mnie stacją dyskietek.

Oczywiście wszystko zgodnie z instrukcją, program Philip nadal jest włączony, gdy odpalam
instalkę.

Korzystam z WinXP prof. Pomocy, proszę, staram się zainstalować Atlantis od kilku dobrych
lat, dużo dałbym, żeby w nią znów zagrać.



Miałem to samo, zamiast liczby 2100 w Philipie wpisz mniejszą (ja wpisałem 1000 i gra działała miodnie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Przeczytałem poradnik uruchomienia gry Atlantis na XP oraz inne posty na ten temat i ciekawi mnie czy ktoś spróbował, albo ma ochotę wypróbować i opisać inny, wydaje się łatwiejszy sposób. Można by zainstalować program np. Virtualbox, wrzucić Windowsa 98 i odpalić grę z wirtualnego systemu 98. Wtedy nieważne byłoby to, na jakim systemie się pracuje, ile pojemności ma twardy, niepotrzebne byłyby łatki i nie byłoby problemu z czytaniem płyt i wczytywaniem nowych lokacji.
Z pozdrowieniami użytkownik Visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie umiem wgrać tego pa27.gam żeby był ten plik winda przy błędzie z cd 2 jak wrzucam to w ten plik który stworzyłam z grą gdzie jest ten patch to nic się w grze nie dzieje a do tego prawdziwego nie da się wrzucić bo mi płyta wyskakuje z napędu nie wiecie jak to wgrać do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Błagam, pomocy - ja też mam kłopot z cd2 - mam windows xp. zainstalowałam jakiegoś patcha i cd 1 działało bez zarzutów. czy ktoś mógłby mi pomóc, jak uruchomić kolejne cd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować