Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2009 o 21:52, Wilkv napisał:


też gdzieś to wyczytałem ale nie podam gdzie bo nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Problem już rozwiązany. Co do numerków od Olamagato to idealnie pasuje numer 3, czyli nic nie widzać tylko czarno. ;p Ale już wszytsko w parządku. Jakimś cudem przez tryb awaryjny znalazłem dzień do którego mogłem cofnać komputer i to pomogło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:51, mariowsad napisał:

heh nie żartuje cały świat o tym huczy!!niżej potwierdzenia


Ciężko to uznać za pełnoprawną informacje - to co najwyżej plotka (dodatkowo nakręcana przez szukających sensacji dziennikarzy). Średnio wierzę w 128 bitowego Windowsa, ponieważ brak jest takich procesorów (nawet w planach). Obecnie nawet 64 bitowe Windowsy są mało popularne. Tak jak przejście z 32 bit na 64 ma swoje logiczne uzasadnienie, tak przejście z 64 na 32 nie będzie miało uzasadnienia jeszcze przez wiele lat.
W dodatku Robert Morgan wspomina tylko o kompatybilności ze 128 bitami, a nie o Windowsie 128. Już niedługo ma być z nim wywiad to może dowiemy się o co dokładnie chodziło (ja obstawiam obsługę SSE128).

No i w swoim poście pisałeś, że Windows 9 będzie za 3 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mało prawdopodobne od strony technicznej - 64-bitowa architektura = 16 exabajtów pamięci. 1 EB = 1,000,000,000,000,000,000 B, czyli liczba po prostu niewyobrażalna (931322574 GB pamięci, o ile się nie pomyliłem przy dzieleniu :P).
Po co nam jeszcze większe ilości? Zdaję sobie sprawę, że nie chodzi tylko o obsługę RAM-u (aplikacje 64-bitowe są szybsze od 32-bitowych, podobnie zapewne byłoby ze 128-bitowymi), ale chyba nawet superkomputery nie mają obecnie takiej architektury. Za 10 lat to być może ^^ Ale raczej nie wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 20:30, mariowsad napisał:

Dodam jedno. Słyszeliście o nowych systemach od microsoftu 128 bitowych? ale będzie jazda!
za 3 lata wyjdzie właśnie windows 9 więcej na mojej stronie

To trochę nonsens. Głównie z powodu,, który podał już ziptofaf. *Jedynym* powodem dla którego migruje się systemy domowe do 64-bitów jest ograniczenia pamięci liniowej do 4 GB. W przypadku systemów 64-bitowych podobna bariera będzie osiągalna być może wtedy gdy archiwum tego forum trafi do jakiegoś muzeum polskiego internetu. ;)
Jest całkiem prawdopodobne, że następne podobne rozszerzenie słowa maszynowego nie będzie już za mojego życia (i może nawet Twojego... ;)
No chyba, że komputery zajmą się symulacjami komórek rakowych i uda się znaleźć rozwiązanie na przedłużanie życia w nieskończoność. :)
Poza tym ilość bitów słowa maszynowego ma coraz mniejsze znaczenie, a kod maszynowy programów z natury swojej rzeczy coraz bardziej marnuje miejsce i coraz szybsze możliwości transferu danych. Chodzi o to, że współczesne procesory posługują się nadal archaicznym niskopoziomowym kodem maszynowym, w którym wariantów różnych rozkazów jest kilkadziesiąt. Tak więc z powodzeniem wystarcza 1 bajt, aby wyrazić wszelkie możliwe mikrozadania procesora. Jednak im szersze jest słowo maszynowe, tym więcej przesyła się śmieci lub zer, zamiast użytecznej do przetwarzania informacji. Przy 64-bitach najczęściej aż 7 przesyłanych bajtów z każdego słowa rozkazu jest przesyłanych niepotrzebnie. Rozwiązaniem byłoby stworzenie kombinacji 2^64 różnych rozkazów zakodowanych w 8 bajtach, ale trudno to sobie nawet wyobrazić (byłby to procesor super-CISC). Alternatywą rozdzielenie szyn adresowych kodu i danych.
Być może rozwiązaniem w przyszłości będzie całkowite oddzielenie kodów rozkazów i przestrzeni adresowej kodu od danych i ich przestrzeni adresowych. Wtedy przesyłanych byłoby od razu 8 rozkazów maszynowych, które operowałyby na danych z zupełnie innego miejsca w pamięci. Ale gdyby tak się stało, to byłaby to kompletna rewolucja w dziedzinie budowy komputerów bo modyfikowałaby pierwotną koncepcję maszyny Turinga. No i wtedy mielibyśmy duży problem w określaniu "ilu bitowy" jest komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 00:11, ziptofaf napisał:

/.../
Mało prawdopodobne od strony technicznej - 64-bitowa architektura = 16 exabajtów pamięci.
1 EB = 1,000,000,000,000,000,000 B, czyli liczba po prostu niewyobrażalna (931322574
GB pamięci, o ile się nie pomyliłem przy dzieleniu :P).

Ekhm.
1EB = 1152921504606846976 B.
Wiem, że można znaleźć różne dziwy na wikipedii, ale moim zdaniem informatyka nigdy nie będzie posługiwać się kodem dziesiętnym skoro od zawsze posługuje się kodem dwójkowym. A to ten kod jest naturalny dla informatyki, dziesiętny to jakieś wynaturzenie ;).
Kilobajt zawsze będzie miał 2^10 bitów, co i tak jest już kompromisem, ponieważ najlepszą miarą rzędu w kodzie dwójkowym byłoby chyba 2^8 lub 2^16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 01:19, Olamagato napisał:

Jest całkiem prawdopodobne, że następne podobne rozszerzenie słowa maszynowego nie będzie
już za mojego życia (i może nawet Twojego... ;)

Ostatnio czytałem, że windows 8 ma wspierać 128 bit. I problem pamięci i samych instrukcji jest tu najmniej istotny. Prawdziwym powodem zwiększania komórek pamięci jest możliwość wykonywania szybkich operacji na bardzo dużych liczbach bez używania wysokopoziomowych algorytmów. Co za tym idzie dostaniemy szybszy i dokładniejszy antyaliasing w grach, lepsze narzędzia edukacyjne i naukowe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam windows xp, po zainstalowaniu systemu widzę że litery są takie trochę blade i rozmazane, gdzie się ustawia opcje czcionek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.
Zarówno ja, jak i moja siostra posiadamy Windows HOME XP OEM (które sam kupowałem i instalowałem).
Chciałem dzisiaj siostrze przeinstalować system, bo nazbierało się już dużo robaczków i niepotrzebnych śmieci (komp jest zresztą dość wiekowy ^^).

Problem polega na tym że płyta z jej systemem nie nadaje sie do odczytu. Coś się na niej nalepiło (nie pytajcie...) i przy kopiowaniu plików ciągle wyskakują błędy.

Moje pytanie jest następujące:
Czy mogę jej zainstalować System z mojej płyty, wpisując jej CD-Key?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 21:46, Mafioso_PL napisał:

Moje pytanie jest następujące:
Czy mogę jej zainstalować System z mojej płyty, wpisując jej CD-Key?

Ja nie widzę problemu-podobno nawet z pirackiej kopii można zainstalować jak długo zarejestrujesz ją legalnym z użyciem legalnego klucza- M$ pewnie coś znajdzie(ale szansa, że się dowie jest bliska zeru), ale jak długo macie odrębne naklejki z licencją Policja cię nie zwinie:)
Generalnie liczy się klucz licencyjny, reszta nikogo-w tym instalatora Windows- nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jest gdzieś lista która powie mi jakie usługi(i inne takie :P) mogę sobie spokojnie zgasić w XP? Wiem, że sporo się różnych niepotrzebnych rzeczy po systemie wala, i chciałem w końcu zrobić z nimi porządek...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 17:53, Nephren-Ka napisał:

Hmm, jest gdzieś lista która powie mi jakie usługi(i inne takie :P) mogę sobie spokojnie
zgasić w XP? Wiem, że sporo się różnych niepotrzebnych rzeczy po systemie wala, i chciałem
w końcu zrobić z nimi porządek...:>

Możliwe, że gdzieś jest, ale nie bedzie uniwersalna, bo każdy używa uinnych składników Windy. Najlepiej po prostu przeczytać co do czego służy i wyłączać to co się kojarzy, że jest zbędne np Usługa numeru seryjnego multimediów przenośnych, Posłaniec czy Telefonia. Jak "zgasisz" coś potrzebnego to system ci powie kiedy będzie trzeba to włączyć -coś w stylu: program korzysta z takiej a takiej usługi, czy chcesz ją włączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 17:53, Nephren-Ka napisał:

Hmm, jest gdzieś lista która powie mi jakie usługi(i inne takie :P) mogę sobie spokojnie
zgasić w XP? Wiem, że sporo się różnych niepotrzebnych rzeczy po systemie wala, i chciałem
w końcu zrobić z nimi porządek...:>

Pobierz sobie XP AntiSpy. Niewielki programik, wylaczajacy niepotrzebne lub nieuzywane przez Ciebie uslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 23:35, Thrashevsky napisał:

Pobierz sobie XP AntiSpy. Niewielki programik, wylaczajacy niepotrzebne lub nieuzywane
przez Ciebie uslugi.


Ustawienie profilu sugerowanego załatwia sprawę(ogólnie rzecz biorąc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 01:15, Nephren-Ka napisał:

Ustawienie profilu sugerowanego załatwia sprawę(ogólnie rzecz biorąc)?


Nie wiem, naprawdę ciężko mi powiedzieć. Program jest dość prosty w obsłudze, więc nie powinieneś mieć problemu z ustawieniem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:04, Ichibanboshi-kun napisał:

Potrzebuję sformatować dysk C, mógłby mi ktoś powiedzieć jak odpalić DOSa?

Eeeee... Panie Przewodniczący :) albo wkładasz płytkę z Windowsem i sprawa się sama rozwiąże przy jego instalowaniu (jeśli masz Pingwina to też podobna sytuacja).
Jeśli nie chcesz instalować systemu, to przy uruchamianiu komputera trzeba wcisnąć klawisz F8 lub DEL (albo inny) w zależności od płyty głównej - wybierasz "wiersz poleceń" i możesz formatować.

Tak dawno nie używałem tego sposobu, że mogło się coś zmienić ale to powinno być to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować