Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2010 o 21:42, pkrzysiek25 napisał:

Skąd mogę pobrać win xp home pl? Zgubiłem oryginalną płytkę, został mi tylko klucz naklejony
na obudowę pc...


Adresu pewnie podać nie mogę, więc spróbuj wygooglować jakieś fora, które udostępniają pliki z rapidshare''a czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 22:02, laki13 napisał:

A nie lepiej kupić nowszy system (np. 7, bo Vista jest słaba)? Poza tym, ściąganie Windowsa
jest nielegalne.


Mam win7 na laptopie (sam kod, bez płyty) i własnie nie wiem czy moglbym wpisac ten sam klucz przy instalacji win7 na pc...

Co do tej nielegalności to nie wydaje mi sie zeby tak bylo...Przeciez zaplacilem za swoja kopię, czyli unikalny klucz, wiec dlaczego nie mialbym sobie przegrac plytki na wszelki wypadek gdybym zgubił oryginal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś duża aktualizacja ostatnio była? bo ciągle próbował zrobić po czym okazywało się że miejsca nie było, teraz zrobiłem 7GB wolnego, a po kilku minutach jest 4.5 GB...i nadal maleje. nic nie ściągam ani nie rozpakowywuje, ani nie instaluje. sam Windows coś robi chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:56, rtyrtyrty napisał:

Jakaś duża aktualizacja ostatnio była? bo ciągle próbował zrobić po czym okazywało się
że miejsca nie było, teraz zrobiłem 7GB wolnego, a po kilku minutach jest 4.5 GB...i
nadal maleje. nic nie ściągam ani nie rozpakowywuje, ani nie instaluje. sam Windows coś
robi chyba..


Do Win XP to chyba już nie ma aktualizacji, a nawet jeśli to w żadnym wypadku taka duża by się nie zdarzyła. Jeśli nagle tyle miejsca Ci ubywa to odłącz internet i sprawdź skąd Twój problem zanim okaże się, że to jakieś wirusy robią bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:56, rtyrtyrty napisał:

nic nie ściągam ani nie rozpakowywuje, ani nie instaluje. sam Windows coś robi chyba..

Okrój sobie ilość miejsca na przywracanie systemu. Jeżeli masz jakieś robactwo, to co uruchomienie systemu robi się nowy zrzut, który zawiera w sobie cały rejestr systemu oraz zmodyfikowane od poprzedniego zrzutu pliki na monitorowanych partycjach (dyskach). Jeżeli więc włączysz przywracanie systemu i na kalendarzu masz w każdym dniu jakiś zapis, to jest to już światełko ostrzegawcze, że jakieś robactwo Ci bruździ. Może to być również jakiś moduł aktualizacyjny zwyczajnej aplikacji. Pomaga w takim wypadku odinstalowanie takiego modułu lub odinstalowanie aplikacji i przy instalacji wybór dla zaawansowanych i odhaczenie wszystkich zbędnych funkcji (szczególnie powiadomień i aktualizacji automatycznych).

Po drugie ostatnio wielkim marnotrawcą pojemności dysku systemowego jest .NET w kolejnych wersjach 1.0, 2.0, 3.0, 3.5 i ostatnio nawet 4.0. Każda z wersji to kilkaset MB oraz drugie tyle na service packi i inne hotfixy. Jeżeli używasz panelu sterowania kart ATI, to możesz odinstalować wszystko za wyjątkiem wersji 2.0, a jeżeli nie używasz, to możesz to zupełnie wywalić. Oszczędzisz jakieś 2 GB i nieokreśloną pojemność w przyszłości.
To samo możesz zrobić z Windows Media Player i jego wszystkimi aktualizacjami. Wychodzi tego sporo (tak na oko kolejny gigabajt). Szczególnie jeżeli używasz jakiegoś innego playera zarówno dla plików jak i DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie usunąłem punkty przywracania systemu bo było ich TROCHĘ za dużo
potem CCleanerem cały komp + rejestr przeleciałem, problemów z rejestrem znalazł tyle że szkoda gadać.


Dodam jeszcze że po tym jak 7GB sobie poszło to zwolniłem dodatkowy 1 GB i tego już nie ruszyło nic, po jakimś czasie z 1GB wzrosło do 1.2GB i na tym stanęło.

Do tego na drugim dysku mam 3 foldery po 4.65MB zawierające jakieś podejrzane pliki które podają się za aktualizację systemu, tego wywalić nie mogę bo jest niby używane przez system.

EDIT: Dorzuciłem do tego skanowanie antywirusem w tym momencie.
EDIT2: Te foldery to aktualizacje netFrameworka są sądząc po plikach wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:03, Woo-Cash napisał:

> Nie da, bo XP nie obsługuje DX 10.

Oczywiście ze obsługuje, tylko nie wiem, czy da radę z Gears of War:
http://www.techmixer.com/download-directx-10-for-windows-xp/


To poczytaj trochę więcej o tym niby DX10 pod XP :) Też to ostatnio sprawdzałem i powiem Ci, że po zainstalowaniu niby wszystko jest ok ale gry natywnie pod DX9 się nie odpalają bo nie widzą prawidłowego DXa. A z grami którę są pod DX10 też nie jest lepiej :) I porblem jest z usunięciem tego syfu z systemu.
Ogólnie dobrz radzę: omijaj szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:51, Mroczny_Joga napisał:

Witam, przepraszam bo mam trochę pytanie nie na temat czy jak podepnę kompa do tv to
będzie dźwięk czy muszę podpiąć do kompa głośniki ?


A telewizor ma głośniki ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 01:16, Mroczny_Joga napisał:

Jak sprawdzić jaka się ma kartę graficzną :)?

Ściągnij program GPU-Z i uruchom :P Albo: start->uruchom->dxdiag->ekran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Otóż gdy uruchamiam komputer i mija całe to ładowanie wyskakuje napis: Zapraszamy i muszę kliknąć obrazek z moją nazwą. Jak zmienić żeby wszystko od razu automatycznie się ładowało (bez klikania) i dochodziło do pulpitu? Kiedyś tak miałem, ale coś się pozmieniało i nie pamiętam jak to przestawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować