Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Może mi ktoś powiedzieć co oferują "wyższe" wersje: Media Center i Professional w porównaniu z XP HE sp2, zwłaszcza "domowemu użytkownikowi" - graczowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co oferują "wyższe" wersje: Media Center i Professional w porównaniu z XP HE sp2, zwłaszcza "domowemu użytkownikowi" - graczowi?

Sorrki jakoś dwa poleciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 13:31, Opal P napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co oferują "wyższe" wersje: Media Center i Professional w porównaniu
z XP HE sp2, zwłaszcza "domowemu użytkownikowi" - graczowi?

Sorrki jakoś dwa poleciały.


Media Center jest to system przystosowany do multimediów, czyli coś takiego jak sprzęt Hi-Fi :D

XP Professional posiada bardzo rozbudowaną możliwość konfiguracji zabezpieczeń no i prawie może służyć za serwer www.

Zwykłemu użytkownikowi starczy edycja Home, jest o wiele bardziej przystosowana do tego czym się zajmuje na komputerze przysłowiowy Kowalski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 08:53, dominik713 napisał:

Mam pytanie.Czy jeśli kupię nowy komputer i będę chciał zainstalować Windowsa który był
na starym komputerze,to wszystko pójdzie ok?

Jeśli poprzedni komputer był razem z Windowsem XP to będzie działa na nowym tylko zależy od licencji windowsa bo zazwyczaj jest sprzedawana na jeden komputer i na drugim nie będzie sensu windowsa wgrywać bo go nie zarejestrujesz ponownie. Taki mały trik w wykonaniu Microsoftu, że z każdym nowym zakupem komputera trzeba nabywać nowy system. Super zabezpieczenie przed piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 09:21, dominik713 napisał:

Nie do końca Cię zrozumiałem.Kupiłem komputer osobno,a później dokupiłem Windowsa.

To nie ma znaczenia bo jeśli tego widowsa (oczywiście mówimy o XP) zarejestrowałeś na starym komputerze to na nowym nie zarejestrujesz bo system ma licencje na jeden komputer tzn. przy rejestracji podajesz numer komputera, który jest nie powtarzalny (uzależniony od numerów podzespołów) i ich nie interesuje, że użytkownik się nie zmienił, a tylko zakupił nowy sprzęt. Licencja jest ważna tylko na ten stary komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 09:33, szczena napisał:

> Nie do końca Cię zrozumiałem.Kupiłem komputer osobno,a później dokupiłem Windowsa.
To nie ma znaczenia bo jeśli tego widowsa (oczywiście mówimy o XP) zarejestrowałeś na starym
komputerze to na nowym nie zarejestrujesz bo system ma licencje na jeden komputer tzn. przy
rejestracji podajesz numer komputera, który jest nie powtarzalny (uzależniony od numerów podzespołów)
i ich nie interesuje, że użytkownik się nie zmienił, a tylko zakupił nowy sprzęt. Licencja
jest ważna tylko na ten stary komputer.


A,o to chodzi.Rejestrować,nie rejestrowałem,ale aktywację wykonałem.Bo trzeba przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 08:53, dominik713 napisał:

Mam pytanie.Czy jeśli kupię nowy komputer i będę chciał zainstalować Windowsa który był
na starym komputerze,to wszystko pójdzie ok?



Wyróżniamy 2 wersje BOX i OEM

OEM jest to wersja systemu "przypisana" do sprzętu a dokładniej do płyty głównej /co nie znaczy ze nie można przypisac do nowego komputera wystarczy telefon do Microsoftu i powiedzieć , że komputer został np uszkodzony i wymieniony na nowy -- bez problemów można to załatwić sam tak robiłem :D

BOX to wersja pudełkowa systemu co oznacza , że możemy ja instalować na każdym nowo zakupionym komputerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 09:34, dominik713 napisał:

A,o to chodzi.Rejestrować,nie rejestrowałem,ale aktywację wykonałem.Bo trzeba przecież.

To jednoznaczne z rejestracją bo tak to system pochodził by ci 30 dni i nie mógł byś z niego korzystać. Wiem coś o tym bo mam dwa kompy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 09:42, Morpheus83 napisał:

Wyróżniamy 2 wersje BOX i OEM

OEM jest to wersja systemu "przypisana" do sprzętu a dokładniej do płyty głównej /co nie znaczy
ze nie można przypisac do nowego komputera wystarczy telefon do Microsoftu i powiedzieć , że
komputer został np uszkodzony i wymieniony na nowy -- bez problemów można to załatwić sam tak
robiłem :D

BOX to wersja pudełkowa systemu co oznacza , że możemy ja instalować na każdym nowo zakupionym
komputerze :P

To chyba miałeś go na gwarancji bo jak inaczej to nie chcą. Mi kazali przywieś jakiś świstek z serwisu potwierdzający uszkodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 09:45, szczena napisał:

To chyba miałeś go na gwarancji bo jak inaczej to nie chcą. Mi kazali przywieś jakiś świstek
z serwisu potwierdzający uszkodzenie.


komputer sam składam nie ufam sklepom komputerowym :P

a zaznaczyłeś ze sam składałeś komputer ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 09:49, Morpheus83 napisał:

wiec mowie trzeba odpowiednio im mowic przez tel ...:P ja 2 systemy tak zmienilem i nic nie
kazali pokazywac

Może to też jest uzależnione z kąt kupuje się sprzęt; muszę powiedzieć staremu że go przerobili, heee.
Poza tym ostatni raz kupiłem coś w Vobisie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 11:16, kedzior141 napisał:

mam pytanie: czy jest jakiś sposób na ustawienie koloru paska zadań na czarny? Bo srebrny i
niebieski nie bardzo mi pasują.

Oczywiście. Wystarczy zmienić wygląd w zaawansowanych ustawieniach pulpitu. Jest mały problem z ustawieniem dla kompozycji Windows XP zamiast Klasycznego Windows ponieważ w SP2 istnieje zablokowany plik uxtheme.dll, który blokuje ładowanie innych stylów widoku niż Luna/Klasyczny Windows. Poszukaj w sieci "uxtheme patcher" dla SP2 i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jesli kupie w sklepie Windows XP Home to czy bedzie ono zawieralo pakiet SP2, czy bede musial cos jeszcze sciagac ze strony MS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 17:36, Tajemnic napisał:

Potrzebuję pomocy - jak mogę wyłączyć sprawdzanie testów zgodności w centrum zabezpieczeń?

Wyłącz usługę "Centrum zabezpieczeń". Stan usług można zmieniać w:
->panel sterowania/narzędzia administracyjne/usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 23:22, Mechu95 napisał:

Czy jesli kupie w sklepie Windows XP Home to czy bedzie ono zawieralo pakiet SP2, czy bede musial cos jeszcze sciagac ze strony MS?

Jeżeli będzie zawierać, to na jego opakowaniu będzie w kilku miejscach napisane "zawiera dodatek SP2". Może się zdarzyć, że gdzieś w jakimś sklepie zalegają jeszcze wersje sprzed roku 2002 lub 2004, ale jest to bardzo mało prawdopodobne. Poza tym zakładam, że chodzi Ci o wersję OEM, a nie BOX bo te ostatnie w nielicznych egzemplarzach też istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować