Zaloguj się, aby obserwować  
xbitPOL

Atlantis - temat o wszystkich częściach cyklu

11 postów w tym temacie

Ta gra kojarzy mi się z przeszłością. Moją przeszłością. Przechodziłem ją mając zaledwie sześć lat - pamiętam, że była ona straszniejsza (dla mnie) niż te wszystkie nowe horrory. (wiem, że Atlantis to gra przygodowa :P)
Jakie są Wasze wrażenia z tych gry? Czy kiedykolwiek w nie graliście?
Ja przeszedłem tylko jedynkę - pamiętam, że na końcu była walka z jakimś diabłem, czy czymś takim. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem Atlantisa II - i tak jak założyciel tematu byłem wtedy bardzo mały ;P Nie pamiętam dokładnie ile miałem lat :) Gra mi się strasznie podobała, a niektóre zagadki pamiętam do dziś... Puzzle z tęczą, smok, te jakieś kropki i patyczki w świątyni, dorysowanie czegoś w książce :D Jakbym się coś minął z prawdą to wybaczcie, ale naprawdę grałem w to strasznie dawno temu. Ogólnie po grze zostały mi bardzo dobre wspomnienia... wzruszyłem się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atllantis 1 była moją pierwsza tzw przygodówką. do dzisiaj pozostała ta najlepszą. Pamiętam jak skakała na moim 486.Ta gra to dla mnie fenomen grafa do dziś ładna, muzyka broni się sama,i klimacik którego nie udało sie powtórzyc w nastepnych częściach.
Ktoś grał w 4 i 5 ? mi brak wydawcy to uniemożliwił ale może komuś z was się udało.
Mam też pytanie o sound track. ktoś wie jak można go wyciągnąc z gry lub zakupić.
Przez 7 lat znalazłem tylo wersje 2cd za 170 franków :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna seria, doskonałe przygodówki. "Atlantis 2" była moją pierwszą oryginalną grą, do dzisiaj mam to wydanie, nawet w dobrym stanie, wszystko działa i śpiewa, niestety gra nie za bardzo chce współpracować z windowsem xp (nie działają filmy, a co to za gra bez filmów). Zafascynowany gierką nabyłem następnie pierwszą część - równie genialna, a później trzecią, też mi się bardzo podobała, mimo ogólnego chłodnego jej przyjęcia. Niestety byłem za młody żeby dać grze radę bez solucji :( musiałem się nią posiłkować na Jukatanie przy układaniu tych liczb z paseczków i kuleczek (aczkolwiek trochę później złapałem o co tam chodziło i rozwiązałem zagadkę już bez niczyjej pomocy) a także przy dopasowywaniu szklanej kuli do elementów otoczenia (aczkolwiek tej zagadce bez solucji pewnie nie dałbym rady niezależnie od tego, ile miałbym lat. Chory element :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atlantis... jedna z gier, które wryły mi się w pamięć. Genialna jedynka - na tą grę nie było mocnych, a może nawet nadal nie ma? Nigdy nie widziałem lepszej przygodówki (niewiele gorsza jest Najdłuższa Podróż). Dwójka była ciut inna. Ni to lepsza, ni gorsza - nadal rewelacyjna, fabuła ciut zamotana ;]. Trójka to już nie to samo - zwykła przygodówka. W 4 i 5 nie grałem żeby nie psuć genialnej opinii o tej serii, choć z czasem na pewno zagram. Ale jedynka to najlepsza gra jak dla mnie, która ujrzała światło dzienne. Gdzie leżą te płytki... i Win98...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze płytki z Atlantis I. 4 płyty Cd w takim pomaranczowo-białym kolorze. Zaciąłem się w tym samym momencie co wiele innych osób, jak trzeba było ustawić księżyc, ziemię i słonce w odpowiednich miejscach na takiej maszynie. Ehhh, to były czasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 21:09, Lolnik1 napisał:

W jakim sklepie można kupić atlantis 1, lub 2.



Nie kupisz ich w żadnym sklepie. Poszukaj na Allegro. A nie wiem czy ktoś z miłośników tej gry będzie chciał ci ja odsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odkopuję starocia, ale mam pytanko; na AlleDrogo jest Atlantis 1 w wydaniu chyba premierowym (sądząc po płytach) i jestem ciekaw, czy to wydanie miało ten fajny, duży kartonowy BOX, jak to kiedyś było? Nigdy nie spotkałem się z takim wydaniem, dlatego pytam.

http://allegro.pl/atlantis-zapomniane-opowiesci-pl-i4502238390.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować